Jsem prvorodička a mám velký strach z porodu

256
6.3.21 13:23

Jsem prvorodička a mám velký strach z porodu

Ahoj holky :kytka:
Je mi 22 let a v květnu mě čeká můj první porod..
Miminko je vymodlené.. Hrozně jsme si ho přáli a už se na ni hrozně moc všichni těšíme (čekáme holčičku)
Ale mám opravdu hrozný strach z porodu.. Vůbec nevím co mě čeká a jak to bude bolet.. Doufám že tam s semnou bude moct být partner :?
Báli jste se taky prvního porodu? A šlo to hladce? ;)
Děkuji za odpovědi :andel:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
659
6.3.21 13:26

@Majka6802 taky budu rodit poprvé. Jako strach mám, ale nějaké panice nepropadám zatím. 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.3.21 13:26

Je mi 22 a také teď čekám holčičku :D Nás porodem upřímně vůbec nepremyslim, stejně se tomu nevyhnu a navíc to zvládla skoro každá ženská, tak proč bych neměla já. Důležité je se dle mě pozitivně naladit.

• Citovat
  • Nahlásit
7382
6.3.21 13:30

@Majka6802 prvniho porodu jsem se bala, asi jako temer kazda, ja teda nejvic nastrihu :lol: Ale vzdy jsem si rekla, ze to zvladly ostatni, tak ja taky :) a teda porodni bolesti jsem si prosla pri ZT v 17tt, kdy mi porod vyvolavali a musela jsem porodit, tak jsem vedela. Jen ten nastrih me desil…aniballem mi cvicit neslo, ze jsem krvacela, tak jsem to neriskovala. No a nakonec doslo na akutni CS, takze zadny nastrih, ale rez :lol: neboj, zvladnes to :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2557
6.3.21 13:41

@Majka6802 já se u prvního taky bála. A vlastně úplně nebyl důvod. :) Sice 21 hodin, nastrih a velké siti - ale nic co by se nedalo, už ve sprše po porodu jsem věděla, ze chci další. :mrgreen:
Na druhy jsem se dokonce těšila a od 36+0 jsem odpocitavala kdy už to bude :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1028
6.3.21 13:46

Strach nebo obavy z prvního porodu má asi každá, je to obvyklé. Já se bála fakt dost.
Nechci se tě dotknout, ale napsat ve 22 letech, že je miminko vymodlené… Věřím, že je chtěné a plánované, ale myslím, že nevíš, co je vymodlené dítě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
593
6.3.21 14:00

Já se bála prvního porodu a jo, bolelo to, ale dalo se to…je to už skoro 7 let. Před měsícem po druhé, už jsem tak nějak věděla do čeho jdu no a bylo to příšerný :lol: zlatej první porod. :mrgreen: ale koukej, žiju…a už po měsíci dokážu říct, že bych už do toho sice nesla…ale ve finále to byl hezký zážitek :lol: :mrgreen: Takže na to vůbec nemyslí…šlo to dovnitř, musí to jít i ven :mavam: :pankac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
748
6.3.21 14:23
@Majka6802 píše:
Ahoj holky :kytka:
Je mi 22 let a v květnu mě čeká můj první porod..
Miminko je vymodlené.. Hrozně jsme si ho přáli a už se na ni hrozně moc všichni těšíme (čekáme holčičku)
Ale mám opravdu hrozný strach z porodu.. Vůbec nevím co mě čeká a jak to bude bolet.. Doufám že tam s semnou bude moct být partner :?
Báli jste se taky prvního porodu? A šlo to hladce? ;)
Děkuji za odpovědi :andel:

Ja budu v kvetnu rodit dvojcata a jsem uplne v klidu 😀
Taky muj prvni porod.
Dokonce si fakt preju prirozeny porod.

Vsechno je to v hlave.
Divejte, porodit proste musite a zvladla to kazda zenska. Zvladnete to i vy.
Je zbytecny se tim nervovat a trapit, protoze tim nic nezmenite.
Zkuste se nejak naladit na pozitivnejsi mysleni a strach zahnat, protoze zadna z nas nevi, co nas ceka 🤷🏼‍♀️ A treba budete prijemne prekvapena. Ne kazdy porod musi byt nocni mura.
Ja tedy nemam sepsany nejaky porodni plan atd a ani to nemam v planu, ale zkuste se o tom s nekym poradit nebo si zaplatit online kurz o priprave na porod a treba vas to vice uklidni 🍀 🙂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2334
6.3.21 14:32

Ja sem se prvniho nebala, druheho uz se bojim :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2267
6.3.21 14:37

Já měla z porodu vždy hrozný respekt a obří strach, proto jsem dětí dlouho a dlouho odkladala.. Pak jsem se nakonec rozhodla to risknout, a protože bolest fakt špatně snasim, vyhýbám se odberum či nějakým injekcím, tak jsem se snažila na porod připravit, je to hlavně o hlavě.
Nejvíce mi pomohl kurz přirozeného porodu, pak jsem už byla klidná a i se na ten porod těšila, slibovali nečekané zážitky, a že si to uziji :)
Tak jsem se poctivě připravovala, jak psychicky, tak fyzicky..
Pak mě teda překvapilo, že to bolelo, to jsem nečekala, ale bylo to přirozené, ty nejhorší bolesti trvaly vždy 30-40 sekund, pak byl 3-4 minuty klid, kdy jsem mohla odpočinout, celkem jsem měla tak 10-15 hodně bolestivých kontrakci, ty ostatní se daly prodychat, přirovnala bych je k menstruační bolesti..
A pak už miminko bylo venku, neměla jsem nastrih, žádné poranění, takze ani žádný steh či kanylu… Po porodu jsem měla 2 hodiny bonding s dítětem, pak sprcha a šla jsem na pokoj a pořád jsem nemohla uvěřit tomu, že už to mám za sebou, že jsem se toho tolik let bála.. Prostě ty obavy byly mnohem horší než samotná realita

Příspěvek upraven 06.03.21 v 14:38

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16083
6.3.21 14:38

Porodu jsem se nebála a bylo to peklo. Ted cekam druhé a bojim se porodu po zkušenostech.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
66
6.3.21 14:39

Taky jsem se hrozně bála, člověk se boji hlavně toho, co nezná :) zvládneš to…bolí to, to je jasné…podívej, kolik lidí chodí po světě, každého někdo musel porodit :lol: přeji bezproblémový porod :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1688
6.3.21 14:48

Porodu jsem se po historkach mojí mámy bála, ale ke konci těhotenství mi to začínalo být čím dál tím víc jedno, hlavně, aby to už bylo venku… Když mi v těhotenské poradně v čekárně začaly kontrakce a doktorka mi pak řekla, že rodím a ať už ani nechodím domů, rozbrecela jsem se úlevou :oops:

Porod teda nic moc. Druhého jsem se bála míň a byl celkem v pohodě, na třetí jsem se hrozně těšila a byl super.

Pomáhala mi myšlenka, že to přijde určitě a co si o tom budu myslet, to nijak neovlivní. Plus teda že to zvládly všechny přede mnou, tak proč ne já.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
976
6.3.21 14:54

Horší bylo trhání stoliček bez umrtvení. To byl ten pravej požitek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1896
6.3.21 15:13

Mně na prvním porodu přišlo nejhorší, jak mě každá z kamarádek co už rodily předem strašila a vykládaly mi svoje bezva historky o tom jak rodily 30 hodin, jak to bylo příšerné a předháněly se v popisu utrpení. V reálu to bylo jak už je výše, ty poslední týdny těhotenství už byly takový opruz, že jsem se začala na porod těšit… :lol: Zkus si poslechnout třeba nějaké pozitivní podcasty o porodu, nebo si zaplať předporodní kurz, ať se trošku naladíš. To zvládneš!!!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat