Reklama

Jsem špatná máma, co nezvládne svoje dítě?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Deee89
Nováček 6 příspěvků 06.01.18 13:22
Jsem špatná máma, co nezvládne svoje dítě?

Predem se omlouvám za anonymitu, ale svět je malej, tak kdybych byla náhodou někomu povědomá…Mám chlapečka, který je velmi aktivní a od 6 měsíců špatně spí. Náš den vypadá tak, že přes den za ním buď běhám a braním mu dělat vylomeniny typu tahat kabely, trhat tapety, vylévat psí misku a nebo den prostě profnuka a provzteka. Přes noc fakt blbě spí, hází sebou, pomalu stěhuje postýlku. Když si ho vezmu do postele, tak je to stejné, navíc mě pak řve za vlasy nebo kope všude kolem sebe, když většinou tak po hodině až dvou usne, stejně hlídám, aby nespadl nebo netloukl manžela. Problém je v tom, že ač jsem jinak klidná, jak jde o prcka, tak rychle ztrácím trpělivost a snadno se na něj pak rozlobim. V noci pak už jsem tak unavená, že se neudrzim a propadnu v pláč a zoufalství. Nakonec to vždy skončí tak, že se nejdřív zlobím na něj, pak na sebe, že sem strašná máma a nakonec se pohadame s manželem. Už jsem i přemýšlela o psychologovi. Nemá někdo typ jak na prcka? Třeba aby líp spal? Už jsem zoufalá…

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Detsa
Extra třída :D 10670 příspěvků 06.01.18 13:24
@Deee89 píše:
Predem se omlouvám za anonymitu, ale svět je malej, tak kdybych byla náhodou někomu povědomá

Možná pro sychr založit znovu :nevim: ;)

Jogrr
Závislačka 4236 příspěvků 06.01.18 13:29

@Deee89 nejsi anonymni

Netopýr1
Zasloužilá kecalka 569 příspěvků 06.01.18 13:33

A kolik je mu teď? Malej začal spát líp až kolem třetího roku, to spí už fakt jak dřevo, necestuje, můžu v pokoji bouchat dveřma a nevzbudi ho to. Mladší je kopie, takže čekám, že se to taky zlepší až v tomhle věku. A špatná máma určitě nejsi, komu z dětí někdy neruply nervy prosímte, má svůj pokojík? U nás prostě funguje, že musí mít oba svůj pokoj a svůj klid. Moje děti prostě při kraválu neusly, muselo být absolutní ticho. Mladšímu je téměř 19 měsíců a pokud jsme někde s jinými dětmi, pořád ho budí, stačí, aby se jiné dítě nějak přetočilo a on už je vzhůru, děs. Ale jak říkám, změna u staršího nastala až kolem třetího roku. Šoupla bych ho do pokoje, zavřela dveře, ať má klid. Možná se rušite vzájemně. (pokud ho teda máte v ložnici) moje děti spaly samy už od konce šestinedělí, každý ve svým pokoji.

hapolda
Zasloužilá kecalka 975 příspěvků 06.01.18 13:35

Podle me nezbyva nez tohle obdobi prezit a doufat ze bude lip. Zkus vybrucol cipky. Udajne homeopatika na zklidneni ditete ale zkusenost nemam

markytka3
Ukecaná baba ;) 2041 příspěvků 06.01.18 13:37

@Deee89 zdravim, muj syn obdobneho razeni, prilis mnoho energie, s napady „co provedu“ byl vzdy o krok napred… vyresila jsem to tak, ze jsem ho cely den zamestnavala ruznymi aktivitami (krouzky pro mimi, sport), strasne to pomohlo. pak jsem nekde cetla o arteterapii, ze pry pomaha zklidnit a uvolnit postizene deti, deti s adhd, aj., no a tak jsem si rekla, kdyz to pomuze jim, zkusim to i na martinka a prihlasila jsem ho v 5ti letech na zakladku do zušky. a ejhle, vydrzel 2 hodiny kreslit a po par mesicich uplne jine ditko. v 6ti letech, jako predskolak dokonce vyhral okresni i krajske kolo ve vytvarne soutezi, v narodnim byl treti (prvni a druhe misto obsadily nejake devatacky) :-))) takze za mne, zaneprazdnit ditko, jak to jen jde :mavam: kazde ditko je jine, treba na to vase bude fungovat neco jineho (ntb. ted je mu 8 a mame 8 krouzku tydne :-)))) a ve tride premiant)

markytka3
Ukecaná baba ;) 2041 příspěvků 06.01.18 13:39

@hapolda ano viburcol je homeopatika na zklidneni ditete, davala jsem svym detem pri rustu zoubku a nevim, co je proplakana noc. na zklidneni ditete z hlediska aktivity si myslim, ze ucinnost bude minimalni. ale jinak jsou fakt super :mavam:

pikola
Neúnavná pisatelka 19057 příspěvků 06.01.18 13:45

Já myslím, že jsi prostě jen unavená a nevyspalá a proto ti ujíždějí nervy.

hapolda
Zasloužilá kecalka 975 příspěvků 06.01.18 13:47

@markytka3 me prave doporucila pediatricka taky na zuby a tak podobne. Mam je doma ale zuby v nedohlednu takze nepouzity :lol: ale znama prave mlivila o zklidneni takoveho raubire na noc… vyzkouseny taky nemela tak nevim :nevim:

Kočičí duše
Zasloužilá kecalka 958 příspěvků 06.01.18 13:48

Je to unavou a nevyspanim + tim, ze clovek nema ani chvilku pro sebe. Znam to velmi dobre, taky snadno vylitnu. Opravdu pomaha proste dat hlidat dite tatinkovi, poslat je ven na dve hodinky, zavrit se v pokoji a zdrimnout si. Nebo proste vypadnout z domu - jit s nekym na kafe, do kina, zkusit neco noveho. Ja ted chodim na ruzne kurzy, treba siti a kytara - bavi me to, vypadnu na chvili od toho neustaleho litani kolem ditete a domacnosti a pokecam si s dospelyma o normalnich vecech. Domu se vracim v dobre nalade a tesim se na dite :palec: Zapoj vic ostatni, hlavne otce ditete a zkus si udelat cas jen sama pro sebe :hug: male deti jsou narocne, mam stejneho nespavce jako ty, ale urcite se to vekem zlepsi a bude zas lip :kytka:

sunshine125
Kecalka 391 příspěvků 06.01.18 13:48

Zjednoduš si život co to jde. nebezpečné věci ohraď nebo dej výš, choďte ven ať se vyběhá venku, na hřiště, kamkoliv. Ať chodí pěkně pěšky. Dělej jen jednoduchá jídla, každou volnou chvilku věnuj sama sobě ať se z toho nezblázníš. Prostě si práce co nejvíc zjednoduš. Já jsem dceru dávala třeba na půl hoďky s jídlem do židličky a pustila jí pohádku nebo jí dala něco co jí spolehlivě zabaví, třeba přeskládávat mi konzervy s kompotem a chvilku jsem si v klidu vypila kafe. Bez těhle berliček bych se asi houpala někde na větvi. Nejsi špatná matka, fakt ne. S tím spaním to máme stejně a to je jí už 21měsíců, budí se několikrát za noc. Starší se budila taky asi do tří, takže to čekám podobné… prostě to přežít :hug:

markytka3
Ukecaná baba ;) 2041 příspěvků 06.01.18 13:49

@hapolda tak na zuby urco pouzijte :-)))) ja mam doma desne spavce, doted davaji 12-13 hod, kdyz je neprobudim do skoly/skolky, tak na spavost zase nemohu posoudit ja :-)) bo ty me spaly viburcol neviburcol :-)… ale zkusit se ma vsechno :-)

sladke-mameni
Ukecaná baba ;) 1689 příspěvků 06.01.18 13:50

Já tě moc dobře chápu, můj syn byl úplně stejný. V noci se to zlepšilo kolem roka když jsem přestala v noci kojit a přes den.. to se moc nezlepšilo doteď no (18m) :mrgreen: Ale jo, zabezpečili jsme byt, takže když má svobodu a zrovna na mě nevisí tak ho v podstatě můžu nechat dělat si co chce.

Nejsi špatná máma, jen máš náročnější dítě.. víš ono se říká, že každý dostane naloženo tolik, kolik zvládne. Ber to že jsi silnější a budeš zocelená :mrgreen:

Borůvka1990
Kelišová 5435 příspěvků 06.01.18 13:51

Neboj, nejsi špatná máma :hug: Malé děti jsou náročné, některé méně, některé více. Moc Ti neporadím. Myslím že nejsi případ pro psychologa, jsi jen unavená a ve stresu. S tím Ti psycholog nepomůže. My tohle období řešily střídáním se, jeden den já, druhý manžel. V noci bych ho nechala v postýlce klidně vybrečet, musíš se vyspat a on potom taky nebude mít tolik energie přes den :think:

Lucie.Kusa
Stálice 57 příspěvků 06.01.18 13:54

Já si tohle taky zažila se synem a zkuste to období přežít :-)

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Uzel útočí na Me Too: Rýpu se ženám všude, ale za ramena je vzít nemůžu!

Je tomu přibližně rok, co v Americe odstartovala kampaň Me Too. Za oběť jí... číst dále >

Syn Špinarové: Chci novou sochu, ve hře je právník. Úřad: Sochař peníze vracet nebude

Sochař David Moješčík možná pro Ostravu udělal velkou kulturní službu, když... číst dále >

Články z Ona Dnes

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >

Trhám si vlasy a ochlupení, protože mi to dělá dobře, říká nemocná žena

Osmadvacetiletá Sara Meucii z Itálie trpí poruchou zvanou trichotilománie.... číst dále >