Jsem těhotná, přítel chce potrat, myslíte, že může změnit názor?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
9
2.12.21 07:48

Jsem těhotná, přítel chce potrat, myslíte, že může změnit názor?

Já si miminko nechat chci, ale mám strach. Je mi 30 let, takže si nemyslím, že potrat je pro mé tělo to pravé ořechové. O přítele nechci přijít, i když mě ranil, když přišel s tím, že teď není na dítě připravený. Jsme spolu krátce, půl roku. Tvrdí, že se chce ještě poznávat a něco zažít. Myslíte, že nějaká šance, že si to rozmyslí a bude chtít zůstat s námi? Máte někdo podobnou zkušenost? :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
19011
2.12.21 07:58

@92Anet jste se nechranili? Po půl roce se mu nedivím, se ani neznáte, ale jestli nebyla použita ochrana, mohl to čekat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19011
2.12.21 07:58
@92Anet píše:
Já si miminko nechat chci, ale mám strach. Je mi 30 let, takže si nemyslím, že potrat je pro mé tělo to pravé ořechové. O přítele nechci přijít, i když mě ranil, když přišel s tím, že teď není na dítě připravený. Jsme spolu krátce, půl roku. Tvrdí, že se chce ještě poznávat a něco zažít. Myslíte, že nějaká šance, že si to rozmyslí a bude chtít zůstat s námi? Máte někdo podobnou zkušenost? :roll:

Pro jistotu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9031
2.12.21 07:59

50:50… Je dost pravděpodobné, že zůstaneš sama.
A těchto zkušeností, kdy ženská zůstala s dítětem sama, je tady až až…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
152
2.12.21 08:02

Já bych asi za těchto okolností dítě nechtěla, ale to je asi na každém z nás, i vzhledem k věku a možným následkům.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9802
2.12.21 08:06

No a zvládneš dítě sama, hlavně finančně? Jako nedivím se ve tvém věku, že na potrat neběžíš, ale vlastně ani jemu, že po půlroční známosti panikaří… Nechala bych ho tak a připravovala se na to, že budu s miminem sama, pokud se zmátoří, bude jen dobře. Být připravená na nejhorší a doufat v nejlepší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
225
2.12.21 08:06

Vždyť to bude přesně tak, jak si přeje. O zážitky jistě nebude nouze a poznáte se tak hluboce, jak byste se nepoznali ani po týdnu pod stanem v divočině, za neustávajícího deště a se střevní chřipkou k tomu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2320
2.12.21 08:08

Dokážeš se o dítě případně postarat sama? Máš někoho, kdo pomůže? Rodinu, sourozence?
Je mi stejně jako Tobě a na potrat bych šla jen v úplně krajním případě. Chlap, co pošle na potrat třicetiletou bezdětnou ženskou, je podle mě sketa. Proč se nechránil, když dítě nechtěl? Neví, jak se dělají děti nebo?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9543
2.12.21 08:21
@92Anet píše:
Já si miminko nechat chci, ale mám strach. Je mi 30 let, takže si nemyslím, že potrat je pro mé tělo to pravé ořechové.O přítele nechci přijít,i když mě ranil, když přišel s tím, že teď není na dítě připravený. Jsme spolu krátce, půl roku. Tvrdí, že se chce ještě poznávat a něco zažít. Myslíte, že nějaká šance, že si to rozmyslí a bude chtít zůstat s námi? Máte někdo podobnou zkušenost? :roll:

Je málo pravděpodobné, že když půjdeš na potrat, tak s ním zvládneš do budoucna být bez výčitek, že tě tam poslal, když tam sama také nechceš. Jakou jste použili ochranu? Jestli žádnou či něco na způsob přerušování či plodných dní, tak se nemůže divit. Rozmýšlela bych se nad variantou zůstat sama bez dítěte či sama s dítětem. Pokud by se nakonec rozhodl zůstat, pokud si dítě necháš, tak bych to brala jako plus, ale nepočítala bych s tím. Jít ve 30 jako bezdětná na potrat, když dítě chceš? To nezní zrovna rozumně :think:. Zvláneš to finančně? Máš podporu v rodině?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
55557
2.12.21 08:22

No a dovedeš si představit být dál s chlapem, co tě nutí k potratu? Já teda moc ne. Dle mého to může dopadnout buď tak, že skončíš sama s dítětem, nebo sama bez dítěte. Protože jít si ve třiceti na potrat, na kterej nechci, a pak se zvesela dál poznávat a něco spolu zažívat… na to já bych jeda měla dost slabej žaludek. Kdyby ti bylo sedmnáct, tak to i chápu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1483
2.12.21 08:25
@Freeandwild píše:
Dokážeš se o dítě případně postarat sama? Máš někoho, kdo pomůže? Rodinu, sourozence?
Je mi stejně jako Tobě a na potrat bych šla jen v úplně krajním případě. Chlap, co pošle na potrat třicetiletou bezdětnou ženskou, je podle mě sketa. Proč se nechránil, když dítě nechtěl? Neví, jak se dělají děti nebo?

Tak proč se nechránila zakladatelka? Asi taky neví, jak se dělají děti? Podle mě je sketa ženská, která otěhotní, aniž by záměr předem ohlásila. :roll: Takže pokud se žena rozhodne otěhotnět, a nekonzultuje to předem, tak by jí nemělo vadit, že případně bude s dítětem sama.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
612
2.12.21 08:27

Pokud se o miminko zvladnes postarat..nechej si ho..po potratu budes uplne v haji a priteli to neodpustis..:(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
574
2.12.21 08:34

Ahoj zakladatelko, myslím si, ze když Pujdes na potrat, neodpustis mu to, bude to v tobě, dřív nebo později ho posles k šipku.
Zvládla by jsi to s miminkem sama?
Mas sobce. Chlap do života te nikdy na potrat neposle.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23169
2.12.21 08:46

No, musíš si položit pár otázek: zvládneš dítě sama? Nejen finančně, ale i emočně. Zvládneš jít na potrat? Zvládneš být dál s člověkem, který tě na potrat posílá a dítě nechce? Osobně bych se zařídila jakkoli, ale bez něj. U mě by klesl hodně hluboko a ať už bych se rozhodla jakkoli, jeho bych jako partnera dál nechtěla. Ale to jsem já. Ty evidentně doufáš, že se umoudří a budete šťastná rodinka. Jdi do toho jen za předpokladu, že bys zvládla roli matky samoživitelky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6223
2.12.21 08:50

Já jsem takhle otěhotněla, myslela jsem že i plánovaně…ale plánovaně to asi bylo jen do pozitivního testu. Užila jsem si s ním svoje, měla jsem ho kopnout do pidele a být matka samoživitelka hned v těhotenství.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat