Jsem ráda, že jsem Čech aneb Covid a charakter lidí

Anonymní
28.3.20 09:49

Jsem ráda, že jsem Čech aneb Covid a charakter lidí

Prosím anonym vzhledem ke svému povolání. Ahoj holky, jsem lékař 1.linie, který se stará o pacienty s Covidem. Jsem pyšná na svoje kolegy, kdy se nyní ukázalo, že většina z nás drží pohromadě a pomáháme si, jsme prostě tým. Jsem ale také zklamaná z některých, kteří se snaží vyhnout situaci a zašít se…Jsem pyšná na všechny lidi, kteří pomáhají a šijí třeba roušky, pomáhají starým lidem, hlídají děti, abychom mohli chodit my do práce. Jsem pyšná na naše vědce…lidi, kteří pomohli vybrat peníze na ventilátory…kuchaře, co dávají jídla záchraným složkám. Všech, kteří někomu pomáhají, si moc vážím a moc mi to pomáhá v této situaci…Vím, že je to težká doba, která hned tak neskončí, a i pak to nebude lehké, protože mnozí ztratí práci, nebudou mít peníze atd…
Můj příspěvek není otázka, ale berte to jako zpověď někoho, kdo už je unaven a když má chvilku volna, jde se sem třeba na chvilku odreagovat než zase zítra vyrazí do terénu a bude se koncentrovat jen na medicinu…

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Pvln34
28.3.20 09:50

Bojovníci v 1.linii majú môj veľký obdiv :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
777
28.3.20 09:53

Jste úžasní, klobouk dolů!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5559
28.3.20 09:57

Držím palce ať situaci zvládáte, jste skvělí :srdce: :kytka: :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2021
28.3.20 10:10

Ja bych asi taky byla nastvana na kolegy, co se chteji vyhnout situaci, ale lidsky mi bezi hlavou, ze neni kazdy hrdina, sel treba delat zdravotnika z ruznych duvodu a cekal ze potka umrti, krev, stres, ale tohle je na nej treba moc, je taky jen clovek a boji se o sebe a rodinu a nedokaze to tolik potlacit. Asi psychotesty vsichni nedelaji. Nekteri vojaci taky dezertovali. Vlastne jsem si taky rikala:Jeste ze jsem na tu medinu nesla :-) Pomuzu tak jak mohu a zvladnu a asi nemohu cekat, ze vsichni budou stejne silni. Kazdopadne jsem velmi vdecna vsem zdravotnikum a ostatnim, na kterych jsme nyni ( a nejen nyni) neskutecne zavisli. Verim ze se to zvladne a pevne doufam, ze se na to rychle nezapomene a budou se resit vase dalsi problemy, co dlouho byly prehlizene -sluzby, platy atd. Dekujeme a preji hodne sil!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2627
28.3.20 10:11

Jste užasní, o tom žádná. Ale chápu i starší lékaře, pokid se stahnou, než vláda zajistí - nebo spíš ceský lid vymyslí a dodá ochranné prostředky. Měli byste víc křičet do médií, já vidím okolo sebe, že voliči Babise mu pořád baští každé slovo. Když jsme se bavili se sousedkou, které je okolo 70 let, ona prostě věří Babišovi, že vy lékaři jste vybavení, když sám řekl, že pokud někdo nemá, tak osobně dodá. A to byla inteligentní, vcelku vzdělaná dáma. Pokud nechceme jit při příští pandemii všichni pod zem, musíte bohužel i vy v 1. linii křičet. Ale ne jen ve své bublině. Jestli nekomu staří lidé uvěří, tak snad jedině vám.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5468
28.3.20 10:22

Jste skvělí, zakladatelko drž se. Také přemýšlím jak pomoci. Kdybych byla sama a neměla rodinu, už pomáhám jako drak. Jenže na mě je rodina úplně závislá. Já nesmím umřít, prostě nesmím. Takže nemůžu vyrazit pomáhat do domova důchodců nebo do nemocnice. Ale moc ráda bych pomohla. Jenže šití roušek mi jde pomalu a jsem ráda, že ušiju pro svou rodinu. Nevíte, jak bych mohla pomoci?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.3.20 10:29

Přeju hodně sil, fyzických i psychických :kytka: Mrzí mě, že zatím bohužel nemůžu pomoct jinak, než důsledně dodržovat opatření.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
43595
28.3.20 10:46

Vážím si vás. Taky jsem v první linii- prodavač. Teď jsem s malou doma. Je to těžké - ale věřím, že se nám podaří nad virusem vyhrát. Hodně sil fyzických i psychických. :potlesk: :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
753
28.3.20 10:47

Tady ta doba je těžká pro všechny a musím říct, že jsem nečekala kolik lidí dokáže pomoc aniž by z toho něco měli. Stejně tak je obdivuji a zároveň lituji všechny, kteří jsou teď v první linii a spousta lidí je opravdu hodně hnusných. Zároveň jsem velmi vděčná svému gynekologovi, který i v této době ordinuje a pro nás nastávající maminky je tak důležité (už jen psychicky) mít podporu, že jsme vpořádku a všechno bude dobré

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.3.20 10:50

Taky Vám všem držím palce :kytka: Jak u nás, tak i v okolních státech. Věřím, že to všechno dobře dopadne a brzy budeme zase všichni normálně fungovat :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7179
28.3.20 10:53

V tomto mě lidi taky dojímají. Včera jsem zahlédla zprávy z Itálie a tam lékaři důchodci (takže dobrovolníci a přitom sami z rizikové skupiny), z méně postižených částí přijeli pomoct do Lombardie. A pán s takovou pokorou a ještě úsměvem, když se ho ptali, proč: Že mu již zemřela žena, je sám, tak si prostě řekl, že kdo jiný by na sebe měl brát to riziko. Nešlo úplně o to co, ale JAK to řekl, fakt jsem zamáčkla slzu :oops: A Češi mě fakt dostali celkově. Jasně, člověk slyší a vidí i negativa, ale ta většina je prostě pecka. No kéž by nám to trochu vydrželo, až se vše vrátí do starých kolejí. Protože třeba ti opuštění senioři, co mají problém si sami nakoupit, ho budou mít i bez hrozby covidu. Bylo by super, kdyby se alespoň částečně dobrovolnické platformy typu sousedskapmoc.cz udržely i „po“. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10532
28.3.20 10:56
@Levandule121 píše:
Jste užasní, o tom žádná. Ale chápu i starší lékaře, pokid se stahnou, než vláda zajistí - nebo spíš ceský lid vymyslí a dodá ochranné prostředky. Měli byste víc křičet do médií, já vidím okolo sebe, že voliči Babise mu pořád baští každé slovo. Když jsme se bavili se sousedkou, které je okolo 70 let, ona prostě věří Babišovi, že vy lékaři jste vybavení, když sám řekl, že pokud někdo nemá, tak osobně dodá. A to byla inteligentní, vcelku vzdělaná dáma. Pokud nechceme jit při příští pandemii všichni pod zem, musíte bohužel i vy v 1. linii křičet. Ale ne jen ve své bublině. Jestli nekomu staří lidé uvěří, tak snad jedině vám.

Tohle je vyjimecna situace a nikdo nevi, jak postupovat spravne. A placa se v tom cely svet. Tak do toho netahej politiku. Kdyz uz, tak se spise zeptej samotnych nemocnic, jejich vedeni, proc se nepredzasobili zdravotnickymi pomuckami :nevim: Svalovat vse na stat je to nejjednodussi, co rypalove vzdy delaji :cert:

Vsichni, kteri pracuji a nesedi doma na zadku, si zaslouzi pochvalu. A nejsou to jen prodavaci a zdravotnici (ty teprve ten velky napor ceka :? ), ale vsichni, kteri se snazi, aby spolecnost dale fungovala. Aby byl zajisteny verejny poradek, aby se zpracovavaly potraviny, aby se zasobovaly obchody, abychom meli dodavky energii, tepla, vody. Zkratka vsichni. A i ta hnusna a nenavidena vlada si zaslouzi nas respekt. Mozna prave ta starsi generace si toto vse uvedomuje :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
28.3.20 11:38

Držím palce a děkuji za to, co děláte. A jsem ráda, že se do toho Češi obuli.

Já šít neumím, ale staré látky, prostěradla a povlečení a špagáty jsem rozdala kamarádkám. Minulý týden se mně podařilo sehnat štíty pro naše praktické. A příští týden budou i pro naše dětské. To mě potěšilo nejvíc, protože se nám je podařilo sehnat a objednat a složily jsme se na ně s maminkama. Ty, co umí šít jim nachystaly roušky… fakt to potěší.

A hlavně mě strašně moc potěšila sestřička, když nám děkovala, že je skvělé, že na ně myslíme, a že je to moc povzbudilo. Tak to jsem ráda. Ale zároveň zůstává pachuť z toho, že mně řekla, že v podstatě nic nemají, a že čekali na zásilku z kraje a dostali 3 roušky a 1 respirátor. :(

• Nahlásit
  • Citovat
302
28.3.20 16:27

Jsem pyšná na vás, co jste v první linii a děkuji, jste úžasní! Taky jsem lékařka, pracuji na psychiatrii, teď naši pacienti v rámci pracovní terapie začali šít roušky, bylo krásné vidět, jak je to ztmelilo, jak měli najednou pocit potřebnosti a radost, že mohou někomu pomoci! Snažím se v tom špatném vidět zrnko dobrého.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama