Jsem špatná matka, když po večerech studuji?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
eva valoi
Extra třída :D 11420 příspěvků 11.11.18 20:58
Jsem špatná matka, když po večerech studuji?

Potřebuji se připravit na jistou zkoušku z jazyka.. Mám děti, kterým se celé dny věnuji. Chci se o zkoušku pokusit cca v květnu nebo červnu příštího roku. Nyní je téměř devět hodina já řekla desetileté dceři, ať už mi dá laskavě pokoj, že se potřebuji taky někdy věnovat svým věcem.. A teď si připadám trochu jako krkavčí matka.. Já nevím, jestli se prostě už nemám na všechno vykašlat. Na druhou stranu děti jednou odejdou a co mi zbyde??

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Burj Chalifa
Nadpozemská drbna 29265 příspěvků 11.11.18 21:00

á, máme tu další nový sebemrskačký titulek :(

eva valoi
Extra třída :D 11420 příspěvků 11.11.18 21:02

@Burj Chalifa Trápí mě svědomí, když se nechci nechat sežrat i s chlupama, no.

drsňačka
Kecalka 208 příspěvků 11.11.18 21:02

A proč si myslíš, že nemáš nárok na soukromý život? Mám to taky tak. Dálkově studuji a ano také převážně večer, jinak nemám nárok. Momentálně píšu BC práci, takže zítra udělám s menší úkoly a pádím k mamce psát-nestíhám. Mají taky tatínky, no ne? Myslím, že se jim věnujeme až moc........

mrav
Neúnavná pisatelka 19574 příspěvků 11.11.18 21:05

Jestli jsi sama s dětma, tak chápu, že je toho na tebe někdy hodně. Neobviňuj se, každému někdy ujedou nervy… :mavam:

Cuddy
Neúnavná pisatelka 15545 příspěvků 11.11.18 21:08

@eva valoi Ne, naopak je moc dobre, ze neco delas. Pomuze to uplne vam vsem. Ja bych nahnala na par hodin do prace nebo do skoly vsechny matky, je to velmi osvezujici.

blumen
Hvězda diskuse 42745 příspěvků 11.11.18 21:09

@eva valoi tak v 10 letech uz Te snad muzou nechat na pokoji od osmi vecer kazdy den :nevim: ja se ucila po vecerech po 9, az sla triletacka spat.

Cuddy
Neúnavná pisatelka 15545 příspěvků 11.11.18 21:09

@mrav proc sama? Ja klidne priznam, ze je toho na me casto hodne a to mam muze, ktery je partner se vsim vsudy.

blobfish
Závislačka 4513 příspěvků 11.11.18 21:10

Jsou akademičky krkavčí matky? Dizertace, publikační činnost, příprava na výuku… to spolkne spoustu večerů. Tak pro někoho to možná krkavčí matky jsou, podle mě dítě víc ocení matku, která i přes mateřství došla ve studiu i v kariéře daleko, než tu, která jim permanentně stála za zadkem.

bublinek
Kelišová 5191 příspěvků 11.11.18 21:16

Máme mladší dcery a ty vědí, že v 8 jsou u sebe v pokoji a my máme „volno“, taky za námi chodí, ale zaháníme je do pokoje zpět. Nikdy mi nepřišlo, že bych jim nějak škodila, když toto udělám.

belladonna
Závislačka 2625 příspěvků 11.11.18 21:19
@eva valoi píše:
Potřebuji se připravit na jistou zkoušku z jazyka.. Mám děti, kterým se celé dny věnuji. Chci se o zkoušku pokusit cca v květnu nebo červnu příštího roku. Nyní je téměř devět hodina já řekla desetileté dceři, ať už mi dá laskavě pokoj, že se potřebuji taky někdy věnovat svým věcem.. A teď si připadám trochu jako krkavčí matka.. Já nevím, jestli se prostě už nemám na všechno vykašlat. Na druhou stranu děti jednou odejdou a co mi zbyde??

Závidím cílevědomost a odhodlání. Jen vydrž, zvláště, když se dětem věnujes celý den, tak snad večer by mohl být klid. Devítiletá by to už chápat mohla.

eva valoi
Extra třída :D 11420 příspěvků 11.11.18 21:21

Konečně je klid, tak se do toho pustím, ať se dozvím, co všechno nevím. Je to smutnej příběh.

Monchichik
Kelišová 5425 příspěvků 11.11.18 21:29

@eva valoi Nemáš důvod mít vůbec výčitky, celý den se dětem věnuješ, taky potřebuješ čas pro sebe. A navíc studuješ, nepořádáš mejdany ;) . V 9 hodin už bych se ani dětem teda nevěnovala, mají být zalezlé ve svém pokoji a už mít klid ty i oni. A se studiem ti držím palce :kytka:

stinga
Závislačka 4400 příspěvků 3 inzeráty 11.11.18 21:29

@eva valoi v devět hodin má desetiletá už spát, zítra je přece škola, ne nejsi krkavčí matka

kačka39
Kecalka 331 příspěvků 11.11.18 21:31
@eva valoi píše:

Hlavně vydrž a nevykašli se na to. Já studovala se třema dětma VŠ a když jsem skončila, tak děti měli z toho největší radost. Taky jsem si připadala jak krkavčí matka, ale zase jsem si říkala, že to dělám hlavně kvůli nim, abych měla lepší práci. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Kazma nesplnil slib! Místo práce se jen baví a fanoušky nudí k smrti a kopíruje komika

Dříve svými kontroverzními kousky přiváděl lidi k šílenství, dnes je nudí k... číst dále >

Vrať se do školní lavice, ty analfabetko, schytala to „kazatelka“ Geislerová

Herečka Aňa Geislerová (42) se velmi ochotně a ráda vyjadřuje k politické... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >