Jsem už zoufalá a nevím co dělat (Ex)

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.08.19 10:14
Jsem už zoufalá a nevím co dělat (Ex)

Zdravím všechny, omlouvám se za anonym a předem se omlouvám asi za dlouhý text… jsem už hrozně zoufalá a potřebovala bych pomoc. Měla jsem krásný vztah s jedním klukem. Byli jsme spolu skoro 5 let. Když jsme spolu začali, bylo mi 17 a jemu 18. Celý vztah byl super, máme společné zájmy, v posteli nám to klapalo, rozumíme si, máme rádi své rodiny (v rámci možností jak je to jde.. ne všechny rodiny jsou skvělé :lol: ) a prostě to bylo fajn. Poslední pár dobou byl takový zvláštní… začala se u něj asi objevovat existenční krize a říkal, že by chtěl zjistit co od života chce. Neměl moc super dětství a od té doby si sebou vzal pár šrámů a mezi ně bylo třeba i to, že se občas uzavíral do sebe a radši svoje emoce dusil… Kvůli tomu začal letos chodit k terapeutce. Od té doby co potom začal chodit k terapeutce to začalo být zvláštní.. začal se chovat trochu jinak, ale co se týče vztahu bylo vše dobré. Poté začal řešit, že neví smysl života a že by ho chtěl najít a že by chtěl najít sám sebe a že už mě nemiluje, ale že mě má moc rád a že by chtěl si ke mně najít cestu zpět. Říkal, že mu na mě hrozně moc záleží a že o mě nechce přijít. Dali jsme si potom týden pauzu s tím, že si chce urovnat myšlenky a tak na týden odejl. V tom týdnu jsem mu napsala, aby měl čas pro sebe a aby mohl opravdu zjistit co chce. Když se po týdnu vrátil domů, tak mi řekl, že toho sice moc nezjistil, ale ví to, že chce být semnou a že mu na mě moc záleží a že bude rád, když u toho sebepoznávání budu po jeho boku a budu mu pomáhat, pokud chci. Samozřejmě jsem chtěla a řekla mu, že tam pro něj budu, protože ho miluji. O dva týdny později, kdy jsem za ním přišla s tím, co podnikneme na 5ti leté vyročí, které mělo být za 14 dní, tak jsme se rafli, protože mi řekl, že můžeme sice něco spolu podniknout, ale že žádný srdíčka a takový věci, protože si nechce hrát na něco co nejsme. V tom se semnou o chvíli později v rámci komunikace rozešel. Druhý den, když jsme se o tom bavili, tak mi opět říkal, že mě má hrozně moc rád a že o mě jako o člověka nechce přijít. Hodně jsme oba brečeli. Následující 2 měsíce byly hrozně zvláštní. Já u něj ještě 2 měsíce bydlela, dokud jsem si něco vlastního nenašla. Celé dva měsíce jsme spolu bydleli, spali v jedné posteli a trávili veškerý čas spolu. Vždy přišel s tím, jestli třeba nepůjdeme plavat, jestli si něco nepustíme a tak dále. Já samozřejmě občas brečela, protože mě to vlastně hrozně ničilo. V těch 2 měsícech (asi týden po rozchodu) jsem mu napsala dopis na 4 stránky ohledně mých citů a pocitů a s tím, že mi může věřit, že tu pro něj budu a že jestli jediný důvod proč se chce rozejít je to, že chce přijít sám na sebe, že jsem ochotná mu dát prostor na seberozvoj, ale že mi přijde škoda zahazovat tak krásný vztah, když jsme byli oba štastní. On mi řekl, že si to potřebuje rozmyslet a že potřebuje pár dnů. Dva dny od dopisu přišel jednoho dne domů s tím, jeslti si nesbalíme věci a prostě někam na pár dní neodjedeme, třeba k vodě pod stan (BYL TO DEN, KDY JSME MĚLI MÍT 5TI LETÉ VÝROČI MIMOCHODEM!!!) - já byla šťastná bez sebe, říkala jsem si jak je to super, že si to asi rozmyslel, že si uvědomil co ve mně má a že chce odjet na výlet na naše výročí. Jeli jsme pryč na 2 dny.. já jsem se ho po těch dvou dnech zeptala jak se tedy cítí a na to mi řekl, že bychom měli zůstat tedy kamarádi. Když jsem se ho zeptala proč se tak cítí, když mě vzal v den kdy jsme měli mít výročí na výlet a byli jsme v kině a v muzeu a v novém městě a že se spolu smějeme, máme rádi společné chvíle… na to mi řekl, že si myslí, že to tak super klape, protože jsme kamarádi a ne partneři… každopádně další 2 měsíce byly jak jsem říkala.. trávili jsme spolu veškerý čas, chodili jsme plavat (měli jsme pouze 1× sex).. poté jsem se začala stěhovat.. on mi se vším začal pomáhat, pomohl mi úplně se vším, řekl mi že tu pro mě vždy bude, ať mu klidně ve 2 v noci zavolám. Teď už 3 dny bydlím sama. Od té doby nebyl den, co jsme se neviděli. Byli jsme už 2× v kině a dnes ráno mi zavolal, jeslti si půjdeme spolu odpoledne zaplavat… já nevím… takhle se přece nechovají kamarádi, nebo ano? Již několikrát říkal, že neví co chce, že to chce zjistit a tak dále. Svojí sestře řekl, že je zmatený a tak dále. Já ho neustále hrozně moc miluji a chtěla bych ho zpátky.. nevím vůbec VŮBEC co mám dělat. Strašně se trápím, protože mi je bez něj hrozně, furt na něj musím myslet. Je to první na co myslím, když ráno otevřu oči a poslední na co myslím, než jdu spát. Kdybychom se rozešli ve špatném.. kdyby tam byly hádky, nerozuměli bychom si… tak to pochopím. Ale my jsme si rozuměli, všechno bylo skvělý, v posteli nám to klapalo.. jsem z toho celá špatná a zmatená. Nezažil někdo něco podobného? Nedokázal by mi někdo prosím poradit, co mám dělat? Moc se ještě jednou omlouvám za tak šíleně dlouhou zprávu… děkuji

Reakce:
Kresatkovi
Povídálka 37 příspěvků 18.08.19 10:35

Něco podobného jsem zažila. Můj přítel taky neznal smysl života, tak jsme se pořád scházeli a rozcházeli. Já byla pořád víc a víc zničená a zoufalá. A jednou jsem si řekla už dost. Přerušila s ním veškeré styky, kontakty. Chvíli mě to mrzelo a trápilo, ale uklidnila jsem se. Našla jiného muže se kterým jsem šťastná.

Veveří
Ukecaná baba ;) 2366 příspěvků 18.08.19 10:37

Myslím, že váš vztah vyšuměl a on se prostě neumí s tebou rozejít. Jakoby si k tobě pořád jistil zadní vrátka, ale v podstatě ti nenabízí nic, jen protahuje agónii. Ty jsi v nevýhodě, protože ty máš ráda víc. Být tebou obrečím si to a ukončím to sama. Než takový vztah nevztah s chlapem, co neví co chce, tak to radši nic.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.08.19 11:37

Taky jsem zažil něco podobného jen z pozice chlapa. Už tě nemiluje, ale jsi pro něj taková jistota, zadní vrátka, vyprášení pytlíku, vždy na něj čekáš.

Navíc cítí, že ho máš na prvním místě a pak až někde hodně daleko máš samu sebe.
Z vlastní zkušenosti ale vím, že tyhle rady jsou k ničemu a člověk se musí poučit z vlastních chyb a trochu si to protrpět.

Jen hodně silný člověk si umí uvědomit, že tě to bude zraňovat a dokáže utnout kontakt, což je podle mě nejlepší rada.

Myslím, že člověk taký musí do budoucna změnit něco v sobě, aby nebyl ten nice guy nebo nice girl, který myslí jen na ostatní a pak až na sebe, aby se celá situace neopakovala. Nebo se pletu a není to tvůj případ? hm? :mavam:

LAlezane
Ukecaná baba ;) 1362 příspěvků 18.08.19 12:01

Já to řeknu tvrdě, ale realisticky:
Nemiluje tě, nechce s tebou být jako partner. Z toho vycházej, to všechno ostatní jsou nepodstatný kecy a jeho vlastní slabošství a zbabělost.
Chápu, že ho miluješ, že bys ho chtěla zpátky, že to strašně bolí… Ale na lásku prostě musí být dva a to vy nejste. Čím dýl se v tom budeš plácat, tím dýl se tím budeš trápit.
Postav se na vlastní nohy, usekni kontakty… to je nejlepší, co můžeš udělat. POkud chceš vedle někoho usínat, najdi si k tomu chlapa, který ti u toho bude říkat, že tě miluje, a ne toho, který si bude nárokovat tvůj čas, ale odpírat všechno ostatní.
Kdybyste byli spolu půl roku, neřeknu, ale byli jste spolu pět let… ANo, lidi se v tomhle věku hodně mění, a ano, chápu, že ne každej dostal při narození mapu cesty životem… ale pokud tě zajímá moje zkušenost, se mnou se kluk rozešel z podobnýho důvodu, chtěl se postavit na vlastní nohy, zjistit, co chce od života… no a představ si, že po jedenácti letech to chudáček stále ještě neví :mrgreen:
Rozumíš, nepleť si to s budováním vztahu, to takhle opravdu nevypadá. Ten chlap sice možná neví, co dál, ale zato dost určitě ví, že u toho nechce tebe v posteli (rozuměj za partnerku se vším všudy), a to je to jediný podstatný, čím by ses měla řídit.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.08.19 12:12

Zakladatelko, tak se nechova chlap, ktery miluje, dela si z tebe dobry den, prerus veskery kontakt ihned, u me to dopadlo tak ze jsme spolu byli, kdyz jsem prijela z porodnice vstal z postele podival se na me a mimco kdyz jsem ho kojila a rika ja vas nechci nemiluju tebe ani dite :(

káťa
Extra třída :D 14177 příspěvků 18.08.19 12:21

Zakladatelko - nevidím to ještě úplně ztracené, ALE. Přestaň mu tolik dávat najevo svou lásku a závislost.
On si s tebou hraje jako kočka s myši. On se milostivě rozhoduje, jestli tě miluje/nemiluje, chce/nechce a je si vědom, že ty čekáš jako závislý věrný pejsek v růžku, jestli ti hodí nějakou kostičku nebo ne.
Jako ve vztazích zkušenější ti radím, přestaň ze sebe toho pejska dělat. Takhle si tě v životě nebude moct vážit. Jediná možnost, pokud tě ještě má rád a fakt jenom tápe, je dát mu ochutnat, jaké to bude bez tebe a věž tvé lásky. Takže i když tě to bude drasat sebevíc, přestala bych ho kontaktovat, pokud bude kontaktovat on tebe tak odepisovat až ta dlouho a neutrálně a ne pokaždé. Bude se chtít vidět? Neee promiň, bohužel nemůžu, dneska už něco mám. A ideálně aby se kolem tebe začal motat někdo jiný. Pokud tě má ještě rád a vztah není ztracený, zabere to :smirk:. A pokzd už má v sobě jasno, že ne, alespoň odejdeš se vztyčenou hlavou a dřív se odmilujes. Mnou popsaným chováním nemáš co ztratit.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.08.19 12:23

Zazila jsem to stejne. Nicilo me to. Meli jsme se radi, ale vedeli jsme oba ze to nejde dal. Tak jsme se rozchazeli a schazeli a bylo nam spolu moc dobre kdyz jsme si naplanovali společnou aktivitu. Ale me to unvitr uplne nicilo, v praci jsem myslela jen na neho. Pak mi zacli z toho stresu a nalad jak na houpacce zdravotni problemy. To mi otevrelo oci a razne jsem to ukoncila. 2 roky jsem na neho pak myslela, ale udelala jsem to nejlepsi PRO ME. Pomohlo mi se odstrihnout, smazat telefon, facebook, nemam na nej uz zadny kontakt. Kdybychom se vidali tak mi to jen nici srdce.

Elephantka
Ukecaná baba ;) 1207 příspěvků 1 inzerát 18.08.19 15:37

Kopla bych ho do rite s rozbehem, mamlase. :pankac:

Yves6511
Kecalka 395 příspěvků 18.08.19 18:24

Takovou situaci jsem zažila a stejně, ať ti tu poradí kdo chce, co chce, stejně si na to musíš přijít sama. Nechce z tebe mít partnerku, chce kamarádku s výhodami. Trapis se pro něj zbytečně, nikam to nepovede.
Já si to, i když po až moc dlouhé době uvědomila, úplně ho odstřihla, vyhybala se kontaktu s ním, soustředila se a zacala pracovat na sobě a svém znicene sebeucte. Těch nešťastných let svým způsobem teď nelituji, protože mi daly cennou zkušenost, jak už to nikdy v životě mít nechci a pomohlo mi to najít si novy, krásný, zdravý a šťastný vztah. Držím ti palce, ať to zvládneš, není jednoduché se z toho vyhrabat ;)

lilithlilith
Zasloužilá kecalka 646 příspěvků 18.08.19 19:12
@Elephantka píše:
Kopla bych ho do rite s rozbehem, mamlase. :pankac:
:lol: :lol: :lol: :lol: sakra to sedlo, díky, fakt jsem se zasmála :D
Merapi71
Povídálka 37 příspěvků 18.08.19 19:26

Nech ho hledat jehov smysl života a Ty si najdi jiný smysl života. Jste oba mladí, tak poznavejte svět a nesvazujte se zatim ve velmi vážném vztahu. Užívejte si mládí a svobodu.

Lucy75
Ukecaná baba ;) 1222 příspěvků 18.08.19 19:32

Bohužel..
nerada to píšu - ALE tohle není o smyslu života.. to je blbost.. prostě tě už nemiluje..
ale je srab či vychcan to řešit napřímo, má tě v hrsti
zachovej si prosím tvář a svou cenu a hodnotu, a aspoň na oko se obrň a nebuď mu vždy a všude po „ruce“ o jiných orgánech radši nepíšu…
rozchody dělají šrámy, ale jsi mladá, tohle se prostě stává.. je to SRAB
PS : a z mých zkušeností je to opravdu přesně tak, jak píše @káťa zkus to…

sediza
Závislačka 2796 příspěvků 18.08.19 22:22

Přečti si knihu Proč muži chtěji potvory. Pak ti dojde, co je špatně… kamaradka diky tomu ziskala chlapa zpet a dokonce se vzali a maji 2 deti.

Váš příspěvek
Reklama