Jsem unavená, tlustá a nesnáším kojení

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
28.1.22 06:35

Jsem unavená, tlustá a nesnáším kojení

Zdravím a předem se omlouvám za strašně negativní příspěvek.
Ale jsem unavená čím dál tím víc. Syn od narození špatně spí, pořád a pořád na prsu, nezvykla jsem si. Neumím u toho spát atd. Teď se ho snažím odnaučit v noci a brečí hodně krát za noc. Ve 3 hodiny se dokonce rozhodl, že bude vstávat. Je ale taky unavený. Už je mu rok a půl a na těch prsech by byl pořád, ve dne v noci. Já už to úplně nesnáším. O 3 roky starší syn kojený nebyl, ale celý 3 roky se taky hodně budil na sunar a až teď nedávno začal spát. Já už fakt nemůžu.
Do toho mě hrozně štve moje postava, jak jsem zmínila v nadpisu. Normálně mě baví si občas zacvičit, běhat, pochutnat si na zdravých jídlech. Ale jak jsem unavená, nemám na to sílu, kašlu na to a jim jak prase a kynu. Já vím že stravou bych částečně třeba únavu zahnala. Ale mě je to v těch nejtěžších chvílích jedno a dlabu na to a sáhnu po čemkoliv, hlavně po sladkém samozřejmě…
Tak jsem se alespoň vypsala. Nejradši bych se zbavila toho kojení. Třeba by se pak vše vrátilo do normálu aspoň trochu :-(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8596
28.1.22 06:52

Odstav dítě, dej obe na starost tatinkovi a babičkám a odjed s kamaradkou nekam hodne daleko na prodloužený víkend. Dítě neni cennější člověk nez ty.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27647
28.1.22 06:56
@Anonymní píše:
Zdravím a předem se omlouvám za strašně negativní příspěvek.
Ale jsem unavená čím dál tím víc. Syn od narození špatně spí, pořád a pořád na prsu, nezvykla jsem si. Neumím u toho spát atd. Teď se ho snažím odnaučit v noci a brečí hodně krát za noc. Ve 3 hodiny se dokonce rozhodl, že bude vstávat. Je ale taky unavený. Už je mu rok a půl a na těch prsech by byl pořád, ve dne v noci. Já už to úplně nesnáším. O 3 roky starší syn kojený nebyl, ale celý 3 roky se taky hodně budil na sunar a až teď nedávno začal spát. Já už fakt nemůžu.
Do toho mě hrozně štve moje postava, jak jsem zmínila v nadpisu. Normálně mě baví si občas zacvičit, běhat, pochutnat si na zdravých jídlech. Ale jak jsem unavená, nemám na to sílu, kašlu na to a jim jak prase a kynu. Já vím že stravou bych částečně třeba únavu zahnala. Ale mě je to v těch nejtěžších chvílích jedno a dlabu na to a sáhnu po čemkoliv, hlavně po sladkém samozřejmě…
Tak jsem se alespoň vypsala. Nejradši bych se zbavila toho kojení. Třeba by se pak vše vrátilo do normálu aspoň trochu :-(
:hug: Já bych se moc nerozpakovala a syna odstavila, v roce a půl není žádný důvod, aby ti visel nonstop na prsu, naopak už je to dost kontraproduktivní. A pokud to nejsi schopná eliminovat na nějaké postýlkové kojení, tak za mě je fakt nejlepší řešení odstav. Ty se srovnáš psychicky, budeš klidnější a to z tebe rozhodně načerpá i syn. Pokud máš k těm klukům i otce, dej mu je na víkend, jeď třeba s kámoškou či mamkou někam na welnes, odpočiň a taťka ať dá lahev.
Ale určitě se seběhnou kojofanatičky, které tě budou přesvědčovat o prospěšnosti kojení do 3 let bez ohledu na tvou psychiku…
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.1.22 07:17

@unuděná no právě, ve skupinkach na fb například radu žádat nemůžu, protože tam podporují jen samoodstav. Mě je syna taky líto, že to pro něj tolik znamená. Mě by to taky nevadilo, ale prostě takhle jak to je, tak je to moc. A ostatní jídlo odmítá. No ale noci jsou teď horší. Když už teda usne, tak spí trochu líp, jakože kvalitněji. Ale hodně sw budí a vzteka, že mu nedám, tak snad si zvykne :-( zatím by mi to stačilo v noci a pak časem přes den…

• Citovat
  • Nahlásit
28.1.22 07:19

V tomhle věku můžeš buď nastavit pravidla, což znamená třeba (nevím, jen nástřel) - ráno po probuzení, před poledním spánkem a večer taktéž, nebo odstav úplně. Takto staré dítě nepotřebuje umělé mléko, pít může z učícího nebo i obyč hrnku. Tohle je ale jen o tobě, nikdo to za tebe neudělá. Dokud se nějak nerozhodneš ty sama, nikam se nehneš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.1.22 07:26

Mela jsem to stejne a odstav jsem nezvladla, syn delal 14 dni takove sceny, ze jsem to nedala a prsa mu zas dovolila :roll:…odstavil se sam nekdy ve 3,5 letech. Na spani to uplne vliv nemelo, budil se porad. Rekla bych, ze odstav nebude uplne zarukou dobreho spanku, aspon co tak vidim v okoli. Ale ten spankovy deficit je sileny, jak rikam, u nas to bylo stejne-dve deti, oba nespavci a ten mladsi teda totalni zavislak na prsu.

• Citovat
  • Nahlásit
803
28.1.22 07:29

Pokud mu uM chutná a postačilo by…
Myslím, že rok a půl je dost.
Spokojená maminka, spokojené dítě. co na tom, že bude na Sunaru? Stydět se za to, že nakrmim vlastni dítě(UM )a ještě jsem v pohodě? No kde to jsme?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8596
28.1.22 07:30
@Anonymní píše:
@unuděná no právě, ve skupinkach na fb například radu žádat nemůžu, protože tam podporují jen samoodstav. Mě je syna taky líto, že to pro něj tolik znamená. Mě by to taky nevadilo, ale prostě takhle jak to je, tak je to moc. A ostatní jídlo odmítá. No ale noci jsou teď horší. Když už teda usne, tak spí trochu líp, jakože kvalitněji. Ale hodně sw budí a vzteka, že mu nedám, tak snad si zvykne :-( zatím by mi to stačilo v noci a pak časem přes den…

Syna ti líto byt nemusí. Kojeni ma životně důležitý význam pro novorozence. Polituj sama sebe, pohlad se a vypadni někam!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28.1.22 07:36

@Atisia ona nikde nepíše, že toto dítě pije umělé mléko.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8596
28.1.22 07:37
@Vesmírná drůbež píše:
@Atisia ona nikde nepíše, že toto dítě pije umělé mléko.

Tak je právě nejvyšší čas začít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28.1.22 07:39

@Alriga v roce a půl je naprostý nesmysl začínat s umělým mlékem. Naopak je to kontraproduktivní v otázce příjmu normální stravy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8596
28.1.22 07:40
@Vesmírná drůbež píše:
@Alriga v roce a půl je naprostý nesmysl začínat s umělým mlékem. Naopak je to kontraproduktivní v otázce příjmu normální stravy.

Tak jo, muze pit normalni mleko. Neni to jedno?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28.1.22 07:41

@Alriga ne, není. V daném věku se může ke všem podstatným látkám dostat z běžné stravy, což je žádoucí. Není žádoucí nejedlíka zaplácnout dalším mlékem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
42527
28.1.22 07:44

V roce a půl už dítě normálně jí. Odstavit, hned.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.1.22 07:45

On flašku stejně nechce…

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie