Jsem těhotná a na Úřadu Práce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Fuldík
Povídálka 13 příspěvků 12.12.17 08:51
jsem těhotná a na Úp

Dobrý den jsem tady nová a jsem těhotná, asi v 6 týdnu dělala jsem si test a dvě čárky, ještě jsem nebyla na gyndě ale mám tam jít 8.ledna tak si chvilku počkám na potvrzení. Jsem vedena na ÚP asi 2 měsíce a nic zatím nedostávám, přítel nechce abych byla zadarmo doma protože se budeme za dva měsíce stěhovat. Tak se chci odhlásit a jít na brigádu a platit si zdrav. pojištění sama, 5500 Kč, které si mohu vydělat je málo. A pak bych se zase přihlásit třeba 2 měsíce před termínem, nejspíš mě už asi nikam nevezmou na hlavní pr. poměr a nevím jestli je to dobrý nápad. Tak se chci zeptat co by jste dělaly vy?
:nevim:

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Reakce:

martina.se
Hvězda diskuse 56898 příspěvků 12.12.17 08:54

@Fuldík neotěhotněla bych, pokud nemám stálou práci. Co chceš dělat? Brigády do porodu? 2 m před termínem na up? stejně nic nedostaneš, takže je to zbytečné..

Janasas
Kelišová 5008 příspěvků 12.12.17 09:00

No já jsme to naštěstí nemusela dělat nijak. Sice jsem pracovala, ale skončila mi smlouva zůstala jsem na Up a otěhotněla- plánovaně..
Manžel vedl domácnost finančně a po porodu - tehdy bylo ještě porodné, jsme si něco koupili do bytu a měla jsem měsíčně okoo 7 tis, tak to bylo veselejší..
Ty sin ikdy nepracovala, že nemáš podporu…? prvních 5 měsích je aspoň něco
Jinak já bych na tvém místě zůstala na Up, a zkusila brigádu i za 55OOkč.. co když odejdeš, a stejně kvůli zdravonímu stavunic neseženeš, a nebo nebudeš moct…kdo ti bude platit zdravot…
A možná bych se zamyslela, jelsti by tě pak vzali zpátky- to nevím, ale si tak předstvím, těhotná maminku, co stejně práci hledat nebudu, tak ji na těch 2-3 měsíců nemusí vzít.. :nevim: než porodí

Petruna21
Echt Kelišová 9787 příspěvků 12.12.17 09:07

Ty nemáš práci seš doma a do toho přivedeš dítě? Taky dobrý ;)

Marcam
Závislačka 4884 příspěvků 12.12.17 09:08

@Fuldík ahoj,tak jedině nastoupit na hlavní poměr třeba do supermarketu a pak říct, že jsi zjistila, že jsi v tom, alespon na měsíc, těhotnou tě nebudou moct vyhodit, přeřadí tě třeba na jinou práci, to mě tak napadlo. ;)

Janasas
Kelišová 5008 příspěvků 12.12.17 09:08

@Marcam u nsá např. v Penny dělají vstupní prohlídky :)

lokinka2011
Kecalka 119 příspěvků 12.12.17 09:09
@Marcam píše:
@Fuldík ahoj,tak jedině nastoupit na hlavní poměr třeba do supermarketu a pak říct, že jsi zjistila, že jsi v tom, alespon na měsíc, těhotnou tě nebudou moct vyhodit, přeřadí tě třeba na jinou práci, to mě tak napadlo. ;)

ale můžou ji vyhodit!

martina.se
Hvězda diskuse 56898 příspěvků 12.12.17 09:10
@Marcam píše:
@Fuldík ahoj,tak jedině nastoupit na hlavní poměr třeba do supermarketu a pak říct, že jsi zjistila, že jsi v tom, alespon na měsíc, těhotnou tě nebudou moct vyhodit, přeřadí tě třeba na jinou práci, to mě tak napadlo. ;)

ale didi, jsou vstupní prohlídky a 3 měsíční zkušebka.. myslíš, že jsou všude tak blbí?

Marcam
Závislačka 4884 příspěvků 12.12.17 09:11

@Janasas i s gyndou? to jsem nevěděla, no to mě tak napadlo, jak vyřešit situaci

Janasas
Kelišová 5008 příspěvků 12.12.17 09:12

Já bych asi nic nekomubinovala.. Porstě se stalo.. a asi bych zůstala na UP a zkusila si najít práci při UP, ted se to může.. a okolo mám víc takových maminek..
nevím přesně jak se to jmenuje, nějakáí smlouva o dílo nebo o provedení práce?? Nevím, to by musel napsat zkušený..
Radši nejaké peníze a jistota než vymýšlet.. :mrgreen:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.12.17 09:12

Já to udělala tak, že jak jsem zjistila že jsem těhotná tak jsem se přihlásila na jednu vš, byla jsem tím pádem student do porodu, chlap se odhlásil z TP a já jsem brala příspěvek na bydlení 7 tisíc měsíčně. To pomohlo. Brigádu si najdeš nějakou i na černo

Janasas
Kelišová 5008 příspěvků 12.12.17 09:13

@Marcam to ne, ale když dáš moč krev nevím, ale moč se dává

Marcam
Závislačka 4884 příspěvků 12.12.17 09:14

@Janasas ono jde taky, že by muselo jít o lehkou práci, to se těžko schání :nevim:

Marcam
Závislačka 4884 příspěvků 12.12.17 09:15

@Janasas moč se dává, myslím kvůli cukrovce ;)

Janasas
Kelišová 5008 příspěvků 12.12.17 09:15

@Marcam no ale lepší tak, než se vypsat a ted spoléhat co najde.. :nevim: to mi přijde ještě horší situace..
Na Up má jistotu placení zdrav. a bude hledat.. Takto se odhlásí bude hledat, nebude se jí dařit, chlap nasr.. a ještě bude za ni platit zdrav.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Články z Expres.cz

Pavel Nečas se oženil s ženou, kterou nikdo nezná! A kdy se stačil rozejít se Zuzanou Vejvodovou?

To je překvapení. Herec Pavel Nečas známý z Okresního přeboru nebo Vinařů se... číst dále >

Wow! Takhle sexy Petru Kvitovou asi neznáte: Trumfla i slavné topmodelky!

Úspěšná tenistka Petra Kvitová (28) je ve skvělé formě. Aktuálně to dokazuje... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vendula se těšila na nový účes. Proměna byla tak radikální, že se nepoznala

Od střední školy Vendula nezměnila účes. Ve svých šestadvaceti letech se... číst dále >

Přijali jsme čtyři děti, všechny měly těžký začátek, říká pěstounka

Myšlenka na pěstounství se mnou vyrostla, říká paní Helena. Když už... číst dále >

Reklama