Jsem sobec, pozitivni spermio, takže problém je u mě

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
SADM
Povídálka 12 příspěvků 18.03.19 18:02
Jsem sobec, pozitivni spermio

Dneska jsem se, zatím v hrubých rysech dozvěděla výsledky spermiogramu - Manžel prý může být spokojený, po telefonu mi sestra víc neřekla, ale byla hrozně pozitivní, je to prý v pořádku, což je samozřejmě skvělá zpráva.. jenže před pár lety mi muž, před svatbou řekl, že jedno vyšetření za sebou má a to nedopadlo dobře a v budoucnu by měl vzniknout problém. Před necelým rokem jsme se začali snažit, stále nic a já se uklidňovala tím, že přeci má manžel problém a ze spermia se jen dozvíme, jak moc veliký a budeme to řešit, však přeci mužský problém má mnoho možností řešení.. jenže on ten problém evidentně nemá, tak co teď? Já chápu, že necelý rok snažení není alarmující, ale u dvou zdravých lidí ve věku kolem 25 let mě to přeci jen překvapuje. Ovulace probíhá a v té době se pokoušíme, když je tedy manžel naprosto v pořádku, tak z toho logicky vyplývá, že nějaký ten problém mám já.
Manžel ještě není doma a já se děsím toho až přijde domů, jak mu to oznámím, abych mu nezkazila radost z výsledku, obzvlášť když já mám momentálně ty dny v měsíci, kdy nejsem psychicky vyrovnaná. Upřímně - brečím. Byla jsem připravená na všechny varianty, jen asi ne na tu, která přišla.
Poraďte mi, prosím co dál a hlavně, jak se k němu zachovat. Nevydržím mu to neříct, než se sama srovnám s tím, že ten problém jsem já.

Reakce:
Markéta80
Hvězda diskuse 43286 příspěvků 18.03.19 18:08

@SADM vždyt je to super zpráva :palec: . Ber to tak co by bylo kdyby řekli že on vlastní dítě mít nikdy nebude. Tak se bude hledat dál. Někde problém je a jakmile zjistí kde je problém vyřeší se to ;)

mau-mau
Závislačka 3665 příspěvků 18.03.19 18:11

Třeba nemáš problém ani ty ;) :hug: Nehroť se, vždyť ještě žádný doktor neřekl, že bys měla nějakou diagnózu ty.. nemusí to tak být :hug: Uvidíš dál.. zatím dobrý, že nemá problém muž nijak zásadní :palec:

Ou
Kelišová 6944 příspěvků 18.03.19 18:18

Přestaň se snažit a srovnej si psychiku.

Stressové hormony kolujicí v krvi jsou evolučním mechanismem zabraňujícím početí. V minulosti totiž stres/úzkost souvisel s nějakým život ohrožujícím stavem a pokud byl v těle přítomen chronicky, tak bylo jasné, že se děje něco typu - nemáme jídlo na zimu, prcháme před nepřítelem a podobně - těhotenství do toho by znamenalo smrt.

Dneska takové nebezpeční nemáme, zato máme daleko více špatně kompenzovaného stresu vedoucí k chronickému vyplavování stresových hormonů. No tělo je stále evolučně přizpůsobené těm stovkám tisíc let života v savaně, ne 200 let života v průmyslové civilizaci.

Je docela dobře pravděpodobné, že až se ti podaří najít cesty jak fungovat v klidu a pohodě, že otěhotníš sama od sebe.

Pajka89
Ukecaná baba ;) 2217 příspěvků 18.03.19 18:35

Aha, a to je blby, ze ma manzel dobre vysledky? :think: To ale přece nemusi hned znamenat, ze je u tebe nejaky velky problem.. Treba jste meli zatim jenom smulu nebo to bude neco snadno resitelneho.

Šáruší
Ukecaná baba ;) 1409 příspěvků 18.03.19 18:45

Nemusíš mít problém, žádný problém. Je spousta párů, co nemá problém a početí se prostě nedaří.

SADM
Povídálka 12 příspěvků 18.03.19 18:48

Samozřejmě jsem šťastná, že je manžel v pořádku. Akorát jsem měla v hlavě všechny verze, i tu, že nebude moci mít vlastní a pro vše jsem měla řešení. Jenže tím, jak mi kdysi řekl, že mu to možná nepůjde, tak jsem měla promyšlené jenom verze z mužské strany problému a nějak jsem neměla čas se zaobírat tím, že by to mohlo být ve mě. Teď ani moc nevím, co čeká mě za vyšetření, to jsem pročítala spíš orientačně než zaujatě.
Do teď jsem se nestresovala, protože jsem myslela, že tak nějak vím, na čem jsem, takže ze stresu to snad nebude.

Cheriffka
Kecalka 255 příspěvků 18.03.19 18:49

U nas bylo taky podezreni na spatne spermio, tak jsem si taky nepripoustela, ze je chyba u me. Spermio vyslo nakonec na vybornou. A uprimne - kdyz jsem to volala manzelovi, ani me nenapadlo mu to oznamit jinak, nez jako skvelou zpravu. Opravdu jsem mela z toho velkou radost… sice jsme pak dalsiho pul roku litali po doktorech se mnou, jakozto s tou, ve ktere bude nakonec chyba a stejne se na nic ve finale taky neprislo, ale to uz je jina kapitola. Bud rada, ze je chlap ok, prvni cast mate za sebou a meli byste byt TYM, coz mimojine obnasi se vzajemne neobvinovat, u koho je chyba, ale resit to spolecne a navzajem si fandit.

Uživatel je onlineugluk
Hvězda diskuse 45808 příspěvků 18.03.19 18:51

Logicky nevyplývá nic. Můžete taky mít oba výsledky vech testů na jedničku a stejně to nepůjde. A blbý spermio se obchází blbě, tak se raduj ;)

katintheBOx63
Kecalka 229 příspěvků 18.03.19 18:54

Vysledky spermiogramu se mohou menit, a to i v radu tydnu. Hodne zalezi na zivotnim stylu, stravovani, prostredi, veku a dokonce i rocni dobe kdy se dela. Proto napr. muzum co maji horsi vysledky se doporucuje vysetreni za niaky cas opakovat. Takze ano mohl mit horsi vysledky v minulosti a ted je se ok. Brala bych to jako pozitivum a alespon vite, ze tady to problemove neni. Jinak pro vek 25 let je myslim standardni doba snazeni 2 roky, pokud jsou oba ok a nedari se. Az pak se to resi hloubeji. Alespon to mi rikal muj gynekolog :nevim:

tulipán
Závislačka 4068 příspěvků 18.03.19 19:05

@SADM Pristupujes k tomu zvlastne. To je prece skvela zprava, ze je spermio ok. Mela bys byt rada. Treba nic neni spatne a pristi mesic se zadari. :palec: Nebo delate banalni chybu - manzel sedi cely den v aute a pousti si vyhrevnou sedacku nebo se pred sexem napari v horke vode…

Váš příspěvek
Reklama