Jsem v těžké situaci - těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
snezenka.30
Nováček 7 příspěvků 12.01.09 20:50
Jsem v těžké situaci - těhotenství

Dobrý večer maminky, nevím jestly mě mezi sebe vezmete a dokážete pomoct a poradit. Pár hodin jsem dumala jestly jsem napsat nebo né. Jsem ve velmi špatné situaci a nevím si rady. Minulý týden ve středu jsem zjistila že jsem ve 2 měsíci těhotenstvý. Ale to není to špatné,je to naopak moc pěkné,ale té mé radosti předchází spousta jiných špatných okolností. Jako to že manžel před vánoci přišel kvůli krizi o práci, já sama už jsem na ÚP skoro 2 měsíce a doma už tři dítka máme. Manžel je sice snažilka a práci hledá kde může je z toho nervozní a má strach že tu situaci nezvládneme. Padl tady návrh POTRAT, ale oba se ho bojíme tak jako toho že se to narodí do bídy. Je to složitá situace..Manžel to miminko chce tak 50 na 50. Chce ho,ale také nechce, pořád říká že když koukne hodne do budoucnosti tak to nezvládneme a do potratu mě nutit nechce, nechává to rozhodnutí na mě. Ale já sama nevím jestly tím že si ho necháme udělám správnou věc. Přectava se ho zbavit je hrozná,ale je hrozná i představa si ho nechat a nevědět jestly ta práce bude..a budeme to zvládat.. Nejmladšímu synovi je 8 let a nepočítala jsem stím že bych měla ještě mimi. Nemám na mimi ani věcičky, vaničku,kočárek­..prostě vůbec nic. A upřímně na to v tuhle situaci ani není… Říkáte si asi,tak nad čím se rozhoduje když na to nemá!!!!!!! Ale já cítím jak to bříško roste a viděla jsem toho tvorečka na ultrazvuku. JE TO PRO MĚ TĚŠKÉ. Prosím poradte, co mám dělat dál...... :cry: :cry: :cry: :cry:

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
hanucha
Závislačka 3328 příspěvků 12.01.09 21:30

A neuvazovala jsi o adopci? Myslim, ze tu neni zrovna malo holek, co by ti bylo dost vdecnych… Prece potrat neni jedine reseni. Chapu tvoji situaci, nebudete to mit lehke a preju, at se rozhodnete spravne!

čičinka
Echt Kelišová 8297 příspěvků 12.01.09 21:50

Snezenko , snažila jsem se tvoji situaci alepoň v duchu představit.

Zrovna jsem něco přerovnávala v tom, co mám připravené pro mimi. spousta z toho jsou „zbytečnosti“. Věci, které dělají péči o miminko jednodušší, ale k přežití nejsou potřeba. Spousta věcí se dá koupit po bazárcích za pár kaček. Spusta věcí zkrátka není potřeba, pokud si člověk najde levnější alerntivu (jen nahodile, není potřeba přebalovák, stačí podložka na posteli, kočár může být neznačkový z druhé ruky…atd) Věci se dají koupit jen nezbytné, zbytek můžeš dokoupit za porodné. Dá se ušetřit látkovkami z druhé ruky a neznačkovými jednorázovkami. A tak dále.

Co bude za rok touhle dobou? Manžel už bude mít zřejmě dávno práci. Děti budou už zase o rok starší, rozumnější. A co ty? Buď budeš mít miminko, které nebude mít všechny vymoženosti. Nebo budeš dlouho po potratu.

Jenže mám pocit, že na něj jít nechceš. Jak moc si člověk může vyčítat potrat, když po několika měsícíxh se finanční situace ustálí, a zbyde ti jen pocit, že to bylo špatné rozhodnutí.

Pokud by pro tebe bylo dítě jen problém, potrat je řešení a to co nejdřív. Pokud k němu máš už teď takový vztah, jaký cítím z příspěvku, nechoď.

V nejhorším je vždy možné dát miminko k adopci, jak tu bylo napsáno.

Moc držím palce, ať už bude tvé rozhodnutí jakékoli.

Anonymni
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.01.09 22:20

Milá sněženko, trochu se poznávám v tvém příspěvku. Můj manžel sice není bez práce, ale já momentálně na neschopence a tím moje příjmy podstatně klesly. Jsem totiž v 15tt a čekám čtvrté dítě jako ty. Že už mi rozhodně neni dvacet asi psát nemusím. Taky jsem váhala a skóre bylo 50 na 50. Hlavně finance mě trápily a možná i trochu nechuť znovu piplat děťátko přes první třídu, základku atd. Taky se mi nechtělo vypadnout „z vlaku“ a odejít z práce, přestat kouřit, nedat si pivko. Já vim, jsou to malichernosti a nekouřit nám jedině prospěje, ale mě se do toho pořád chtělo jen na 50%. Můj manžel to víceméně taky nechal na mě, přece mě nebude nutit do interupce. Vím ale, že to mimi moc chce. Je to můj druhý partner a máme spolu jednu holčičku. Vždycky mu říkám, že on se má, on má jen jedno dítě a já tři :D :D , tak teď bude mít dvě a já už čtyři. Ale hlavně jsem chtěla řict, že jsem se nakonec rozhodla pro mimi. Chvíli, asi měsíc jsem se cítila jako že jsem se musela nedobrovolně smířit s těhu, protože těch 50% proti mi nedovolilo jít na přerušení, ale postupně si zvykám víc a víc a myslím, že mi to přinese nějaké nové „obzory“. Mám moc ráda svoje děti, každé je jiné a bez nich by můj život neměl smysl. Souhlasím s čičinkou , že výbavička je to poslední. Dnes je spoustu bazárků a sekáčků a mimčo můžeš koupat i ve velké vaně. Fakt není třeba kupovat nadstandart. Prostě já si řekla, že ono to nějak dopadne , hlady neumřeme a těhu trvá opravdu 40 týdnů a do tý doby se věci změní. Až mě začne prcek kopkat, budu štěstím bez sebe. Už minule jsem koukala na UTZ, jakej je to človíček. Taky děti strašně rychle rostou. Moje nejmladší má 4 roky, je samostatná, šikulka. Tak držim palečky k tomu správnýmu rozhodnutí. :D

harpyje
Extra třída :D 10672 příspěvků 12.01.09 22:28

sněženko, přečetla jsem si tvůj příspěvek, a je mi to jasné- ty už jsi rozhodnutá- na potrat nepůjdeš. :D
a já jsem tady od holek získala i dost informací, co lze pro mimčo obstart levneji, co nemusi byt vubec… novou věc neměl náš prcek ani jednu. :wink: (kromě spotřeního materiálu pochopitelně)
gratuluju a at te tehotenství moc nezlobí!
 har.

Anulka
Ukecaná baba ;) 2237 příspěvků 13.01.09 05:15

Ahoj sněženko, když koukneš na stránky mimibazaru, je tam spousta maminek co hromadu věcí „věnuje“ a nejsou to díravé věci, ale věci, které maminky, které maminky propagující „značkové“ si nekoupí. Přitom si myslím při rychlosti, jak miminko roste někdy dost věcí ani nestihne obléknout. Vím není to jen o věcech, ber to tak na ÚP jsem byla párkrát a sama vím, že pokud si práci sama nenajdu, tak ÚP mi ji nenajde. Takže 3-4 roky máš nějaký příjem jistý. Manžel si určitě práci taky najde a kdo tvrdí, že práce není, je to asi z velké části alibi (teď možná budu ukamenována), ale člověk musí být ochoten pokud práci potřebuje, vzít práci i o třídu níž. Manžel vždy vzpomíná, že na šachtě byli vyučenci, pak bez vyučení a kvůli bytu a peněz dost vysokoškoláků, protože v té době před 25.lety by si jinde větší prachy než právě na šachtě nevydělali, ale to jsem odbočila. Naši malou jsem měla po 12.letech, doma taktéž nic, ale proti kluků, které jsem měla tři za sebou za doby „totáče“, kdy se věci sháněly, jsem byla ve výhodě, tolik bazárků a tolik levných věcí, jsem pro kluky neměla. Myslím, že i v okolí se najdou známí, příbuzní, kteří mohou nějaké věci oželet. Ano jistě zaslechneš taky, „proč si dítě pořizovai“, ale to je jiná a jen vaše věc.
Líp než interupce je asi adopce, po interupci se člověk trápí, jak velké dítě mohlo být, co by to asi bylo apod. narozdíl u adopce je člověk nějak vnitřně spokojen, že poskytl dítěti lepší zázemí (dokonce moje kamarádka z dětství nemohla mít děti, tak mají holčičku od nějaké paní učitelky z jižní moravy, která měla 5.dětí a interupci odmítla). Píšou si a jsou v kontaktu, takže jedna „maminka“ je šťastná, že má dítě a druhá, že se má děťátko dobře a je v rodině milováno.
Hlavu vzhůru, nic se nejí, tak horké, jak se uvaří. Přeji hodně štěstí tobě i celé rodině, ať už se rozhodnete jakkoliv.

prdísek
Kecalka 388 příspěvků 13.01.09 07:38

Ahoj Sněžěnko, já sama mám taky tři děti jak vidíš na metříkách a vím co to stojí peněz a úsilí. Je ale pravda, že mimi nejvíc potřebuje tvojí lásku a ne nějaké značkové hadříky, na mimibazaru nakoupíš opravdu velmi levně a spousta věcí není třeba. Já osobně dnes sice nemám tak hluboko do kapsy jako dřív, ale stejně mi přijde zbytečné malé nakoupit hadříky za tisíce, když z toho vyroste za chvilinku a něco ani neoblékne.

Přeji ti v tvém rozhodování hlavně to, aby vše dopadlo tak jak to bude pro rodinu nejlepší. Neosuzuji nikoho, pokud se rozhodne pro interupci (v některých případech lepší než uvrhnout rodinu do krize), ale osobně myslím, že není ženská která by potom alespoň někdy nezalitovala.

Držím palečky!!!!! ať už se rozhodneš jakkoli.

akinorev
Kecalka 321 příspěvků 13.01.09 08:45

Ahoj Sněženko..tak podobně jsme na tom byly,když jsem zjistila,že čekáme čtvrté,akorát s tím,že manžel se psychicky zhroutil a byl na nemocenské s tím,že mu oznámili,e už do práce nenastoupí.A já už se těšila jak pomažu do práce.. :( taky jsem chtěla jít na potrat,ale něco uvnitř mi říkalo,že si to budu vyčítat celý život a to jsem ho ještě neviděla ani na USG jako ty.To už bych asi vůbec neváhala a mimi si nechala.
Holky přede mnou už tu asi všechno napsaly… tak ty věcičky bych asi taky neřešila je spoustu maminek co ti to rádi darují nebo prodají za par kaček…

Tak pokud by jsi se rozhodla si mimi nechat..(a ty si ho určitě necháš.. :) ) tak ti nabízím pomoc..mám tu spoustu věciček..tak když tak písni ráda pomůžu…Držím palečky v rozhodování :wink:

kitty25
Neúnavná pisatelka 16072 příspěvků 13.01.09 12:04

Sněženko věřím, že se správně rozhodneš, i když rozhodnutí lehké opravdu není.
Potrat je opravdu věc těžká a myslím, že by sis to taky vyčítala. Bohužel pro někoho není lehká ani ta adopce.

Co se týče věcí - já sama prodávala opravdu za babku, věci, které jsme nevyužili nebo se mi neosvědčily, ale někdo jiný je určitě použije a rád. Oslovila mě i kamarádka, že její kamarádka je těhu a nemá peníze, ráda věnuju vše, co nepoužijeme někomu, kdo to využije rád, aspoň nebudu mít pocit, že to skončí někde v popelnici.
Určitě se najde někdo, kdo rád pomůže i tobě. Co se týče kočárku, doporučuji sledovat i annonci, neboť se dá dobrý, málo použitý kočárek koupit za slušné peníze.

Držím palce

kitty25
Neúnavná pisatelka 16072 příspěvků 13.01.09 12:05

Sněženko věřím, že se správně rozhodneš, i když rozhodnutí lehké opravdu není.
Potrat je opravdu věc těžká a myslím, že by sis to taky vyčítala. Bohužel pro někoho není lehká ani ta adopce.

Co se týče věcí - já sama prodávala opravdu za babku, věci, které jsme nevyužili nebo se mi neosvědčily, ale někdo jiný je určitě použije a rád. Oslovila mě i kamarádka, že její kamarádka je těhu a nemá peníze, ráda věnuju vše, co nepoužijeme někomu, kdo to využije rád, aspoň nebudu mít pocit, že to skončí někde v popelnici.
Určitě se najde někdo, kdo rád pomůže i tobě. Co se týče kočárku, doporučuji sledovat i annonci, neboť se dá dobrý, málo použitý kočárek koupit za slušné peníze.

Držím palce

Zizalka
Ukecaná baba ;) 2480 příspěvků 13.01.09 14:05

Ahoj!

Moje rada zní…
Těšte se z miminka a dejte mu svou lásku, to je to nejcennější!

Jak už napsaly holky přede mnou…
Spoustu věcí se dá obstarat z druhé ruky. Já budu taky vyřazovat nějaké věcičky (po třech dětech) a nevím, co s nima.
Na výbavičce se dá opravdu ušetřit.

Manžel práci určitě taky najde.

Věř mi, že až budeš mít miminko v náručí, budeš šťastná, ale pokud se rozhodneš mu život odepřít, bude se ti s tím žít těžko.

snezenka.30
Nováček 7 příspěvků 13.01.09 18:50

Četla jsem poctivě všechny příspěvky které jste mi poslaly a moc moc vám za ně děkuji. Nevím jak popsat to co jste mi tím daly, jste moc hodný a milý. Jsem ráda že takové ženy ještě jsou OPRAVDU. Všem co jste se do debaty připojily a ještě možná připojíte moc děkuji :)
Už jsem se rozhodla a to tak že jsi ho NECHÁM. Bude to opravdu moc těšké,ale to zvládneme. Manželovi se sice moc nedaří,ale snad bude lépe, nikdy nebyl ten kterej by byl doma déle jak měsíc, vždy něco našel, ale jde o to za kolik peněz,protože naše výdaje jsou docela veliké. Máme co splácet a máme to ještě na 4 roky. Doufám že to není moc troufalé, a za to co napíši se i stydím,ale moc moc moc prosím maminky které by nám chtěly a mohly pomoci, prosím o věci na miminko ( věcičky, kosmetika a jiné co miminku pomůže). OPRAVDU JSI CENÍM KAŽDÉ POMOCI A JEŠTĚ JEDNOU ZA NI MOC DĚKUJI. Napíši i adresu kam popřípadě poslat: rodina Bezděková, Vidov 31, 37007 České BUdějovice
DĚKUJI VŠEM

kitty25
Neúnavná pisatelka 16072 příspěvků 13.01.09 19:40

jasně, že pomůžeme. adresu si nechám.

nechceš si udělat metřík, abychom věděly jak dlouho jsi těhu?

SAJ
Závislačka 3195 příspěvků 13.01.09 20:41

Zakladatelce přeji hodně štěstí v jejím rozhodnutí - nicméně…

Opravdu jsem jediná, kdo si všiml jiného stylu a hlavně počtu chyb v jejích příspěvcích? Zvláštní…

cyesis
Kecalka 220 příspěvků 13.01.09 20:51

Přeji zdravé miminko, a štastné (v rámci možností) těhotenství, adresu jsem si napsala, tak kuknu do věcí a něco určitě pošlu…

Ale musím reagovat na něco jiného…

SAJ: Kurňa (s prominutím), nemyslíte si že už to přeháníte.. Přiznávám, já tady nebyla při kauze Markýsek, ale nemyslím si, že Vás (teď konkrétně tebe) to opravňuje pořád někoho napadat.
Jsem svědkem už několikáté diskuze, kde, když to není zrovna tak jak to má být, tak to prostě podle vás je jen výmysl… A mě už to opravdu začíná vadit!!!!!!! :evil:
Myslela jsem si že toto fórum je na to aby se maminky a snažilky poradili co koupit miminkům, nebo jak s příkrmy, prostě vyměnili zkušenosti, ale také pro to, aby se maminky - snažilky poradili když něco není právě tak jak má být, aby maminky - snažilky poprosili o radu, … Asi jsem se spletla :(

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Po rozchodu má Marpo děti ve střídavé péči! Jak to všechno zvládá?

Připravuje se na dlouho očekávaný souboj v thaiboxu, kde se utká s raperem... číst dále >

Terorista ze Štrasburku: 27x souzen za trestné činy, 68x se dopustil násilí

27 a 67, to jsou čísla, která teď charakterizují radikálního střelce ve... číst dále >

Články z Ona Dnes

Deset tipů, jak nastartovat životní změnu a být zdravější

Cítit se dobře fyzicky i psychicky si přejeme určitě všichni. Někdy k tomuto... číst dále >

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >