Jsem těsně před porodem a mám strach :-(

2.2.07 21:47

Jsem těsně před porodem a mám strach :-(

Ahojky, začínám už z těhotenství bláznit. :cry: jsem už unavená,a bojim se že něco zmeškám. mám hroznej výtok, dr. mi na něj dala nějaký globulky,ale ty mi srovnali jen barvu,ale za celé těhotenství ho mám ted nejsilnější. je to teda od té doby co mi odešla hlenová zátka, musim nosit intimku i na noc,jak jsem bez ní,je pode mnou flek. až mam strach,že až mi odteče plodovka tak to kvůli výtoku nepoznám :roll: . mam z toho všeho vážně strach :cry:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2.2.07 21:53

Serfindo,
klid, neboj se. Je normální, že každá ženská myslí na to, jaký bude porod, kdy to příjde, jestli to pozná, jaký bude odjezd do porodnice, jestli má všechno zabalené apod. A pokud to po zdravotní stránce není nejideálnější, tak se asi ty obavy stupňují.
Já jsem rodila 2×, vždy mi museli plodovou vodu píchnout, ale co vím, od kamarádek, tak není možné nepoznat prasknutí plodové vody, prý je to takové šplouchnutí a vody je fakt dost, že prý ani vložky nemají šanci a do porodnice se jezdí s ručníkem mezi nohama :lol: . A taky, když odejde plodová voda, tak se nerodí za 5 minut (myslím, že by to byla výjimka), to teprve začínají být stahy intenzivnější, ale všechno se stihne.

Takže klid, pěkně si hlaď bříško a odpočívej co nejvíc to jde.

Míša

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
520
2.2.07 21:59

Můžu potvrdit že prasklou vodu opravdu poznáš, u mě se teda o žádný šplouchnutí nejednalo ale když jsem ráno vstala ze záchoda tak najednou na podlaze byla malá narůžovělá loužička a pak jsem za sebou dělala cestičku, vložka to pobrala ale bylo to PROSTĚ HNED JASNÝ co to je takže se VŮBEC NEBOJ :P

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9865
2.2.07 22:00

Serfindo ahojky, tak to se vážně bát nemusíš.Mne plodovka praskla a přehlédnout to vážně nešlo. :lol: Byl toho na poprvé asi litr a jsem přesně ten případ co tu popisuje mamina co jel do porodnice s ručníkem a nestačil!Protekla jsem až na sedačku v autě a při cestě na porodní sál za mnou zůstávali loužičky. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
932
2.2.07 22:15

Ahoj Serfindo,

neboj, jak psaly holky - prasklou plodovku NELZE přehlédnout ani kdybys byla slepá :D Já ucítila už to prasknutí (klasicky v noci), okamžitě jsem letěla na jediné místo v bytě, kde nemáme koberec, chvilinku jsem se utěšovala, že to třeba plodovka není, ale poté, co mi přes ručník protekl asi půllitr, jsem pochopila, že situace je vážná 8O . Navíc - nikde není psáno, že tvůj porod začne prasknutím plodovky - vlastně je to menší procento případů (i když podle filmů by to člověk neřekl, že :wink: ). Spoustě holek prostě začnou pravidelné kontrakce a voda jim praskne až v porodnici, nebo ji musejí „píchnout“.

Světlana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1369
2.2.07 22:31

Nebj porod 100% poznáš. Znám to úplně stejný strach. Voda mi praskla s lupnutím a pak už jen tekla a tekla celou dobu porodu než se vyklubal drobek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
808
3.2.07 07:22

Ahoj Serfindo

neboj, porod určitě poznáš… Já rodila třikrát a pokaždé jinak. Voda mi praskla napotřetí - a porod mi vyvolávali po 12ti hodinách - takže opravdu klid.....
Jestli máš strach z pozvolna unikající plodové vody, tak si zajdi do porodnice i s vložkou a oni to zkontrolují - i kdybys tam chodila „zbytečně“, určitě tě to uklidní.. Jinak jsem někde četla, že prodávají (snad v lékárně) :,-(u na určení plodovky - takže když tě to uklidní… http://www.zzm.cz/…e/index.html třeba

Víš, já se přiznám, že jsem „nepoznala“ podruhé, že rodím… Bolesti jako při střevních potížích, no a když jsem dojela do porodnice, tak se do hodiny narodila holka…

Takže držím palce a určitě klid - mimi ví, kdy má přijít na svět - a s určitostí to poznáš…

Věra

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2114
3.2.07 09:18

Klid. Já myslím že je jen malý % rodiček co to „nepoznají“. Můj první porod byl normálně poznaný ale ten druhý (musim se přiznat jako Vvik :D) sem tak trochu přehlídla :lol: Sice po pár hodinách pravidelných kontrakcí sem šla do porodnice ale když mi tam řekli že sem otevřená na 2cm a že rodit můžu až druhý den tak sem šla dom, večer sem tam opět šla a pořád to bylo stejný tak sem to hodila za hlavu, pravidelný stahy byli pořád, a další den sem si připadala už divně, pořád pravidelný stahy a už sem si řikala jak pak asi malé je když jí to tam každý 4min „škrtí“ no a dorazila sem tam s vidící hlavičkou mezi nohama (viděl to doktor) čili se šlo hned tlačit :lol: Ale stejně z toho vyplývá že sem nějak intuitivně dorazila do porodnice přesně na čas stejně jako Vvik, a myslím že se tu ani nikdo nenajde kdo rodil na mezi… :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16470
3.2.07 09:20

Ja se jen pridavam, jsem totiz ten pripad, co to nepoznal, odchazela po kapkach, ale uplne normalni to nebylo, v pochybach jsem dorazila do porodnice, odkud me malem vyhnali, ze neudrzim moc. Nastesti udelali test na plodovku a byl pozitivni. A to jsem doktorka(i kdyz z diametralne jineho oboru) a fakt jsem nevedela. Doporucuju udelat test na plodovku(meli by mit v lekarne), nebo zajet do porodnice. Plodovka odchazela hlavne pri zmene polohy a jen tak po kapkach(ale stejne jsem behem dopoledne menila mirne vlhke kalhotky 4×) a hlavne to neprestava, u me to bylo jako malinko silnejsi vytok, nazloutly.
Omlouvam se za podrobnosti.

Mroe

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6545
3.2.07 09:28

Neboj, to poznáš! Měla jsem celé těhu tvrdnutí, ve 36tt mi odešla zátka, začaly poslíčci. Myslela jsem, že nepoznám, ale poznala jsem.....Začalo to kontrakcemi po sexu, ale ještě se mi povedlo na chvíli usnout. Probudilo mě, jak mi něco s prominutím stříklo na nohu - prdla mi voda. Okamžitě pravidelné kontrakce jsem měla, ale nejsou vždy, někdy nemusejí být. Ještě 2hodiny jsem zkoušela doma skákat na balonu a pak se jelo…

10dní před porodem (rodila jsem přsně 40+0) jsem byla v porodnici s podezřením na prdlou vodu. Myslela jsem si, že to nebude, al ejistota je jistota - nikdo mě nevyhodil. V pohodě udělali test, prohlídku, monitor. Pro jistotu mě poslali n a3 hod pryč a pak se vrátit a znovu test.

Takže kdyby sis nebyla jistá, zkrátka vyraž! Hlavu ti nikdo neutrhne;)

Gabča a Bára

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
39
3.2.07 23:50

Ahoj,
Já také něco přidám. U prvního mě nejdříve praskla plodová voda a byl to tedy pořádný průtok, tak jsme mazali do porodnice, kde to trvalo jež 26 hodin než jsem porodila. U druhého mě nejdříve začaly kontrakce, po třech hodinách praskla voda a za 15 minut jsem porodila. Já bych zajela do nemocnice, pokud máš pochybnosti. Nechci strašit, ale u druhého porodu jsem měla zkaženou plodovou vodu a kdyby mě doktor udělal vyšetření plodové vody, mohlo se všechno asi urychlit. Malý pak dostal infekci. Ale to jsou kdyby. :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.2.07 12:53

ahoj. ja verim se ze ve vetsine pripadu neda nepoznat praskla voda, ale co kdyz budu nalozena ve vane? 8O coz mam uprimne receno v umyslu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
133
11.2.07 16:15

Ahoj,

mě praskla plodová voda na záchodě. Původně jsem si říkala, to nic není, jen jsem neudržela moč. Vyteklo mi jen pár kapek, ale když jsem se rozešla, tak to začalo téct při každém kroku víc a víc.

Myslím si, že kdyby Ti praskla plodová voda ve vaně, tak ucítíš míré lupnutí a potom, až budeš vylézat z vany, tak t Tebe plodová voda poteče.

Neměj strach, to určitě poznáš.

Erika

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.2.07 18:40

snad ano:) predpokladam ze clovek pri tom precejen neco malo citi…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
22.2.07 16:13

Slyšela jsem, že se dá urychlit porod popíjením čaje z maliníku,
nemáte s ním nějaké zkušenosti a nebo s nějakou jinou
alternativní metodou ?

díky

Adria

• Nahlásit
  • Citovat