Jsem těhotná a je mi strašně špatně... Doslova...

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
VeronicaCheetah
Povídálka 28 příspěvků 24.11.18 15:26
Jsem těhotná a je mi strašně špatně... Doslova...

Dobrý den, jelikož je mi už tak zle že nevím co dál, rozhodla jsem se napsat sem a snad se i pokud možno utěšit, že v tom nejsem sama. Jsem podruhé těhotná, doma mám 11měsíčního syna, před nedávnem jsem začala 8. týden. Do tohoto týdne mi vůbec nic nebylo, až jsem se radovala, že ani nevím že jsem těhotná… Avšak zhruba před týdnem mě přepadla šílená slabost a únava, v noci při probuzení se mi začalo dělat na omdlení, nemohla jsem dýchat, motala se mi hlava, myslela jsem že umřu. Nebyla jsem schopná dělat vůbec nic, jen jsem celé dny ležela a nebyla schopná ničeho, ani chuť k jídlu jsem neměla, ty slabosti byly strašné, pocity na omdlení každý den. Takhle to trvalo přibližně 3-4 dny, pak se mi přidaly zimnice, bolesti hlavy a strašný pocit na zvracení, bohužel bez úlevy, jelikož mám jen ten pocit, ale nic ze mě nejde… Bože, tohle jsem u malého vůbec neměla, jen lehkou únavu a lehkou nevolnost. Ale co se mi děje teď, nedá se to vydržet :( Říkala jsem to gynekoložce, prý je to normální, ale mě to tedy vůbec normální nepřijde. Chodím spát okolo půl deváté, půl desáté večer a vstávám až skoro v půl jedné odpoledne! A stejně pořád cítím únavu. Pak se vzbudím, je mi slabo z hladu, zkusím něco sníst a pak je mi slabo zase z toho, že jsem se najedla, do toho se mi při jídle zvedá žaludek, ještě ke všemu mi začalo totálně vše doslova „smrdět“ , nesnesu nic, vůni aviváže, sprchových gelů (vyměnila jsem tři a stejně se mi ze všech dělá zle), nakonec jsem se musela umýt pouze tuhým mýdlem, smrdí mi i přítel :D , já sama, byt, peřina a polštář, povlékám skoro pořád… no absolutně tohle těhotenství nezvládám a dost přemýšlím o tom, že jestli to takhle bude pokračovat, že ho budu muset dát pryč… Beru sice Paralen, prý se v těhotenství může, ale samozřejmě to moc nepomáhá… Prosím vás, měla jste to některá? Přešlo to? Mi totiž přijde, že se mě to už bude držet minimálně do půlky těhotenství a jelikož mám malé dítě, o které se musím starat a nejsem schopná, starat se musí teď moje mamka, nemůžu si takovéhle umírání dovolit :( Je to příšerné… Prý těhotenství není nemoc, ale mě přijde, že umírám:(

Přečtěte si článek: Nevolnost v těhotenství: Co doopravdy zabere?

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Miasofi
Kecalka 398 příspěvků 24.11.18 15:33
@VeronicaCheetah píše:
Dobrý den, jelikož je mi už tak zle že nevím co dál, rozhodla jsem se napsat sem a snad se i pokud možno utěšit, že v tom nejsem sama. Jsem podruhé těhotná, doma mám 11měsíčního syna, před nedávnem jsem začala 8. týden. Do tohoto týdne mi vůbec nic nebylo, až jsem se radovala, že ani nevím že jsem těhotná… Avšak zhruba před týdnem mě přepadla šílená slabost a únava, v noci při probuzení se mi začalo dělat na omdlení, nemohla jsem dýchat, motala se mi hlava, myslela jsem že umřu. Nebyla jsem schopná dělat vůbec nic, jen jsem celé dny ležela a nebyla schopná ničeho, ani chuť k jídlu jsem neměla, ty slabosti byly strašné, pocity na omdlení každý den. Takhle to trvalo přibližně 3-4 dny, pak se mi přidaly zimnice, bolesti hlavy a strašný pocit na zvracení, bohužel bez úlevy, jelikož mám jen ten pocit, ale nic ze mě nejde… Bože, tohle jsem u malého vůbec neměla, jen lehkou únavu a lehkou nevolnost. Ale co se mi děje teď, nedá se to vydržet :( Říkala jsem to gynekoložce, prý je to normální, ale mě to tedy vůbec normální nepřijde. Chodím spát okolo půl deváté, půl desáté večer a vstávám až skoro v půl jedné odpoledne! A stejně pořád cítím únavu. Pak se vzbudím, je mi slabo z hladu, zkusím něco sníst a pak je mi slabo zase z toho, že jsem se najedla, do toho se mi při jídle zvedá žaludek, ještě ke všemu mi začalo totálně vše doslova „smrdět“ , nesnesu nic, vůni aviváže, sprchových gelů (vyměnila jsem tři a stejně se mi ze všech dělá zle), nakonec jsem se musela umýt pouze tuhým mýdlem, smrdí mi i přítel :D , já sama, byt, peřina a polštář, povlékám skoro pořád… no absolutně tohle těhotenství nezvládám a dost přemýšlím o tom, že jestli to takhle bude pokračovat, že ho budu muset dát pryč… Beru sice Paralen, prý se v těhotenství může, ale samozřejmě to moc nepomáhá… Prosím vás, měla jste to některá? Přešlo to? Mi totiž přijde, že se mě to už bude držet minimálně do půlky těhotenství a jelikož mám malé dítě, o které se musím starat a nejsem schopná, starat se musí teď moje mamka, nemůžu si takovéhle umírání dovolit :( Je to příšerné… Prý těhotenství není nemoc, ale mě přijde, že umírám:(

Chceš dát dítě pryč, protože je ti špatně? 8o

Ano, nevolnosti v těhotenství jsou normální, dr má pravdu.

VeronicaCheetah
Povídálka 28 příspěvků 24.11.18 15:35

@Miasofi Ano, protože mám dítě, o které se musím starat a vzhledem k tomu, jak z toho „chcípám“, starat se moc nemůžu a moje mamka chodí do práce…

Miasofi
Kecalka 398 příspěvků 24.11.18 15:38
@VeronicaCheetah píše:
@Miasofi Ano, protože mám dítě, o které se musím starat a vzhledem k tomu, jak z toho „chcípám“, starat se moc nemůžu a moje mamka chodí do práce…

A když budeš těhotná třeba za půl roku znova, tak už to jako bude ok? Měla ses chránit, když další dítě nechceš. Přijde mi to šílené, dávat pryč dítě protože je mi špatně :poblion:

malone.v
Kecalka 234 příspěvků 24.11.18 15:38

To co popisuješ je právě naprosto normální těhotenský stav :-) Musíme to všechny prostě nějak vydržet, myslím si, že to za to stojí. To je ještě dobré že vydržíš do půl deváté, já jsem nedávno chodila hned v 16h jak jsem přišla z práce. Nikdy by mě nenapadlo se zbavit dítěte jen kvůli tomu, že je mi zle. Protrpěla jsem si to dva měsíce a teď ve 13. týdnu, když jsem si myslela, že už bude klid, tak se nevolnosti vrátily. Holt to musíme přežít jako všechny.

dedrichov
Závislačka 2977 příspěvků 24.11.18 15:41

Nemůžeš být spíše opravdu nemocná? Mohla bys navštívit obvodního lékaře kvůli rozborům krve?? Povinnosti doma by bylo potřeba podělit, dokud bude třeba, snad nevolnosti brzy přestanou.

Nowuka2
Ukecaná baba ;) 2345 příspěvků 24.11.18 15:41

Je to normální, ale pryč to dát můžeš, co by ne, že jo.

Billi
Nadpozemská drbna 25901 příspěvků 24.11.18 15:45

Paralen ti moc nepomůže. Ještě jednou bych se zmínila doktorce, dělají se léky na nevolnosti, mně tedy moc nepomáhaly, ale jsou hlavně na zvracení. Navíc je to opravdu obvyklá záležitost, takže má pravdu, ale třeba ti něco doporučí. Mně doporučila tehdy vodové nanuky, cucat kostky ledu a po probuzení v posteli hned nějakou sušenku jako BéBé nebo piškot.
U prvního syna mě doktorka musela nechat první týdny na neschopence, protože jsem zvracela několikrát denně, což v mé práci moc nejde :lol: .
U druhého syna jsem žila z Gravimilku a vodových nanuků, prokládala jsem to ledovou Colou, špatně mi bylo skoro nonstop a zvracela jsem taky pořád. Párkrát jsem se sesunula v obchodě. Nakonec nevolnosti přešly v průběhu 4. měsíce (už přesně nevím ale asi 14.-15. tt), což bylo super, protože jsem dělala státnice :lol: Ale celé těhotenství jsem toho moc nejedla, protože mi to nedělalo dobře. Starší už byl tedy větší - byly mu 2 roky a byl skvělý, protože jsme denně hráli na pejsky, zalezli jsme pod deku a já mohla pospávat, protože jsme byli v boudě :lol: Dopoledne jsme zvádali spolu a odpoledne si ho střídali babičky, dědové a můj chlap, abych se mohla učit na státnice.
PS: Věřím, že řeči o tom, že bys dala miminko pryč, ani nemyslíš vážně a je to jen zoufalý výkřik unavené těhotné.

Margery
Echt Kelišová 9381 příspěvků 24.11.18 15:45

@VeronicaCheetah promiň, ale to je hrozné. Mám náročné starší dítě, věčně nemocné, měla jsem rizikové těhotenství, omdlévání, nevolnosti a zvracení ještě v porodnici, bez pomoci a musela jsem to dát 8o babičky nám nehlídají ani nehlídaly, po pár dnech u babičky syn další tři týdny promarodil. Staral se hold víc tatínek :nevim:

Syn mi to ani teď rozhodně neulehčuje :nevim: ale nedokážu si představit, že jako některé z děti dám pryč :zed:

Pennya
Ukecaná baba ;) 1298 příspěvků 6 inzerátů 24.11.18 15:47

Zkus si pozvat nějakou hlídačku, která by ti s malým pomohla i za menší peníz. Nemusí to být nějaká extra zkušená , studentka pedagogiky či zdrávky a podobný nároky, když sní budeš taky doma. Ale pomůže ti zabavit dítě, pohlídá ho, když ty si zdřímneš, může zastat nějaké domácí práce, vaření - když ti vše smrdí. Přečká s tebou to nejhořší období.

Tichošlápek
Extra třída :D 10908 příspěvků 24.11.18 15:49

Tak zaplatíte chuvu, která pomůže se starším než te to přejde. Uvažovat nad potratem, protože je ti v těhotenství špatně je snad blbej vtip. A Btw čekala jsem druhé, když bylo staršímu 13 měsíců. Musela jsem několik týdnu jen ležet a světe div se, šlo to zařídit - placené hlídání, partner, rodiče, kamarádi. Jde to, ale musí se chtit

Miasofi
Kecalka 398 příspěvků 24.11.18 15:51
@Tichošlápek píše:
Jde to, ale musí se chtit

Jednodušší je jít na potrat přece :zed:

Oliverka28
Zasloužilá kecalka 589 příspěvků 24.11.18 15:58

Měla jsem podobné potíže,do toho ještě klidový rezim kvůli nizko položené placentě,doma dvouleté dítě. Dokonce jsem ležela i v nemocnici,ale nikdy by mě nenapadlo,ze bych šla na potrat, prostě jsme to museli zvladnout. S timhle se prostě musí počítat. Ani nevíš jaké jsem mela výčitky,kvuli synovi,ze nemůžu normálně fungovat. Bohužel tyhle problémy k těhotenství patří,nejsi jediná kdo takhle trpí.

kve-tinka
Závislačka 4452 příspěvků 6 inzerátů 24.11.18 16:03

Na nevolnost zkus nejake probiotika,me zabiraji. Nezvracim,ale pocit tezkeho a houpaveho zaludku mam skoro denne. Unava je katastrofalni,ty mas dite,ja treba 12h smeny v praci,kde jeste nikdo nic nevi,jsem 10tt. O starsiho syna,domacnost a me :lol: se proste stara ted vice partner. :nevim: a to mu nezvladam varit a o nejakem sexu nemuze byt rec. Je svaty. ;)
Drz se.

Terez001
Zasloužilá kecalka 896 příspěvků 24.11.18 16:03

Dej ho pryč a doufám, že už nikdy nebudeš moct otěhotnět! :poblion:
Já otěhotněla v 14 měsících staršího a ŽÁDNÁ babička mi nepomohla, ani chůva. Lozila jsem po kolenou, spát jsem nemohla! Vařila jsem s rouškou, občas si odběhla ublinknout. O dítě jsem se starala stylem, že jsem si lehla na zem a on si hrál. Museli jsem takto přečkat do příchodu manžela.
Takhle mi bylo do 20. týdne! A nikdy v životě by mě tohle nenapadlo :zed:

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Alkohol? Ne! Olympijský vítěz z Nagana Jiří Dopita je vážně nemocný

Někteří si mysleli, že má problém s alkoholem. Omyl! Olympijského vítěze z... číst dále >

Nový chlap Celeste Buckingham: Zcestovalý fešák, který miluje slevy

Vyplatilo se počkat! Po týpcích z branže Celeste Buckingham (23) zalovila... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >

Polohy pro zdravý spánek: nejlepší je na zádech, na klubíčko zapomeňte

Člověk stráví v posteli až dvě pětiny svého života. I proto je podle... číst dále >