Jsem špatná máma, když při miminku pracuji?

Anonymní
1.9.20 14:52

Jsem špatná máma, když při miminku pracuji?

Chtěla bych se zeptat, zda je tu nějaká maminka, která při RD pracuje? (nepochybuji o tom, že takových matek je spoustu). Máme půl roku staré dítě a já jsem při nejbližší možné chvíli požádala svého zaměstnavatele, zda by šlo abych mohla pokračovat v práci, s tím rozdílem že bych pracovala z domu. Neměl s tím sebe menší problém a tak mi dal tu možnost home officu. Nemám stanovenou domu na práci, prostě až ji udělám tak ji udělám, občas zavolá, že je něco potřeba zda můžu hned, nebo se dostavit do kanceláře. Práci jsem nevzala jen kvůli financím (i když jsou také důležité) tvoříme si z nich rezervu, kdyby přišli horší časy, ale taky jsem to vzala proto, že chci být i mezi lidmy, moje práce mě baví, dělám ji ráda a nechtěla jsem z ní úplně vypadnout. Už jsem se setkala s názory, že dělám chybu, že se nemůžu naplno věnovat domácnosti a děcku. Že od toho mateřská a RD je. Já v tom problém nevidím, prckovi se věnují 100procente. Když to maly nedovolí, tak prostě práci nedělám a práce musí počkat. Nezanedbavam a ani nehodlám kvůli práci nechávat dítě stradat. Je někdo, kdo se taky setkal s názorem jako já?, že pracovat při RD je špatně? Já si to nemyslím a nevidím na tom nic špatného, malý je spokojený. Přítel mi pomáhá, když je toho hodně, aby se vše zvládlo i s mojí práci. Prosím zachovat anonymitu kvůli tomu, kdyby někdo chtěl útočit, že jsem špatná máma. Pokud to nebude možné, tak diskuzi prosím admina rovnou smazat. Děkuji.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4668
1.9.20 14:55

Já se doma s dcerou nudím, kdybych mohla dělat HO, jdu dotoho… 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1031
1.9.20 14:56

Jste zkrátka máma, děláte, co můžete a jina máma není momentálně k dispozici, takže nic neřešte a dělejte si věci, jak vy uznáte za vhodné. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27483
1.9.20 14:58
@Anonymní píše:
Chtěla bych se zeptat, zda je tu nějaká maminka, která při RD pracuje? (nepochybuji o tom, že takových matek je spoustu). Máme půl roku staré dítě a já jsem při nejbližší možné chvíli požádala svého zaměstnavatele, zda by šlo abych mohla pokračovat v práci, s tím rozdílem že bych pracovala z domu. Neměl s tím sebe menší problém a tak mi dal tu možnost home officu. Nemám stanovenou domu na práci, prostě až ji udělám tak ji udělám, občas zavolá, že je něco potřeba zda můžu hned, nebo se dostavit do kanceláře. Práci jsem nevzala jen kvůli financím (i když jsou také důležité) tvoříme si z nich rezervu, kdyby přišli horší časy, ale taky jsem to vzala proto, že chci být i mezi lidmy, moje práce mě baví, dělám ji ráda a nechtěla jsem z ní úplně vypadnout. Už jsem se setkala s názory, že dělám chybu, že se nemůžu naplno věnovat domácnosti a děcku. Že od toho mateřská a RD je. Já v tom problém nevidím, prckovi se věnují 100procente. Když to maly nedovolí, tak prostě práci nedělám a práce musí počkat. Nezanedbavam a ani nehodlám kvůli práci nechávat dítě stradat. Je někdo, kdo se taky setkal s názorem jako já?, že pracovat při RD je špatně? Já si to nemyslím a nevidím na tom nic špatného, malý je spokojený. Přítel mi pomáhá, když je toho hodně, aby se vše zvládlo i s mojí práci. Prosím zachovat anonymitu kvůli tomu, kdyby někdo chtěl útočit, že jsem špatná máma. Pokud to nebude možné, tak diskuzi prosím admina rovnou smazat. Děkuji.

Já na půl roce neměla na práci ani pomyšlení, ale myslím si, že možnost pracovat z domu je ta nejlepší, když máš malé dítě. Jen si to dobře rozvrhnout. Špatná matka může být i ta, co je 24 hodin s dítětem. Takže tohle bych neřešila. Pokud partner dokáže o dítě pečovat, aby ses mohla v klidu soustředit nebo zvládneš práci po nocích, proč ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9972
1.9.20 14:59

Já pracovala od 1 roku nejmladšího a neměla jsem HO, nemyslím si, že bych byla nějaká špatná matka, ale chtěla jsem mezi lidi, každý ať si to dělá jak chce, hlavně neposlouchej blbé řeči, ale jdi si za tím, co chceš ty ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
458
1.9.20 15:00

Určitě jdi do toho, taky pracuju a mám doma 2 měsíčního prcka. Kdybych nefungovala normálně, brzy by mě jeblo.. Jsem klidná, malá taky a vše nám klape. Jediné co jsem musela kvůli práci odbourat, bylo kojení hned v porodnici.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1706
1.9.20 15:01
@Anonymní píše:

Ne, je to úplně normální. Když budu moct, budu také dělat z domova. Zaměstnavatel mě o to dokonce i sám požádal. Já jsem ráda, že z toho nevypadnu. Můj obor se docela dynamicky mění a já nejsem zrovna z těch, která by měla v hlavě jen pleny a bobany :)
Jednak budu máma, ale taky mám svůj osobní i pracovní život, kterého se nevzdám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1663
1.9.20 15:03

Ja taky pracuju pri RD z domu, delam to v noci kdyz prcek spi, resp. to ted tak planuji provozovat i pri dvou detech a opravdu me nenapadlo si myslet ze bych zrovna kvuli tomuhle byla horsi mama, natoz spatna :nevim: jo, ten cas nekde vzit musim, ale max jsem kvuli tomu horsi hospodynka a to mame s muzem vyrikane, penize navic se hodi… I kdybys do te prace chodila fyzicky a mela hlidani, tak je to tva vec, natoz kdyz pracujes na HO…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6822
1.9.20 15:06

Jestli to zvládáš, tak proč ne. Malé mimino hodně spí a větší už se naučí zabavit. Se synem jsem studovala, brala jsem si notebook i na hřiště, holt jsem s ním 2 hodiny nestavěla bábovky jako jiné matky, tak se syn naučil najít si sám kamarády, teď je větší a moc se mu to hodí. Nebo jsem ho vypustila doma na zahradu, v roce a půl si hodinu přehazoval kameny na skalce nebo jezdil a odrážedle slalom kolem stromů a já si u toho udělala práci. Buď úplně v klidu, všechno jde. A domácnost můžeš zčásti vypustit, ta přece není jen tvoje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.9.20 15:06

Tak to je super slyšet, respektive to takhle číst i od ostatních pozitivní reakce. Už jsem si chvílemi myslela jestli jsem blázen já, nebo okolí, že mi toto predhazuji. A jak tu někdo píše, že je občas kvůli tomu horší hospodyně, to i já.. Ale z toho se svět nezbori, bordel neuteče. Myslím si, že i ty mámy co nepracuji to občas nestíhají :nevim: tak díky za uklidnění, že nejsem blázen,, co se svému dítěti nevěnuje,,

• Citovat
  • Nahlásit
3718
1.9.20 15:07

Když si sama myslíš, že je to ok, tak proč to řešíš. Každého volba, můžeš být s dítětem doma i když pracuješ. Je to taky o dítěti a tom jak moc ti dovolí se na práci soustředit. Já třeba sotva uvařím, než mi tady malá spáchá harakiri… :lol: nedivej se napravo a nalevo, je to tvůj život, tvoje dítě a děláš podle svého nejlepšího svědomí. Vic neřeš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14221
1.9.20 15:07

Já jsem nikdy neuznávala myšlenku, že se matka musí věnovat první tři roky pouze dítěti a domácnosti. U prvního dítěte jsem se vracela na zkrácený úvazek už v jeho roce, u druhého v 8 měsících. Tomu staršímu dítěti bude za pár dní 14 let a tehdy to fakt nebylo obvyklé a vyslechla jsem si mnoho kritiky. Ale nám všem tento režim vyhovoval a po příchodu z práce jsem se dítěti věnovala mnohem intenzivněji než když bych s ním byla pouze doma. Pokud na to máš podmínky, tak se práce z domova nevzdávej. Je to super věc. No a když zjistíš, že to fakt nejde, můžeš se vrátit na rodičovskou dovolenou kdykoliv…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1765
1.9.20 15:08

Nejsi špatná máma :kytka: já jsem začala chodit do práce, když bylo synovi rok. Chodila jsem 3× týdně a jen tedy od 7 do 11hod. Dělám v kanclu a nechtěla jsem úplně vypadnout z rytmu :mrgreen:
Takže když dlouhodobě omarodila kolegyně a neměl kdo připravovat papíry pro účetní, tak jsem na to kývla. Syn si zatím užil babiček :srdce: nevidím na tom nic špatného.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
51026
1.9.20 15:14

Pokud vám to tak oběma vyhovuje… S mimčem bych to taky dávala, ale s batoletem o dost hůř, teď mám batole (totálně nehlídatelné) plus školní a kolikrát masakr :lol: Ale jak jsem dostala šanci na přívýdělek, skočila jsem po tom, aby mi mozek nezakrněl. Pracuju po nocích a když se to sejde, tak teda mám co dělat, abych se ráno probudila, naplno bych tak jet nedokázala. Takže pokud se cítíš, dítě nezanedbáváš a stíháš u toho i spát a fungovat, je to fajn. A jak dítko poroste, uvidíš, jak to budeš zvládat dál.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6903
1.9.20 15:20

Ahoj zakladatelko,
nepochybuji, že svému dítěti věnuješ dost času i péče, a tak není důvod tě považovat za špatnou matku.
Naopak se domnívám, že je dobře, že máš den naplněný i jinou činností, než jen dítětem. určitě to prospívá i vztahu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama