Jsem těhotná a vadí mi klasické řeči skoro všech okolo

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
lucziiinka
Povídálka 11 příspěvků 22.05.19 22:40
Jsem těhotná a vadí mi klasické řeči skoro všech okolo

Holky, buď jsem vadná, nebo je to normální…jsem ve 12TT, jsme ve fázi, že už to všem musíme oznamovat, vzhledem k tomu, že jsem musela odejít z práce kvůli těhotenství. Už jenom to oznamování mne stresuje, když to řeknu jen tak neoficialně v meziřečí, proč už třeba nekouřim, tak je manžel naštvaný, že takhle se ta radostná zpráva neoznamuje a je mu to líto. Slyšim řeči typu plánovali jste to? Jak se cítíš MAMINKO?? (proboha mám jméno a vůbec..), nechci příjímat gratulace, objímání, jestli chci dceru, nebo syna. Za pozdrav ahoj těhulko bych brečela. Jako bych se změnila najednou v někoho jinýho v očích ostatních. Jako bych to už nebyla já, ale spíš někdo koho budou mučit řečma o,,TĚHU,, (všichni nadšeny a ušišlaný)!!! :zed: Nechci už ani nikam chodit, nebavím se, všichni okolo jsou nadšeni, ale já ne..nejradši bych se zahrabala na 6 měsíců někam do nory a pak vylezla :( Manžel ten to nechápe, je nadšený, že bude táta a nepříjdou mu otázky co ostatní pokládají za divné, příjdu mu divná spíš já :) máte to někdo podobně?? :mavam:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Reakce:
Ennny
Závislačka 3731 příspěvků 22.05.19 22:45

No ještě chvíli se budeš chovat jako husa a nemusíš se zaobírat tím jak to vidí chlap, protože tě kopne do zadku…uklidni se a buď nikomu nic neříkej nebo ať odpovídá chlap a stoc v zápětí téma jinam.

Uživatel je onlineAduš8
Závislačka 4828 příspěvků 22.05.19 22:45

Moc se v tom rýpeš, kdyby to všichni brali normálně, tak si tu stěžuješ, že jsi těhotná a všem v okolí je to jedno. Pracují hormony a ty řešíš blbiny. Těš se z těhotenství a na zdravé miminko. Máš z toho těhotenství vůbec radost?

xammy
Zasloužilá kecalka 775 příspěvků 22.05.19 22:47

Buď ráda, že mají zájem. Kdyby se o tom nikdo nikdy nezmínil bylo by to fakt lepší?

Ennny
Závislačka 3731 příspěvků 22.05.19 22:49

@Aduš8 o mám z toho pocit jako by jí to úplně vadilo že je těhotná a jak ji to připínají tak kolem sebe kope.

Uživatel je onlineAduš8
Závislačka 4828 příspěvků 22.05.19 22:51

@Ennny já taky, ale naprosto. Jako kdyby ještě byla naštvaná na manžela, že on z toho má radost a chlubí se tím :nevim:

Ennny
Závislačka 3731 příspěvků 22.05.19 22:52

@Aduš8 skoro jako by jí do toho těhotenství ten chlap donutil a ona si vlastně připadá jen jako inkubátor :nevim:

Příspěvek upraven 22.05.19 v 22:53

stinga
Kelišová 7132 příspěvků 22.05.19 22:53

Ano, jsi divná ty, asi to dítě není chtěné z tvé strany
a ono jsi opravdu jiná, ne nadarmo se těhotenství říká jiný stav

Starlord
Stálice 78 příspěvků 22.05.19 23:00

Neboj nejsi jediná, ja to tak měla taky. Svoje dítě miluju, ale těhotenství pro mě bylo „nutný zlo“. Já se chtěla bavit dál o normálních věcech. Samozřejmě že jsem neignorovala to že jsem těhotná, ale prostě ze slov tehulka a mimisek se mi dělalo blivno :D a když se někdo bez varování jal osahavat moje břicho tak jsem málem vylitla z kůže :grinning:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.05.19 23:02

Mne prides normalna,, z oslovenia “tehulka” penim, hladkanie brucha som nepochopila do dnes a reci “bude to futbalista” a tomu podobne, pripadne rady do buducna som pocuvala jednym uchom dnu, druhym von. Tehotenstvo je vec vas dvoch, ak sa ostatni zmienia 1-2 vetami o tehu je to normalne, ak je cela konverzacua vzdy s podtonom “maminka tehulka” to potes koste. Tiez by som sa zavrela na pol roka niekam daleko

Travelerka
Kecalka 248 příspěvků 22.05.19 23:02

@lucziiinka Já tě chápu. Moje první těhotenství bylo děsné a to současné je taky opruz. Bohužel, beru to jako nutné zlo, když chceme mít děti. Na rozdíl od ostatních v mém okolí jsem jen já trpěla několikaměsíčním nonstop blitím, nevolnostmi a dalšími komplikacemi. A taky jsem neměla náladu o těhotenství mluvit a poslouchat blbé řeči a oslovování mamino, mamčo, apod. Neznamená to, že bych se na dítě netěšila, jen nemám náladu a potřebu těhotenství řešit. Každý to holt neprožívá.

Kostroma
Kecalka 320 příspěvků 22.05.19 23:03

Hormony :D splasene hormony… jiny stav nejen tela, ale i mysli. To bude dobry, uklidni se, prejde to.

Sofierules
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 22.05.19 23:04

Ve 12 tt si musela odejít kvůli těhotenství z prace? Jsi horník?.. ot… jinak se dost prožívas a jsi divná..

Uživatel je onlineJanli
Echt Kelišová 8846 příspěvků 22.05.19 23:08

Ne každá z nás to prožívá navenek. K tomu se nedonutíš. Taky jsem měla pocit, že s oznámením těhotenství jsem ztratila sama sebe. Byla jsem šťastná, že jsem těhotná, ale ty přehnaný reakce ostatních mi tak nějak kazily moje vnitřní prožívání těhotenství. Bylo to pro mě něco hodně intimního, nejradši bych s tím byla sama uvnitř sebe až do porodu. Navíc jsem moc dobře věděla, že ostatní takhle často reagují jen proto, že mají pocit, že se to od nich čeká. Manžela nech, ať si to prožívá podle sebe, ty to pouštěj jedním uchem tam, druhým ven.

katuska1984
Kecalka 474 příspěvků 22.05.19 23:08

@Sofierules co je na tom divneho? taky jsem musela, protoze jsem podavala chemoterapie, nema kazdy praci v kancelari

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Váš příspěvek
Reklama