Jsem v domácnosti a nemám peníze

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
17.10.21 20:21

Jsem v domácnosti a nemám peníze

Nechci si stěžovat, souhlasila jsem s tím s manželem, on dost vydělává a já se starám o domácnost. Děti zatím nemáme. Pracovala jsem naposled před 3 lety. Bohužel nemám žádný vlastní příjem, pro kamarádku občas dělám nějaké drobné práce, ale to jsou opravdu malé částky…
Nevím, jak to řešit. Nákupy obstarává manžel, jednou za čas dostávám peníze, abych si koupila něco na sebe, plus mám nějaké úspory, ale ty se tenčí. Bydlíme docela daleko od města, řidičák nemám.
Teď už mi docházejí peníze třeba i na to pojištění a nevím jak to řešit. Nevíte někdo? Na pracáku mi nic nedají neb jsem za poslední 2 roky nepracovala a neplatila si soc. pojištění. K tomu mám ještě malý dluh. Snažila jsem se najít brigádu, ale kvůli mezeře v cv jsem nešla ani pohovor. Upřímně manžel nechce ať pracuji, ale situace s penězmi je šílená, jsem z toho psychicky špatná a nevím co dělat…

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
34440
17.10.21 20:23
@Anonymní píše:
Nechci si stěžovat, souhlasila jsem s tím s manželem, on dost vydělává a já se starám o domácnost. Děti zatím nemáme. Pracovala jsem naposled před 3 lety. Bohužel nemám žádný vlastní příjem, pro kamarádku občas dělám nějaké drobné práce, ale to jsou opravdu malé částky…
Nevím, jak to řešit. Nákupy obstarává manžel, jednou za čas dostávám peníze, abych si koupila něco na sebe, plus mám nějaké úspory, ale ty se tenčí. Bydlíme docela daleko od města, řidičák nemám.
Teď už mi docházejí peníze třeba i na to pojištění a nevím jak to řešit. Nevíte někdo? Na pracáku mi nic nedají neb jsem za poslední 2 roky nepracovala a neplatila si soc. pojištění. K tomu mám ještě malý dluh. Snažila jsem se najít brigádu, ale kvůli mezeře v cv jsem nešla ani pohovor. Upřímně manžel nechce ať pracuji, ale situace s penězmi je šílená, jsem z toho psychicky špatná a nevím co dělat…

Nechala jsi ze sebe udělat nesvéprávnou onuci s dluhem. Nejkratší cesta do pekla.Tedy pokud nejsi troll.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.10.21 20:24

Troll bohužel fakt nejsem…

• Citovat
  • Nahlásit
4039
17.10.21 20:25

Nevyčetla jsem z toho, zda vám tedy skutečně docházejí peníze, nebo zda jen nechápete, že v manželství jsou vaše peníze společné. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1350
17.10.21 20:25

8o A co v te domácnosti delas, kdyz nemate deti? Uklizis uklizene? A i kdyby vam obema vyhovovalo, ze on pozaduje perfektní servis a tobe to nevadí, tak ti musi preci davat penize. Tvoje peníze, mimochodem, jste manželé.
Co delat je asi jasne, bud jdi makat a zacni se o sebe starat jako dospely clovek, nebo dal delej hospodyni ale nech si za to taky primerene platit. Cekas, ze ti bude stat dotovat tri roky prazdnin?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
185
17.10.21 20:28

Promiň ale pokud si zadlužená tak si fakt nemůžeš dovolit být jenom tak doma :nevim: až ho splatíš tak klidně ale takhle, z čeho se ten dluh jako splácí?
To jestli ti bude chlap dávat peníze si máte domluvit vy, ale asi se mu moc nechce. Tak si najdi práci a začni se o sebe starat jako dospělej člověk. Takhle seš jak malé dítě co brečí že nemá kapesné. Teda, zadlužené malé dítě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4074
17.10.21 20:29
@Anonymní píše:
Teď už mi docházejí peníze třeba i na to pojištění a nevím jak to řešit. Nevíte někdo? Na pracáku mi nic nedají neb jsem za poslední 2 roky nepracovala a neplatila si soc. pojištění. K tomu mám ještě malý dluh. Snažila jsem se najít brigádu, ale kvůli mezeře v cv jsem nešla ani pohovor. Upřímně manžel nechce ať pracuji, ale situace s penězmi je šílená, jsem z toho psychicky špatná a nevím co dělat…

Jak jsi toto mohla dopustit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2469
17.10.21 20:30

Jak „ti dochazeji penize na pojisteni“? On chce, at jsi doma, tys na to pristoupila, doma delas… neco, na cem jste se domluvili, tak snad vsechny vydaje plati on, ne?
Penize, co vydela, jsou mimochodem vas obou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
501
17.10.21 20:31
@Anonymní píše:

Jděte pracovat. Protože pokud si neplatíte sociálku, tak můžete špatně dopadnout. Tam u vás nejezdí nějaká doprava? Vlak, bus, spolujízda, na kole? A proč jste doma? Proč by Vám měli na pracáku něco dávat?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní

Psala jsem, že jsem dost posílala cv a odezva byla malá. Mám mezery v životopise, navíc všude tušili, že budu chtít děti…Do toho muž nechce, abych šla v nejhorším někam do obchodu, je dost známý a nechce, aby si lidi ukazovali, že jeho žena stojí za kasou a on ji neuživí…je dost konzervativně založený. Nečekala jsem, že to takto nějak dopadne, no. Navíc tím, jak jsem doma, tak je ze mě asociál a mám dost problémy s komunikací, vypadla jsem z toho, nemám auto, jsem odříznutá a bojím se chodit pomalu ven…

• Citovat
  • Nahlásit
618

Zkus práci, třeba to zabere

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1620
17.10.21 20:32

Že si na něco takovýho vůbec přistoupila.. nechápu. Si najdi práci, co ti brání? A budeš soběstačná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34440
@Anonymní píše:
Psala jsem, že jsem dost posílala cv a odezva byla malá. Mám mezery v životopise, navíc všude tušili, že budu chtít děti…Do toho muž nechce, abych šla v nejhorším někam do obchodu, je dost známý a nechce, aby si lidi ukazovali, že jeho žena stojí za kasou a on ji neuživí…je dost konzervativně založený. Nečekala jsem, že to takto nějak dopadne, no. Navíc tím, jak jsem doma, tak je ze mě asociál a mám dost problémy s komunikací, vypadla jsem z toho, nemám auto, jsem odříznutá a bojím se chodit pomalu ven…

co umíš, jaké máš vzdělání?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
104
@Anonymní píše:

Manžel dost vydělává, chce, abys byla doma a ty od něj nedostáváš peníze. Tak bych to asi shrnula.
Jak to budeš dělat dál? Jak jednou budeš chtít žít, když nebudeš mít nárok na důchod, protože si nic neodvádíš na sociální?
Vykašlala bych se na přání chlapa a našla si práci. Jakoukoliv. Děti nemáte, jsi zřejmě ještě mladá, můžeš si případně i doplnit vzdělání, dokud to ještě hlava pobírá.
Máš prostě možnost svůj život změnit, ale tak, jak to nyní vedeš, to je prostě cesta do pekel.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4039
17.10.21 20:33
@Anonymní píše:
Psala jsem, že jsem dost posílala cv a odezva byla malá. Mám mezery v životopise, navíc všude tušili, že budu chtít děti…Do toho muž nechce, abych šla v nejhorším někam do obchodu, je dost známý a nechce, aby si lidi ukazovali, že jeho žena stojí za kasou a on ji neuživí…je dost konzervativně založený. Nečekala jsem, že to takto nějak dopadne, no. Navíc tím, jak jsem doma, tak je ze mě asociál a mám dost problémy s komunikací, vypadla jsem z toho, nemám auto, jsem odříznutá a bojím se chodit pomalu ven…

To nechápu.
Tak máš známého, konzervativního muže, co tě chce doma.
A nedává ti ani dost peněz na minimální výše pojistného? 8o
To jedete ten tradiční model nějak divně napůl, ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat