Jsem těhotná ve zkušební době - mám nadělané přes 4 měsíce.

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Barry1997
Povídálka 33 příspěvků 29.10.18 14:16
Jsem těhotná ve zkušební době - mám nadělané přes 4 měsíce. JD

Dobrý den,
jsem v 7tt. Pracuji ve zkušební a momentálně jsem na rizikovém těhotenství. Je velice pravděpodobné, že mě ve zkušební době propustí po 15. dnech neschopenky. Nevíte jak je to s nemocenskou od ČSSZ? Musím tam mít odpracovaných 270h dní nebo těch 270 dní se na nemocenskou nevztahuje? Děkuji za odpovědi.
Respektive: Pokud mě vyhodí ze zkušení doby a nadále mi ČSSZ bude vyplácet nemocenskou, vztahují se na tu nemocenskou od ČSSZ odpracované dny?

Příspěvek upraven 29.10.18 v 14:22

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

P4ja
Kelišová 6275 příspěvků 29.10.18 14:18

@Barry1997 Asi si pleteš nemocenskou a mateřskou ne ?? Pokud nebudeš zaměstnaná, tak se ti myslím dny PN do mateřské nepočítají. Jinak, když jseš zaměstnaná tak ano.

Barry1997
Povídálka 33 příspěvků 29.10.18 14:21
@P4ja píše:
@Barry1997 Asi si pleteš nemocenskou a mateřskou ne ?? Pokud nebudeš zaměstnaná, tak se ti myslím dny PN do mateřské nepočítají. Jinak, když jseš zaměstnaná tak ano.

No já v tom mám trochu víc chaos. Ale konkrétně jsem se ptala na nemocenskou. Když jsem ve zkušební době a na rizikovém, tak pokud mě vyhodí a nemocenskou mi nadále bude vyplácet ČSSZ. Vztahují se na nemocenskou od ČSSZ odpracované dny?

P4ja
Kelišová 6275 příspěvků 29.10.18 14:24
@Barry1997 píše:
No já v tom mám trochu víc chaos. Ale konkrétně jsem se ptala na nemocenskou. Když jsem ve zkušební době a na rizikovém, tak pokud mě vyhodí a nemocenskou mi nadále bude vyplácet ČSSZ. Vztahují se na nemocenskou od ČSSZ odpracované dny?

Nevím, peoč by se měl vztahovat nějak odpracované dny..nějak nechápu. https://www.penize.cz/…vniho-pomeru

Barry1997
Povídálka 33 příspěvků 29.10.18 14:27

Já nevím.Já se na to právě ptám. Nebo co všechno víte o nemocenské?

Lendeš
Kelišová 5400 příspěvků 29.10.18 14:30

@Barry1997 Normálně můžeš pobírat nemocenskou i po skončení pracovního poměru. U nemocenské není potřeba splnit žádných 270 dní nemoc. pojištění, to se týká jen PPM.

Miasofi
Kecalka 272 příspěvků 29.10.18 14:32
@Barry1997 píše:
Dobrý den,
jsem v 7tt. Pracuji ve zkušební a momentálně jsem na rizikovém těhotenství. Je velice pravděpodobné, že mě ve zkušební době propustí po 15. dnech neschopenky. Nevíte jak je to s nemocenskou od ČSSZ? Musím tam mít odpracovaných 270h dní nebo těch 270 dní se na nemocenskou nevztahuje? Děkuji za odpovědi.
Respektive: Pokud mě vyhodí ze zkušení doby a nadále mi ČSSZ bude vyplácet nemocenskou, vztahují se na tu nemocenskou od ČSSZ odpracované dny?

Ty dny by se jako „odpracované“ počítaly pouze pokud bys byla zaměstnaná. Když nejsi, těžko se ti to může počítat :kytka:
Ale nemocenskou normálně dostaneš

Příspěvek upraven 29.10.18 v 14:34

Barry1997
Povídálka 33 příspěvků 29.10.18 14:32

Děkuji. Přesně na tohle jsem se ptala. :-)

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.10.18 16:08

Budete dal brat nemocenskou ale pokud nebezi prac.pomer nepocita se vam to do materske. Ale pokud mate za posledni dva roky splnenych 270 a vejdete se do ochranne lhuty kt.je stejne dlouha jako vas prac.pomer max. 180 dni do nastupu do matersky. Jsem na tom stejne jen v praci to mam lepsi.

P4ja
Kelišová 6275 příspěvků 29.10.18 16:25
@Anonymní píše:
Budete dal brat nemocenskou ale pokud nebezi prac.pomer nepocita se vam to do materske. Ale pokud mate za posledni dva roky splnenych 270 a vejdete se do ochranne lhuty kt.je stejne dlouha jako vas prac.pomer max. 180 dni do nastupu do matersky. Jsem na tom stejne jen v praci to mam lepsi.

Tzn, že se zakladatelka nevejde, protože jí ve zkušební době vyhodí. Takže bude mít lhůtu max 90 dní.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.10.18 17:23
Budete dal brat nemocenskou ale pokud nebezi prac.pomer nepocita se vam to do materske. Ale pokud mate za posledni dva roky splnenych 270 a vejdete se do ochranne lhuty kt.je stejne dlouha jako vas prac.pomer max. 180 dni do nastupu do matersky. Jsem na tom stejne jen v praci to mam lepsi.
@P4ja píše:
Tzn, že se zakladatelka nevejde, protože jí ve zkušební době vyhodí. Takže bude mít lhůtu max 90 dní.

Presne tak mi to rekli na ossz byla jsem zjistovat konkretne muj pripad.nejlepsi je se lidsky domluvit v praci ja to rekla narovinu a nebyl problem

P4ja
Kelišová 6275 příspěvků 29.10.18 18:30
@Anonymní píše:
Budete dal brat nemocenskou ale pokud nebezi prac.pomer nepocita se vam to do materske. Ale pokud mate za posledni dva roky splnenych 270 a vejdete se do ochranne lhuty kt.je stejne dlouha jako vas prac.pomer max. 180 dni do nastupu do matersky. Jsem na tom stejne jen v praci to mam lepsi.Presne tak mi to rekli na ossz byla jsem zjistovat konkretne muj pripad.nejlepsi je se lidsky domluvit v praci ja to rekla narovinu a nebyl problem

Jj, jenomže každý radši zakládá diskuzi než by zavolal na OSSZ a nebo šel za zaěstnavatelem.

Barry1997
Povídálka 33 příspěvků 29.10.18 19:43
@P4ja píše:
Jj, jenomže každý radši zakládá diskuzi než by zavolal na OSSZ a nebo šel za zaěstnavatelem.

Já tam volala, jenže paní mi to řekla v rychlosti. Mám radši, když mi to řekne víc lidí. Protože jsem se jí ještě ptala na to zda se počítá do PPM i maturita, kterou bych dokončila v květnu a paní to nevěděla…

Miasofi
Kecalka 272 příspěvků 29.10.18 19:48
@P4ja píše:

Tady se člověk dozví víc, než na OSSZ :lol: A kolikrát holky i dobře poradí, když někdo neví

Barry1997
Povídálka 33 příspěvků 29.10.18 20:11
@Miasofi píše:
Tady se člověk dozví víc, než na OSSZ :lol: A kolikrát holky i dobře poradí, když někdo neví

Proto jsem se obrátila sem :D

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak měřit teplotu? Jednodušší už to být ani nemůže

Doba, kdy v žádné domácí lékárničce nechyběl klasický rtuťový teploměr, už je... číst dále >

Co když vás auto nechá ve štychu? Nepodceňujte rozsah asistenčních služeb

Myslíte si, že základní asistenční služby obsažené v povinném ručení nebo v... číst dále >

Články z Expres.cz

Dojemný a záhadný vzkaz Plekance: Česko slíbil synům, vrací se i Vondráčková?

Tomáš Plekanec definitivně končí v zámořské NHL a v současné chvíli je na... číst dále >

Bude náhrada za Českého slavíka, bez Gotta a Bílé. A s neznámými lidmi

Definitivní Ortel pro Českého slavíka? Jenom několik týdnů poté, co... číst dále >

Články z Ona Dnes

Moje přítelkyně se stala mužem, ale stále ji miluji, říká Američanka

Heather Silva z Texasu se před šesti lety zamilovala do ženy. O tři roky... číst dále >

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >