Reklama

Jsem těhotná a nevím co mámdělat

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Tejule
Zasloužilá kecalka 503 příspěvků 04.02.17 12:30
jsem těhotná a nevím co mam dělat.

Ahoj holky.

Potřebuju se někomu vypovídat. Raději anonymně, bojím se, že by to mohl číst někdo kdo mě zná.

Otěhotněla jsem, plánovaně, chtěně a hrozně jsem se těšila až budu těhotná, stejně tak i partner. První trimestr byl v pohodě, bylo mi špatně, ale nic co by se nedalo vydržet. Nadešel druhy trimestr a moje špatná nalada, vzniklá okolnostmi asi doma. Jsem teďka v 17 tt. Samozřejmně semnou třískaj hormony a nejsem uplně užasná, ale jsem už na dně. Pořád brečím a jsem nešťastná. To, že muj partner se do těhotenství nijak moc nezapojoval jsem neřešila, ale to co se děje poslední tyden už se nedá vydržet. Má jednu dceru z předchozího vztahu já s ní nikdy problém neměla, je ji už 17. Minulý tyden mi bylo hrozně špatně, oni odjeli na vylet, já samozrejmně uklidila, vratili se z vyletu a udělali opět bordel. Ruply mi nervy a vyjela jsem na ně. Partner na mě řval, že zase dělám jen dusno. Podotýkám, dělám tady jen služku. Vždy když jsem před tím mluvila o dítěti, co na něj koupit atp. rychle to zamluvil a nikdy nechtěl nic řešit - což mi došlo až tento tyden. Včera jsem mu ukazala postylku a řekl jen hmmm dobry. Už tyden se spolu nebavíme, pořád jen si jede tu svou, chodí si běhat, jezdí na kole a sportuje. O mě žadný zajem nejeví, je mi zle, mam komplikace, musím pořád chodit po doktorech. Nezajimá ho to, nezajimá ho jak mi je. Nebyl za 17 tydnu semnou ani jednou na UZ. Když mu chci něco říct, tak na mě akorát začne ječet a ja se rozbrečím. Do doby než jsem byla těhotná byl naš vztah ok. Nevím co se děje. Už přemýšlím i nad tím, že chodí za jinou. Možna to jsou jen mé hormony. Ale je mi z toho prostě moc smutno. Včera jsem dokonce si dala cigaretu - nekouřila jsem už asi rok. Nevím ani co mě to napadlo. Teďka si to vyčítám. Takhle jsem to nechtěla, takhle jsem si to fakt nepředtsavovala.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

mazlík.čtyřnohý
Kelišová 5752 příspěvků 04.02.17 12:35

@Tejule člověk míní, život mění. Dle popisu byl takový pořád, bordelář, flegmoš, a tvým těhotenstvím se rozhodně nezmění. Hodně štěstí.
Ps.: Pokud sis to takhle nepředstavovala, můžeš vše udělat jinak. Ale chlapa nepředěláš ani v nejlepších představách.

mgdln
Závislačka 4423 příspěvků 04.02.17 12:42

@Tejule NEJSI ANONYM :nevim:

Uživatel je onlineRusset
Extra třída :D 10313 příspěvků 04.02.17 12:44

@Tejule
Já vzala tatínka až na ten velký ultrazvuk. Pak byl až při porodu. Do nakupování na mimino mi nemluvil, spolu jsme vybírali akorát kočárek a autosedačku.
Hoď se do klidu a tolik neuklízej. Stejně to dopadne zase bordelem.
Nemáš kámošku, se kterou by sis to nakupování spíš užila? Já teda spíš chodila sama a raději kolem toho 20. týdne, pak jsem byla ráda, že mám nasysleno.

Helileli
Závislačka 2756 příspěvků 04.02.17 12:52

To, ze chlap nevybira vybavicku, mi prijde jako normalni a bud za to rada, si predstav, jak ti nuti neco co se ti nelibi…

Sice nchapu, co muze sedmnactileta a dospely chlap udelat za bordel, ze je nutne na ne jecet, ale proc se angazujes, to mas nekde prikazano, ze to musis uklidit?
Jak jste fungovali pred tehotenstvin, ty jsi poskytovala fulservis a on byl za to natebe mily? Jak to bylo kdyz jsi treba byla nemocna, pecoval o tebe?

Svistice
Neúnavná pisatelka 16930 příspěvků 1 inzerát 04.02.17 12:58

@Tejule Já nevím, co očekáváš. Jestli dělal doma binec a přišlo mu normální, že má doma doma tebe jako služku, tak to nelze očekávat, že se s těhotenstvím změní. jen tebe to s těhotenstvím a pak dítětem bude víc a víc štvát.

Pokud po něm chceš, aby achal nad dupačkama, tak to chlap fakt dělat nebude. Já si tak nějak rozhodla sama, co budu potřebovat a muž se zapojil aktivně jen do vybírání kočárku, protože ten považoval za důležitý a sehnal postýlku od známých.
Zase ale komunikoval ohledně toho, když jsem se rozhodovala, zda přebalovák A nebo B, jestli budeme kupovat monitor dechu nebo se obejdeme bez.
Zas pro něj nebyl problém cokoliv, co jsem třeba objednala dovézt, vyzvednout, smontovat.
U chlapa, co už jedno dítě má, už je to taky něco jiného. Nepřijde mu to jako žádná velká událost, nakupování výbavy. Bere to rize pragmaticky a navíc už ví, že spousta věcí, co prvorodička PROSTĚ MÍT MUSÍ, jsou naprosto zbytečné kraviny.

Fjodorka
Extra třída :D 11210 příspěvků 04.02.17 13:01

Neber si to tak. Spousta lidí bere nenarozené dítě pořád tak nějak abstraktně, prostě dokud ho nevidí, tak není :-)
A že ti je blbě a on nesedí u tebe a nedrží tě za ruku? Nemůže ti nijak pomoc, co má dělat? Někteří muži to tak mají a nemyslí tím nic zlého.

Kriss Tina
Závislačka 4708 příspěvků 04.02.17 13:02

Muj chlap to taky vubec neprozival, na nakupy ho neuzije takze sem vsechmo shanela sama, postylku sem objednala pres internet a dovezli mi ji domu, jediny co mi privez byl kocarej protoze ho odkoupil od svyho kamarada. U doktora nebo na ultrazvuku nebyl ani jednou (krom toho kdyz me vez na pohotovost pri krvaceni v prvnim trimestru, ale to sedel v cekarne). Porod nestihnul. Ale ja mam mladsi segru ktera to prozivala snad vic jak ja, takze chodila nakupovat se mnou a spoustu veci mi na malyho nosi doted s velkym nadsenim :) na velkej uklid se vykasli, udelej to nejnutnejsi a kdyz se chlapovi neco nebude libit rekni mu at si to udela sam :) vyraz s nejakou kamaradkou na nakupy, popovidat si u caje a tak, hlavne se nestresuj, chapu ze neaktivita chlapa zamrzi, ale spousta zenskejch zvlada vsechno uplne sama, tak u tebe to taky nejak dopadne :)

Ou
Závislačka 4986 příspěvků 04.02.17 13:10

Netlačte na pilu, nesoustřeďte se na to, jak by se k vám mělo chovat vaše okolí a nechová. Soustřeďte se na sebe.

Co se děje? Jste unavená, nejistá, mění se vám nálady. Něco chcete od partnera, ale hrnete to na něj jen když jsou věci špatně a on neví co ve změněné situaci dělat a většinou se dočká jen nějakého „dusna“. Což, spolu s výčitkama, lidi a zejména partneři snáší velmi špatně, protože jim připadá, že jen selhávají. Což se běžně řeší tím, že buď utíkají a nebo jdou do agrese.

Mimochodem - vyšla moc pěkná knížka https://www.knihydobrovsky.cz/…-jiny-535173 - no vida- a dokonce to je i ke stažení https://uloz.to/!5tzpeBfVd/e-knihy-krestanske-kevin-leman-do-patku-bude-vas-manzel-jiny-zip

Na řešení věcí okolo těhotenství si zkuste najít nějakou spolutěhotnou, tím že jste ve stejné situaci, tak to bude výrazně konstruktivnější, než když potřebujete aby vám partner dělal kamarádku.

Určitě někde v okolí budou nějaké aktivity pro těhotné, kam bude chodit někdo, kdo taky hledá „kolegyni“. Zároveń vám to pak pomůže po porodu, kdy se k tomu všemu co máte ještě přidá nevyspání a nová várka hormonů.

Chtělo by to ještě před porodem najít společný jazyk, kterým si budete schopni sdělovat věci tak, aby to nevedlo k frustracím - jeho vzteku a vašemu pláči.

On je v současné situaci stejně nešťastný a zmatený jako vy a taky neví co dělat. Pravda - možná doufá, že to je jen těhotenství a že to přejde po porodu. Což teda bohužel porodem se to ještě zhorší.

Cestu k sobě v té značné změně stavu hledejte teď, dokud jste dva. A to klidně i tak, že poprosíte někoho třetího, aby vám pomohl ten vhodný jazyk najít - nejsnáze se to provede v partnerské poradně.

Příspěvek upraven 04.02.17 v 13:19

Judithkaj
Ukecaná baba ;) 1354 příspěvků 04.02.17 13:15

Myslím, že nemáš doma nic mimořádného. Je naivní si myslet, že se začne blaženě těšit na miminko od první chvíle. Dle mého to tak nemá většina mužů. Časem k tomu dospěje. Věř, že minimálně od porodu se lecos změní.
Jinak jak už tu někdo psal…nechápu, co může 17letá holka a partner udělat doma za bordel. Je vidět, že ještě nemáš děti. Vůbec nevíš, co budeš muset zvládat až je mít budeš. Tvoje dnešní trable ti budou připadat naprosto nicotné.

Jana525
Závislačka 4754 příspěvků 04.02.17 13:16

Byl zvykly po sobe uklizet pred tvym tehotenstvim a nebo jsi mu delala sluzku?
Pokud ne, tak proc to ocekavas ted?
Slusne bych je pozadala, aby po sobe uklidili, tot vse. S tim, ze se nezajima o tehotenstvi neporadim, ja to neznam, ale zrejme to tak nekteri muzi maji.

Trojlístek
Závislačka 3533 příspěvků 04.02.17 13:36

Teda mě zaráží kolika z vás to přijde normální, takový nezájem.

Nemyslím, že by chlap měl nad výbavou vzdychat, ale zakladatelka popisuje totální nezájem partnera. A je jedno, že už jedno dítě má.

Toto mít doma, tak tedy pěkně děkuji. Jiná věc je, jak se choval dříve, jak se stavěl k pomoci doma a samotné zakladatelce vůbec :think: moc nevěřím tomu, že to bylo jinak. Navíc chlap v kombinaci se 17 letou dcerou myslí zakladatelko úplně jinak, ale to se celkem dá čekat.

Borůvka1990
Kelišová 5431 příspěvků 04.02.17 13:37

Tejule/ přikláním se k hormonům, zajeď za rodinou, nebo ať přijede kamarádka, potřebuješ si vyčistit hlavu :think:

Tóňa2
Kecalka 327 příspěvků 04.02.17 13:41

@Tejule Mě to přijde, že to jsou trošku těhotenské hormony a možná i nereálná očekávání vůči partnerovi. I když možná se mýlím a možná je to soužití s tvým mužem opravdu náročné. Těžko říct.
Se mnou muž nic na mimina nevybíral, do ničeho se zapojovat nechtěl, když jsem mu večer vehementně ukazovala nové úlovky (oblečky, výbava apod.), tak jeho jediná reakce byla, že moc utrácím…na ultrazvuku se mnou nebyl nikdy, a to už máme tři děti. Prostě chlapi jsou chlapi. I když je fakt, že moje nejlepší kamarádka je teď těhotná a její přítel s ní běhá po obchodech, do všeho se zapojuje a se vším jí pomáhá, na ultrazvuku také byl… tohle já neznám a myslím, že je to spíše výjimka. A popravdě - mě tenhle chlapík vůbec nepřitahuje a myslím, že i mé kamarádce to občas leze krkem, že s ní stále chce něco řešit a je na všechno hrozně „chytrej“, všemu rozumí a do všeho jí kecá.
Jak už tady bylo řečeno, předělat chlapa je dost složité, chce to po maličkých krůčkách. Můj chlap také na začátku našeho spolužití šíleně bordelařil, no mohlo mi to být jasné, protože u jeho rodičů doma je ale šílenej binec. Trvalo mi léta, než jsem ho postupně naučila tolik nebordelařit, a stejně má prostě sklon dělat nepořádek. Zvykla jsem si, hodně uklízím a snažím se udržovat pořádek co to jde.
Takže rada na závěr? Zkusit mít trochu nadhled, nenervovat se, nemít nereálná očekávání od chlapa a zkusit něco změnit po malých krůčkách a především se smířit s tím, že úplně chlapa předělat nelze, je tam nějaký základ, který zůstane takový, jaký je.

Fjodorka
Extra třída :D 11210 příspěvků 04.02.17 13:54
@Trojlístek píše:
Teda mě zaráží kolika z vás to přijde normální, takový nezájem.

Nemyslím, že by chlap měl nad výbavou vzdychat, ale zakladatelka popisuje totální nezájem partnera. A je jedno, že už jedno dítě má.

Toto mít doma, tak tedy pěkně děkuji. Jiná věc je, jak se choval dříve, jak se stavěl k pomoci doma a samotné zakladatelce vůbec :think: moc nevěřím tomu, že to bylo jinak. Navíc chlap v kombinaci se 17 letou dcerou myslí zakladatelko úplně jinak, ale to se celkem dá čekat.

Když ono se to prostě opravdu stává. Ideální to není, ale také to není na rozchod.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Postrach škol Táta parťák chce, aby si děti dělaly, co chtěly. Budeme negramoti?

Bloger, který je známý pod přezdívkou Táta parťák a který svou pravou... číst dále >

Rozvodová bitva: Soud rozhoduje o výživném pro Paroubkovou, kolik chce?

U městského soudu v Praze dnes pokračuje rozvodová sága manželů Paroubkových.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsem tak trochu rebelující černá ovce rodiny, říká sestřička z Ordinace

Ha Thanh Špetlíková, která je známá jako zdravotní sestřička ze seriálu... číst dále >

Doktorka mi řekla, ať „to“ dám radši pryč, řekla matka zdravé holčičky

Některá maminka porod císařským řezem nechce, ale stejně to tak nakonec... číst dále >

Reklama