Jsem těhotná, bez partnera a partner mi chce vzít dítě

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
anonym911
Nováček 3 příspěvky 12.06.14 01:53
Jsem těhotná, bez partnera a partner mi chce vzít dítě

Ahoj,
chtěla jsem se zeptat, zda někdo nemá podobnou zkušenost… Jsem v osmém měsíci těhotenství, s přítelem jsme se rozešli, já se na začátku měsíce stěhuji sama do podnájmu, on zůstává u babičky, kde má trvalé bydliště. Neustále mi vyhrožuje, že mi malou sebere, že mi ji nikdo nesvěří, že nic nemám a on jo… Je pravda, že mám nějaký dluh, ale kdo v dnešní době ne? Prosím, můžete mi někdo říct, jestli má nějakou možnost mi tu malou vzít? Děkuji

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Reakce:
Lomikára
Zasloužilá kecalka 801 příspěvků 12.06.14 02:10

Co v jeho podání znamená „sebere“? Že ji bude žádat do své péče od narození? Že půjde na mateřskou a bude o ni pečovat?

anonym911
Nováček 3 příspěvky 12.06.14 02:54

Že ji bude žádat do své péče, s tou mateřskou nevím, jak to má naplánované…

lasička1
Echt Kelišová 8270 příspěvků 12.06.14 04:53

@anonym911 Pokud se stěhuješ do podnájmu, tzn. máš peníze na to, aby si uživila sebe a dceru…nemá partner nárok dostat dceru do své péče. Dluh nehraje vůbec žádnou roli. Matka je matka a děti se takto nesbírají.
Partner může vyžadovat styk s dcerou, to by se upravilo a časem měnilo dle věku dítěte.
Ale často ti, co takto vykřikují a straší, tak v reálu to s jejich péčí návštěvami dítěte není tak slavný.

Smazaný anonym
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.06.14 05:47

Tak jen tak se deti matce neberou, jenom proto, ze on ti chce delat zle :cert: vetsinou je dite u matky, to uzmusi byt joooo duvod, kdyz ho dostane otec, kor novorozene. Si to predstavuje jak Hurvinek valku :roll: :lol:
A navic, ty ho ani numusis jako otce uvest. To bych asi udelala ja, dite pak bude mit v RL opravdoveho tatu, az si nekoho casem najdes ;)
Ale neboj, nesebere ti ho jen tak :hug:

ivca.konik
Kecalka 116 příspěvků 12.06.14 06:00

Jestliže budete mít kde bydlet, nejste feťačka, alkoholička apod. a zvládnete osobní péči o miminko, aby mělo zajištěny všechny základní potřeby, tak žádný soud nerozhodne o odebrání dítěte - novorozence matce, která ho porodila, kojí (což doporučuji, je to zdravé a před soudem je to další argument). Nevím, jestli jste již sepisovali na matrice prohlášení o tom, že je otcem, pokud ne, tak dle práva nemá s dítětem vůbec žádný vztah (bohužel ani nemusí hradit výživné), tudíž by se musel soudit o přiznání otcovství a to trvá dlouho, vy zatím prokážete, že se o dítě postaráte dobře… a navíc - takto vyhrožuje velká spousta chlapů, aby ublížili partnerce, případně, aby měla sttach je opustit. A pak skutek utek. Věřte mi, jsem soc.prac. z OSPOD (nyní na MD) a takových případů bylo hodně, otec takhle malé miminko do péče nedostal, pokud matka byla schopná se postarat.

Smazaný anonym
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.06.14 06:12

A navic, ty ho ani numusis jako otce uvest.
Jasně a nebude muset platit. Možná právě proto tvrdí, že dítě sebere. Zakladatelka ze strachu otce neuvede a tatíček bude vysmátý, že nebude platit.

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34977 příspěvků 12.06.14 06:40

Me by fakt zajimalo, jak by takovi zareagovali, kdyby matka rekla „tak jo, bude u tebe…“ asi si to zadna netroufne zkusit.

kve-tinka
Kelišová 5333 příspěvků 4 inzeráty 12.06.14 06:41

Já bych otce uvedla, ať mám peníze, je totiž skoro nulová šance, že by dítko dostal on. To by jsi ty musela být max. nějaká feťačka, co bydlí pod mostem a on zaopatřený kravaťák. ;) neboj, ho ta „starostlivost“ přejde až uvidí, co obnáší starost a dítko. ;)
:hug:

martina.se
Hvězda diskuse 56909 příspěvků 12.06.14 06:42

@anonym911 žádný - pokud nejsi fetna, alkoholička a něco podobného. Bych ho propleskla, by viděl. Neuváděj ho jako otce a máš klid. Jestli chce, ať se chlapec soudí. Bože, to je juzek. Neboj se, huba plná keců, ale skutek utek - takových jsou stovky.

martina.se
Hvězda diskuse 56909 příspěvků 12.06.14 06:44
@bamba píše:
A navic, ty ho ani numusis jako otce uvest.
Jasně a nebude muset platit. Možná právě proto tvrdí, že dítě sebere. Zakladatelka ze strachu otce neuvede a tatíček bude vysmátý, že nebude platit.

co s takovým volem. Bych ho taky neuvedla, než se s nim dohadovat, je lepší mít klid.

Snehurenka
Kelišová 6762 příspěvků 12.06.14 06:54

@anonym911 taky bych ho nenapsala do RL, ale hlavně mu to neříkej a neboj dítě ti nikdo nevezme. Mě taky furt bývalý vyhrožoval, že mi vezme malého a dokonce mi za něho nabízel půl mega :poblion:, ale utřel, nakonec si sám uvědomil, že to nezvádne a je rád, když si ho bere na víkendy a může ho vrátit :lol:. Ono to nebude zas tak horký. A hlavně miminko určitě od mámy nemůže. :palec:

WERISKA
Vesmírná mluvilka 33190 příspěvků 12.06.14 07:02

Souhlasím s holkama, neuvedla bych ho do RL. Ale zase příjdeš o alimenty. :think:
To si budeš muset rozhodnout sama.

Vermion
Závislačka 3734 příspěvků 12.06.14 07:22

@anonym911 utáhneš ten podnájem? Máš nárok na mateřskou? Jak velké jsou ty dluhy? Kdo ti bude pomáhat?

Jinak souhlasím s holkama od narození ti ji určitě nemůže vzít, zvlášť, když budeš kojit…

Uživatel je onlinepikola
Generální žvanilka 21954 příspěvků 12.06.14 07:31

A co frajer ma ze dela machry? Pises, ze bydli u babicky.
Byt tebou se nebojim, oni tyhle typci pak stejne maj akorat plnou hubu kecu a alimenty to neplati. Pokud to utahnes, nedala.bych ho. do. rodneho listu.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Váš příspěvek
Reklama