Jsem špatná matka, zlepší se to ?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Nsd1
Povídálka 14 příspěvků 23.02.18 14:34
Jsem špatná matka, zlepší se to ?

Ahoj holky. Stydím se za to, ale potřebuji se svěřit a slyšet různé náhledy na věc. U některých budu zavrhovaná a bůhví jaká bestie, s tím já ale počítám.
Hrozně jsem chtěla dítě jako nic na světě a konečně jsem se ho dočkala. Těšila jsem se, až malého poprvé uvidím, sevřu v náručí, pochovám. Opak je pravdou.
V porodnici, kdy jsem měla hodně komplikovaný porod, který trval 38hodin a byl ukončený sekcí.
Malého mám rada, nikdy bych mu neublížila ALE nějak postrádám mateřský cit. Nechci se s nim mazlit, kroutí se mi prsty vzít malého a chodit s nim po bytě (je hrozně zvědavý) po bytě chodím i 3 hodiny, když ho polozim, tak pláče. Když jsem ho dokrmila na UM a dala odkrknout, tak chtěl dudlík, cítil mě a tak se mi na setinu vteřiny přicucl ke kůži, horší pocit jsem nezažila, až mi z toho bylo blbě. Mimochodem nás UM je už od narození. Abych to zkrátila, nějak je ve mě tabu nějaký fyzický kontakt s miminkem (mazlení, chování) mrzí mě, že malému nedávám lásku co potřebuje a jsem stastná, když přijde moje matka a vezme si ho a mazlí se s ním, když já to nedělám. Jsem šťastná, když spí, protože to je jediná chvíle mít ji pro sebe a mám strach, az se probudí, že opět budu jeho,,otrok,,. Je možné, ze to má také důsledek toho, ze mi v dětství mamka nedavala najevo lásku? Nebo poporodni deprese? Modlím se za to, ze se to ve mě zlomí a přijdu na to, jak být správná milující matka :,( ze sebe samé je mi blbě, protože jsem den zařekla, ze nikdy nedopustím, abych byla jako moje matka, ale ve finále jsem úplného stejná jako ona. :( Místo toho abych byla stastná za zdravé miminko, tak ho spis beru jako přítěž :,(

Příspěvek upraven 23.02.18 v 14:44

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
P4ja
Kelišová 6614 příspěvků 23.02.18 14:38

@Nsd1 Řekla bych poporodní deprese a hormony spojené s tvým očekáváním. Nikde není psané, že žena nutně musí hned cítit úžasné růžové pocity. Zkusila bych psychologa a uvidíš. A rozhodně nejsi špatná matka, jen úplně nevíš, jak do toho.

Ice79
Závislačka 2621 příspěvků 23.02.18 14:39

Nejsi anonym. :nevim:

jenny.fields
Nadpozemská drbna 25271 příspěvků 23.02.18 14:39

Nejsi anonym. A doporučuji psychologa. Ano, může to být důsledek věcí z minulosti, může to být poporodní deprese. Ale běžela bych k doktorovi, aby příště, až se na tebe přicucne, jsi s ním v odporu instinktivně nešvihla o zem.

Nsd1
Povídálka 14 příspěvků 23.02.18 14:41

@jenny.fields vím, zapomněla jsem začátek vymazat. Kdyby mi někdo chtěl napsat soukromě.

Tichošlápek
Extra třída :D 10916 příspěvků 23.02.18 14:42

Také doporučuji lékaře. Nema smysl čekat az se to zlomí samo. Navíc jsi na malého sama, uz v jeho zájmu se potřebuješ dat do kupy. Taky mne nebavilo nosit mimino po bytě a po milionté mu ukazovat kytky nebo spici kočku. Ale ty si pocítila odpor, když se k tobě prisal a to není v pořádku.

Ice79
Závislačka 2621 příspěvků 23.02.18 14:43

Určitě bych vyhledala odbornou pomoc. Je fajn, že si uvědomuješ, že toto je opravdu špatně. Řeš to co nejdřív, než to zanechá na dítěti celoživotní následky. Nezaslouží si to ani v nejmenším. Přeji hodně štěstí tobě i miminku. :kytka:

Nsd1
Povídálka 14 příspěvků 23.02.18 14:46

@Ice79 to bych právě vůbec nechtěla, aby kvůli mě si nesl do života následky toho, ze mu nedávám lásku.

elibro
Zasloužilá kecalka 717 příspěvků 23.02.18 14:47

Hele to bude poporodní deprese, těžký porod, kojit nemůžeš… Nemáte spolu ten začátek snadný. To, co popisuješ, si fakt říká o léčbu. Plus co my víme, co máš v dětství za sebou.

