Jsem prvorodička nebo druhorodička?

3247
1.6.16 08:35

Jsem prvorodička nebo druhorodička?

Ahoj,

mám takový obecný dotaz… jsem už po potratu v 15tt v podobě klasického vyvolávaného porodu. A teď čekáme opět miminko… Naše první.

Jsem stále prvorodička nebo už druhorodička? :mrgreen:

Přijde mi, že když řeknu druhorodička, že si všichni budou myslet, že už jedno dítko mám, ale prvorodička není asi až tak úplně přesný :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2744
1.6.16 08:37

Řekla bych druhorodička, ale nejlíp ti určitě odpoví lékař!-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
536
1.6.16 08:41

Já myslím, že druhorodička a myslím, že do papírů se nějak vyplňovalo živý/mrtvý plod, myslím, že i potraty se tam psaly..
zeptej se lékaře nebo sestřičky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18076
1.6.16 08:42

Podle mne nejde o to, kolik dětí máš doma, ale kolikrát,,byly použity,, porodní cesty. Takže druhorodička a další dotaz lékaře je obvykle zda předchozí těhotenství byly problémy pak ano, šlo o porod v 15tt :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19072
1.6.16 08:51

@Derra urcite druhorodicka…proste jsi rodila, takze rodit budes podruhe.

Ja zase mam dite, ale jsem prvorodicka :mrgreen:
Prvni porod byla sekce, ted to bude snad vaginalni porod. Kazdopadne me berou jako prvorodicku, protoze jsem proste nerodila :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Tunrida
1.6.16 09:02

Ono je to vlastně jedno, protože se tě stejně následně budou ptát, jak první těhotenství proběhlo a dopadlo, takže se nakonec dovtípí. Ale jsi druhorodička :D

• Nahlásit
  • Citovat
3247
1.6.16 09:03

@jahuhudka Tak to máš pravdu, takhle bych to chápala z lékařského hlediska asi taky :palec:

@Pherenike Páni, jsem netušila že po císaři že i tak bere jako prvorodička :D Je to zajímavý… ono asi záleží, jestli to člvoěk bere z lékařského hlediska a nebo z toho obecného na počet dětí co se line mezi lidmi :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19072
1.6.16 09:06

@Derra no asi jo :-) Doktori proste pocitaji to, co projde spodem :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4066
1.6.16 09:10

Zase z lekarskeho hlediska je to v 15 tt jeste brano jako potrat ne? Protoze sice rodis, ale ne zivotaschopny plod a ze zakona to lekari zachranuji az od 21 tt. Protoze jestli je to jak rikas ty, tak ja rodila uz v 8 tt dvakrat

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12199
1.6.16 09:11

Tak to bych tedy neřekla, že pokud jsi po císaři, tak jsi nerodila. Nesmysl.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3247
1.6.16 09:12
@2012Mex píše:
Zase z lekarskeho hlediska je to v 15 tt jeste brano jako potrat ne? Protoze sice rodis, ale ne zivotaschopny plod a ze zakona to lekari zachranuji az od 21 tt. Protoze jestli je to jak rikas ty, tak ja rodila uz v 8 tt dvakrat

No to sice ano, ale jestli ten můj žil nebo ne upřímně ani nevím… Já byla na umělém potratu, protože nám zjistili Downa… tzn. že žil než jsem na potrat šla, ale jestli žil i v době porodu, to už nevím bohužel. Ale myslím že ne, že mi dávali nějaké tablety i na umrtvení plodu bohužel :(

A ty jsi v 8tt rodila? Nebyla jsi na revizi?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4066
1.6.16 09:15

Hele, ja mam proste pocit ze jsem nekde cetla ze do 20 tt se to nazyva potrat, od 21 tt porod. Proto jsem tu informaci uvedla. Uz si ani nepamatuji kde jsem to cetla, nebo slysela. To samozrejme neznamena, ze je me tvrzeni spravne

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
1.6.16 09:16

@Derra - taky jsem mela „porod“ v 17.tt, ale taky si myslim, ze se to jako. porod nebere do toho 21.tt Pri dalsim porodu mne brali jako. prvorodicku.

• Nahlásit
  • Citovat
3247
1.6.16 09:17

@2012Mex Je to dost možný, že to berou k tomu týdnu, odkdy dokážou miminko jakože zachránit… no určitě se zeptám doktora co a jak… ale k němu jdu až za 2 týdny, tak mě to zatím zajímalo :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2219
1.6.16 09:22

Podle mě jsi jednou rodila, tak jsi druhorodička, ale oni to doktoři řeší a píšou do průkazky, jak skončilo předchozí těhotenství atd, takže ti to objasní :) Mimochodem gratuluji, že se povedlo!!! :kytka:

Příspěvek upraven 01.06.16 v 09:23

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama