Jsem v ketoze, nebo ne?

Anonymní
28.10.19 07:46

Jsem v ketoze nebo ne?

Dobrý den dnes je to pátý den co nejím sacharidy. Vyřadila jsem ovoce přílohy a pečivo. Kombinují výrobky ketodiet s masem a zeleninou občas sýr. Dneska jsem si zkoušela měřit ketony v moči a objevila se mi světle růžová barva. Neměla by se ukázat ta nejtmavsi? Jsem teda v ketoze nebo ne? Děkuji za názor

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

5971
28.10.19 07:49

Testovani z moce je velmi nepresne! A ano telo pomalu najizdi do ketozy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
38520
28.10.19 09:26

Další co podlehla módnímu trendu. Tělo potřebuje sacharidy. Zjisti si o tom něco a neblbni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
636
28.10.19 09:34

@lucenka prosim, dej mi sem neco na cteni, nejaky odkaz, vlastni zkusenosti?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
38520
28.10.19 09:47
@bobulka88 píše:
@lucenka prosim, dej mi sem neco na cteni, nejaky odkaz, vlastni zkusenosti?

Stačí trochu používat rozum a přemýšlet, že nadměrný příjem bílkovin nezdravě zatěžuje ledviny ;) a sacharidy potřebuješ třeba pro regeneraci svalů.
https://hubnuti-dieta-a-zdrava-strava.zdrave.cz/…nase-zdravi/
https://www.womanonly.cz/…dy-a-spatne/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11002
28.10.19 09:57

Ketoza neni o nadmernem prisunu bilkovin. Naopak, spoustu lidi to z ketozy vyhazuje. Ketodieta je- nizke sacharidy, primerene proteinu (mnozstvi proteinu by se nemelo nejak zvlast lisit od normalni stravy) a hodne tuku.
V moci je to nepresne, ale stejne presnou hodnotu vedet ani nepotrebujes. Pokud to uz ruzovi, najizdis do ketozy, ale na to, aby se telo adaptovalo na tuky potrebujes vic casu. To je proces, ktery bude trvat nekolik tydnu. Musis hodne pit a solit!!!, a brat magnezko.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11002
28.10.19 09:58

Tohle jen tak namatkou…jsou i studie z mnohem delsi doby, je to dieta sledovana i velmi dlouhodobe, protoze se timto standartne leci deti s epilepsii a ty pak jedou oprvadu velmi striktni verzi:
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/…/PMC2716748/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
636
28.10.19 10:07

@lucenka asi tyhle odborny argumenty necham na @Lenka_Hal Sama za sebe ale muzu rict, ze pan doktor si o LCHF moc nezjistil (jestli teda mluvime o tomto), protoze by vedel, ze tuky se neomezuji a bilkoviny prekracovat taky nemas, jak zminila Lenka, vyhodi te to z ketozy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
28.10.19 10:11
@lucenka píše:
Další co podlehla módnímu trendu. Tělo potřebuje sacharidy. Zjisti si o tom něco a neblbni.

Já už zkusila všechno včetně krabickove diety a ni nefunguje. Mám obezitu 2.stupne a potrebuju nějak nastartovat hubnutí a shodit abych mohla začít víc sportovat

• Nahlásit
  • Citovat
11002
28.10.19 10:18
@Anonymní píše:
Já už zkusila všechno včetně krabickove diety a ni nefunguje. Mám obezitu 2.stupne a potrebuju nějak nastartovat hubnutí a shodit abych mohla začít víc sportovat

Pokud je to tak, budes potrebovat jit na tech 20g sacharidu nebo niz a vydrzet. A opravdu nezapomen na ty elektrolyty a hodne pit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
38520
28.10.19 10:22
@Anonymní píše:

A co si najít pořádného dietologa, co ti sestaví jídelníček přesně na míru a nehuntovat si tělo radami z internetu?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35286
30.10.19 18:40

Ketony v moči na papírku se ti mohou ukázat i při konzumaci sacharidů, spíše se ukážou v případě, že tělo hladoví, nezávisle na tom, jestli jsi snědla sacharidy, bílkoviny nebo tuky. Případně mohou značit infekci močových cest. Pokud ti nefungovala zatím žádná redukční dieta, kterou jsi zkusila, opravdu by bylo na místě řešit s praktickým lékařem a následně s dietologem. Také je možné, že máš nějaký zdravotní problém, takže bych vyhledala lékaře a probrala to s ním.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11002
30.10.19 19:14
@Tiger-lily píše:
Ketony v moči na papírku se ti mohou ukázat i při konzumaci sacharidů, spíše se ukážou v případě, že tělo hladoví, nezávisle na tom, jestli jsi snědla sacharidy, bílkoviny nebo tuky. Případně mohou značit infekci močových cest. Pokud ti nefungovala zatím žádná redukční dieta, kterou jsi zkusila, opravdu by bylo na místě řešit s praktickým lékařem a následně s dietologem. Také je možné, že máš nějaký zdravotní problém, takže bych vyhledala lékaře a probrala to s ním.

Pri jake situaci se objevi ketony v moci, kdyz clovek ji sacharidy???

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35286
30.10.19 19:27

@Lenka_Hal Při stavu, kdy je příjem nižší než výdej. Vyzkoušeno i osobně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
636
30.10.19 19:30
@Tiger-lily píše:
@Lenka_Hal Při stavu, kdy je příjem nižší než výdej. Vyzkoušeno i osobně.

Tak ted dame ketozu stranou, ale jak jinak chces zhubnout, nez mit prijem nizsi nez vydej? 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama