Jsem racionální nebo zbabělá? Aneb dvojí život

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.09.18 11:27
Jsem racionální nebo zbabělá? aneb dvojí život

Tak nějak ve zkratce - je mi 30, jsem vdaná žena, jedno malé dítě, druhé v plánu. Žijeme „spořádaným“ životem s manželem na malém městě odkud oba pocházíme. Máme pěkný domeček, on dobrou práci, dobré vychování a máme krásnou dceru. ALE moje jediná láska, kterou jsem v životě měla byla moje spolužačka na gymplu. Zamilovala jsem se do ni už v prvaku a tahlo se to se mnou až na VŠ. Ve skrytu duše ji miluji vlastně do teď, i když dávno bydlí v jiném městě a nijak se nevídáme. Samozřejmě o tom neví a nikdy nevěděla. Vlastně nikdy jsem se pořádně nikomu z blízkých nesvěřila ze strachu, že se to provalí, že se o mne bude říkat, že jsem „teplá“. nějak jsem si to neuměla nikdy představit. to zklamání pro mé rodiče (úplně s homosexuálny nesympatizují), ten poprask na našem městě. Otec podniká, všichni ho tu znají, mamka má kadeřnictví… prostě homosexualita se tu nenosí. takže mne ani nikdy nenapadlo své pocity ventilovat. na gymplu jsem nikoho neměla, byla jsem jeste hájena svým mladím :) na VŠ jsem se teda nechala sbalit mým momentálním manželem. nijak jsem z toho vztahu nebyla nikdy odvařena, ale proste bylo uz na čase a myslela jsem si, že dělam snad i spravnou vec. manzel mi docela vyhovuje, kvůli práce často jezdí mimo domov, takže prostě spolu nemusíme až tak často být… mám ho ráda jako člověka, vážím si jej, vím objektivně, že je úžasný, takže když je doma, snažím se mu být ideální manželkou. snažím, ale je to velmi těžké. a druhá stránka je taková, že někdy (ted s mimi na to není čas), ale před tím, jsem si prostě nasla nějakou náhodilou známost z internetu a jela třeba 200 km do jiného města, kde mě níkdo nezná, jen abychom spolu mohly strávit noc. ono teda kolikrát to za to ani nestálo, protoze sex bez emocí a s někým koho prakticky neznáte asi ani za moc stát nemůže, ale aspon nějak trosku jsem se na nějakou dobu ukojila… no a ted napisu to, co mne primarne k tomuhle mému výlevu vede. Včera jsem poprvé šla s malou na cvičení kojenců k nám ve městě. Byla první seznamovací hodina, byla tam úplně nová paní, mlada maminka, kterou jsme nikdo neznaly (jinak se tu fakt vsichni vicemene zname). tak se nam predstavila, te je XY a pristehovala se k nám z… a zije tady se svou partnerkou. spise to vyplynulo. jedna maminka se ji ptala - a byl tatinek u porodu? a ona: ne, my nemame tatinka, ale dve maminky, ja ziju s partnerkou. a svete div se - nic se nestalo. zadny poplach, zadny posmech. dokonce ani v jeji nepritomnosti nikdo nic nerekl. proste uplne v pohode. jela jsem pak s malou domu a strasne jsem te zene zavidela. - v tom dobrym. rikam si, ta musi byt stastna a je odvazna… ja bych na to kouole nemela. a ted se ptam sama sebe - je to vsechno jen v me hlave? udelala jsem si blok sama sobe proto, ze jsem se tolik bala toho, co by mohlo byt, ze jsem se odsoudila k zivotu ve lzi a v permanentni frustraci? jako nechci znit nepokorne - miluji svou dceru, mam rada manzela, mame pekny zivot, nehadame se, nemluvime sproste, mame dobre vztahy v rodine, dostatek penez, proste vse je jak by melo byt, ale uvnitr nejasam stestim. sice ted veskerou svou lasku venuji dceri a jsem za ni strasne stastna a s ni jsem stastna a jsem rada, ze ma milujiciho tatinka, ale nemuzu si pomoct, od toho setkani maminek si porad rikam, jak by mohl byt muj zivot jiny, kdyby… co si myslite? udelala jsem chybu nebo spravnou vec?

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
k.a.t.u.s.i.k
Povídálka 23 příspěvků 07.09.18 11:47

Chudák manžel..

unuděná
Kelišová 5600 příspěvků 1 inzerát 07.09.18 11:50

Chybu, bohuzel. Popirat svou sexualitu kvuli vidine „normalniho“ zivota bez posmechu okoli, to je nejhorsi, co muzes udelat.Driv nebo pozdeji to stejne vybubla a predstav si, jakze tim ublizis manzelovi.Nebo jak to budes vysvetlovat detem…

kruel
Kecalka 311 příspěvků 07.09.18 11:53

Za mě chybu, tohle dřív či později stejně vypluje na povrch. Jen sis to celkem zkomplikovala. Vůbec nevím co bych radila teď dělat :nevim: Každopádně ať tak či tak, v tomhle příběhu bude vždy už někomu ublíženo, ať tobě, manželovi, dceři…

Popokatepetla
Závislačka 3189 příspěvků 07.09.18 11:57

Ano byla to chyba se vdát a pořizovat si dítě. Ted je už jen otázka, jak s tím naložíš. Jestli se dokážeš tak dokonale celý život přetvařovat (na úkor svého štěstí) nebo půjdeš s pravdou ven, dokud je dítě ještě malé a případné dopady na něj by nebyly takové. Myslím to tak, že když se ted s manželem rozejdeš, ty si třeba časem najdeš partnerku - bude to pro dítě jednodušší když v tom modelu bude vyrůstat od malička než když rozchod přijde třeba za 10 let a z mámy najednou bude mít lesbu…

terien
Echt Kelišová 8463 příspěvků 07.09.18 12:00

To ti nikdo nepoví jestli to byla chyba. Každopádně člověk musí mít odvahu se za svůj život a za svoje štěstí porvat. Někdy to za to stojí, někdy ne, to nikdy dopředu nevíš :nevim:

Chytrak
Závislačka 2841 příspěvků 07.09.18 12:00

A jsi lesba nebo ne? Jestli jsi zbabelec vis jen ty sama, nikdo te tu nezna. Podivej se na Musila, jak ma podle svych slov pry krasne vztahy se ex-zenou a detma. Ono ta homosexualita dorazila uz i na vesnice a nikdo te za to kamenovat nebude. Mam kamarada z vesnice a jeho rodice se s tim smirili. Jde o to jak se k tomu postavis ty sama. ;)
Ale tvemu muzi nezavidim, to je fakt…

navy blue
Kecalka 318 příspěvků 07.09.18 12:10

tady ti to každý napálí, že jsi udělala chybu, ale já si to nemyslím. rozhodovala ses za nějakých podmínek a tvoje rozhodnutí v té době bylo to nejlepší, jaké jsi dokázala udělat. s tvým rodinným a sociálním prostředím se ti vlastně ani moc nedivím. negativa - tvoje dlouhodobá frustrace, pozitiva - máš dítě, které miluješ, s mužem, se kterým dobře vycházíte, a žijete všichni pohromadě. pokud to dokážeš, nech plavat minulost a soustřeď se na přítomnost a budoucnost.

Serpentini
Zasloužilá kecalka 885 příspěvků 07.09.18 12:13

No okolí to asi vezme v pohodě, ale tvýho muže to dost sebere. Znám jednoho co mu manželka utekla se ženskou a nějak to nezkousl a dost ho to poznamenalo ve vztahu k ženám. :? Já bych taky nezkousla, kdyby mi chlap utekl s chlapem.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.09.18 12:14
Špatně to není

Ahoj, chtěla bych se bych se vyjádřit k tomu tak, že nikde neni chyba. Bylo to znamení, že bys to měla v sobě srovnat. To setkání s takovou ženou, která je" odvážná ". Ale stejně. Neznáš její příběh, třeba k tomu taky musela dojít.
Já měla takové pocity vždy, že mě ženy přitahují. Ale muži také. Jednou jsem se zamilovala do ženy a měly jsme spolu jednou sex. Tím jsem ale došla k závěru, že tohle nepotřebuji a muž mě uspokojí daleko více. Ne že bych neměla představy, ale můj manžel o všem ví. Mluvíme spolu. Jestli si ho vážíš jako člověka a máš ho ráda, promluv s ním o tom upřímně beze strachu z odsouzení. Takhle se totiž zničíš psychicky, když to budeš držet v sobě. A kdybyste se do budoucna rozešli, tak nemusíte ve zlém. A věřím, že dcera by to pochopila, když by ji to bylo upřímně vysvětleno. :srdce:, přeji Ti abys došla do svého nitra a uvědomila si, že ve svém těle žiješ jen ty a tvůj život také jen ty, nikdo ho z tebe žít nebude a nebude se cítit jako ty. Takže prioritou by měl být tvůj pocit, že nikomu nelžeš a ani sobě. :srdce: :mavam:

Hanka1
Extra třída :D 13579 příspěvků 07.09.18 12:16

Hlavne si s manželem nepořizuj další dítě… :pocitac: :zed:

TrueIsFalse
Ukecaná baba ;) 1031 příspěvků 07.09.18 12:19
@navy blue píše:
tady ti to každý napálí, že jsi udělala chybu, ale já si to nemyslím. rozhodovala ses za nějakých podmínek a tvoje rozhodnutí v té době bylo to nejlepší, jaké jsi dokázala udělat. s tvým rodinným a sociálním prostředím se ti vlastně ani moc nedivím. negativa - tvoje dlouhodobá frustrace, pozitiva - máš dítě, které miluješ, s mužem, se kterým dobře vycházíte, a žijete všichni pohromadě. pokud to dokážeš, nech plavat minulost a soustřeď se na přítomnost a budoucnost.
Život založený na lži a podvodu nemůže být dobrý  :poblion:
rozand
Závislačka 3439 příspěvků 07.09.18 12:33

Nemyslím si, že to byla chyba, ale byla to nepochybně sviňárna, když muž netušil, s čím do toho manželství jdeš.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.09.18 12:40

Třeba lesba ani nejses, taky sem se několikrát zamilovala do ženy , ale tak nějak do její osobnosti, ze jsem chtěla byt jako ona ale sexuální věci mě odpuzují, teda za střízliva. Párkrát sem mela něco se ženami ale vždy opilá, a pak si zpětně uvědomím co je to za hnus…taky se v sobě nevýznam.. Mám chlapa malou dceru a občas se prostě platonický v nějaké ženě shlédnu… Můj chlap me touží vidět při sexu s nějakou ženou ale to si neumím představit…

teerax
Ukecaná baba ;) 1004 příspěvků 07.09.18 12:40

Je to špatně.
Ve vztahu nejde jen o tebe, tvůj manžel možná o nějaké racionální soužití nestojí a asi by byl v šoku, kdyby věděl, to co tu píšeš, že jsi na holky, podváděla si ho a máš ho vlastně „jen ráda“ protože je to skvělý chlap, který se o vás postará…
je mu asi cca jako tobě, takže mě přijde dost smutné, aby prožil zbytek mládí a života s ženou, která to má takto a pochybuju, že se to dřív nebo později nějak neprojeví.

Myslim si, že by to tvůj manžel měl vědět a odchod s malinkým dítětem bude asi lehčí, než kdyby se to řešilo, až z toho dítě už bude mít rozum.

Kdyby šlo jen o to, že ty budeš žít ve lži a permanentní frustraci, tak je to tvoje volba, ale toto se týká i tvého muže, který by s tebou třeba vůbec nechtěl být, kdyby věděl.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Cajthamlová se přirovnala k Farné a říká: Žena se mění celý život

Dietoložka, internistka a hvězda pořadu DoktorKA Kateřina Cajthamlová (56) se... číst dále >

Aneta Krejčíková ukázala krásnou sestru, ale společný mají jen úsměv!

Hříčka přírody? Aneta Krejčíková odtajnila svou sestru a málokdo by tipoval,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >