Je můj partner chorobně žárlivý?

Anonymní
19.1.20 01:13

Jsem už absolutní blazen?

Ani nevím, co chci vlastně slyšet, protože vím, že tohle chování není normální. Žiju asi s chorobným žárlivcem. Například dnes/včera měl jít přitel vypomáhat ke známému do restaurace. Minulý týden tam byl do 22.30h, tak jsem mu řekla, že si po práci zajdu s kamarádkou na víno. Pracuju od 8.30 do 20h tři až pět dní v týdnu, včetně víkendů a že až skončí, tak že se někde sejdeme. Jenže dnes skončil už ve 20h a už byl oheň opět na střeše. Milion SMS, kde jsem, s kým jsem, co dělám. Když jsem došla nakonec za ním a jeho kamarády, došla mi sms, že vypadám, jako bych došla bůhví odkud a kdo ví, co jsem dělala. Byla jsem hodinu a půl s kamarádkou, dala jsem si dvě sklenky vína :( Už to prostě jen ze sebe potřebuju dostat, pracuju celé dny, a když mám volno, tak jen uklízím, peru a další den jdu zase do práce, máme dvě děti, a do toho každý den, kdy mám volno slyším, jestli „jsem byla hodná“. Asi totiž mezi tím vším nemám nic lepšího na práci, než si hledat nějakou bokovku :,( :,(

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

2855
19.1.20 01:20

No, asi se bojí, aby tě neztratil, potřebuje ujistit, že jsi jeho a jen pro něj.. takový sobecký přístup z jeho strany - já můžu, ale ty ne, ty patříš jen mě.. nejhorší na tom je, že právě takovéto chování pak vede k tomu, že ten druhý si skutečně někoho jiného najde..snad ho to přejde a nestane se chorobným žárlivcem, to je pak na léčení..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22911
19.1.20 01:21
@Anonymní píše:
Ani nevím, co chci vlastně slyšet, protože vím, že tohle chování není normální. Žiju asi s chorobným žárlivcem. Například dnes/včera měl jít přitel vypomáhat ke známému do restaurace. Minulý týden tam byl do 22.30h, tak jsem mu řekla, že si po práci zajdu s kamarádkou na víno. Pracuju od 8.30 do 20h tři až pět dní v týdnu, včetně víkendů a že až skončí, tak že se někde sejdeme. Jenže dnes skončil už ve 20h a už byl oheň opět na střeše. Milion SMS, kde jsem, s kým jsem, co dělám. Když jsem došla nakonec za ním a jeho kamarády, došla mi sms, že vypadám, jako bych došla bůhví odkud a kdo ví, co jsem dělala. Byla jsem hodinu a půl s kamarádkou, dala jsem si dvě sklenky vína :( Už to prostě jen ze sebe potřebuju dostat, pracuju celé dny, a když mám volno, tak jen uklízím, peru a další den jdu zase do práce, máme dvě děti, a do toho každý den, kdy mám volno slyším, jestli „jsem byla hodná“. Asi totiž mezi tím vším nemám nic lepšího na práci, než si hledat nějakou bokovku :,( :,(
Řekla bych mu, že nebyla, ojela jsem v kamrdlíku dva bezďáky. A ať mi dá pusu.
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
19.1.20 01:25
@snee píše:
No, asi se bojí, aby tě neztratil, potřebuje ujistit, že jsi jeho a jen pro něj.. takový sobecký přístup z jeho strany - já můžu, ale ty ne, ty patříš jen mě.. nejhorší na tom je, že právě takovéto chování pak vede k tomu, že ten druhý si skutečně někoho jiného najde..snad ho to přejde a nestane se chorobným žárlivcem, to je pak na léčení..

Já myslím, že už se stal, protože tyhle otázky pokaždé když mám volno a jsem sama doma mi přijdou na palici :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
2855
19.1.20 01:29

No on ma z toho strach, ví, ze je to neco, s cim by si nevedel rady..nechce to zazit, proto se neustale ujistuje. Boji se, ze by nahodou prisel na to, ze jsi byla neverna, az panicky se toho bojí. Pokud si to, ale neprizna a nebude s tim chtit neco delat, tezko mu a i sobe pomuzes..zarlivost je zdrava, ale musi mit hranice..a nesmi prekazet ve vztahu, musi byt prijemna a nesmi obtěžovat..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.1.20 03:09

Tak jestlis ho ted nekdy nepodvadela, coz muze vypsychovat asi kazdeho, tak je to choroba, to vis sama. A taky asi vis, jak umorne a temer nemozne je jeji zvladnuti vlastnimi silami :hug: musi to byt silene…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.1.20 04:34

Jako bys popisovala meho ex :lol:.. Dam ti radu, opravdu dukladne prozkoumej co dela on, jelikoz opravdu prislovi co delam ja bojim se, ze dela druhy plati.. Ex me podvadel kde mohl, ale velice chytre nebyt strasne nahody nikdy bych to nevedela.. Tehdy mi to i nejaky psycholog vysvetloval.. Tim ze vi, co dela on tak se boji, ze se tak chovam i ja.. A radu rychle pryc z takoveho vztahu, nebo te to semele.. kazdy potrebujeme dychat..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
11879
19.1.20 06:15

Žárlivost je projev nejistoty a nesebevědomí žárlícího. Je to jeho problém a ty nejsi schopná dokázat svou nevinu. Je chycený v uzlu paniky a nesmyslných představ.

Čím víc se budeš snažit mu dokazovat, že ho nepodvádíš, tím víc bude vyšilovat.

Pokud si ho chceš nechat, tak je potřeba poukazovat na to, že jeho chování pro tebe je nepřijatelé, že ti svými podezřeními ubližuje a ať se naučí svoje strachy zpracovat. Toto ideálně nikoliv agresivně a to ani s pasivní agresí. Obecně nebudemí moc ochotu to poslouchat, protože svoji paniku není naučení zvládat sám, ale přehazuje ji na druhé lidi, kteří „za to můžou“.

Pořiď si tuhle knihu, projdi ji a pak mu ji věnuj - klidně se slovy - buď si to přečteš a začneš trénovat vlastní sebepřijetí a omezení podobných záchvatů nebo se na to vážně vykašlu a rozejdeme se.

https://www.grada.cz/…vladat-5288/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
254
19.1.20 06:30

@Slunicko112233 Přesně jsem to chtěla napsat, aby ji ve finále nepodvadel on! Já osobní zkušenost naštěstí nemám, ale vím že jsem to tu párkrát taky četla..

@Anonymní píše:
Ani nevím, co chci vlastně slyšet, protože vím, že tohle chování není normální. Žiju asi s chorobným žárlivcem. Například dnes/včera měl jít přitel vypomáhat ke známému do restaurace. Minulý týden tam byl do 22.30h, tak jsem mu řekla, že si po práci zajdu s kamarádkou na víno. Pracuju od 8.30 do 20h tři až pět dní v týdnu, včetně víkendů a že až skončí, tak že se někde sejdeme. Jenže dnes skončil už ve 20h a už byl oheň opět na střeše. Milion SMS, kde jsem, s kým jsem, co dělám. Když jsem došla nakonec za ním a jeho kamarády, došla mi sms, že vypadám, jako bych došla bůhví odkud a kdo ví, co jsem dělala. Byla jsem hodinu a půl s kamarádkou, dala jsem si dvě sklenky vína :( Už to prostě jen ze sebe potřebuju dostat, pracuju celé dny, a když mám volno, tak jen uklízím, peru a další den jdu zase do práce, máme dvě děti, a do toho každý den, kdy mám volno slyším, jestli „jsem byla hodná“. Asi totiž mezi tím vším nemám nic lepšího na práci, než si hledat nějakou bokovku :,( :,(

Holka, přesně jak se píše nahoře. Aby on nebyl ten viník a nebál se že to budeš dělat taky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.1.20 06:44

Pouvažuj nad tím, jestli bys zvládla být sama s dětmi bez něj. Kdo by zůstal v bytě atd. Jestli máš finance, jak by byla péče o děti. Až v tom budeš mít jasno, rezolutně na něj nastup. Podej si ho tak, aby věděl, že jestli s tím hnusným chováním neskončí, skončíš s ním Ty. A přednes mu, jak to bude, až půjde panáček do světa.

A pamatuj na to, že věrnost se nedá dokázat. Nikdy mu nedokážeš, že jsi mu věrná. Protože on má v hlavě utkvělou myšlenku, která ho hned tak nepustí.

Je jen na Tobě, jestli budeš nadále žít se žárlivcem. Já osobně bych se od něj snažila zjistit, proč se tak chová. Asi k tomu má nějaký důvod (možná mu nějaká bývalka nasadila parohy). S tím se lidi špatně pasují a přenášejí to do dalších následujících vztahů.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
11879
19.1.20 07:12

@Černá vdova důvodem je vnitřní nejistota. Ta se řešií posilováním sebepřijetí, sebedůvěry, sebejistoty. Je úplně jedno co bylo prvotní příčinou té nejisototy (většinou se dříve či později dojde do dětství) - to má smysl řešit v psychoterapii. Pro každodenní život je to zcela zbytečné - je potřeba aby si dotyčný přiznal že on má problém a on potřebuje začít pracovat se sebou samotným.

Ne snahou donutit okolí, aby se nechali kontrolvoat a ani nedýchali, aby náhodou jejich dech nepatřil někomu jinému.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.1.20 07:13
@Slunicko112233 píše:
Jako bys popisovala meho ex :lol:.. Dam ti radu, opravdu dukladne prozkoumej co dela on, jelikoz opravdu prislovi co delam ja bojim se, ze dela druhy plati.. Ex me podvadel kde mohl, ale velice chytre nebyt strasne nahody nikdy bych to nevedela.. Tehdy mi to i nejaky psycholog vysvetloval.. Tim ze vi, co dela on tak se boji, ze se tak chovam i ja.. A radu rychle pryc z takoveho vztahu, nebo te to semele.. kazdy potrebujeme dychat..

Chtěla jsem napsat přesně to samé. Většinou nejvíc žárlí ti, co sami podvádí nebo k tomu alespoň mají sklony…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.1.20 07:17

@Ou Jeho nejistota je jenom jeho problém :nevim:.
Hlavně, aby si to uvědomil, že ten problém je v něm. Protože hodně lidí hází vinu vždy na ty druhé. :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10169
19.1.20 07:44

Jak mate stare deti? Kde jsou nebo kdo je s nimi, kdyz jste oba do noci pryc? 8o

Jak dlouho uz je takovy? Od zacatku anebo to je az poslecni dobou?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2718
19.1.20 08:04

Jak muzes mit takovou pracovni dobu k dvema detem? Jako 3 dny v týdnu jeste budiž ale 5??? Kolik je tem detem??

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama