Jsem těhotná, ale nevím, zda to byl dobrý nápad

Anonymní
22.12.20 12:49

Jsem těhotná, ale nevím, zda to byl dobrý nápad

Ahoj všem,
potřebuji se někomu svěřit a hledám radu nebo pochopení.
Je mi 21 let, manželovi 35 let. Máme dům, oba práci, já pracuji přes dva roky. Zároveň studuji dálkově VŠ.
Vždy jsem chtěla miminko brzy. Po svatbě v srpnu jsem vysadila antikoncepci s tím, že jsem si myslela, že se zadaří nejdřív za půl roku až rok. Jenže omyl! Na začátku prosince jsem zjistila, že jsem těhotná. Manželovi jsem to ještě neřekla, mám to jako překvápko na Štědrý den. První týden jsem byla nadšená. Ale s dalším a s dalším dnem mé nadšení klesá a je už na nule :(
Přepadají mě pochmurné myšlenky. Zvládnu to? Neměla jsem ještě počkat? Trpěla jsem kdysi depresemi a mám šílený strach, že se to vlivem hormonů vrací nebo vrátí. Zároveň mi začíná být špatně od žaludku a jsem z toho docela v háji. Nevím, zda to byl dobrý nápad. Přitom když jsem na testu předtím nenašla dvě čárky, byla jsem skleslá. A teď když je mám, je to ještě horší.
Chtěla jsem být ta happy maminka. Vrátí se ty pocity? Mám strach, že už ne…

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
20583
22.12.20 12:53

V klidu, pockej az to rekness muzi, az bude mit radost a nebudes na to sama, tak se to zlepší :) nejake obavy ma asi kazda, kdyz ji dojde, ze bude fakt mama. Ja byla ze zacatku uplne v soku, otehotnela sem ve 20. Zle od zaludku k tomu patri, stejne jako tisic dalsich lahudek, je to mala dan za ten dar :) Neboj, zvladly to vsechny matky, ty to zvladnes taky ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8332
22.12.20 12:56
@Anonymní píše:
Ahoj všem,
Je mi 21 let, manželovi 35 let. Máme dům, oba práci, já pracuji přes dva roky. Zároveň studuji dálkově VŠ.
Vždy jsem chtěla miminko brzy. Po svatbě v srpnu jsem vysadila antikoncepci s tím, že jsem si myslela, že se zadaří nejdřív za půl roku až rok. Jenže omyl! Na začátku prosince jsem zjistila, že jsem těhotná. Manželovi jsem to ještě neřekla, mám to jako překvápko na Štědrý den. První týden jsem byla nadšená. Ale s dalším a s dalším dnem mé nadšení klesá a je už na nule :(
Přepadají mě pochmurné myšlenky. Zvládnu to? Neměla jsem ještě počkat? Trpěla jsem kdysi depresemi a mám šílený strach, že se to vlivem hormonů vrací nebo vrátí. Zároveň mi začíná být špatně od žaludku a jsem z toho docela v háji. Nevím, zda to byl dobrý nápad. Přitom když jsem na testu předtím nenašla dvě čárky, byla jsem skleslá. A teď když je mám, je to ještě horší.
Chtěla jsem být ta happy maminka. Vrátí se ty pocity? Mám strach, že už ne…

Jsi moc mladá na dítě, no teď už je to asi fuk ale nikdy bych do toho takto brzy nešla. :?ale zase máš může tak je to trochu jiné

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
287
22.12.20 12:57

Plánujete miminko a když se zadaří tak jsi skleslá? :nevim:
Nejprve moc gratuluji!
Je to něco nového a asi ti to ještě nedošlo. Časem se tvé pocity určitě změní. Buď ráda, že máš manžela, práci a na miminko jste dva… Všichni takové štěstí bohužel nemají. Važ si toho co máš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.12.20 12:59

Úplně jako kdyby jsi psala o mě. Akorát já studuji prezenčně a manžel není starší zase o tolik. Taky jsem předtím vnitřně toužila po miminko a co se ukázali dvě čárky tak strach, panika a stres. Nejvíce teda, jak to bude finančně. Manžel ten je strašně natěšeny, takže to mi také zvedá náladu. Teď jsem v 15 TT a postupně se nějak s tím srovnávám. Dneska se mi dokonce zdál sen, jak už mimčo máme a výsledek je, že se zase o něco víc těším :D Myslím, že nějaké obavy má každá.

• Citovat
  • Nahlásit
287
22.12.20 12:59
@Annabela11 píše:
Jsi moc mladá na dítě, no teď už je to asi fuk ale nikdy bych do toho takto brzy nešla. :?ale zase máš může tak je to trochu jiné

Nepřijde mi, že by byla na miminko mladá věk je Akorad ještě když je zajištěná.
Lepší než být na Miminko stará..
Je to podle mě nejlepší věk má plno energie a s dítětem spolu budou blíž. Přijde mi to, že si jen neváží toho co má.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.12.20 13:00
@Annabela11 píše:
Jsi moc mladá na dítě, no teď už je to asi fuk ale nikdy bych do toho takto brzy nešla. :?ale zase máš může tak je to trochu jiné

Dřív to bylo běžné a pokud mají zázemí tak proč ne. Já spíš nechápu, když někdo čeká s dítětem těžce přes 30 a pak se diví, že to nějak nejde.

• Citovat
  • Nahlásit
48223
22.12.20 13:02
@Annabela11 píše:

Lepší mladá než mít první dítě po 30.

Zakladatelko, potřebuješ čas se s tím srovnat. Těšit se budeš. Já se na dítě začala těšit ve chvíli, kdy jsem ho pevně viděla na ultrazvuku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20583
22.12.20 13:03
@Annabela11 píše:

Proc mlada? Je dospela, vdana, ma odpracovano na mateřskou. Kazdy netouží cekat na dítě pomalu do duchodu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
156
22.12.20 13:04
@Anonymní píše:
Ahoj všem,
Chtěla jsem být ta happy maminka. Vrátí se ty pocity? Mám strach, že už ne…

Ahoj
Já porodila první dítě v skoro 21 letech. Bylo toho na mě moc. Ale nakonec jsem to dala. Sama s přítelem a bez rodiny. Nemela jsem žádné základy Jak se o miminko starat, ale živit mě naučil. Každá žena to má v sobě, ale musí to najít. Neboj, a užívej si toho že jsi v tom. Manžel bude taky rád, toho se neboj. Držím pěsti :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8332
22.12.20 13:05
@Anonymní píše:
Dřív to bylo běžné a pokud mají zázemí tak proč ne. Já spíš nechápu, když někdo čeká s dítětem těžce přes 30 a pak se diví, že to nějak nejde.

A nebo kolem 30 to je tak akorát…dříve bylo vše jinak to je pravda…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8332
22.12.20 13:07

@lucenka A nebo ve 30…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8332
22.12.20 13:08

@Kriss Tina Proč hned do důchodu? 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15234
22.12.20 13:08

@lucenka ja mela první dítě po 30 a nic špatného na tom nevidím, ani bych neměnila

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
48223
22.12.20 13:09
@Annabela11 píše:
@lucenka A nebo ve 30…

Pro mě je to už na hraně. Podle mého je lepší mít první dítě do 25.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat