Jsem špatná já (?), tchýně a dovolená

Anonymní
včera v 12:30

Jsem špatná já (?), tchýně a dovolená

Zdravím,
s přítelem stavíme dům, nechci se s ním rozejít, ale dlouho jsem bojovala s jeho mamankovstvím, nakonec se to vyřešilo samo, když se tchýně kvůli rekonstrukci domu přestěhovala 60 km daleko.

No, abych to zkrátila, se skoro tchýní nemám dobrý vztah, protože máme každá jiné názory, ona hodně věří na spirituální záležitosti, duchy apod., já ne. Bohužel tchýně žije se synem alkoholikem, moc peněz nemají. Přítel žije se mnou. A teď se rozhodl, že by ji rád vzal někam k moři, že s ní nemá žádné vzpomínky a nikdy spolu u moře nebyli. (My za 8 let vztahu jen jednou). Jenže chce, abych jela taky a aby byla s námi na pokoji 8o. Mám za sebou docela náročný rok, protože učím a už se těším na psychické volno, ale toto bude peklo. Když jsem řekla, že nepojedu, tak jsem ta nejhorší, když jsem řekla, že pojedu, ale nebudeme v jednom pokoji, tak jsem ta nejhorší, protože tchýně nebude sama a když chci být sama já, tak je to taky špatně (neměla bych problém být sama v pokoji, už jen kvůli klidu). Citové vydírání, jak je kvůli mně vše špatně, že on chce mít hezké vzpomínky a já vše kazím. O tom, že tchýni je 70 a on chce jet do Dubaje (horko + let), absolutně nevím, jak toto tchýně zvládne, a být celý den na pokoji za 100 tis kvůli tchýni mi přijde jako psycho. Ach jo. Co mám dělat, abych nemusela jet? Ona až jednou umře, tak se asi rozejdeme, protože už teď mi přítel říká, jak kvůli mně nikde s ní nebyl, že ji nemám ráda apod., jednou se prý kvůli tomu i rozbrečela, že ji prý nenávidím 8o Nemyslím si, že ji nenávidím, jen občas je jí moc, moc mluví, vykládá naprosto nelogické a nesmyslné věci a občas i cesta autem do vedlejšího města je prostě peklo. Normálně z ní mívám migrény (bolest půlky hlavy, nevolnost apod.) Je chyba ve mně a měla bych se změnit já?

Ještě dodám, že tchýně mi cenné rady nedává, ale spíš nezvládám, to co říká (nesmysly). (Omlouvám se za anonym, ale bojím se, že by nás někdo poznal).

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
548
včera v 12:34

Já s tchyni žádný problémy nemám, ale na dovolenou bych s ní jela jen opravdu v krajní nouzi a nikdy nikdy nikdy na spolecny pokoj. Ale tchyne je normální a taky má radši svoje soukromí. Jediná normální v tomto trojuhelnicku jsi ty.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1099
včera v 12:34

Moudřejší ustoupí…
Ale s tchýni na jednom pokoji bych taky nebyla, ostatní bych přežila, abych nebyla za mrchu já.
Co takhle kompromis?? Dovolená bude, vše bude Ok, ale pokoj zvlášť…

Příspěvek upraven 11.06.21 v 12:36

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9623
včera v 12:36

Na dovolené v Dubaji bych se svojí tchyní nebyla na pokoji, i když ji miluju.
Stačí?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8664
včera v 12:36

No co ti mame rict? Uz sis to asi vydiskutovala doma cele sama. Nejlepsi by bylo koupit ji zajezd se senior klubem pro dva. Kdyby vzala kamaradku, uziji si to obe vic a treba nekoho potkaji :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1316
včera v 12:37

Pokud bych kývla na dovolenou s tchány, tak jedině za podmínek, že budeme mít samostatné pokoje. Sice jsme jednou byli ve společném apartmánu, ale bylo to jen na víkend.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16872
včera v 12:38

Jako plán jet na dovolenou s matkou a partnerkou když se ty dvě nemají rády je extrémně blbej.

jet na dovolenou s matkou a dát partnerce týden klidu je dobrej plán.

jakékoliv citové vydírání je dost na houby.

jinak teda tohle vypadá celkem na chronické problémy a když si ho teda chceš nechat, tak se musíš naučit vycházet s tchýní. Ona se měnit nebude.

Za psychologem se ti s tím nebude chtít, protože ty přece nemáš problém a špatná je ona,. že?

no ne úplně, nějak ne úplně v pohodě jste všichni a ten nejpříčetnější a emočně nejzralejší by to měl začít řešit, sám v sobě, pokud v tom chce zůstat…

Ale ok, zkus alespoň knihu.

https://www.grada.cz/…tchyni-3705/

jinak teda s těhotenstvím bych ještě dost počkala… Barák se dá prodat a s dnešními cenami na tom ještě vyděláš.

Příspěvek upraven 11.06.21 v 12:39

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
861

Chápu Tě, manžel by zase nedal mojí mámu a i když s ní jedu na dovolenou se synem tak je na svém pokoji sama.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1129

Já mám teda tchyni v pohodě takže na společnou dovolenou bych jela, ale oddělené pokoje by byla podmínka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2157
včera v 12:39

Tvůj muž má opravdu skvělé nápady :roll: :lol: jeďte s tchyni samy dvě a toho pošuka nechte doma, aspoň by tě tam neštval :lol: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1809
včera v 12:41
@Anonymní píše:
Zdravím,
s přítelem stavíme dům, nechci se s ním rozejít, ale dlouho jsem bojovala s jeho mamankovstvím, nakonec se to vyřešilo samo, když se tchýně kvůli rekonstrukci domu přestěhovala 60 km daleko.

No, abych to zkrátila, se skoro tchýní nemám dobrý vztah, protože máme každá jiné názory, ona hodně věří na spirituální záležitosti, duchy apod., já ne. Bohužel tchýně žije se synem alkoholikem, moc peněz nemají. Přítel žije se mnou. A teď se rozhodl, že by ji rád vzal někam k moři, že s ní nemá žádné vzpomínky a nikdy spolu u moře nebyli. (My za 8 let vztahu jen jednou). Jenže chce, abych jela taky a aby byla s námi na pokoji 8o. Mám za sebou docela náročný rok, protože učím a už se těším na psychické volno, ale toto bude peklo. Když jsem řekla, že nepojedu, tak jsem ta nejhorší, když jsem řekla, že pojedu, ale nebudeme v jednom pokoji, tak jsem ta nejhorší, protože tchýně nebude sama a když chci být sama já, tak je to taky špatně (neměla bych problém být sama v pokoji, už jen kvůli klidu). Citové vydírání, jak je kvůli mně vše špatně, že on chce mít hezké vzpomínky a já vše kazím. O tom, že tchýni je 70 a on chce jet do Dubaje (horko + let), absolutně nevím, jak toto tchýně zvládne, a být celý den na pokoji za 100 tis kvůli tchýni mi přijde jako psycho. Ach jo. Co mám dělat, abych nemusela jet? Ona až jednou umře, tak se asi rozejdeme, protože už teď mi přítel říká, jak kvůli mně nikde s ní nebyl, že ji nemám ráda apod., jednou se prý kvůli tomu i rozbrečela, že ji prý nenávidím 8o Nemyslím si, že ji nenávidím, jen občas je jí moc, moc mluví, vykládá naprosto nelogické a nesmyslné věci a občas i cesta autem do vedlejšího města je prostě peklo. Normálně z ní mívám migrény (bolest půlky hlavy, nevolnost apod.) Je chyba ve mně a měla bych se změnit já?

Ještě dodám, že tchýně mi cenné rady nedává, ale spíš nezvládám, to co říká (nesmysly). (Omlouvám se za anonym, ale bojím se, že by nás někdo poznal).

Miluji svoji tchýni, ale na jednom pokoji bych s ní nebyla ani náhodou ;). Jako zase nevadilo by mi to, ale ráda bych byla s mladým a s malou sama.
Navíc nám nevadí jet s tchýni na dovolenou, plánujeme Řím, chceme aby videla Vatikán, takže tvého přítele chápu, že ji chce někam vzít. Ale odsuď podsuď. Jinak pokud tak, může jet s ní sám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
850
včera v 12:42

Zlom si nohu a hned máš výmluvu :lol: rozhodně nejsi špatná, to oni jsou divný, já s tchánovci vycházím skvěle, on s mými rodiči taky, na společný dovolený jsme už párkrát byli ale mít jeden společnej pokoj? To je sebevražda :lol: i když jsme na dovolený sami s dcerou hledáme apartmány tak abysme měli lůžka oddělený, natož s tchýní :lol: na dovolený se máš opalovat, pít drinky a odpočívat, když budete v jednom pokoji, veškerej režim se bude přizpůsobovat ji - nebudete moct večer koukat ani na film když ona bude unavená (a že určitě bude), o sexu se nedá ani mluvit,… trvala bych si na svym, minimálně oddělený pokoje nebo nic

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4145
včera v 12:45

Chlapeček má klasický syndrom zanedbavaneho dítěte. Čím horší měli někteří lidé dětství, tím víc se snaží zlepšovat a ulehcovat život svým rodičům. To je vzorec. Mě by to teda pěkně štvalo a jako nejschudnejsi řešení vidím zakoupit si na daný termín dovolenou sama pro sebe. Ať si to synacek s mamus užijí sami bez obecenstva.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
včera v 12:52

@Ou Za psychologem si klidně zajdu, vím, že chyba je ve mně, protože já mám problém a ne tchýně. Ale taky si myslím, že dokážu uvažovat docela reálně a spoustu věcí zpracovat sama v sobě. Ale jak mám jet na dovolenou s člověkem, který se mentálně chová jako dítě a chová se ostudně? Před pár lety jsme byli na obědě v restauraci a po tom, co dost hlasitě dávala najevo, že jíst nechce, že není na taková jídla zvyklá a bude jí špatně a přítel jí nakonec teda jídlo objednal, tak si maso strčila do kabelky. Seděli jsme přímo u stolu před barem. Když jsme byli na skalách, tak mi řekla, ať nechodím ke kraji, nebo mě zlé duše shodí dolů apod., já jsem prostě jinak smýšlející a přítel taky. A ano, je to můj problém, že s ní nevycházím. Ale hledám rychlou radu, jak toto vyřešit, než se zaplatí letenky. Každopádně děkuji za knihu, vypadá zajímavě, ráda si ji přečtu.

• Citovat
  • Nahlásit
26334
včera v 12:53

Když už tak oddělené pokoje. Když je mu líto peněz za dva pokoje, zůstala bych doma. To by fakt nebyla ani omylem dovolená.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat