Jsem těhotná ale nevím jestli to chci...

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Simisa27
Stálice 90 příspěvků 17.05.19 06:52
Jsem těhotná ale nevím jestli to chci...

Dobrý den, prosím vás nevím co mám dělat… Mám přítele je mu 23 let mě bude 27 mam 6 letého syna a teď jsem nečekaně otěhotněla… Nevíme jestli to chceme protože se toho oba bojíme a přijde nám to brzo chtěli jsme až tak za 2 za 3 roky… Přítel má výplatu 19 až 20 tis a nevíme jestli to zvládneme s penězma když já budu mít jen mateřskou.. Je jen jeden důvod proč si to chceme nechat a to ten že je možnost že už nikdy nebudu moct mít dítě… Je to opravdu tak?? Opravdu se může stát že už nikdy nebudu moct mít miminko?? Jen kvůli tomu si ho chceme nechat aby jsme pak nelitovali že už nikdy mít dítě nebudeme moct… Prosím vás poraďte mi jsem zoufalá… Děkuji :(

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Reakce:
Mary Ann
Nováček 9 příspěvků 17.05.19 07:01

@Simisa27 ano, po potratu se může stát, že už děti mít nikdy nebudeš. A finančně to nějak zvládnete, to se neboj. Mně je 21 a mám skoro roční holčičku. Manžel vydělává podobně a já pomáhám tím, ze chodím na brigády. Vycházíme v pohodě. Pokud je nějaká šance, miminko bych si určitě nechala. To riziko s problémem dalšího miminka tu opravdu je a to nepočítám to, že některé ženy se po potratu psychicky zhroutí. Klidně napiš sz, jestli to chceš pořešit víc.

Simisa27
Stálice 90 příspěvků 17.05.19 07:03
@Mary Ann píše:
@Simisa27 ano, po potratu se může stát, že už děti mít nikdy nebudeš. A finančně to nějak zvládnete, to se neboj. Mně je 21 a mám skoro roční holčičku. Manžel vydělává podobně a já pomáhám tím, ze chodím na brigády. Vycházíme v pohodě. Pokud je nějaká šance, miminko bych si určitě nechala. To riziko s problémem dalšího miminka tu opravdu je a to nepočítám to, že některé ženy se po potratu psychicky zhroutí. Klidně napiš sz, jestli to chceš pořešit víc.

Ja prostě to teď nechci, vím jistě že to nechci ale časem bych ho chtěla to je jasný… Vůbec z toho nejsem šťastná jako jsem byla u prvního… kolik je příteli??

Mary Ann
Nováček 9 příspěvků 17.05.19 07:07

@Simisa27 manželovi je 23. Chápu, že z toho máš strach a tím spíš je to pecka, když je to miminko velké překvapení, ale opravdu bych si to rozmyslela.

Petrapp11
Povídálka 31 příspěvků 17.05.19 07:08

Chápu Tvé obavy, ale neboj, nějak to zvládnete, chcete mimčo za 2-3 roky, myslíš, že Vaše finanční situace bude lepší? A šťastná začneš být, až si uvědomíš, že čekáš dítě.
A jít na přerušení ti určitě nedoporučuji, kamarádce se to vymstilo a teď se jim početí nedaří. :-(

hanka.br.
Generální žvanilka 20139 příspěvků 17.05.19 07:09
@Simisa27 píše:
Ja prostě to teď nechci, vím jistě že to nechci ale časem bych ho chtěla to je jasný… Vůbec z toho nejsem šťastná jako jsem byla u prvního… kolik je příteli??

Jenže dítě není balík na poště, který buď přijmeš nebo odmítneš. Už tady je. Je jen otázkou času, kdy z něj bude skutečné dítě. Kdybys byla náctiletá, neřeknu, ale v tvém věku bych očekávala, že budeš k těhotenství přistupovat s daleko větší pokorou. Obavy chápu, ale řeči typu Já nevím, jestli to chci, Já nechci teď…mi přijdou dětinské a nevyzrálé. Holt jste se měli líp chránit, co už teď. Máte střechu nad hlavou, máš partnera, o hladu nebudete, tak se k tomu postavte jako rodiče a svoje dítě přijměte jako dar.

Verun83
Echt Kelišová 9896 příspěvků 17.05.19 07:13

Proc se radis tady? Stejne se snad rozhodnout budes muset podle sebe. Spousta zen byla na potratu a znova otehotnela, a naopak jsou zeny, ktere maji problem. To ti nikdo nezaruci.

Simisa27
Stálice 90 příspěvků 17.05.19 07:15

Načítámm citovaní příspěvek, Čekejte prosím…
Kdyby byl přítel starší tak neváhám… ale děsí mě že je mu 23 let a jestli to zvládne…

Tichošlápek
Extra třída :D 14686 příspěvků 17.05.19 07:21
@Simisa27 píše:
Kdyby byl přítel starší tak neváhám… ale děsí mě že je mu 23 let a jestli to zvládne…

Podstatné je, ze ty to zvládneš ;) ten chlap je tam jako bonus, ale jde to i bez nej. Stačí se podívat kolik žen je s dětmi samo.

Zabatko
Závislačka 4706 příspěvků 17.05.19 07:22
@Simisa27 píše:

Mému bylo 24 když se narodila první dcera a byl skvělý táta a je pořád. O věku to není, spíš jestli je vyzrálý. To my samozřejmě nevíme.

mayunka
Zasloužilá kecalka 643 příspěvků 17.05.19 07:23

@Simisa27 Ahoj. Já když otehotnela poprvé, bylo mi 20. příteli 19. Já rok na Vošce a on přijaty na vysokou. Po dvou měsících známosti. A zvládli jsme to taky. Školy jsme oba nechali. On sel do prace. A 19 tis. teda nebral. V 6.měsíci byla svatba. Nějaka krize sem tam byla. ale zatím jsme pořád spolu. Teď už skoro 12 let. A druhý dítko 1,5 roku. Nelituju

stinga
Kelišová 7075 příspěvků 17.05.19 07:23

@Simisa27 rozhodnout se musíš sama, a v dnešní době je málo pravděpodobné, že by jsi už nemohla mít dítě
na druhou stranu, za 3 roky asi víc peněz mít taky nebudete

Maki96
Kecalka 177 příspěvků 1 inzerát 17.05.19 07:24

My jsme na tom byli podobně. Já rodila, když jsem měla 21 let a manžel měl 22 let. Syn byl teda chtěný, ale s penězi jsme na tom byli podobně. Manžel vydělává cca. 20k a já teď s rodičákem mám 7k. Není to nic co by se nedalo zvládnout :hug:

Simisa27
Stálice 90 příspěvků 17.05.19 07:24
@Zabatko píše:
Mému bylo 24 když se narodila první dcera a byl skvělý táta a je pořád. O věku to není, spíš jestli je vyzrálý. To my samozřejmě nevíme.

Právě že si myslím že na toto ještě není připravený proto váhám jestli je to správný…

darekp
Závislačka 2603 příspěvků 17.05.19 07:24

@Simisa27 presne tolik bylo i mymu svagrovi, kdyz si pořídili s přítelkyní mimco - ona taky starsi, vlastne uplne stejne jako ty, uzted maj 1,5 roku staryho prcka a tata se stara uplne ukazkove! Dokonce uz ona chodi castecne do prace a on se o nej celej den stara, naprosto bez problemu..

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Váš příspěvek
Reklama