Jsem v háji - nevím kam na střední prosím o radu

28.4.21 14:45

Jsem v háji nevím kam na střední prosím o radu;(

Dobrý den, momentálně jsem chodila bohužel na kuchař-cisnik ale už mám toho plně zuby učitelé hrůza des.. Od září bych chtěla na jinou… Jen nwm jakou🥺 Co je špatně nwm co by mne osobně bavilo chtěla jsem vždy zdravku atd jenže na to jsem blbá Angličtina mně fakt nejde a tak nwm kam… Nemáte nějaký tip?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
20673
28.4.21 14:47

Učební obor ošetřovatel?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
666
28.4.21 15:00

Tak neříkej, že jsi blbá a trochu se snaž. Tohle jsem nikdy nechápala… :roll: víš, ono to do hlavy nikomu samo neskace.

K dotazu: podívej se na seznam středních škol a oboru a vždycky si představ tu práci a jestli bys to chtela dělat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26201
28.4.21 15:03

No, měnit školu co rok, protože učitelé (ještě když jsi skoro rok ve škole nebyla) mi přijde přehnaný. Co na to rodina? Kolik ti je a kolikátý ročník děláš, nešlo by to už vydržet do konce?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1790
28.4.21 15:10
@Irenairča píše:
Dobrý den, momentálně jsem chodila bohužel na kuchař-cisnik ale už mám toho plně zuby učitelé hrůza des.. Od září bych chtěla na jinou… Jen nwm jakou🥺 Co je špatně nwm co by mne osobně bavilo chtěla jsem vždy zdravku atd jenže na to jsem blbá Angličtina mně fakt nejde a tak nwm kam… Nemáte nějaký tip?

Co má zdravka společného s ajinou? Krom toho, že je učební předmět což je myslím si všude. Upřímně angličtina mi nikdy nešla a přesto jsem nějak prolezlo k maturitě a maturovala s matiky a ta nebyla tak těžká bylo tam hodně učiva ze zš a prvák, druhák sš, takže přinejhorším maturovat z matiky (jakožto trojčlenka, pythagorova věta apod)
Začni si věřit a běž na zdravku, raději dělat x let to co tě baví než studovat 3 - 4 roky něco jen proto, aby jsi měla vzdělání a celý život jsi trpěla.
Přinejhorším si seženeš doučko na ajinu či matiku, aby jsi měla přípravu k maturitě, ale jinak jazyk ve zdravce nepotřebuješ. Jestli tedy nechceš pracovat v cizině a nebo stoupat ve zdravotnictví někde vysoko

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1790
28.4.21 15:13
@pikola píše:
No, měnit školu co rok, protože učitelé (ještě když jsi skoro rok ve škole nebyla) mi přijde přehnaný. Co na to rodina? Kolik ti je a kolikátý ročník děláš, nešlo by to už vydržet do konce?

Možná ji mění poprvé co ty víš, ale s nám studovala děvucha kdy nám bylo 16 let a ji 25 let :mrgreen: V pořadí už x škol, žádnou nedokončila, ale chytrá jak rádio. Učitele „byli nadšení“ kecala jim do výuky a zda se náhodou nespletli, že to má být tak a tak… :mrgreen:
Nedokončila školu ani s námi, skončila v 3 ročníku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53469
28.4.21 15:18

Je problém v uč. nebo tebe víc trápí lenora?
Tak snad najdu stejnou školu, kde uznají tento rok a nebudu začínat od nuly jinde :think:.
Co se stalo, tak strašného, že člověk ztratí rok života, aby začal na jiné škole?

Příspěvek upraven 28.04.21 v 15:19

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5599
28.4.21 15:19

Tak na kuchaře-číšníka od nás přijímají čtyřkaře a pětkaře. Takže jedině další učební obor. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28623
28.4.21 15:20
@smajlik345 píše:
Co má zdravka společného s ajinou? Krom toho, že je učební předmět což je myslím si všude. Upřímně angličtina mi nikdy nešla a přesto jsem nějak prolezlo k maturitě a maturovala s matiky a ta nebyla tak těžká bylo tam hodně učiva ze zš a prvák, druhák sš, takže přinejhorším maturovat z matiky (jakožto trojčlenka, pythagorova věta apod)
Začni si věřit a běž na zdravku, raději dělat x let to co tě baví než studovat 3 - 4 roky něco jen proto, aby jsi měla vzdělání a celý život jsi trpěla.
Přinejhorším si seženeš doučko na ajinu či matiku, aby jsi měla přípravu k maturitě, ale jinak jazyk ve zdravce nepotřebuješ. Jestli tedy nechceš pracovat v cizině a nebo stoupat ve zdravotnictví někde vysoko

No nevím, kdo asi tak chodí na obor kuchař - číšník.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28623
28.4.21 15:21

Moc si neumím představit, jak si to představuješ. Vždyť už jsou přijímačky, na nějaký přestup z učňáku na maturitní obor to nevidím. Jedině další učňák, ale nevím, jestli si moc pomůžeš. Navíc bys musela znovu do prváku.

Příspěvek upraven 28.04.21 v 15:36

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2998
28.4.21 15:25
@smajlik345 píše:
Možná ji mění poprvé co ty víš, ale s nám studovala děvucha kdy nám bylo 16 let a ji 25 let :mrgreen: V pořadí už x škol, žádnou nedokončila, ale chytrá jak rádio. Učitele „byli nadšení“ kecala jim do výuky a zda se náhodou nespletli, že to má být tak a tak… :mrgreen:
Nedokončila školu ani s námi, skončila v 3 ročníku

S náma do třídy na střední taky chodil „kluk“. Nastupovali jsme tehdy ve čtrnácti (pubertální paka) a jemu bylo 22 (pro nás staroch) :mrgreen:. Byla to jeho už třetí škola. A co myslíš? V únoru ve čtvrťáku zmizel. Později nám třídní řekla, že předčasně ukončil studium. Přitom blbej nebyl, známky lepší průměr. Ale asi se bál maturity :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63693
28.4.21 16:42

@Irenairča zvykni si.. Na každé škole najdeš blbeho učitele.. Nebo se víc uč aj a jdi na zdravku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10694
29.4.21 09:59
@Irenairča píše:
Od září bych chtěla na jinou… Jen nwm jakou🥺

no, vzhledem k tomu, že příští týden už jsou přijímačky, tak to od září stejně asi moc neklapne. počkej si do konce května, to už školy začnou vyhlašovat druhá kola přijímaček na neobsazená místa, třeba tě nějaký obor osloví. nemá smysl vybírat teď, když ani nevíš, co na tebe ještě zbyde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30.4.21 19:41

@truelly já jsem měla výborně vysvědčení bohužel obor jsem musela kvůli tomu že vlastníme restauraci nemohla jsem zdravku atd.. Měla jsem samé jedničky a jenom jednu dvojku a to z českého jazyka

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat