Jsem unavená a nemám inspiraci

Anonymní
13.12.19 06:36

jsem unavená a nemám inspiraci

Asi je to trochu divný, že píšu sem, ale já si už fakt nevím rady :,( Je mi 16 a jsem ze všeho unavená a to ani ne fyzicky, ale spíš psychicky. Mám v pokoji bordel už strašně dlouho a nejsem schopná si ho uklidit za jeden den. Nejsem schopna se učit a to jsem na gymnáziu, takže problém. Ale já ani nejsem smutná. Ve škole se pořád směju s kamarády, ale doma když jsem sama, tak nemám žádné emoce. Strašně mě to ubíjí a stejně tak i každodenní věci. Ani nevím co chci v životě dělat a to všechno vadí i ostatním. Pořád do mě hučí ať si uklidím pokoj, ale já prostě na to nemám sílu. Nemám sílu na normální povinnosti. Vím, že to zní divně a strašně mi to vadí. Nevíte co s tím?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9443
13.12.19 06:55

Deprese? Co nějaký sport zkusit, nebo jít ven s kamarad(k)ama aspoň, vencit nekomu psa, na nákup…? Najit si něco, co tě bude bavit a mít i smysl, mas nějaký koníčky, zájmy? O tom nic nepíšeš…co by tě bavilo…a nebyla to jen další povinnost co musíš… Zkusit si něco tvořit…To jen prijdes že skoly a sedíš doma u PC, fb aj.?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
PaníKadrnožková
13.12.19 07:13

Nevim, ale v tvem veku jsem to mela taky. Rekla bych, ze to suvisi s hormonama. Kazdopadne vim, cim se to nezlepsilo: zevlovanim, televizi (ted bych doplnila pocitac a mobil), vyspavanim, zadnou altivitou. Zkus se proste o vikendu kousnou a vyrazit ven, uvidis, jak se ti zlepsi nalada :mavam:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
13.12.19 07:32

Nemusí to být nic vážného (může to být normální etapa dospívání), ale doporučila bych i zajít k psychologovi - spolužačce to takhle začalo, a ve 23 to vygradovalo hospitalizací na psychiatrii kvůli depresi, kdyby to podchytili dřív, mohla si ušetřit roky zbytečného trápení, kdy nezvládala školu ani práci…

• Citovat
  • Nahlásit
21497
13.12.19 08:27

No já bych se zas za každou cenu dokopala si kolem sebe uklidit. Na mě taky padá deprese, únava, beznaděj, když mám kolem sebe bordel. Prostě v něm nedokážu existovat, jak mám kolem sebe čisto, uklízeno, tak je mi hned veseleji :) V tom binci je člověk takový stísněný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13364
13.12.19 08:47
@Anonymní píše:
Asi je to trochu divný, že píšu sem, ale já si už fakt nevím rady :,( Je mi 16 a jsem ze všeho unavená a to ani ne fyzicky, ale spíš psychicky. Mám v pokoji bordel už strašně dlouho a nejsem schopná si ho uklidit za jeden den. Nejsem schopna se učit a to jsem na gymnáziu, takže problém. Ale já ani nejsem smutná. Ve škole se pořád směju s kamarády, ale doma když jsem sama, tak nemám žádné emoce. Strašně mě to ubíjí a stejně tak i každodenní věci. Ani nevím co chci v životě dělat a to všechno vadí i ostatním. Pořád do mě hučí ať si uklidím pokoj, ale já prostě na to nemám sílu. Nemám sílu na normální povinnosti. Vím, že to zní divně a strašně mi to vadí. Nevíte co s tím?

Ahoj,

já bych to ani tak černě neviděla, myslím, že taková ta ztracenost a znuděnost je nějaká součást puberty - hodně znuděných a zpruzených náctiletých kolem sebe potkávám :mrgreen:

Máš nějaké koníčky? Co ti dělá radost? Co tě nabíjí? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13364
13.12.19 08:48
@Kriss Tina píše:
No já bych se zas za každou cenu dokopala si kolem sebe uklidit. Na mě taky padá deprese, únava, beznaděj, když mám kolem sebe bordel. Prostě v něm nedokážu existovat, jak mám kolem sebe čisto, uklízeno, tak je mi hned veseleji :) V tom binci je člověk takový stísněný.

Taky to tak mám. Dokonce večer musím uklidit i v kuchyni, protože jakmile jdu chystat snídani a tam je spinavé nádobí a drobky apod. tak mě to hned vytočí :lol: :oops: Jakmile příjdu a všude čisto a vše na svém místě, hned je mi krásně na duši :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
37298
13.12.19 08:49

Uklid si a prober se. Je ti 16, nemas zadne starosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24395
13.12.19 09:03

Zacni tim uklidem, videt kolem sebe jen neporadek, neni dobry. Uklidis si v pokoji, uklidis si i v dusi. Jestli se ti do toho nechce uplne samotne, rekni mamce, i kdyz ta ma asi taky ted dost litacku. Jednou to stejne uklidit budes muset. Vazne ti to pomuze, ale ano chapu, ze se ti do toho nechce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21497
13.12.19 09:05

@chs.jasmin jo přesně, já si v uklizene kuchyni i dokážu udělat zdravou snídani, jak je tam bordel, tak mě přechází veškerá chuť něco tvořit a sáhnu po nějaké sušence do šuplíku :oops: jediné v čem sem teda rezignovala jsou hračky, protože v tom prostě pořádek neudržím ani kdybych nevím co :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24395
13.12.19 09:35
@Kriss Tina píše:
@chs.jasmin jo přesně, já si v uklizene kuchyni i dokážu udělat zdravou snídani, jak je tam bordel, tak mě přechází veškerá chuť něco tvořit a sáhnu po nějaké sušence do šuplíku :oops: jediné v čem sem teda rezignovala jsou hračky, protože v tom prostě pořádek neudržím ani kdybych nevím co :lol:

Presne, me v neuklizene kuchyni prechazi chut :?.A je to napric mistnostma. Treba relax v nenaklizene koupelne, to vubec. Takze chapu nechut se ucit do skoly v pokoji jak chlivek

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.12.19 11:41

Je pravda, že koníčky nemám. Ale nejsem skoro vůbec na počítači a ani na mobilu. Zkusím se kousnout a srovnat si to. Jsem si také vědoma, že žádné starosti nemám. Nemusím platit nájem, jídlo a tak. A toto mě taky ubíjí, protože si pořád říkám, že žádny problém nemám, ikdyž vlastně mám. Každopádně děkuji za odpovědi :*

• Citovat
  • Nahlásit
24395
13.12.19 21:51
@Anonymní píše:
Je pravda, že koníčky nemám. Ale nejsem skoro vůbec na počítači a ani na mobilu. Zkusím se kousnout a srovnat si to. Jsem si také vědoma, že žádné starosti nemám. Nemusím platit nájem, jídlo a tak. A toto mě taky ubíjí, protože si pořád říkám, že žádny problém nemám, ikdyž vlastně mám. Každopádně děkuji za odpovědi :*

A netrapi te citova oblast treba?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.12.19 16:59
@Anonymní píše:
Je pravda, že koníčky nemám. Ale nejsem skoro vůbec na počítači a ani na mobilu. Zkusím se kousnout a srovnat si to. Jsem si také vědoma, že žádné starosti nemám. Nemusím platit nájem, jídlo a tak. A toto mě taky ubíjí, protože si pořád říkám, že žádny problém nemám, ikdyž vlastně mám. Každopádně děkuji za odpovědi :*

Neberes antikoncepci nebo nejsi hubena? Napada me deprese z ha nebo nedostatek zivin ze spatneho jidla nebo anorexie?

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat