Reklama

Jsem už zralá k psychologovi?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.09.18 12:03
jsem už zralá k psychologovi?

Ahoj :mavam:, už jsem ze všeho unavená a nas. aná… Ach jo, kolikrát si příjdu jak blázen. Vypěním kvůli každé maličkosti. S dětmi jsem nonstop 24 h denně. Manžel když příjde z práce, má práci kolem baráku a i když se snaží, tak s dětmi si hraje málo. :,( Doma máme neskutečný nepořádek, protože to fakt s dětmi nezvládám ( doufám, že je to jen období, protože dřív jsem to zvládala v pohodě). Do toho teď připravujeme- spíš já oslavu synových prvních narozenin a mám sto chutí se na to vyprdnout. Dcera brečí kvůli každé blbosti, když ji něco nejde, když není všechno po jejím, když chce spát, když nechce spát, no prostě skoro furt. Do toho jediná funkční babička, která měla o moje děti zájem ( tchýně) je už půl roku v nemocnici a teď jde na LDN… Můj táta ani nezavolá jak se děti maj a jak dcera ve školce (v pondělí šla poprvé) to od sebe bydlíme 15 km. Mamku nemám, ta umřela když mě bylo 20. A,,macecha,, se stará jen o mou ségru, která je podle ní nejlepší, nejchytřejší nejkrásnější. :? Moje mamka se s tátou rozvedla když mě bylo 6 a od 6 do 10 se o mě táta staral sám, pak si našel tu zmiňovanou macechu, kterou mám sice ráda, ale už mě taky leze na nervy. A můj táta? jak jsem už psala, nezavolá a nemá zájem. Když se potkáme u babičky, nebo ve městě tak spolu mluvíme, ale jinak se neozve. Když potřebuji pomoct, tak sice pomůže, ale ne ohledně dětí. Když jsem potřebovala pohlídat dceru jen na 1 a půl hodiny, tak řekl že ne, že si chce odpočinout. Přitom by s ní nic namáhavého nedělal. Strašně mě chybí mamka… :,( :,( :,( Ach jo… Jsem ještě vůbec normální? :nevim: A to do toho chci začít dělat dálkově vysokou, ale nevim nevim, jestli to vůbec má cenu :( Děkuji že jste si to přečetli. už jsem to někde musela vyventilovat :(

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Emimin7
Echt Kelišová 8835 příspěvků 08.09.18 12:08

Nemyslím si, že psycholog je namístě. Zdá se, že máš jednoduše příliš stresující život. Potřebuješ tedy vyřadit trochu stresu ze života.

malá_holka
Kelišová 5109 příspěvků 08.09.18 12:08

na mašlu :nevim: všichni se jdem pos.rat a mame toho moc a přesně takto to vypadá. :nevim: snažíš se pro okolí nebo pro sebe? nebylo by ti líp se na to vysjat? :nevim: a největší tajemství na konec, děláme si to sami.

Halamka
Závislačka 3572 příspěvků 1 inzerát 08.09.18 12:09

Kolik máš děti?

malá_holka
Kelišová 5109 příspěvků 08.09.18 12:09
@Emimin7 píše:
Nemyslím si, že psycholog je namístě. Zdá se, že máš jednoduše příliš stresující život. Potřebuješ tedy vyřadit trochu stresu ze života.

hele a mě si doporučoval zobání :nevim: no toto :lol:  8o

Emimin7
Echt Kelišová 8835 příspěvků 08.09.18 12:16
@malá_holka píše:
hele a mě si doporučoval zobání :nevim: no toto :lol: 8o

Ty jsi ale psycho. :mrgreen:

Uživatel je onlineMalaga
Generální žvanilka 24597 příspěvků 08.09.18 12:17

Psycholog ti děti nepohlídá… Už teď máš toho plný kecky a fakt není dobrý nápad si k tomu přibrat školu… Akorát stres zesílí a může se dostavit pocit méněcennosti, žes třeba školu nezvládáš…
Spíš než za psychologa dej peníze paní na úklid a odpočiň si…

atominnka
Generální žvanilka 21616 příspěvků 08.09.18 12:19

Měla jsem to stejně. NA chlup. plus já chodila do práce a přivydělávala si a muž jen vyčítal, že tohle nění a tamto není.. :pocitac: :zed: Neporadím, ale bohužel u mě pomohl rozvod… Jen jsem chtěla napsat, že v tom nejsi sama a drž se

sediza
Ukecaná baba ;) 1518 příspěvků 08.09.18 12:20

Vzhledem k tomu, že svůj život nezvládáte už ted, nevím jestli by jste se z VŠ naprosto nezhroutila. Já ale nevidím, kde je problém. Jste zdravá? Máte nějake chronické bolesti? Pokud ne, je to jen o nastaveni mysli a taky trochu o penezích. Máte penize na paní na úklid 1× týdně? Pokud ano, vyuzila bych pomoci někoho externiho. Dětem bych denně na hodinu pustila pohádky v angličtině a hodila bych si nohy nahoru. Jen vy si svůj život dokážete přizpůsobit tak, abyste byla spokojená. Nezamerujte se na ostatní -nehlidací babicky. Ale na sebe. A kolik je detem? Co jesle/skolka??

malá_holka
Kelišová 5109 příspěvků 08.09.18 12:22
@Emimin7 píše:
Ty jsi ale psycho. :mrgreen:

to jo, ale nepotřebuju pilule dokud nejsem nebezpečná pro okolí :nevim: a jsem psycho samoléčitel :nevim:

malá_holka
Kelišová 5109 příspěvků 08.09.18 12:23

@Emimin7 a proc jsem jako psycho? :think:

Helileli
Závislačka 2862 příspěvků 08.09.18 12:26

Vy máte nějaké rozsáhlé hospodářství, že veškerý čas po práci muži spolkne „práce kolem baráku“? Já jen že bydlím sama s dětmi v domku a zatím jsem si nevšimla, že by člověk musel kolem baráku trávit hodiny a hodiny.
A pokud hospodářství máte, předala bych mu děti a šla si vyčistit hlavu kydanim hnoje a krmením slepic. Máš děti ve věku, kdy je to trochu na mašli, batole a období vzdoru je děsná kombinace.

Nicméně tě ubíjí i tvá nenaplněná očekávání, že někdo z okolí přijde a děti pohlídá. Zkus akceptovat fakt, že to teď takto je, že děti nikdo nepohlida, že pokud chceš mít něco uděláno, bude to buď s nimi nebo vůbec. Uleví se ti psychicky, když nebudeš zklamaná, že ti tvuj otec nepohlida.
VŠ bych za této konstelace nedávala, počkala bych alespoň rok dva, dokud i mladší dítě nebude víc samostatné.
Snažila bych se víc zapojit otce dětí, ono teď na mateřské všechno kolem děti zastanes, ale když se vrátíš do práce na plný úvazek, tak on najednou začne mávnutím kouzelného proutku fungovat? Ať taky někdy udělá veceri, uloží děti, nechá tě jít v klidu nakoupit. Ty děti jsou i jeho, měl by se starat.

Ou
Kelišová 5095 příspěvků 08.09.18 12:29

Zralost na psychoterapii se pozná tak, že člověk se už smířil s tím, že to co furt dokolečka zkouší ze všech sil prostě nevede tam, kam by chtěl a už ví, že bude muset věci dělat jinak.

No a psycholog mu pomůže porozumět tomu proč dostavadní vzorce nefungujou a prozkoumat co by fungovat mohlo - a to v bezpečném prostředí, bez toho aby člověka někdo soudil, kritizoval a podobně.

Podle toho co píšete je toho na vás prostě moc a nemáte zatím moc způsobů, jak si od zátěže ulevit a kde nabrat síly.

Jo - s tím by psychoterapie mohla něco udělat.

@Emimin7 píše:

To je ale luxusní hraběcí rada.

Emimin7
Echt Kelišová 8835 příspěvků 08.09.18 12:30
@malá_holka píše:
to jo, ale nepotřebuju pilule dokud nejsem nebezpečná pro okolí :nevim: a jsem psycho samoléčitel :nevim:

To je úplný nesmysl. Pilule potřebuje člověk, kterému vlastní psychický stav překáží v životě a sám na to nestačí. Navíc jsi popisovala, že máš vtíravé myšlenky a problémy se vztekem.

Emimin7
Echt Kelišová 8835 příspěvků 08.09.18 12:30
@malá_holka píše:
@Emimin7 a proc jsem jako psycho? :think:

Nemyslel jsem to doslova. Jen jak jsi o sobě psala s tím vztekem.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejznámější český vodník Josef Dvořák: Na prahu osmdesátky vypadá prostě skvěle

Když se řekne vodník, každý si hned vybaví Josefa Dvořáka (76). Herec totiž,... číst dále >

Prsten ve vagině, zvracení nebo zbořený dům. Tyto žádosti o ruku se moc nepovedly

Žádost o ruku je sakra důležitá věc. Někdo to provede klasicky, moc se s tím... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máš doma tyrana, vypadni od něj, radila vyměněná manželka

V jedné domácnosti z Výměny manželek si tentokrát zkusili spolu deset dnů žít... číst dále >

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >