Reklama

Jsem unavená , ale tchýně k nám furt leze...

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Olunka
Ukecaná baba ;) 1280 příspěvků 20.02.09 18:25
Jsem unavená , ale tchýně k nám furt leze...

Asi jsem moc přecitlivělá nebo co , ale nak po porodu mám špatný názor na rodiče (hlavně mámu )mého přítele.Tak nějak nedokáže pochopit , že jsem ještě v šestinedělí a rozhodně jí nestojim o to , aby mi sem chodila na návštěvy.Někdy náš Honzíček dává v noci pěkně zabrat , a tak jsem ráda že si někdy můžu jít lehnout přes den , jenže kolikrát se mi už stalo , že stála za dveřma a tukala na dveře , že jde na návštěvu :evil: :evil: :evil: A to pak u mě vydrží i 2 - 3 hodinky , no je to na zabití , a hlavně by mi třeba mohla taky doma s něčim pomoct , ale to jí nenapadne , i když zas bych jí křivdila , minule na mě koukala jak žehlim kupu prádla , a dokonce mi zpárovala ponožky :twisted: :twisted: :twisted: Nebo mě neskutečně rozčiluje to , jak furt všem příbuzným ze strany mého přítele říká at se k nám jdou podívat na miminko , že budem určitě rádi , to jo to určitě :evil: Je to fakt hrozný!!!!!Třeba moje máma , ta když může tak taky s tátou přijedou , ale hodně mi tu pomáhají , třeba něco poklidí , máma mi uvaří a já si můžu jít lehnou , rozhodně sem nejezdí jen tak očumovat.A v tom je ten rozdíl.A nejhorší je to , že můj přítel na tom nic špatného nevidí :evil: :evil: :evil:Než se nám malej narodil , tak jsem jí měla ráda , ale ted si tím jistá nejsem.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Mava
Generální žvanilka 24819 příspěvků 20.02.09 18:54

Asi bych taktně naznačila, že dodržuji šestinedělí.
A že tam máš svoji mámu, máš ji tam od pomoci, ty si můžeš lehnout.
U ostatních návštěv bych šestinedělí dodržovala určitě, už jen kvůli všude přítomné chřipce.
A třeba tě to přejde, to že ji zrovna moc nemusíš. A pokud to i přítel vidí jinak, mohl by z toho být docela velký problém.
Tchýně jsou odjakživa problém. Když něco řekneš, jsi špatná. Když něco neřekneš nebo neuděláš, tak jsi špatná taky.
Těžko radit. Naštěstí mám dobrou tchýni, 25km vzdálenou a pracovně vytíženou. Takže tohle řešit nemusím.
Hodně štěstí…

vykyna
Závislačka 3471 příspěvků 20.02.09 19:19

Taky bych jí řekla, že jsem unavená a podívat ať se přijde, ale jen na chvíli, že si jdeš lehnout. Nebo jinak. Co takhle aby si s ní promluvil přítel(tedy synáček)? Možná by to bylo vůbec nejlepší. A ostatní návštěvy byhc tvrdě odmítala, jak píše Mava, jsou chřipky a takhle malé mimi jí snadno chytne. To beru jako vrchol bezohlednosti :evil: .

Jinak se dokážu až moc dobře vžít do tvé situace, taky jsem bydlela s první tchýní v baráku. No skončilo to špatně, kolikrát jsem jí vynadala, ona se urazila a byl pokoj třeba na měsíc. No ale zase žij v takovém prostředí :roll: . Teď mám tchýni v pohodě, ale taky s ní nebydlím v jednom baráku.

Přeji hodně radosti z miminka a opravdu si promluv s přítelem. Je to i jeho dítě, ne? A jak říkala sestřička u Mudry: když je klidná matka, je klidné i dítě. Klidně mu to ocituj. Hlavně mu to podej tak, aby měl pocit, že je to z jeho hlavy :wink: . Jo na chlapy se musí oklikou :lol: :lol:

MartinaP
Kecalka 435 příspěvků 20.02.09 19:35

Ahoj! Z vlastní zkušenosti - návštěvy celkově se snažím co nejvíc odmítat a ty, které přijdou a mají to povolený tak prostě když jsem unavená tak jim šoupnu holky a jdu si lehnout s mimčem, oni to prostě za mě nedospí a nikomu to nepřijde divný. Prostě bych tchýni řekla že jdu spát a ať se nezlobí a přijde jindy, toť vše. A to že teď tchýni nemusíš je nejspíš šestinedělím, já teď nemusím vůbec nikoho a jsem protivná i sama sobě. M.

leila
Neúnavná pisatelka 16742 příspěvků 20.02.09 19:41

Ahoj,t ak já bych to řešila stejně jako holky. Tchýni bych to prostě řekla. Když u nás bude tak bych jí řekla že jdu spát a jestli chce malou třeba ven do kočárku-třeba jí to trkne :wink: A taky bych jí řekla že si nepřeju aby k nám zvala návštěvy ona, že koho chci toho si pozvu sama
Pevný nervy

Jrk
Kecalka 494 příspěvků 20.02.09 19:43

Kdyz jsem chodil na skoleni z psychologie, zakladem tam bylo naucit se rikat NE. Bohuzel tento boj za tebe nikdo nevybojuje, takze pokud se nechces hadat je nejjednodussi reseni pokud prijde nekdo cizi rict, promin ale jsem strasne unavena mohl by jsi prijit jindy?
A kdyz prijde tchyne prsote ji uvarit kafe, pohodlne u:,–(it a se slovy ze je ti spatne jit si lehnout. Lhat nebudes, jsi proste unavena, po dvou trech navstevach si o tobe sice bude myslet jak jsi nevychovana, ale pochopi ze by sve navstevy mela omezit.
Je mi lito ze v manzelovi nemas oporu, bohuzel takovych pripadu je vic. Ale proste si potrebujes odpocinout co se da delat.
Pravdepodobne ti to tchyne bude pres nmanzela vycitat, tady je obrana jedina, pozadat manzela aby tchyne chodila pouze v hodinach kdy on je doma aby ji mel kdo bavit (rikam to syrove, ale jsite si to preberes).

Amynka
Kelišová 6597 příspěvků 20.02.09 19:49

Jé, já tě chápu. K nám přijedou tchánovci příští sobotu, manžel chtěl na celý víkend, ale já jsem narovinu řekla, že celý víkend prostě nezvládnu být na nohou ( zkrátka nemáš soukromí, jako když jsi doma sama se svýma, že jo ) a pak jet celý týden sama s dětma.
Rozhodně bych to řekla, já jsem to tchýni taky zavolala, ať se nezlobí, ale ať přijedou jenom na sobotu, ráda je uvidím, ale den mi stačí. Když mi jede pomoct mamka, je to jiný, vlastní máma je prostě máma, no, takže si vezme Sárinku a já si můžu třeba lehnout, nebo si dělat, co chci, i když malý holky jsou teda zlatý.
Myslím si, že tchýně se neurazí, když jí řekneš, že jí ráda vidíš, ale aby návštěvy omezila, že jsi unavená a aby nikoho k vám nezvala, že až sami budete někoho chtít pozvat, pozvete ho sami.

Lacenka
Neúnavná pisatelka 18628 příspěvků 20.02.09 20:32

Oli, tchýni výtej s otevřenou náručí, hned předávej prcka a zalez na hoďku do sprchy. Nic nedej na možný pláč Honzíčka, ať si to pořádně vyžere. Vsaď se že už nepřijde :lol: (ještě zkus postavit na sporák brambory a zapnout spotřebič co pípá aby přivolal pozornost (pekárna, mikrovlnka, pračka…) :lol:

Kykoušek
Ukecaná baba ;) 2047 příspěvků 20.02.09 20:35

Ahoj, bohužel i nás při narození dětí začaly boje s rodičema přítele. Do té doby fakt paráda, ale ta změna, mě teda dostala. A trvá to do ted. Beda, když si otevřu pusu, tak je jasné, že JÁ vidim problémy tam kde nejsou. No ale to bych tady byla do rána, kdybych měla o všem psát. Prostě si už od začátku urči svá pravidla. Pak nebude cesta zpátky. Čím víc polevuji, tím je to horší. A já jsem ten hodnej blbec, který to slovo NE se musel učit. Bohužel pozdě.
Tak prostě klidným hlasem řekni, jestli by ti nepomohla, že toho máš moc. Třeba se jen těší z miminka a chce mu být pořád na blízku. Asi si to ani neuvědomuje. Zkus to po dobrém a pak uvidíš. Přeji hodně štestí.

Len-til-kah
Extra třída :D 13986 příspěvků 20.02.09 20:41
Mava píše:
Asi bych taktně naznačila, že dodržuji šestinedělí.
Žádné taktně, ani naznačila. Prostě na plnou hubu, že v šestinedělí nic a potom možná, když se budu cítit, a to jenom na výslovné pozvání. Ono první dítě člověka naučí.
My těch návštěv měli pomálu, ale tak výživných, že je mi zle ještě dneska. Po druhém porodu jsem nikoho nepustila přes práh.
Je to možná drsné, ale pokud člověk není po porodu dobře (např. já nedělala nic jiného, než že jsem bojovala s neskutečným nadbytkem mlíka), tak opravdu nemá síly na to, aby dělal cvičenou opici. Šestinedělka je hájená a tak se to musí brát.

Olunka
Ukecaná baba ;) 1280 příspěvků 20.02.09 20:52

Holky děkuji za podporu a také za to , že mě chápete.Aspon tady mi někdo rozumí a nepřipadám si tu jako ta náladová nána , která to všechno přehání.(to si o mě paní máma myslí) :x :x :x

Amynka
Kelišová 6597 příspěvků 20.02.09 21:00
Len-til-kah píše:
Mava píše:
(např. já nedělala nic jiného, než že jsem bojovala s neskutečným nadbytkem mlíka), tak opravdu nemá síly na to, aby dělal cvičenou opici. Šestinedělka je hájená a tak se to musí brát.

souhlas se vším…

Pajulena
Ukecaná baba ;) 1575 příspěvků 20.02.09 21:21

Tak kdyz nam se maly narodil, mama nemohla prijet pomahat, tak prijela tchyne. Doma jsem nedelala vubec nic, jen se starala o maleho. Tchyne se postarala o domacnost a o manzela. V tomhle mi velmi pomohla a odpadla mi velka starost. Proste delala, jako by to byla samozrejmost. Za to jsem ji byla opravdu vdecna. To ze jsem z ni byla zrala na masli a tajne si chodila porvat, je uz jina kategorie. Co tim chci rict. Ze me fakt zarazi, ze kdyz k vam furt leze, ze ti s nicim nepomuze a jen cumi, jak doma makas. To fakt nevim, jestli ji to nedochazi. To je na hlavu postavene. Ja bych ji proste rekla, ze maly nespal celou noc a ze jsi se zrovna chystala jit to dospat, aby jsi mela silu se o nej starat, tak at se nezlobi a da si treba kafe bez tebe, nebo at dojde, az bude manzel doma. A nebo bych neotvirala a pozdeji, az se bude ptat, tak rekni, ze jsi neslysela, ze jsi spala s malym. Ze to ted tak delas, protoze byvas unavena. No snad by ji to docvaklo…
Tak preji hodne zdaru…

cancerka
Ukecaná baba ;) 1978 příspěvků 20.02.09 21:41

Tak trochu na obhajobu tchýně:
To že s ničím nepomůže nemusí být tím, že nechce, ale některé se bojí prostě zasáhnout do „teritoria“ snachy.
Chci tím říct, že pokud tchýně začne u snachy něco dělat, tak to snacha může brát jako výčitku, že to není hotové a cítit se z toho špatně. Třeba to tak cítila ona u své tchýně a proto to nechce sama dělat. Samozřejmě se můžu plést, ale je možné zvážit i tuto možnost.
Takže pokud bude u tebe a ty s něčím budeš chtít pomoct, tak jí to řekni a ona bude vědět, že jí tím neurazíš.
Jinak co se týče frekvence a délky návštěv, to je samozřejmě přehnané, ale tady je zas potřeba otevřeně s tchýní v klidu promluvit.

teredes
Kelišová 6266 příspěvků 20.02.09 21:51

Tak mě ve dvou týdnech prcka nepřijela tchýně, ale švagrová, a to na týden. Pravda je, že vařila a občas poklidila, ale stejně to bylo velmi náročné. Pořád chtěla dítě do kočárku, chovat… a vysvětlovala mi, jak by to či ono dělala ona, proč mi nespí, že mám malého nechat plakat… Já prvomatka bych své zlatíčko měla nejraděj celé šestinedělí jen v náručí. Možná extrém, ale vyhovovalo nám to (mmch. osamostatnil se velmi rychle). Ted bych s takovou návštěvou takhle brzo už nesouhlasila, příští šestinedělí si uhájím.
Nenaznačuj, nečekej, že se tchýně dovtípí, prostě jí řekni, že je toho na tebe moc a odpočívej. Zvlášť, když ti doma ani nic nepomůže, to je hrůza. A jestli se necítíš na vysvětlování, tak bych zkusila neslyšet ten zvonek. A máš klid.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Viewegh o rozkolu s Reinerem i Me Too: Jsou to hysterická a účelová obvinění!

Zotavil se z vážných zdravotních problémů a působí čile. Mluví spatra,... číst dále >

Příběh Aloise Rašína: Jak se z radikálního nacionalisty stal zakladatel Československa?

Mluví se o něm málo, v souvislosti se vznikem Československa mnohem častěji... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >

Trhám si vlasy a ochlupení, protože mi to dělá dobře, říká nemocná žena

Osmadvacetiletá Sara Meucii z Itálie trpí poruchou zvanou trichotilománie.... číst dále >