Jsem spíše asociální - jak to změnit?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Parninas
Stálice 65 příspěvků 09.03.18 10:23
Jsem spíše asociální - jak to změnit?

Zdravím. ;) Nečekám, že by na můj problém byla jednoznačná rada, spíš bych se chtěla vypsat, získat zkušenosti od ostatních a tak.

Vždycky jsem bývala spíš asociální. Táhne se to se mnou už od malička, ve škole jsem si neuměla získat moc přátel, nejsem vyloženě extrovertní typ. Když se lidi seznamují, tak se snažím být milá a tak, ale připadám si, že asi neprojevuju úplně zájem, jako ostatní lidé. Vždy jsem měla 1 dobrou kamarádku/kamaráda a nemám potřebu být ve velkých skupinách.

Já osobně jsem s tím víceméně smířená, ale začíná mě to mrzet kvůli příteli. Jsme spolu už přes 5 let a nemám pocit, že bych ho jakkoliv omezovala (se společnými kamarády co chvilku něco podnikáme, on sám taky a tak). Ale bojím se, že ho časem stáhnu do mého „introvertního kroužku“. On také není vyloženě nejvíc společenský typ, ale rozhodně není takový „morous“ jak já.

Důvod proč o tomhle poslední dobou přemýšlím je ten, že kdykoliv jsme s jeho rodinou tak mají potřebu na mě neustále vrtat „že se mám přece víc bavit“ atd. Teď byla jedna velká oslava a celou dobu to bylo docela příjemné. Teda než se začalo „pařit“. Oni mají obecně představu, že jakmile člověk nepije (ha, to je docela zdrobnělina, když se všichni pokaždé šíleně zlijou :andel: ), tak se nebaví a je psí čumák. Já teda nejsem abstinent, ráda si dám skleničku vína, ale když už popáté musím po dorážení odmítat panákování, tak se vyloženě bloknu a končím (necítím se úplně nejlíp ve společnosti hodně opilých lidí). A to se přesně stalo naposled. Ty pohledy ode všech mě docela mrzely, ale ani ne tak kvůli mě, ale kvůli příteli, který bude poslouchat jak si našel tu nudnou pipi.

Sebe pak v hlavě hrozně shazuju, ačkoliv vím, že se nemám vůbec za co stydět. Ono má u mě tohle i hodně kořeny v naší historii, protože mi jeho rodiče dělali dřív peklo - tedy hlavně jeho máma (býval docela mamánek, ale poznali jsme se brzo, tak se poměrně lehce dostal do normálu). Oni si pro něj představovali pohodovou vesnickou holku, co bude kejvat na všechno hlavou a nebude mít vlastní názor. Jako musím si zase pogratulovat, protože za těch 5 let mi ani jednou neujely nervy (a že to opravdu chvílemi chtělo hodně sebeovládání :cert: ).

Tak teda k nějaké otázce…
Máte to někdo taky tak a dokázali jste se s tím nějak vypořádat?
Nebo je lepší se smířit s tím, že to lepší už nebude, a nechat to jak to je?

Díky. :kytka:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Martina84
Ukecaná baba ;) 2015 příspěvků 09.03.18 10:31

A on ti to přítel nějak vyčetl? Vadí mu to? Jestli ne, tak nevim, proč to řešíš. Já taky nejsem extrovert a nevadí mi to. Právě naopak, mam kolem sebe své přátele, co znam dlouho a nepotřebuju se seznamovat a klabosit s každým.
To že se nezleješ u tchanovců snad není problém. Aspon pak nemas moralni kocovinu :D a jestli si o tobe myslí, že jsi nudna pipi, tak ať. Měj se ráda a vykašli se na to, “jaká by si měla být”.

Parninas
Stálice 65 příspěvků 09.03.18 10:42

@Martina84 Nepamatuju si, že by mi to vyloženě vyčítal. Jen věřím, že ho to nebaví pořád poslouchat a tak jsem se chtěla nějak namotivovat nebo tak něco. Protože už se vidím, jak se na mě na příští oslavě (které jsou teď prakticky každý týden) nalepí nějaký posilněný strejda a já opět budu protivná jako vždy. :zed:

A teda pro pochopení - já jsem ještě poměrně mladá žába, takže není divu, že větší problémy aktuálně nemám. :mrgreen: Chápu, že mít třeba dítě nebo řešit hypotéky atd, tak mi tohle taky připadne jako směšný problém.

PetrBk
Kecalka 483 příspěvků 09.03.18 10:45

Já se obávám, že tohle je jedna z věcí, která se na člověku změnit nedá. Každej je nějakej :nevim:

Premek_Orac
Závislačka 4390 příspěvků 09.03.18 10:52

@Parninas Tak dobrá parta to vždy řeší tak, že nenutí nikoho dělat něco, co je nepříjemné. Měli by respektovat, když řekneš ne. Obrať to ve vtip, že se jim ještě na konci mejdanu bude hodit někdo relativně střízlivej.

Parninas
Stálice 65 příspěvků 09.03.18 11:00

@Premek_Orac To jsem asi špatně napsala. Naši kamarádi jsou úplně v pohodě a tam by si ani nikdo nevolil někoho do něčeho nutit. A jim bych se ani nebála říct něco jedovatého, kdyby moc otravovali. :mrgreen:
Problém mám s přítelovou rodinou. Jsem vychovaná tak, že se mám snažit vyhýbat zbytečným konfliktům, kór když jde o rodinu. A oni jsou schopní pak do mě celý večer rejt, že jsem divná, že si s nimi nedám aneb „kdo nepije s námi pije proti nám“. A já jsem ten typ, že celou dobu nehnu ani brvou, protože to nemá význam, ale vevnitř mi to šíleně bublá. Upřímně nevím jak se chovat, protože mě prostě jako „dvacetiletou žábu“ prostě neberou vážně. :nevim:

3HE
Generální žvanilka 21897 příspěvků 09.03.18 11:10

@Parninas a kolik je příteli? a on pije s nimi také tak hodně?

beruska9
Extra třída :D 10694 příspěvků 09.03.18 11:15

@Parninas : nesnazila bych se zmenit kvuli pritelove rodine. Bud se te nauci akceptovat, jaka jses, nebo maji smulu. Pokud to netrapi pritele, tak se tim netrap ani ty :hug:
Ja jsem podobny typ, sice jsem se trochu uz neco naucila, ale obcas me to trochu stve, kvuli sobe, ne kvuli jinym…ted se ucim „socializovat“ kvuli diteti, ale jde to ztuha…ale uz jsem i starsi, nez ty, tak uz se asi uplne novym trikum nenaucim :mrgreen:

Ifvka
Kecalka 338 příspěvků 09.03.18 11:18

Tak jim rekni, ze nepijes ze zdravotnich duvodu. Normalni je nepit, bohuzel tady v CR si to nejak malokdo uvedomuje a pak pricetni jedinci, co si daj dve sklenky vina se musi obhajovat pomalu alkoholikum. A ta tvoje asocialnost je asi v mezich ne? Ven chodis, lidi se nebojis jen jsi proste introvert, co neni jeho programem dvakrat do tydne tlachat po kavarnach. Lidi maji ruzny konicky, jestli te bavi si cist doma knizku, nebo chodit nekam sama, tak chod. Pokud jsi tak stastna a spokojena, tak si to v sobe srovnej, ze se nemusis pred nikym obhajovat;-).

Parninas
Stálice 65 příspěvků 09.03.18 11:19

@3HE On je plus mínus stejně starý jako já. On se dřív s nimi taky nechal ukecat, ale taky to začíná omezovat, takže ryjou už i do něho. Nejednou jsem slyšela „ať ho nechám, že mu to nemusím furt zakazovat“ ačkoliv je mi to jedno. Ono to hodně vypovídá o tom, jak o mě smýšlí.
Plus jsme se teď před nedávnem sestěhovali a pořád poslouchám, jak bych si měla všechno zařídit a jak to tam není útulné (odmítám mít doma dečky, koberečky, pitominky :mrgreen: ).

Asi by byla lepší otázka: Jak se chovat, aby mě začali brát jako sobě rovnou, abych tohle nemusela poslouchat (a on též)?
Ono je unavující poslouchat pořád jak nemám ty „životní zkušenosti“, tak v podstatě jako bych mluvila do prázdna. Neoplývám až takovým sebevědomím abych dupala a dělala dusno.

Šarlota4
Echt Kelišová 9866 příspěvků 09.03.18 11:21

Ja nejsem introvert, ale vetsinou na akcich nepiju. Proste to nepotrebuju a moc mi to nechutna. A moji kamaradi? Kdyz piju, tak jsou hned pripitky jak na silvestra, kdyz nepiju, tak me tak nechavaj. Vedi, ze takova jsem a mnoho z nich mi tu “nechut” mozna i zavidi :D nebudu se nalejvat, kdyz je mi pak akorat zle, druhy den jsem protivna apod. Hlavne to blby pivo je mor. Fuj :lol:

Veronika.Berta
Zasloužilá kecalka 775 příspěvků 09.03.18 11:22

@Parninas Ahoj, jsem stejný „suchar“ jako ty :lol: Vůbec se tím netrap. Přítel může být rád, že má zodpovědnou a samostatnou babu. Já jsem už pár let vdaná. Chvíli jsem bojovala s tchyní, protože chodí ráda na plesy a mého manžela - svého syna tahala také po plesech. Manželovi jako svobodnému to vyhovovalo, ale přišla jsem já, přišly povinnosti a budování budoucnosti. Manžel věděl jaká jsem už od začátku. Tchyně chvíli pěnila, že nevyhledávám plesy a zábavy. Že spíš radši dělám na baráku, věnuji se svým povinnostem. Jednou jí to i ujelo předemnou. Byla jsem chvíli uražená, ale nic jsem neřekla. Jen jsem na to upozornila chlapa, že jsem asi uražená :D Muž se mi pak svěřil, že už na plesy taky nechce chodit. V tu dobu jsme rekonstruovali byt. Je to prý pro něj ztráta času. Jsme oba takoví workoušové trošku. Ne, že bychom byli nespokojení s osobním životem. Ale rádi pracujeme spolu a budujeme. Staly se z nás takové entity, které tchyně málo pochopí. Ale je ráda nakonec, že jsem pro rodinu, že nikde nelítám. Teď čekáme první miminko a asi už tchyně pochopila, že si její syn dobře vybral.
Když do tebe bude někdo rýpat, že se neumíš bavit, tak poznamenej, že to umíš i bez alkoholu. Že máš svou záklopku a že ji nehodláš přepíjet. Pokud je partner tak spokojený a je na tom stejně, tak bych to neřešila. Osamostatníte se, budete si žít pro sebe a bude klid. Taky se do mě rylo. A dlouho se do mě rylo. Časem pochopí, že taková prostě jsi. Já se občas hájila tím, že někdo musí být ten rozumný a střízlivý, kdyby se něco stalo :D Těch pár přátel, které mám, tak ti vědí, že prostě nepiju. Je vtipné, že za rok vyrobíme s mužem sto litrů ovocného vína, ale vypijeme minimum. Na pití alkoholu nevidím nic světoborného. Plně tě chápu. Buď svoje a buď na to hrdá. Jsi to ty

Parninas
Stálice 65 příspěvků 09.03.18 11:22

@Ifvka Já se považuju za takového společenského asociála - někdy to jde a někdy ne. :mrgreen:
Já jsem se sebou víceméně spokojená, ale začínám toho mít od doby stěhování a věčných rad na vše dost, tak jsem chtěla psaním jen upustit páru.

3HE
Generální žvanilka 21897 příspěvků 09.03.18 11:24

@Parninas asi bych se odpíchla od toho, jaký je přítel, jestli se mu také moc nezamlouvá to jejich popíjení, tak je to fajn… že oni budou otravovat, tak s tím se nic moc dělat nedá. Jsou to hulváti, když nedají pokoj. Možná je to přejde…

a přítel se tě před nimi ZASTANE!?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.03.18 11:30

U nas se pije hodne, ja a manzel nepijeme vubec. Chlap to hraje na to, ze ridi a ja, ze ridim jeho. Vsechny okolo to fakt s. re, ale maji smulu. Me do piti nikdo nutit nebude. Uz mi nalevaji i za zady, ale ja to proste nevypiju. Nechavam jim tam plne sklenice. To same z přáteli. Manzel byl kapo velke party, pak se přestěhoval a ted tu nema skoro nikoho. Nasel si asi 5 pratel s kterymi se obcas vida. Me vycita, ze se s nekym nevidam, ale me lidi vseobecne nebavi. Nesnasim to domlouvani na cemkoliv, cekani na nekoho a domlouvani společné zabavy. To radeji vyrazim jednou za rok s nekym koho jsem dlouho nevidela, pokecame na hodinku a pak jdu zas domu. Dalsi akce za 3 roky, to je tam moje frekvence. Manzel by obcas s nekym rad vyrazil na lyze nebo na deskovku, ale nejsme schopný se ani domluvit, takze si to musi resit sam a pak je stejne nastvany, ze s lidmi neni rec. Ze kdyz rekne v 11, prijdou v pul 1 a tvari se oc mu jako jde.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Řepka útočí na Erbovou: Plánovala mě zničit, z mojí smrti by měla zvrácenou radost!

Už 20. listopadu vyjde v pořadí čtvrtá kniha bývalého fotbalisty Tomáše... číst dále >

Daisy Lee chce větší prsa a rty. „Máma zůstává v nemocnici,“ vzkázala mimochodem

Je to už několik dní, co bývalou přední příbramskou političku Alenu... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pro lidi je jednodušší se dál trápit, než si krizi přiznat, říká psycholog

Většina vztahů zažije krizi, není možné se jí vyhnout. Znamená jak ohrožení,... číst dále >

Život Livie Klausové ovlivnil pobyt v dětském domově i smrt otce

Zatímco Václav Klaus byl jako prezident jedněmi obdivován a druhými... číst dále >