Jsem v porodnici a chce se mi brečet

Anonymní
23.2.20 16:31

Jsem v porodnici a chce se mi brečet

Ahoj, holky jsme 3 den v porodnici, malou od rána musím dávat vážit před kojením i po kojení, má prý 10% úbytek váhy zatím takže co hodinu teď chodíme vážit a kojím… Od rána tedy jen kojím, kojím, mliko se začíná nalejvat až teď, cítím to na prsou..a malá vypije tak 10tku takže 10gramu navíc, za každé kojení chci se zeptat zítra je 4 den měli by nás pustit, myslíte že nás pustí? Můžou nás tu držet když malá jinak kaka, čůra, je zdravá nebo lze podepsat reverz? Já jsem tu nešťastná, unavená chci domu ????do svého klidu kde to půjde určitě líp jsem druhorodicka nevím zda i k tomu přihlíží doktor…

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1500
23.2.20 16:40

Přihlíží k tomu, ze jsi zkušená matka, úbytek 10% je snad normální, ne?
Jestli tě pustí, to rozhodne stejne doktor.
Já rodila sekcí ve čtvrtek a v pondělí jsme šli domu, a to mel kluk porad čím dál vyšší hodnoty žloutenky. Každý doktor to bere jinak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22880
23.2.20 16:41
@Anonymní píše:
Ahoj, holky jsme 3 den v porodnici, malou od rána musím dávat vážit před kojením i po kojení, má prý 10% úbytek váhy zatím takže co hodinu teď chodíme vážit a kojím… Od rána tedy jen kojím, kojím, mliko se začíná nalejvat až teď, cítím to na prsou..a malá vypije tak 10tku takže 10gramu navíc, za každé kojení chci se zeptat zítra je 4 den měli by nás pustit, myslíte že nás pustí? Můžou nás tu držet když malá jinak kaka, čůra, je zdravá nebo lze podepsat reverz? Já jsem tu nešťastná, unavená chci domu ????do svého klidu kde to půjde určitě líp jsem druhorodicka nevím zda i k tomu přihlíží doktor…

Mě pustili, až když malý přibral. Bylo to hrozný, nedělala jsem nic jiného než vážila. Já byla navíc po akutním CS. Nakonec jsem šla domů 6. den :roll: A sestra, proč všechny chceme domů, když tady máme veškerý komfort :P

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3098
23.2.20 16:46

Tohle vazeni je fakt opruz. V nasi porodnici uz to nasteati zrusili a vazi se jen ty, co hodne ubiraji. Pusti te, az bude maly pribirat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
112
23.2.20 16:47

@Russet tak na tohle se moc netesim… V nemocnicich jsem par let prakticky bydlela a vim, ze i 3 dny po porodu pro me budou neuveritelna psychicka muka komfort, nekomfort

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7855
23.2.20 16:47

Naprosto tě chápu, mně bylo v porodnici taky psychicky nedobře. Pokud jste obě v pořádku, určitě vás zítra pustí. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.2.20 16:53

Já si vyžádala den navíc. Hele jsi prostě „na hromádce“po porodu, rozumím :hug: brzo bude lépe. Ale používej pusu, přijde sestra ptej se, zjišťuj. My nevíme, jaká má tvoje porodnice pravidla a jaký je zdravotní stav dítěte :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49044
23.2.20 16:55

Tak s úbytkem se počítá ne? To by musela drasticky hubnout aby nepustili ;) Pokud sama vidíš že kojení je ok tak by váha měla jít pomalinku nahoru. Kolik váží? Já měla vždy nedonošené, alespoň papírově :lol: a rovnou mne řekli že pustí až dítě vypije celou dávku samo a u malé se i primářka sekla. prý at počítám min 14 dní že tam budeme i se žloutenkou nás pustili 5 den domů :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
641
23.2.20 16:59

Záleží na porodnici, na Bulovce by mě nejspíš pustili, v Podolí ne a muselo by mimco začít přibírat a pokud klesla váha o víc než 10% tak tim to bylo víc hlídané, a nemá tvoje miminko žloutenku?? 10ml je dost málo teda, ale jak píšeš že teprv se ti nalivaji prsa tak se to určitě zlepší už třeba každou chvilku, podle mě tak 30-40 ml když vypije tak to je ideální, ale reverz můžeš podepsat…je to pak už tvoje zodpovědnost, pokud už bys to tam nedávala ani psychicky, řekni jim to, třeba na to budou brát ohled, není před víkendem tak k pediatrovi budeš mít prostor případně chodit…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
691
23.2.20 17:00

Naprosto to chápu. Taky nás v porodnici drželi o den déle, prsa se mi nalívaly strašně pomalu, malý nechtěl pít, jakékoliv kojení bylo peklo a k tomu ho furt svlíkat, vážit, oblíkat a zapisovat jak idiot. Postele hrozné, furt kravál, řev, lidi na pokojích, furt pípající monitory…
Podle mě jenom čekají na to, jestli dítě alespoň začne přibírat zpět. Nemusíte se dotáhnout na porodní váhu, stačí když dítě přibírá alespoň něco.
Držte se, pokud už se vám prsa nalívají a malý přibírá (byť pomalu), tak vás pustí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
791
23.2.20 17:01

Úplně ti rozumím, já byla odhodlána podepsat kdyztak reverz. Nakonec nás pustili… Poslední den jsem probrecela celý.. Hlavu vzhůru :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.2.20 17:08

Cim je dite buclatejsi tim muze ztratit vic.. uplne v klidu pravdepodobne vas pusti. ASi jsi i dost rozhozena s hormonama.. ja zase byla mimo z tphp ze mi mala spadne museli mi ji na kojeni podavat az kdyz jsem si sedla dala na sebe polstar tak mi ji nekdo musel podat a pak jsem byla s hopna nakojit.. kdyz nebil nikdo kdo mi pomohl tak jem kojila vleze a posteli.. proste iracionalita v jinem podani.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1236
23.2.20 17:13

Brečíš, protože hormony. V den laktace se spouští i slzy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11719
23.2.20 17:50

A myslíš si, že to doma bude lepší? tak podepiš reverz pro dítě a nashle. Ale jestli potřebuješ podporu a dohled doktorů, tak tam zůstaň. Co dětská doktorka, myslím tu, co máš pro děcko domluvenou, věříš jí? znáš ji? Zavolej jí a zeptej se na názor, jestli ti na dítě dohlídne. Jako vážení před a po jídle, na to bych se jim víš co :nevim: Ale já měla domluvený, že když se mi v porodnici nebude líbit podepíšu revers… :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
32998
23.2.20 18:50

S ubytkem se pocita, ja sla domu a syn mel - 200g nez pri narození… Jinak vahu jsem bojkotovala.. Posledni den uz jsem si pripisovala vahu po kojeni jak jsem chtela.. :nevim: za zadkem si sestry pri vážení nestaly… Jinak klidne muzes podepsat i reverz… Ale pustit by te meli i tak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama