Jsem těhotná a nevím nic o péči o miminko

5.1.20 09:39

Jsem těhotná a nevím, kdy dítě koukat, co kdy oblékat...

Dobrý den. Jsem těhotná a nemám rodiče (to píšu jen proto, že rady typu zeptej se mamky, jak to měla s tebou, kdy co dělala, poradí ti…), tedy neznám odpovědi na otázky typu kdy pak dítě koupat, v jaké teplotě, jak teplotu vody zjistím, kdy a čím krmit, kdy dávat spát, jak správně oblékat ven i doma, když doma zrovna moc teplo nemáme atd. Mám strach, jak to zvládnu. Těhotné kamarádky nemám, aktuálně se budeme stěhovat do bytu jedna plus jedna do Prahy (dojíždím denně dohromady tři hodiny a s břichem to nedám, ani kvůli doktorum a na hypotéku v dnešní době zatím nemáme a než bude mimčo větší, postýlka bude stačit, musíme ještě šetřit), dřív jsem se také hodně stěhovala, tedy kamarádky nemám, není tu už máma, tedy nemám se koho na tohle zeptat. Zkusila jsem se zaregistrovat, tak pokud byste byly tak moc hodné a poradily mi, jestli není třeba nějaká dobrá knížka, kde rady pro budoucí maminky prvorodičky jsou, nebo na co se připravit už v těhotenství, co koupit a co je zbytečné na dobu až miminko přijde na svět… Budu moc vděčná. Všem krásný den a předem moc děkuji za všechny rady. :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3256
5.1.20 09:49

Co tchýně, ta by neporadila? Jinak existuje nepřeberné množství knih a internetových článků na všechna témata, která tě zajímají. Ale nejvíc toho stejně zjistíš v praxi, sice metodou pokus omyl, ale pokid dítě zrovna nehodis do vařící vody, tak se mu nic nestane.

Koupat ideálně večer, stačí ob den, teplotu zjistíš teplomerem do vody, dělají se speciální dětské, kde je vyznačena správná teplota. Oblékat dle teploty a otuzilosti mimina, sáhne mu za krk a musí být teplé, ne studené ani zpocene. Krmit idelane kojením, když nemůžeš, tak UM, značek je tuna, musíš pak zkusit, co miminu sedí. Intervaly si určí dítě samo. Se vším pak poradí i dětská doktorka nebo sestry v porodnici. Můžeš i tady lroscit různé diskuze. Ale každá máme svůj názory svůj způsob, svoje metody… časem si i ty najdeš to svoje. Hodně štěstí a zdravé mimino.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2937
5.1.20 09:52

Tchýně? nějaká teta/babička? jinak všechno už jde najít na netu.

A co všechno je a není potřeba je hodně individuální. Hlavně všechno jde koupit ze dne na den, takže není nutné mít všechno koupené doma dopředu, aby to tam leželo a prášilo se na to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
715
5.1.20 09:54

Nebooooj, kup obyc vaničku, a nam se do ní osvědčila obyc pěnová podložka za 100kc. Malou nemusím přidrzovat, a ona si spokojeně kope nožičkami. Teplotu zjsitis pomocí dětského teploměru, ale každý mimčo je originál, naše má ráda teplejší, klidně přes 40 stupňů… Na oblékání přijdeš, vždycky sahej na zátylek, podle toho zjsitis zda mu je teplo či zima. Vždycky se říká o jednu vrstvu víc než máš ty. Sama uvidíš že to není žádná věda. :palec: p. s jinak koupeme denně. Je to takový rituál.. Vykoupat, namazat, nakojit, pomazlit, a dát spinkat… :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.1.20 09:59

Mooooc děkuji, ten zatylek u oblékání je fajn vědět. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
K82
1194
5.1.20 10:05

@September88
Nekdy je internet zlo, ale vetsinu praktickych veci, na ktere se ptas, vygooglis a vetsinu zrovna tady.pak ti take se zacatkem poradi v porodnici, ale urco se ptej sama, nevedi, ze nevis.vse,co te zajima, si zapisuj do 1 sesitku, nos ho s sebou, poptej se kolegyn v praci.. pak muzes jeste zkusit predporodni kurz a treba si tam najdes kamaradku v podobne fazi tehotenstvi (tu muzes hledat i tady, podle mista bydliste, data porodu..) a budete to sdilet. hodne stesti!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.1.20 10:07

Mně toho většinu ukázaly sestry v porodnici a sestra od pediatra. A výbavičku jsem si dala dohromady tady dle diskuzí. Doporučuji to s nákupy nepřehánět a spíš pak doplnit dle aktuální potřeby.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.1.20 10:10

Co strýček Google :mrgreen:
Internet je knihovna moudrá a rad.
Taky jsem si před narozením pročetla vše možné

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
129
5.1.20 10:41

Já například koupila vaničku s ukazatelem teploty. Stala skoro stejně jako bez něj. Je to super, nemusím řešit jinak jak je tepla voda. A ještě i v porodnici vše vysvětlí při koupání, jak držet a co a jak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
715
5.1.20 10:58

@Sallema Kdybych se měla řídit nemocnici tak mimco držím jak staženýho králíka :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
138
5.1.20 11:03

Mne sice v porodnici ukazaly sestry jednou jak vykoupat a prebalit, ale protoze jsem nemela absolutne zadne zkusenosti s miminama, tak jsem se bala, ze vsechno delam spatne a koupal radeji chlap. Ma obrovsky ruce a citila jsem z neho jistotu, ale koupal prvni mesic, pak uz strach opadl.
Jinak vsechny rady najdes tady na emiminu nebo modrykonik, atd. Mne pomohly hodne, ale musis pritom pouzivat selsky rozum a prebrat si to po svym. Kazda mame na vsechno trochu odlisny nazor. Pokazde, kdyz pujdes na kontrolu k pediatrovi ( coz bude z pocatku casto), napis si na papir, na co se chces zeptat a ptej se sestry a na odborne veci doktorky, poradi ti. Taky jsem nevedela, jak oblekat. Rodila jsem v prosinci. Mel dupacky a dlouhe bodycko, v zavinovacce a prikryty jeste dekou a ridila jsem se zatylkem, ale i na ruce a nohy jsem sahala. Mam ted rocni batole a taky jsem hodne tapala. Kamaradky s detma jsem nemela. Ted bych
dokazala poradit, kdyby te neco napadlo, tak ti rada odpovim.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
796
5.1.20 11:04

Ja ti spis poradím nekupovat blbosti, v malem byte se bude hodit, ze bude mit mene veci. Treba my koupali/sprchovali ve velke vane, kdy mimino lezelo na mne. Voda tepla tak, ze když do ni das loket, tak ani nestudi ani neni horka.

Pro mimino mi stacila postýlka, prosteradlo proti proteceni, 8) zavinovacka, komoda s přebalovakem ideálně v koupelne, par hracek, dudlík, látkové a papirove pleny, sudokrem, kocar, fusak a cca 8 sad overalu, cepicka. Plus obleceni na ven dle počasí.

Mozna si zkus najit nejake dětské/rodinne centrum, kazda Praha ma nejake a tam najdeš spoustu maminek s detmi, treba by te někdo vzal domu a vse ti ukázal. Nebo to okouknes primo v tom centru.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.1.20 11:31
@amalka3455 píše:
Mně toho většinu ukázaly sestry v porodnici a sestra od pediatra. A výbavičku jsem si dala dohromady tady dle diskuzí. Doporučuji to s nákupy nepřehánět a spíš pak doplnit dle aktuální potřeby.

U nás stejně, máma ani tchýně, když se zeptám na čištění zubů už jen pokrčí rameny, neví, nepamatuji si a koupali nás v neckach :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.1.20 11:46

@Natt00 moc děkuji, bude to pro mě bez babičky atd asi náročnější, ale snad pak bude dobrá doktorka/sestra a něco mi poradí. A tedy hodně načtu, ještě, že je tahle doba internetu :P a moc děkuji, opravdu jsem ráda za nejen Tvoje reakce a rady! :slight_smile:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.1.20 11:49

@Zuzaja to je super, přesně tohle jsem asi potřebovala vědět! :* prostě každá rada super, tohle mi moc pomůže! Děkuji!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama