Jsem těhotná a manžel utrácí za kraviny

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  19.04.18 05:40
Jsem těhotná a Manžel utrácí za kraviny

Ahoj prosím poraďte jestli se mnou nešijí těhotenské hormony jenom. Jde o to ze se snažíme šetřit. Potřebujeme ušetřit na hodně věcí, jednou z věcí je moje neplanovane těhotenství. Manžel dostal od kamaráda dvacet tisíc co nám dlužil, deset co jsem věděla a deset co mu manžel napujcoval asi tajně nebo co… A Manžel mi řekl ze mu vrátil tech deset tisíc které jsme hned uložili na spořící účet. Včera se mi přiznal ze mu vrátil víc a že si za to koupil kravinu do počítače jako ze aby si stihl prý užít něco než se dítě narodí 8o. Jako mě to hrozně zklamalo protože já šetřím. Vařím si do práce nevím jestli nebudu muset na rizikač a jestli vůbec bude na dětskou výbavu a pokojíček a on tohle… Jde o to ze já dlouho ze zdravotních důvodů dělala z domova a brala málo. Manžel nás v podstatě skoro živil oba, teď mám práci a snažíme se dosetřit nějakou základní rezervu… Kdyby to stalo třeba pět tisíc tak si řeknu že si taky jednou něco koupil ale tohle… Když ví že já mám deset let starý notebook a mobil a obojí se rozpadá a nové si nedovolím a on si koupí něco aby mohl mít v lepší kvalitě pc hry? Za desítku… Včera řekl ze se vrátí ze mě miluje když mě viděl plakat, ale mam strach aby to nepoškodilo vztah když budu furie. :nevim: :think:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »

Reklama

Reakce:

vertunka
Závislačka 3708 příspěvků 19.04.18 05:57

Tak nechápu dvě věci: poslední větu - odkud se jako vrátí, on odešel? A taky to, jak se dá neplánovaně otěhotnět??

nozu
Extra třída :D 11037 příspěvků 19.04.18 06:03

Taky by mi to na tvem miste vadilo. neni problem udelat si radost, ale utratit tolik penez v okamziku, kdy je rodina v setricim modu a neprobrat to dopredu, to bych reagovala stejne.

Celeste97
Kecalka 280 příspěvků 19.04.18 06:05
@vertunka píše:
Tak nechápu dvě věci: poslední větu - odkud se jako vrátí, on odešel? A taky to, jak se dá neplánovaně otěhotnět??

Myslela asi že TO vrátí :lol:

Anonymní  19.04.18 06:06
@vertunka píše:

Omlouvám se překlep, To vrátí, to zboží. Dá se neplánovaně otěhotnět… Dva roky jsme se snažili a nic teď jsme se domluvili ze budeme prerusovat zase než nasetrime a manžel nějak zapomněl prý :-( a náhoda blbec, jedno nedorozumění v měsíci nesnahy po dvou letech neúspěšne snahy…

Cuddy
Extra třída :D 14753 příspěvků 19.04.18 06:11

Hodila bych s muzem durazne rec. Jste manzele, tedy alespon dle zakona mit stejnou zivotni uroven. My zadne financni potize neresime, presto o castkach kolem 10 tis ze spolecneho rozpoctu se s muzem bavime predem. A neni spatne ukazat muzi ralitu v cernem na bilem. Hod na papir, kolik bude stat cca vybava, kolik budes brat na md a nasledne na rd, kolik muze byt tve rizikove tehotenstvi apod. On kdyz ty cifry, jak miminko „nic“ nestoji, uvidi v realu, tak se take muze zacit chovat jinak.

AlenaSu
Kecalka 246 příspěvků 19.04.18 06:13

Budu hnusná, ale to, že má přijít do rodiny dítě znamená, že se rodiče musí vzdát všeho, co je baví? A mimochodem, miminko tak nějak úplně nepotřebuje vlastní pokojíček, takže tato investice z počátku odpadá. Náklady na vybavicku taky nejsou nic extra. Vyjma větších částek jako jsou postylka, koxar, autosedacka, ale to se da koupit v bazaru.

TeSudička
Stálice 69 příspěvků 19.04.18 06:28

@AlenaSu souhlas! Ovsem pro me by nebylnproblem to, ze si koupil kraviny, ale to, ze ti zatajil ty penize a ulil si je sam pro sebe. Ikdyz pises, ze mu je napujcoval on, jsou v podatate jeho…ale mel ti to rict…

Anonymní  19.04.18 06:30
@AlenaSu píše:
Budu hnusná, ale to, že má přijít do rodiny dítě znamená, že se rodiče musí vzdát všeho, co je baví? A mimochodem, miminko tak nějak úplně nepotřebuje vlastní pokojíček, takže tato investice z počátku odpadá. Náklady na vybavicku taky nejsou nic extra. Vyjma větších částek jako jsou postylka, koxar, autosedacka, ale to se da koupit v bazaru.

Tak ono by to velká čára přes rozpočet dítě nedíťe ale když nemáme na skříň kterou potřebujeme, na opravu auta, na to abychom někam jeli, není rezerva a nevydelavame moc, platy max prumerne tak tohle je dost citelna částka pro nás… Proč by si měl užívat jeden, pro něj nic nekončí ale pro mě by mělo? Měli bychom utratit úplně všechno za záliby s tím ze skříně nebudou a bude mít dítě vše z bazaru, až se pos.. Auto nebude z čeho opravit až se rozsype. Až budu na mateřské budeme muset žít z ruky do huby, nebo tak budu muset žít jen já…

Anonymní  19.04.18 06:34
@TeSudička píše:
@AlenaSu souhlas! Ovsem pro me by nebylnproblem to, ze si koupil kraviny, ale to, ze ti zatajil ty penize a ulil si je sam pro sebe. Ikdyz pises, ze mu je napujcoval on, jsou v podatate jeho…ale mel ti to rict…

Půjčoval mu je on ale z našich peněz, jsme manželé. A tak mrzí mě nejvíc ty lži a sobeckost, ze sám pro sebe aby on si užil než aby třeba nás vzal na poslední výlet před porodem, evidentně pc hry důležitější :-( to mi tak připadá… :-(

Svetlussska
Kecalka 333 příspěvků 19.04.18 06:35

Jasný, mimčo toho krom kočárku a pár oblečků, mlíka a plínek fakt nepotřebuje. Většinu věcí se dá i na vyzkoušení půjčit, nebo koupit v bazaru (kočárek). Ale spíš je škoda, že je to dítě neplánované? To mi přijde fakt trošku takový..smutný. Že to neberete spíš jako neuvěřitelný štěstí a dobrou náhodu!

Uživatel je onlinelucenka
Nadpozemská drbna 29784 příspěvků 19.04.18 06:39

A z čeho jste chtěli žít, když jste neměli rezervu ani v době, kdy jste mimčo plánovali?
Jinak ano vadilo by mi, kdyby utrácel peníze a já si odříkala. Ale asi bych po něm nechtěla, aby to vracel. Jen bych si s ním promluvila, že příště by takovéhle investice měl předem konzultovat s tebou.

Anonymní  19.04.18 06:51

@lucenka máme jen železnou rezervu a chtěli jsme operovat s tím co nasetrime právě… :-( kdybychom už nasetreno měli alespoň… U něj tohle není poprvé před rokem a půl utratil dalších deset za počítač, předtim drahé hodinky, před půl rokem drahý telefon jediný kdo si nekoupí nic jsem já.. A každá věc je dle jeho slov ta „poslední“ je mi fakt hrozne jak mě zklamal :-( :*

Anonymní  19.04.18 06:52

@lucenka pardon poslední smajlík píšu z mobilu :-(

terinka4444
Hvězda diskuse 64224 příspěvků 19.04.18 06:52
@AlenaSu píše:

to sice ano, ale pokud rodina nemá ani základní finanční rezervu, tak utratit pro sebe deset tisíc za něco do počítač, bez předchozí domluvy s partnerem je totální úlet. Takže autosedačka se bude kupovat v bazaru, kde se neví, jestli byla picnutá, jak je stará, jak starý je polystyren, že se nemají tyto věco kupovat v bazaru snad ví každý, tam se nekupují ani helmy, natož autosedačka, aby tatínek mohl pařit hry na vylepšeném PC za desítku?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Jak si sbalit tašku do porodnice a nezbláznit se

Jmenuju se Laura a čekám druhé dítě. A možná to znáte taky – to si takhle... číst dále >

Manuál na cesty: Co zabalit do lékárničky a kam s dětmi nejezdit

Blíží se léto a s ním čas dovolených. Většina z nás přemýšlí nad cestou k... číst dále >

Články z Expres.cz

Překvapení na svatbě Harryho a Meghan. Kdo pozval Terezu Maxovou?

Nejsledovanější svatba letošního roku se neobejde bez české účasti. Snoubenci... číst dále >

Rytíř Jaromír Jágr: Myšlenky na sex ovládám, peníze si nezasloužíme

Je miláčkem českého národa a na ledě platí za hokejového boha. Jaký je ale... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vysoký tlak je třeba léčit. Může totiž poškodit cévy i mozek, řekla lékařka

Hypertenze je jedna z nejčastějších kardiovaskulárních chorob, která může při... číst dále >

Co už byste nikdy neměli dělat, pokud chcete opravdu zhubnout

Plavková sezona se blíží a vaše předsevzetí zhubnout alespoň nějaké to kilo... číst dále >

Reklama