Jsem unavená z covidu a lidí, do ho ignorují

Napsat příspěvek
Velikost písma:
25939
17.1.21 21:24
@mývalova žena píše:
Já třeba četla podrobnosti o očkování ve velké Británii.

Mimo jiné jsem se dozvěděla, že jsou z obliga zatím děti, pak různé skupiny alergiků lidé s určitými potížemi a pak ženy, které plánují v nejbližších měsících otěhotnět, jelikož prost ěmusí ještě proběhnout řada testování.

To je naprosto relevatní informace a pokud to takto britská vláda podává svým občanům, může vakcinace fungovat.

U nás jsem o tom neslyšela ani slovo, pouze to, že by se měli naočkovat všichni kromě dětí, jinak budou zodpovědní za to, že se virus šíří dál a umírají staříci. Nic o informaci navíc. Tímto u mně naše vláda ztratila poslední zbytky důvěry.

Tahle vláda není schopná ani spustit online očkovací formulář, další úvahy jsou celkem zbytečné, si myslím. Já osobně se chystám za očkovací turistikou hned, jak to bude možné. Anebo firmy a soukromé objekty to vezmou do svých rukou a domluví si dodávky vakcíny s výrobcem samy. Některé firmy už třeba mají své zdravotní sestry, které se starají o odběry a mají zakoupené antigenní testy. Tak proč by nemohly se postarat o vakcíny pro vlastní zaměstnance. Věřím tomu, že to půjde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
577
17.1.21 21:33

@Mango_Lassi já úplně jako nějvětší problém vidím, že je nedostatek vakcíny, kterou nedostanou všichni důchodci a to očkování je na rok. Takže než proočkujou letos rizikové skupiny, tak je budou muset očkovat znova a na moc jiných zájemců se stejně nedostane, pokud to tedy nebudou kuliši.

Ale osobně mě to tolik netrápí, té vakcíně stejně nevěřím a počkám si, co to s lidma provede, než se nechám naočkovat :))

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25939
17.1.21 21:38

@mývalova žena vakcín je/bude na trhu několik a nakonec vyhraje ta, která bude nejspolehlivější. Třeba bude stačit očkovat jednou za 5 let. Jsem naopak optimista

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
577
17.1.21 21:41

@Mango_Lassi já taky, ale ne teď hned. Kdybych měla nějaký problém, který by mě odsoudil k tomu, že skončím na JIP, tak do toho jdu, nebo ve vyšším věku, ale v reprodukčním věku do toho zatím nepůjdu ani za mák, tohle jsou neprobádané vody a já opravdu nehodlám zvyšovat riziko, že se mi případně narodí tříruký mutant :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4409
17.1.21 21:57
@Baba píše:
A všimla sis, že obojí klesá?

Umrti ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
49354
17.1.21 22:39
@lilith1 píše:
Umrti ne.

Umrti? Ty by se ale projevily daleko pozdeji. Klesa pocet hospitalizaci i pocet nove pozitivnich. To je podstatny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7443
18.1.21 10:24
@lilith1 píše:
Umrti ne.

Epidemicky narust jde v casovem postupu. Nejdriv stoupne kvantita viru v odpadovych vodach, pak hospitallizace, pak tezke stavy a pak pocet umrti, tento ukazovatel je az na konci, takze i ty zacnou klesat, ale ne okamzite.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat