Jsem unavená z covidu a lidí, do ho ignorují

Anonymní
17.1.21 10:28

jsem unavena z corony a lidi co ji ignorují

Ahoj,

pracuji v domove duchodcu jako zdravotní sestra, momentální situace je taková, že nam chybí personal, hodně lidí je nemocných, v karantene. hodně senioru je pozitivních, někteří jsou v nemocnici, jini u nas v izolaci, byli přesunuti ze svých pokoju, aby všichni byli na jednom patře společně, izolovane cele patro..

je to pro ně těžké, i pro nas, ta práce je těžká a ted mnohem víc než kdy jindy, nejhorší je, že te práce je tolik, že člověk nemuže ani s nimi pobýt, jsou sami, boji se, maji to za svoji psolední hodinu, věčně nam vola rodina a chtěji s nimi mluvit, ale není čas pořád za někým chodit, že ma hovor, lidé, kteří jsou nemobilní, nenají se sami, hygiena..vše je naročně plus dodržovat vše kolem dezinfekce, hygieny, pořád se jen převlekam, plášt, ochranný oděv na nohy, na hlavu, rukavice..jsme ko…dělám 5 - 6 služeb týdně, dvanactky už 3. týden, ted mam i noční, které normálně nedělám, chybí pulka personalu, sem tam přijde vypomoc, ale to je na prd, jelikož to tam nezná, nezná ty lidi, člověk než je zaučí, tak bud sami odejdou, že je to naročně nebo onemocní a jdou do karanteny.. :roll:

ja se zatim kupodivu držím, ale taky se bojim, že to přinesu domu, že budu mít těžký průběh, že nakazim nekoho z rodiny a on bude mít těžký průbeh..3 lidi se nam ted nevratili z nemocnice, byli aktivní, plní života, zemřeli tam i u nas umírají častěji lide, dělali jsme statistiku, v DD je běžné, že lide odchází, ale ted? ty počty jsou větší, je to těžké, my ty lidi známe leta..já jsem tu 6 rok a ty lidi prostě znám, znám jejich rodiny..

a pak čtu a vidim kolem sebe tu ignoraci lidí, jak za vším vidí nejaké konspirace apod..a řeči typu, umírají jen staří, stejně by umřeli i na chřipku, no ne v takovem počtu, alespon to tak dříve nikdy nebylo..co je ted je..ano, nekdo ani nemá příznaky, ale jini ano a těžké..kolegyně, zdravá 45 letá dáma a je na JIPce…

když vidim jak lide kašlou na opatření a na ty počty jak stoupají, je mi uzko…jsme přepracovan a nevidim světlo na konci tunelu, do toho ta skupina lidí co to věčně bagatelizuje, bagatelizuje naší práci apod..taky mám starosti, manžel je bez práce, je manager v hotelu, mají už dlouho zavřeno, neví co bude, muj plat není kdoví co, žádný premie..

do toho syn s ADHD, na kterého vubec nemám čas, předškolák..ja nevim, kdy tohle skončí..asi jsme se potřebovala jen vypsat..a říct, že covid opravdu není vymysl..neříkám, že vše co se děje je správne, že kroky vlády jsou správne, alespon všechny, ale jak to tedy řešit? vše rozvolnit, co se zahlceným zdravotním systemem, u nas už jsme na pokraji sil..chapu, že lide mají obavy, ale co s tim tedy..

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
17.1.21 10:39

:hug: držte se :hug: moje mamka ( pečovatelka) dělá taky v dd a taky toho má plné zuby. Snad pomůže očkování. :nevim: tchýně (zdrav. sestra) dělá ve stejném dd a ta věří, že to nic není. Očkování odmítá. Je to až neuvěřitelné ten rozdíl ve vnímání té situace :nevim: je dobře, že se z toho snažíte vypsat :hug:

• Citovat
  • Nahlásit
12069
17.1.21 10:42

Třeba si konečně vláda začne vážit zdravotníků a dá jim adekvátní plat. Ale o tom dost silně pochybuji. Kdyby bylo dost personálu, tak nejsou lidi tak vyflusaní. Možná by jich ani tolik neumíralo :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9087
17.1.21 10:46

Hlavně že se přidává úředníkům, nechápu. Ti co dělají v dd, ldn atd by měli být placení zlatem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1657
17.1.21 10:48

Držte se.. :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20451
17.1.21 10:49

Lidi jsou nezodpovědný, minulý týden jsem si musela zastavit na benzínce, nikdo roušky ani zákazníci ani personál. Rozestupy lidi nedodržují vůbec. Dovršil to švagr je mu zle půjde na testy, ale k rodičům jel i když jsou obá rizikový a mávl nad tím rukou. Nevím jestli vůbec lidi mají mozek a používají ho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17.1.21 10:49

Manzel taky dela v DD, maji covid asi dva tydny a je to hrozne…my tedy dodrzujeme opatreni cely ten rok, ale ignoranti me stvou taky…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12527
17.1.21 10:51

Zakladatelko drž se… A ať se Ti ta swině vyhne… :hug: :hug: :hug: :kytka: :kytka: :kytka: 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6890
17.1.21 10:51

Smutny je, ze spousta tech starych lidi by klidne svou davku dala mladym a ti mladi zerou z FB moudra o cipech ve vakcine a zmenach DNA apod. a nechcou to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.1.21 10:56
@Cenarius píše:
Smutny je, ze spousta tech starych lidi by klidne svou davku dala mladym a ti mladi zerou z FB moudra o cipech ve vakcine a zmenach DNA apod. a nechcou to.

u nas naštěstí ano, ale už se nam stalo, že se dožadoval vstupu jeden pán, nechápe, že navštěvy ted jsou zakazane, dřív byly s testem, ted ani s testem, je tam toho moc a jeden den je nekdo negativní a druhý už ne..no a tento pán přišel v době, kdy musel mít test a udělal tam takovou scenu, že je to vladní buzerace a že si to nenechá líbit a že ho máme pustit, no hrozný, člověk neví co dřív, sam dodržuje vše, aby nikoho nenakazil a pak přijde někdo z rodiny a ještě se chová takto..já nevim, co se s těmi lidmi děje.. :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
9204
17.1.21 11:05
@Anonymní píše:
u nas naštěstí ano, ale už se nam stalo, že se dožadoval vstupu jeden pán, nechápe, že navštěvy ted jsou zakazane, dřív byly s testem, ted ani s testem, je tam toho moc a jeden den je nekdo negativní a druhý už ne..no a tento pán přišel v době, kdy musel mít test a udělal tam takovou scenu, že je to vladní buzerace a že si to nenechá líbit a že ho máme pustit, no hrozný, člověk neví co dřív, sam dodržuje vše, aby nikoho nenakazil a pak přijde někdo z rodiny a ještě se chová takto..já nevim, co se s těmi lidmi děje.. :nevim:

No asi se boji, ze treba ty pribuzne uz nikdy neuvidi, kdyz se s nima neuvid ted. To mi zas neprijde tak enpochopitelny. Ano, je blby, ze se nekdo domaha navstevy v DD, kdyz je to zakazane, ale zaroven je to pochopitelne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4741
17.1.21 11:07

Covid se šíří díky debilitě lidí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
a12
45394
17.1.21 11:07
@Anonymní píše:
u nas naštěstí ano, ale už se nam stalo, že se dožadoval vstupu jeden pán, nechápe, že navštěvy ted jsou zakazane, dřív byly s testem, ted ani s testem, je tam toho moc a jeden den je nekdo negativní a druhý už ne..no a tento pán přišel v době, kdy musel mít test a udělal tam takovou scenu, že je to vladní buzerace a že si to nenechá líbit a že ho máme pustit, no hrozný, člověk neví co dřív, sam dodržuje vše, aby nikoho nenakazil a pak přijde někdo z rodiny a ještě se chová takto..já nevim, co se s těmi lidmi děje.. :nevim:

ale zase se vži do situace ty rodiny.. sama rikas, ze do nemocnice odvezli lidi, kteri byli aktivni, plny zivota a uz se z nemocnice nevratili.. a ted si vem, ze tam mas takhle babicku, nebo dedu, rodice.. x mesicu za nima nemuzes a pak ti jenom zavolaj, ze je v nemocnici a za par dni, ze uz se z ni nevrati.. chapu rodinu, ze chce videt svy pribuzny.. navic v tomhle veku uz muzou kdykoli odejit i bez korony, taky jsem v lonskym roce prisla o babicku a dedu i bez korony a jsem rada, ze jsem je mohla navstevovat..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26019
17.1.21 11:11
@Zumpa píše:
Covid se šíří díky debilitě lidí.

Covid šíří sám život
Zastav život =zastaví se covid. Ze života ten virus žije

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
67171
17.1.21 11:17
@Anonymní píše:

Trvá to dlouho. :nevim: Důvodů může být spoustu. Ty jsi na té straně, kterým stěžuje život corona. Oni na té, co opatření. Někdo má kvuli tomu existeční problémy. Tak má to vnímání posunuté, no. :nevim:

Mě naopak fascinuje, jak lidi uvěřili vládě, že hlavní problém jsou lidi. Ukazování prstem na lyžaře, dovolenkáře, sáňkaře neboo ti, co si koupí pivo u stánku :roll: :zed: Nebo nedejbože stráví vánoce s babičkou.
Pos.rali to především oni. Místo aby v březnu sehnali ochranné pomůcky, v létě zajišťovali pořádnou síť na trasování, a nejpozději v září začli s profesionály řešit logistiku a zajištění vakcinace, tak se zabývali bejkárnama typu, běžci bez roušky, nakupující v otevřeném Hornbachu ( otevřeli obchodi a divili se, že jim tam chodí lidi), lidi na horách :roll: ( co čekali, že budou chodit doma okolo thují na sídlišti? ), malý stůl u štědrovečerní večeře neumožnující rozestupy nebo dokonce u vánočního stromku s babi bez respirátoru :zed:.
Jako i ty chyby by jim člověk odpustil, protože se v tom plácá většina vlád. Ale chtělo by to trochu pokory, sebereflexe a ne furt ukazovat na ostatní a házet na ně vinu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat