Jsem těhotná.., kam mě vezmou do práce?

Anonymní
18.9.20 15:59

Jsem těhotná.., kam mě vezmou do práce?

Ahoj, :mavam:
Jsem na začátku 5. Měsíce těhotenství. Dnes jsem kvůli tomu dostala výpověď v práci (byla jsem ve zkusebce). Nenapadá vás kam by mě mohli vzít? :nevim: ( o mateřskou mi nejde tu budu mít, jen nechci všecko nechat na pritelovi). Předem díky za odpovědi :palec:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4844
18.9.20 16:00

V 5 měsíci,? Nikam :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
412
18.9.20 16:04

Zkus nějaké brigády, ale i tak si nejsem jistá, že tě vezmou. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3316
18.9.20 16:07

Tak asi někam točit zmrzlinu/vydávat párky v rohlíku, uklízet, prodávat na chvíli…už to je asi i dost vidět, tak teda celkem problém…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8597
18.9.20 16:21

Pokud to na tobě jde vidět, tak nejspíš nikam, jedině něco na chvíli po známosti. Pokud máš nárok na podporu v nezaměstnanosti, tak se ti brigáda za míň nevyplatí. A taky počítej s tím, že mateřská se počítá z posledního zaměstnání, ze kterého bylo odváděno pojistné, takže i na ty brigády bacha.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.9.20 16:36

I když to na tobě nebude vidět teď, bude to vidět za měsíc, nebo dva zcela jistě. A pokud zaměstnavateli zalžeš, je to na hodinového padáka.

• Citovat
  • Nahlásit
1254
18.9.20 17:00

Vis co, ja bych to nehrotila. Zadnej super job si tedka nenajdes. Ja bych uz zůstala doma, brala podporu v nezamestnanosti, za 3 mesice jdes stejne na md…jeste do toho ten covid…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3769
18.9.20 17:03
@Anonymní píše:
I když to na tobě nebude vidět teď, bude to vidět za měsíc, nebo dva zcela jistě. A pokud zaměstnavateli zalžeš, je to na hodinového padáka.

Jak zalže? Zaměstnavatel nemá právo se na těhotenství ptát, pokud by nešlo o rizikové pracoviště, a ona nemá žádnou povinnost to oznamovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.9.20 17:04
@Anonymní píše:

Zaměstnavatel se nemá právo ptát, zda si těhotná. A vyhodit někoho, kvůli těhotenství je jasná diskriminace a takový zaměstnavatel to prohraje u prvního soudního stání.

• Citovat
  • Nahlásit
600
18.9.20 17:05

Podobnou situaci jsem vyresila nemocenskou, ktera mi i po vypovedi byla stale prumerovana z platu, ale nevim jak je to ve zkusebce :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
488
18.9.20 17:06

Já řeším opačný problém. Skončila mi smlouva na dobu určitou a na dva měsíce musím na pracák než nastoupím na mateřskou a mám strach, že mě budou chtít nějak zaměstnat. Abych nemusela na měsíc do nějakého call centra nebo tak :oops: Podporu mám podle mě celkem vysokou. Tak doufám, že mě nikdo v sedmém měsíci nebude chtít :lol:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10440
18.9.20 17:07
@Anonymní píše:
Zaměstnavatel se nemá právo ptát, zda si těhotná. A vyhodit někoho, kvůli těhotenství je jasná diskriminace a takový zaměstnavatel to prohraje u prvního soudního stání.

Ale no tak, ve zkušební době si každý může vyhodit kohokoliv bez udání důvodu (resp. zrušit prac. poměr), takže pokud nebude mít nahrané, jak jí zaměstnavatel oznamuje, že ji ruší prac. poměr ve zkušební době kvůli tomu outěžku, tak bych chtěla tu prohru u prvního stání vidět :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26748
18.9.20 17:22

Bych se nikam v 5.mesici nehrnula, notabene jestli nemate problem vyjit. Hele stoupne ti tlak a jdes na rizikac. Tehotenstvi neni nemoc, ale ze by to byla nejlepsi doba na zmenu profese, tak asi taky ne ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7404
18.9.20 17:37

@Kolicek95 Já myslím, že ti žádnou práci nenajdou..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5547
18.9.20 17:49

Zkus nějaké call centrum, zákaznickou péči.
Je to práce v sedě, dá se dělat skoro až do porodu, když nemáš potíže a v některých případech to zaučení není tak náročné (někdy naprosto naopak, je to podle firmy a produktů/služeb, chce to vybírat). Lidí mívají nedostatek a tak vezmou i na kratší dobu.
(nedohaduji se, vím ze zkušenosti, sama jsem takhle na CC nabírala těhotnou ve 4. měsíci a byla moc šikovná, i na ty 4 měsíce se nám dost vyplatila)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama