Jsem těhotná, nechat si to či ne?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.01.19 08:38
Jsem těhotná, nechat si to či ne?

Zdravím, omlouvam se, ze anonymně, ale není jednoduché o tom mluvit. Začala jsem chodit s jedním klucinou. Po par dnech jsem se do měj zamilovala až po uši. Byl úplně jiný nez moje předešlé vztahy. Všechno bylo dokonalý. Věděla jsem, že má s bejvalkou skoro dvouletého kluka, snažila jsem se ho podporovat ještě v tom, aby s malým zkoušel trávit co nejvíc času. Přece jen, je to jeho táta. Po dvou měsících ale přišel s tím, že mu začala psát ta bejvala, že ho chce zpátky. Říkal já neví co ma dělat, že nechce přijít o mě ale že chce být s malým. Po par dnech jsem si tedy sbalila věci a odstěhovala jsem se od něj protože se k sobě vrátili :)..
Po třech týdnech jsem zjistila, že jsem v šestém týdnu. Byla jsem rozhodnutá si to nechat, rodina mě maximálně podporovala.. Ale ted už bývalý mi začal psát, že chce abych šla na potrat, vůbec ho nezajímalo jak je to všechno pro mě teď těžký, představa že bych mimi dala pryč nebo že bych az by se narodilo, byla na nej sama.. Do toho mi zacala psát ještě ta jeho, at jim nenicim rodinu, ze začali od začátku a tak dále.. Je pondělí a ve středu mám jít k doktorovi rozhodnutá.. Jenze já nejsem. Bojím se, že toho pak budu litovat, když mimimko dám pryč. Ale zase bych chtěla, abychom se na něj těšili ve dvou.. A vychovavali spolu.. Poradite mi prosím? Jsem z toho už pěkně v hajzlu ????

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Tunrida
Hvězda diskuse 48825 příspěvků 28.01.19 08:41

Nepočítej s tím, že ve dvou. To je asi celkem jasný. Se zbytkem si musíš poradit sama. Ty víš, co chceš.

lucije28
Ukecaná baba ;) 1626 příspěvků 28.01.19 08:42

no, musíš udělat to, co ty cítíš. Pokud ty o to miminko stojíš, nech si ho, rodina stojí za Tebou :kytka: . Upřímně, kecama jeho a jeho přítelkyně, no, těma bych se rozhodit nenechala. Taky záleží, zda si otce svého dítěte necháš zapsat do RL a zda budeš vyžadovat finance.
Ale já osobně bych si miminko nechala. Kolik ti je let ?

truelly
Závislačka 3015 příspěvků 28.01.19 08:44

Ne fakt. Ne. Nekaž jim to. Měla ses lépe chránit. Jako bezdětná si budeš moci lépe vybrat dalšího partnera. :mavam:

P4ja
Echt Kelišová 7683 příspěvků 1 inzerát 28.01.19 08:47

Řeknu to asi takhle. Dítě ti zůstane a bude s tebou celý život. Chlap ne. A pokud máš zázemí a podporu rodiny, pak si ho nech. Ale vyřeš otázku otcovství a po počítej s tím, že si potom může dělat nároky.A nikde není psáno že nikoho nenajdeš. :palec: držím palce :kytka:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.01.19 08:47

Mám děti které jsem vychovávala odlišně. Jedno se narodila do neúplné rodiny, kde jsem na všechno byla sama. Upřímě byla jsem z toho nešťastná. Druhé dítě se narodilo do úplné rodiny. Bylo to naprosto odlišný. Dodneška lituji že se mě dcera nenarodila později až do úplného vztahu. Bohužel vztah s mojí dcerou není takový jaký by měl být. Tohle je ale můj příběh. Ten tvůj může být úplně jiný.

Twixinka
Ukecaná baba ;) 2068 příspěvků 6 inzerátů 28.01.19 08:47

Ty musis to vedet,co bude nejlepsi,nikdo neni na Tvem miste .. kazdopadne,jestli si miminko nechas,tak preji hodne pevne nervy,budes je potrebovat,jelikoz Ti oba dva budou hodne zneprijemnovat zivot :( zvlast ta jeho pritelkyne,ktera evidentne nema ani trochu slusnosti,kdyz Ti sama napise,ptze rozhnodout se ma pritel a ne ona :nevim: rekla bych,ze expritel to ani nevi,ze Ti psala a to ze mas jit na potrat je z jeji hlavy :roll: pokud si miminko nechas,tak urcite nech zapsat otce do RL a vysud si alimenty ;) a jinak preji hodne stesti :kytka:
PS:ja bych miminko dat pryc nedokazala :,(

ludmilaadamkova
Ukecaná baba ;) 2000 příspěvků 28.01.19 08:47

Tak on už jedno dítě má má k němu vztah. ty se mu teď s miminem do krámu nehodíš.. počítj max s alimentama a jinak budeš na vše sama.. promysli to pořádně

Vosma29
Zasloužilá kecalka 543 příspěvků 28.01.19 08:50

Je to tvoje rozhodnutí. Vykašlala bych se na oba. A popravdě takový slepovaný vztahy nevydrží, takže se klidně může stát, že za rok budou od sebe. Za mě je ten chlap chudák a absolutní nula, když nutí ženskou na potrat. Já bych si to nechala, jelikož bych se bála, že pak nebudu moct mít děti. Nestává se to často ale přesto se to děje.

Tichošlápek
Extra třída :D 12112 příspěvků 28.01.19 08:50

A tak mne by timhle dozrali natolik, ze potrat ani omylem, frajer pěkně do rodného listu, všechny úcty za výbavu schovat, po porodu stanovit výživné na tebe a dítě. To je totiž neskutecná drzost, co předvádí

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.01.19 08:51

@lucije28 No, jsem ještě moc mladá.. Teprve mi bude za pár dnů 24.. Ale přemýšlela jsem i jak bych to zvládala. Jen mě mrzí. Jak se k tomu postavil, nic jiného než potrat ho nezajímá a to stejné i ji, abych jim nekazila rodinu.. I když byl na mě skrz to malé ted hodně zly, mám ho furt ráda.. Ale čekat jestli by se ke mne nekdy vrátil.. Na to nemám :/

Merykara
Kecalka 125 příspěvků 28.01.19 08:51

Otěhotněla jsi velmi rychle po krátké známosti. Čas bohužel nevrátíš. Rodinu jim nenič jejich dítě už na světě je a má právo i na mámu i na tátu a je dobře že to dali spolu znova dohromady, i když to tebe bolí a trápí. Byli jste spolu dva měsíce, tak ani nemůžeš vědět po tak krátké době, že se k sobě hodíte. Při rozhodování bych uvažovala
1. věk - kolik ti je? Je něco jiného jít na potrat ve 20 nebo ve 30
2. finance - jsi nějak zajištěná aby ses mohla o dítě starat, nebo budeš potřebovat dávky a budeš bez pomoci v háji? Má ti kdo pomoc z rodiny? Alimenty nějak závratné nebudou, protože už jedno nezaopatřené dítě má.
3. bydlení - teď jsi bydlela u přítele, kde budeš bydlet dál?

Určitě to všechno může dopadnout jako z pohádky a ty to můžeš sama zvládnout a potkat prince na bílém koni, který se bude chtít starat o cizí dítě. No a nebo taky ne a bude lepší, když začneš znova s čistým štítem bez dítěte. Tvoje rozhodování ti vůbec nezávidím a myslím, že bude těžké. Příště si dávej s novým partnerem větší pozor ať nejsi těhotná po dvou měsících..

lucije28
Ukecaná baba ;) 1626 příspěvků 28.01.19 08:55

Jako co kazit jim ? Nerozumím tomu. Jako on, že odešel od své rodiny, začal si s „anonymní“ a ona má kvůli nim se všeho vzdát pokud nechce ? Tomu moc dobře nerozumím.
Zakladatelko, udělej to, co cítíš. Pokud chceš to dítě, nech si ho, ale ve 24 letech to není žádná tragédie.
Pokud ho nechceš, jdi na potrat. Ale nedělej to, k čemu tě oni dva „nutí“ :pocitac: :poblion:
Nicméně musíš také zvážit svojí životní situaci, jak to zvládneš. Rozhodně pokud pomůže rodina, udělej to, co opravdu chceš. :kytka:

Kralikcek
Ukecaná baba ;) 1526 příspěvků 28.01.19 08:56
@Anonymní píše:
@lucije28 No, jsem ještě moc mladá.. Teprve mi bude za pár dnů 24.. Ale přemýšlela jsem i jak bych to zvládala. Jen mě mrzí. Jak se k tomu postavil, nic jiného než potrat ho nezajímá a to stejné i ji, abych jim nekazila rodinu.. I když byl na mě skrz to malé ted hodně zly, mám ho furt ráda.. Ale čekat jestli by se ke mne nekdy vrátil.. Na to nemám :/

Ja bych se ridila tim, co chci ja a ne poslouchat druhyho…jsi dospela

Jeho nazor znas…buhvi i jak dlouho jim ten navrat k byvale s synem vydrzi…aby pak Ti nevycital, ze se k Tobe nemuze vratit, protoze jsi pohrbila vase dite :nevim:

Ten clovek pusobi, ze nevi co chce, ridila bych se tim, co chci ja.
Tva rodina by prijala i potrat?

Příspěvek upraven 28.01.19 v 08:58

unuděná
Kelišová 5905 příspěvků 1 inzerát 28.01.19 08:57
@Anonymní píše:
@lucije28 No, jsem ještě moc mladá.. Teprve mi bude za pár dnů 24.. Ale přemýšlela jsem i jak bych to zvládala. Jen mě mrzí. Jak se k tomu postavil, nic jiného než potrat ho nezajímá a to stejné i ji, abych jim nekazila rodinu.. I když byl na mě skrz to malé ted hodně zly, mám ho furt ráda.. Ale čekat jestli by se ke mne nekdy vrátil.. Na to nemám :/

Ne, s jeho návratem k tobě rozhodně nepočítej. Na dítě budeš sama. S tím se určitě popasuj, než se definitivně rozhodneš. Já bych se rozhodla dle zázemí - bydlíš u rodičů, nebo máš své bydlení? Dostudováno? Práci? Nějakou finanční rezervu? Podporu rodiny? Máš na to psychicky být svobodná matka?
Jinak zapsat do RL bys měla, jen musíš počítat, že s jeho povinností platit alimenty jde ruku v ruce i jeho právo dítě vídat, tak abys pak nebyla překvapená, kdyby žádal nějaké návštěvy a později si dítě třeba chtěl brát na víkend ;)

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Pravý důvod rozchodu Elišky Bučkové s Jakubem Vágnerem? Expresu řekla, jak to bylo

Dlouho se spekulovalo o tom, co bylo příčinou náhlého rozchodu modelky Elišky... číst dále >

Absurdistán jménem Most!: Tohle je reálný Luďan, zatím si vystačí bez dotací

Vidí tvůrci seriálu Most! do budoucnosti? Zdá se, že ano. V seriálem... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >