Jsem těhotná a mám schizofrenii

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Bonnie83
Povídálka 44 příspěvků 12.09.18 10:35
Jsem těhotná a mám schizofrenii

Ahoj, chtěla jsem se zeptat, jestli některá z Vás trpěla schizofrenií a přitom otěhotněla? Jestli vše dopadlo v pořádku? Nejlepe nějaké zkušenosti…

Přečtěte si článek: Vše, co potřebujete vědět o těhotenství

Reakce:

bloesty
Kecalka 260 příspěvků 12.09.18 11:24

@Bonnie83 Nevím, jestli je to to, co chceš slyšet, ale maminka mé velmi dobré kamarádky se celý život léčí se schizofrenií. Na dítě byla vždy prakticky sama (manžel nefungující alkoholik), ale zvládla vychovat úžasnou a zodpovednou dceru, dneska jí je 28, pomalu zakládá vlastní rodinu a s mamkou má krásný vztah. Nicméně pro tu mamku to asi nebylo vždy úplně snadné… Držím palce!

M1shelli
Ukecaná baba ;) 1643 příspěvků 17.09.18 05:39

Mám kamarádku(rodinnou znamou) která porodila asi pred dvema mesici. Ta otehotnela v dobe, kdy ji tehotenstvi hodne nedoporucovali kvuli velkemu mnozstvi prasku, bez kterych by nefungovala ale pro těhotenství nemyslitelný.. ta to uprimne nezvládla. Celý těhotenství paranoia a strach sama ze sebe i z dítěte. Porod musel být císařem o 6 týdnů dříve protože by to prostě nedala. Miminko je v péči partnera a ji museli okamžitě hospitalizován do ústavu ale ona je teda opravdu nemocna- nemocná..dítě chtěla protože měli miminko všichni v okolí.. kazdopadne mininko je zdrave a v poradku ;) záleží na uvazeni každého. Problém Je, že psychika zamává v těhotenství kde s kým a do toho psychická nemoc..člověk musí asi sám sobě verit no :nevim:

brumi
Kelišová 6519 příspěvků 17.09.18 06:09

kamarádka se shizoferenii, vyhovala kluka úplně sama,malej je zcela zdráv,vše zvládá bez problémů,naštstí i těhu bylo bez komlikací ani jí nijak nerozhodilo, ale musí brát hold poctivě léky,pak by to nešlo,viz sousedka od nás ta na láčbu kašle a syna ji nakonec odebrali…

Bonnie83
Povídálka 44 příspěvků 17.09.18 08:57

Moc děkuji za sdílení Vašich zkušeností, mě šlo hlavně o to, aby děťátko i přes braní prášku bylo v pořádku.. :) já věřím, že já už to nějak zvladnu.. :)

brumi
Kelišová 6519 příspěvků 17.09.18 10:05

@Bonnie83 moc držím palečky :hug: mimi bude určitě v pořádku :)

M1shelli
Ukecaná baba ;) 1643 příspěvků 17.09.18 13:47

@Bonnie83 já sice nevím co všechno se bere ale byla bych opatrna… důkladně probrat s doktorem.. pochopitelně se miminko může a narodí zdrave ale zrovna prášky plod ohrožují ve zdraví nejvic a měla by ste si to strašně za zle. Doktoři např. doporučuji prasky vysadit a zkusit to bez nich. Otázka, zda li to jde.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Plekanec se sice vrátil, aby rodina byla spolu, syny ale nechal v Kanadě

Vracím se do Čech, abych mohl být se svými syny, tak se dají parafrázovat... číst dále >

Janeček se sápal po Brožové, ta uhýbala, až se se málem zlomila v pase

Patří k nejobávanějším producentům Česka a bývaly časy, kdy mávnutím prstu... číst dále >

Články z Ona Dnes

Zpověď moderátorky: Proč ten porod tak moc bolí?

Prý to každá zvládne. Prý jsme stvořené proto, abychom porodily. Tak proč to... číst dále >

Zima přeje legínám. Pozor však na odhalený zadek a pestré vzory

Už dávno neplatí, že legíny oblékáme pouze na sport. Díky pohodlnému střihu a... číst dále >