A když vidíš, že se ti takové věci dějí a vadí ti to a máš o mrně strach, tak se do špatných matek ještě nekvalifikuješ :). Spíš naopak. Řekni si o odbornou pomoc, zkus být k sobě laskavá a k tomu malému člověku aspoň trochu taky. A neboj se v jeho prospěch povolat tátu, babičky… Bude líp.

jannina1
Závislačka 4179 příspěvků 23.02.18 14:56

Ten primy kontakt a hnusny pocit se mi moc nelibi. A citis se jinak psychicky spatne, bez nalady? Nebo to je jen ve vztahu k synovi?

Kočičí duše
Zasloužilá kecalka 965 příspěvků 23.02.18 14:58

Ja mela po porodu podobne zoufale pocity, vyresilo se to tim, ze jsem prestala kojit. Hrozne me to bolelo, bradavky do krve, bylo mi z toho fyzicky spatne kdyz mala sala, po kazdem kojeni depka, protoze jsem vedela ze me to za dve hodiny ceka zas :? Jak jsem prestala kojit, zlepsilo se to temer okamzite. Jinak takove ty stavy, ze jsem rada ze mala spi, protoze po me chvili nikdo nic nechce - to bych rekla, ze ma snad kazdy rodic, male deti jsou vycerpavajici. Popros nekoho o pomoc, aby sis odpocnula, vyspala se, nabrala sily. Pripadne nejakeho odbornika, pokud citis, ze to nezvladnes. Vsechno se to srovna a zase bude lip :hug:

anonymni_prezdivka
Kecalka 367 příspěvků 23.02.18 15:02

Také bych sázela na poporodní depresi. Určitě nejsi špatná matka, to by ti to bylo jedno. Stejně jako všichni nade mnou doporučuji vyhledat lékaře. Poporodní depresi sama nepřekonáš a není to žádná ostuda!

Kočičí duše
Zasloužilá kecalka 965 příspěvků 23.02.18 15:04

Promin, az ted jsem si vsimla, ze nekojis :think:

sladke-mameni
Ukecaná baba ;) 1766 příspěvků 23.02.18 15:11

Zákrok psychologovi nebo rovnou psychiatrovi, poporodní deprese není legrace a když nekojíš mohly by ti pomoci antidepresiva. Časem to určitě bude lepší, ale teď je třeba nehrát si na hrdinku, svěřit se lékaři a řešit to.

chs.jasmin
Echt Kelišová 7917 příspěvků 23.02.18 15:50

@Nsd1

Když jsem to začala číst, musela jsem všechno vypnout. Je mi teto situace strašně líto, ano k malému, a le i k tobě - že se ti vše nenastartovalo jak mělo.

Hrozně moc dělá porod. Málokdo si s tím vše spojuje a je to velká škoda. Podle mě je to laktační psychoza právě kvůli tomu porodu. Rozhodně navštiv psychologa, nenechávej to vykrystalizovat.

Osobně si myslím, že už je hodně za hranou, že je ti fyzicky špatně z kontaktu s dítětem, s tvým synem.

Prosím kontaktuj psycholožku, která spolupracuje s emiminem paní Kláru Marušincovou na mail: poradna@emimino.cz :hug:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Eben s Kostkovou původně do StarDance nechtěli! „Když Marek řekl ano, šla jsem!“

Taneční soutěž StarDance u nás patří k nejúspěšnějším televizním pořadům.... číst dále >

Tři hollywoodská zmrtvýchvstání: Ben Affleck, Demi Lovato a Tori Spelling

Ještě nedávno to s nimi vůbec nevypadalo dobře, někteří byli rádi, že z toho... číst dále >

Články z Ona Dnes

Polohy pro zdravý spánek: nejlepší je na zádech, na klubíčko zapomeňte

Člověk stráví v posteli až dvě pětiny svého života. I proto je podle... číst dále >

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >