Jsem psychicky na dně. Už nemůžu - finanční problémy

Anonymní
10.4.13 16:44

Jsem psychicky na dně. Už nemůžu...

Ahoj,
asi nechci žádnou radu. Asi se jen vykecat. Nechci ani, aby mě někdo litoval, aby mi někdo, kdo něco podobného neprožil, nadával atd… Nevím, co chci… Prostě se jen vykecat…
Současně se omlouvám za anonym, ale snad chápete…

Už prostě nemůžu. Máme s přítelem obrovský finanční problémy. Převážně z mojí strany. Byla jsem mladá a naivní, pomohla blízkému člověku a jak to tak bývá, za každý dobrý skutek bude člověk náležitě potrestán. Ano, za spoustu problémů si můžu sama. Vlastně za všechny, neměla jsem být tak blbá a měla víc přemýšlet… Jenže co teď můžu s tím? Změnit minulost? Těžko.

Každý měsíc lepíme peníze tak, abychom zaplatili všechny splátky. A každý měsíc si říkám „jak to jen uděláme ten příští měsíc?“ Každý měsíc chybí tak 7000 Kč. A už fakt nemůžu. Už to nedávám.

Jsem na rodičáku, máme s přítelem 11 měsíčního syna. Jsem vděčná za to, jak skvělýho mám chlapa a jak zdravýho, krásnýho a šikovnýho máme chlapečka. Přítel pracuje a k tomu podniká. Strašně se snaží. Já se taky snažím. Mám práci na doma a pracuju, když malej spí… Ale nestačí to. Šetřit už nemáme moc kde - bydlíme u přítelových rodičů, nic jim neplatíme, dokonce i jídlo kupují oni společné. My kupujeme jen „speciální“ věci pro prcka (Nutrilon, přesnídávky atd.).

Z toho každoměsíčního počítání a strachování se z finanční situace a exekutorů či vymahačů jsem totálně na dně. Bez nálady. Bez chuti na cokoliv. Nevím co mám dělat. Mám chuť to už všechno skončit. Dokonce jsem i přemýšlela, jakým způsobem to udělám. Aby to pokud možno nebolelo nejen mě, ale aby to co nejmíň bolelo jeho. Nesměl by mě najít. Musel by mě najít někdo cizí… Ach jo…
Já vím, sebevražda je asi srabárna, prostě „zdrhnu“. Obzvlášť, když mám syna… Ale ubylo by jim spousta problémů. Po finanční stránce by se měli líp. Myslím přítele se synem.
Problémy s prachama řeším celý život, už od dětství. Vždycky jsme se nějak zvedla, postavila na nohy a šla dál, bojovala za lepší zítřky. Tentokrát mi to ale nějak nejde a je mi jen a jen hůř a hůř…

Stejně to neudělám… Já vlastně nechci umřít. Vždyť mám syna!!! Jen už mě to takhle fakt nebaví… Kdybych tak mohla usnout a vzbudit se, až bude tohle strašný období za náma…

Nevím, proč to píšu sem… Nemám se komu svěřit. Jen jsem se chtěla vykecat…

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
522
10.4.13 16:51

Nezkoušeli jste osobní bankrot? Já vím, že to není až taková sláva, ale lepší než nic. Nebo konsolidaci půjček? Bezplatnou poradnu pro dlužníky? V jakém časovém horizontu to splatíte?
Jste na to 2 to je určitě plus. Na sebevraždu nemysli, vždycky je nějaké řešení. Hlavně, že máte střechu nad hlavou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30420
10.4.13 16:51

Jediná rada, když vám přítelovi rodiče tak pomáhájí a bydlíte u nich, určitě vypomůžou i s hlídáním. Zkus si najít práci

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1114
10.4.13 16:52

Každý má nějaké problémy. někdo finanční, někdo zdravotní, někdo zase nějaký jiný…a každý to musí nějak zvládnout. mysli na syna. přeji hodně štěstí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
157
10.4.13 16:54

Je to hrozný, moc držím palce, abys to zvládla. Ale jak říkáš, máš pro co bojovat. Máš kolem sebe lidi, co tě podrží, tak to zvládneš, říkej si, že to jednou bude za tebou, jestli splácíte, tak to snad jednou bude za váma a budete si moct vydechnout. Vím, že se to snadno říká, ale moc držím palce, abyste to zvládli!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5758
10.4.13 16:54

Zažádala bych o oddlužení… :nevim: Hlavu vzhůru, držím pěsti!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
ježourek
10.4.13 16:55

Těžko radit v takové situaci, jediný co mě napadlo zkusit osobní bankrot, moc o tom tedy nevím, mrkni na info na netu ale co vím že dost lidí to vytáhlo z nouze. Držím palečky a nevzdávej to.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
@Januliiik píše:
Jediná rada, když vám přítelovi rodiče tak pomáhájí a bydlíte u nich, určitě vypomůžou i s hlídáním. Zkus si najít práci

Rodiče jsou pracující, takže přes den hlídat nemůžou. Hlídávají, když mám hodně práce na doma, to jo. Navíc mají sami 6 letýho syna, kterej na našeho malýho strašně žátlí už teď…
Napadlo mě, že bych šla na noční, třeba do Tesca, nebo tak. Ale kdy budu spát, když přes den musím být s malým?
Nemysli si, že jsem nad tím, najít si práci, nepřemýšlela…

• Citovat
  • Nahlásit
2256

Tak co přesně teda očekáváš od této diskuze? Když vlastně nic nechceš… njn každý má nějaké problémy a každý je musí nějak řešit. Držím pěsti ať líp… :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9090
10.4.13 16:56

Kde všude dlužíš? Nešlo by domluvit snížení splátek? Hlavně s těma firmama komunikuj, pokud nemáš na splátku, dej jim vědět, ať ví, že máš zájem, jinak bude malér. Co zkusit sehnat nějaké hlídání pro syna, třeba v rodině a najít si aspoň brigádu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9755
10.4.13 16:56

Co se pokusit snizit splatky na pujcce?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15418
10.4.13 16:57

A nebo pujcit v rodine, jestli to jde, zaplatit dluhy a splacet bez uroku. synovi by urcite nebylo lip s penezma a bez mamy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.4.13 16:57
@simona.00123 píše:
Nezkoušeli jste osobní bankrot? Já vím, že to není až taková sláva, ale lepší než nic. Nebo konsolidaci půjček? Bezplatnou poradnu pro dlužníky? V jakém časovém horizontu to splatíte?
Jste na to 2 to je určitě plus. Na sebevraždu nemysli, vždycky je nějaké řešení. Hlavně, že máte střechu nad hlavou.

Osobní bankrot jsem zvažovala několikrát, ale nedosáhnu na něj :( Bohužel i na ten musí být určité příjmy :(
Konsolidaci jsme taky zkoušeli, marně. Časový horizon na splacení je jak na co, no. Každopádně, kdyby cokoliv z těch půjček zmizelo, měsíčně by se hodně ulevilo… Ale ještě to potrvá…
Střechu nad hlavou sice máme, ale hrozby exekutorů jsou noční můra…

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
10.4.13 16:58
@Adduše píše:
Každý má nějaké problémy. někdo finanční, někdo zdravotní, někdo zase nějaký jiný…a každý to musí nějak zvládnout. mysli na syna. přeji hodně štěstí.

Já vím. Vždycky když vidím někoho s trápením a třeba nemocnými dětmi, tak si říkám „Kam se na to hrabu já se svýma starostma“…
Děkuji.

• Citovat
  • Nahlásit
3481
10.4.13 16:59
@Monika92 píše:
Zažádala bych o oddlužení… :nevim: Hlavu vzhůru, držím pěsti!

Na oddlužení bohužel nedosáhnu. Mám jen rodičák a to je málo…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama