Jsem tak špatná, jak mi tvrdí?

Anonymní
3.4.17 22:49

jsem tak špatná, jak mi tvrdí?

Anonym kvůli rodině. Je mi 38, brzy bude 39. 7× jsem byla těhotná, děti mám dvě, mezitím zamlklé potraty. S manželem jsem 20 let. Máme společný dům. Pracuji na plný úvazek. Chodím dálkově VŠ. Vozím děti do a ze školy - kroužky. Pátým rokem pečuji o dva invalidy 3× 4× týdně. Zařizuji pro ně vše. Pak mi nezbývá čas na domácnost - chci se vyspat aspoň 5 hodin. Jenom uvařím, nádobí, 1× týdně prach lux vytřu. Máme vše vyprané - žehlím nám co je nutné před prací. Věnuji se dětem. Chodím se psem a vše zařizuji já, nákupy, platby. Co je problém - prý jsem líná bordelářka a doma shnijeme. Tvrdí muž i tchýně. Tohle fakt nemám zapotřebí - nekouřím, nepiju, po hospodách nechodím. Uvažuji o změně mého přistupu - neštvat se tolik - hodit něco na rodibu. Zhubnout z 124. Zatím 12 kg dole. Pečovat o sebe. Dodělat školu. Zážitky hezké s dětmi. Čím začít?

• Nahlásit
  • Citovat

Reakce:

456
3.4.17 22:52

Určitě nejsi špatná, jen toho máš moc… Budeš muset zvolnit. A začít se věnovat rodině.
Opravdu spíš jen 5 hodin? 8o
Jak se v péči o domácnost podílí manžel?
Možná bych zašla za nějakým koučem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Geroma
3.4.17 22:57

Co si představit pod pojmem nepořádek, v kterem shnijete? Zakopávate doma o haldy špinavého prádla? Hniije Ti tři dny nádobí ve dřezu? Dusíte se prachem? Z toho co píšeš to nevypadá. Máš dost naplněný život, skoro bych řekla, že až uhnaný. Možná bych si v klidu sedla a zapřemýšlela nad tím, kde bych mohla zvolnit a zda je nutné tohle všechno najednou dělat. Spánek je důležitý a pět hodin denně je málo. Venovat se dětem, co Ti invalidé? Jedná se o rodiče nebo je to nějaká dobrovolnická činnost? Je to nutné? Z Tvého popisu dělaš opravdu moc věcí najednou.

• Citovat
  • Upravit
14282
3.4.17 22:59

Začala bych tím, že si sednu s manželem s rozdělím domácí práce. Nevím jak jsou děti velké ale taky už můžou něco zastat. Pak bych si vyčlenila den jen pro sebe a den pro manžela, ať je to fér. Tchýni bych poslala do háje ať se stará o svý, jenom doufám že nebydlíte v jedné domácnosti. Taky bych dbala na to, ať máte s manželem pravidelně čas i sami na sebe, třeba večer když děti usnou. To by pro začátek stačilo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
3.4.17 22:59

anonymní zakl.

Manžel 1× týdně nákup. Opravuje naše auta. Vymění žárovku. 1× týdně čistí 2 h kotel. Vyzvedne 2× týdně děti. Zahradu poseká. Nadělá dřevo. Opravy a údržbu domu.

• Nahlásit
  • Citovat
Geroma
3.4.17 23:01

Takže manžel dělá hodně kolem baráku, přijde mi, že role máte doma rozdělené dobře, jestli máte domeček, tak předpokládám, že klasika, manžel venku, Ty doma. Kdyby neměl řeči, tak bych neviděla žádný důvod, proč ho ještě zapojovat do vytírání podlah.

• Citovat
  • Upravit
Anonymní
3.4.17 23:03

zakladatelka

Invalidé jsou rodiče. Škola je podmínka do práce. Děti 6 a 8 let. Dneska jsme byli u zápisu.

• Nahlásit
  • Citovat
Geroma
3.4.17 23:05

A nějaká pečovatelka pro rodiče? Že byste se podělily a věnovala jsi tomu třeba jenom polovinu času než doteď?

• Citovat
  • Upravit
8450
3.4.17 23:05

Já bych dala na první místo to snížení váhy, protože spolu s tím přijde energie a i ten čas s dětmi budeš moct trávit líp. Upřímně si neumím představit třeba s dětmi běhat nebo absolvovat lanovou dráhu nebo jiné náročnější aktivity s více než 100kg. Jestli máš pořád hodně nad sto kilo, tak si schválně zkus doma vzít na záda batoh s plnými lahvemi odpovídajícími té hmotnosti nad sto kilo a dělat celé odpoledne všechno (věšet prádlo, vytírat, pečovat o invalidy…) - uvidíš, jak budeš strhaná, až večer sundáš ten batoh, uvědomíš si, jakou tíhu sebou vlečeš.
Zkusila bych psychologa nebo nějakou skupinu žen.
Tu školu dělat potřebuješ? Zvedne ti to výrazně kvalifikaci, zlepší práci i mzdu? Upřímně nechápu proč se ve čtyřiceti mordovat se studiem, pokud by tomu tak nebylo - VŠ fakt není spása a dokazovat si něco, když bys místo hodin nad skripty mohla spát a čerpat síly třeba na dělání úkolů s dětmi… opravdu to za to stojí?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Geroma
3.4.17 23:06

A ta škola? Je nutná?

• Citovat
  • Upravit
1563
3.4.17 23:12

Špatná jsi akorát v delegaci práce na ostatní a v tom, že (si) na sebe zřejmě neuděláš čas. Máš toho sakra hodně. Asi to bude hnusné, ale na co je ti tvj manžel? Jako je možné že je fajn otec, ale nějak mi přijde že v roli partnera selhává, a ještě ti vyčítá co není doma udělané. Doporučuji něco vypustit, počítám že lidi, o které se staráš jsou blízcí, tak tam se na to člověk nechce vykašlat. Tudíž, ať manžel uvaří, uklidí, obstará? Nebo toho má taky tolik???!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1563
3.4.17 23:19

Tak ted jsem to dočetla, přijde mi, že oproti tobě toho dělá o dost méně. Auta asi nespravuje každý týden a dřevo nejspíš taky neseká každý týden (pokud není fakt zima). Žárovka zabere pár minut a vyzvednutí dětí já ani moc jako práci neberu, tedy počítám, že je bere cestou z práce, nebo že máte školu, školku blíže domu. Mě to zkrátka vychází tak na 10 - 15 hodin týdně, a to oproti tomu všemu co máš zvládat je prostě málo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14653
3.4.17 23:24
@Anonymní píše:
Anonym kvůli rodině. Je mi 38, brzy bude 39. 7× jsem byla těhotná, děti mám dvě, mezitím zamlklé potraty. S manželem jsem 20 let. Máme společný dům. Pracuji na plný úvazek. Chodím dálkově VŠ. Vozím děti do a ze školy - kroužky. Pátým rokem pečuji o dva invalidy 3× 4× týdně. Zařizuji pro ně vše. Pak mi nezbývá čas na domácnost - chci se vyspat aspoň 5 hodin. Jenom uvařím, nádobí, 1× týdně prach lux vytřu. Máme vše vyprané - žehlím nám co je nutné před prací. Věnuji se dětem. Chodím se psem a vše zařizuji já, nákupy, platby. Co je problém - prý jsem líná bordelářka a doma shnijeme. Tvrdí muž i tchýně. Tohle fakt nemám zapotřebí - nekouřím, nepiju, po hospodách nechodím. Uvažuji o změně mého přistupu - neštvat se tolik - hodit něco na rodibu. Zhubnout z 124. Zatím 12 kg dole. Pečovat o sebe. Dodělat školu. Zážitky hezké s dětmi. Čím začít?

Upřímně, já jsem unavená už z toho, jak to jenom čtu. Naložila jsi si toho na svá bedra příliš mnoho. Měla by jsi si promluvit s manželem, a požádat ho o pomoc. Tchýně taky neví, jaký bude její zdravotní stav za čas, a pak by byla velmi ráda, když by se o ni třeba snacha postarala. Poslala bych ji do háje. Buď ať přijde s praktickou radou a pomocí, nebo ať si hloupé kecy nechá od cesty. Manžel by měl stát při tobě, a snažit se ti být oporou. Školu bych zvážila, jestli je teď zrovna nutná. Snížení váhy si dej jako prioritu. U manžela bych si
vymínila myčku na nádobí, sušičku na prádlo, občas paní na úklid, nebo ať se zapojí on. Zapracuj trochu na logistice, a udělej škrty tam, kde to není nutné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.4.17 23:25

Takže děti jsi měla po třicítce, do té doby manžel a tchýně říkali co?

Jinak dokud se budeš starat o rodiče, tak není východisko. Na to se manžel a tchýně dívají jak?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.4.17 23:30

Nevím no…o rodiče starat se ano. Dostudovat ano. Děti kroužky ano. Je to fakt na prd. Tvůj muž moc pochopení nemá. Tchýně nemá do ničeho kecat, je to vaše domácnost. S tou bych začala. Ať tedy vozí děti na kroužky ona. Ty uklidíš díky ušetřenému času. Tchyně nevědí co s časem, doma vypíglováno a zbytečně kladou nároky na snachy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama