Jsem špatná máma - následky?

Anonymní
5.11.20 10:48

Jsem špatná máma - následky?

Holky, je mi ze sebe špatně. :(

Mám miminko skoro 5 měsíců, strašně ji miluju, snažím se na ní být hodná, usmívat se, ale ted mám hrozný výčitky. V šestinedělí jsem měla rozhozený hormony, hroznej tlak ze strany manžela a mých rodičů (nesnáší se a všechno řešili přeze mě - hrozně na mě křičeli místo na něj,..), já to neunesla a asi 4× jsem dala malou manželovi do náručí, běžela jsem k oknu a říkala, že vyskočím, že už nemůžu, bylo to nesnesitelný.

Po šestinedělí se to zlepšilo, všechno ok, ale dneska zase extrem, měli zase nějaký neschody, já byla jejich prostředník, naši zas volali a strašně mi za něj nadávali, nebylo možný se domluvit, on s nima mluvit odmítal. Tak jsem udělala to samý. :( A malá to viděla. Je mi z toho hrozně, hlavně ze sebe.. Nemůže mít nějaký následky? 99 procent času je všechno v pohodě, já úplně v klidu, miluju ji, je to poklad, dávám jí to najevo, ale tohle jsem zas nedala. :( Klidně mi nadávejte, vím, že je to špatně, ale mám ted hrůzu, že jsem jí zničila život a bude si to pamatovat..

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
519
5.11.20 10:50

Tak az ti budou priste volat, tak telefon ma cerveny tlacitko ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.11.20 10:52

Být tebou, šla bych někam na terapii a s rodiči se přestala prostě bavit. :nevim: Jako vyhrožovat, že skočíš z okna ti přijde v pohodě? 8o Tady nejde o to dítě, ale o tebe

• Citovat
  • Nahlásit
5237
5.11.20 10:54

Tak jim to neber a hotovo. Navíc přestaň být tak strašně hystericka, předvádět mi chlap že skočí z okna, tak ho pošlu do háje. To je pěkný citový vydírání. :poblion:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14295
5.11.20 10:54

A jak si představuješ, že by to mělo to dítě poznamenat? Je to kojenec, to, že na tebe někdo řve do telefonu absolutně nevnímá. Spíš koukej na manžela zatlačit, ať si tohle vyříkají sami a tebe do toho netahají (pokud je pravda, že spory jsou jejich a ne i tvoje). Řekni to i jim, že odmítáš být jejich hromosvod a příště jim prostě hovor polož, pokud půjde tímto směrem :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
234
5.11.20 10:55

Divím se, že tě muž ještě nekopl do zadku
běž se léčit

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14295
5.11.20 10:56

A to „skákání z okna“ je teda pěkně trapný. Snad by se to dalo svést na poporodní hormony, ale spíš ne-předpokládám, že kvůli dítěti bys neskočila a nemyslelas to vážně. Hysterka, co chlapa citově vydírá… Hele, co řeší tak šíleného?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
460

Krátce po narození mého syna mě dost stresovala tchyně, cítila jsem jak se to přenáší negativně do mého vztahu s prckem, se kterým jsem se teprve sžívala… Chvíli jsem to snášela, než jsem se v šestinedělí oklepala a pak mi to docvaklo, že takhle ne, že teď je pro mě nejdůležitější v životě můj syn a ne nějaký spory a stresy, který mě akorát dostávaly dolů a on to cítil a přenášelo se to cleé i na něj… takže všechny narušitele jsem na pár měsíců úplně vyřadila ze svýho života a věnovala se opravdu jen sobě a svýmu synovi. Ostatní si k tobě dovolí pouze to, co jim sama dovolíš!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2723

Tohle hysterické chování a vyhrožování sebevraždou nesnáším :? Tak jim ty telefony neber a je po problému.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8007
5.11.20 10:57

Uklidni se, zadny zivot jsi ji neznicila. Divim se teda tvemu manzelovi, ze je takovy srab, ze necha rodice te takhle deptat, kdyz vidi, co to s tebou dela. Nicmene vrele doporucuju utnout veskery kontakt s tvymi rodici. Bude to pokracovat a pozdeji to prenesou I na tvou dceru. Takze pokud jsou natolik prasteni, ze ti potrebuji neustale vyvolavat a nadavat, tak si je proste vsude zablokuj a mas klid. Nejsi povinna se nechat psychicky nicit jen proto, ze jsi neci dcera.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6772

Ale ty nechceš skočit z okna, ty chceš aby tě rodina brala vážně a proto hraješ to divadlo s oknem. Vzhledem k tomu že už si to udělala tolikrát a oni pořád nic tak to očividně nefunguje a měla bys s tím přestat. Jinak se tím úplně znemožníš.

Telefon prostě polož, řekni že to nechceš poslouchat a polož to, hotovo :nevim: udělej to klidně desetkrát denně. Oni brzo zjistí že přes tebe to řešit nemají.
A najdi si psychologa, už jenom aby dítě nemuselo být v budoucnu přítomno hysterickým scénám matky. Fakt to pro to dítě není to nejlepší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19711

Rodice odřízni, vubec se s nima nebav. A mimco to přežije, ne ze by vsichni meli stavy na sebevraždu, ale snad vsude se obcas nakupi nervy a člověk bouchne. Deti prezivaly valky a horsi věci nez jeden zkrat rodicu. 5 měsíční dite si nic pamatovat nebude, mas stesti, ze je tak male, ale vyhni se podobným scénám do budoucna.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
462
5.11.20 11:00

Manželovi i rodičům vysvětli, že jim prostředníka dělat nebudeš. Nebo jim neber telefon.
Miminko to nepoznamena, ale pokud máš takovéhle stavy, tak za jdi na psychoterapii.
Já tě za hysterku nepovažuji, po porodu se mi opět rozjely úzkosti a deprese a došlo to do stavu, kdy jsem z okna malem skočila. Takže tě chapu :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5.11.20 11:01

Jediný život, který ničíš, je momentálně ten tvůj. Dcera je kojenec a chválapánbů ji tohle ještě míjí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
883
5.11.20 11:03
@JitulkaJ píše:
Divím se, že tě muž ještě nekopl do zadku
běž se léčit

Kravo, jsi v jeji kuzi? Zazilas to, co popisuje? Ja ano a vim jak ji je. Zakladatelko, ulevi se ti az se jednoho ci druheho zbavis. Mne se ulevilo az po matcine smrti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama