Jsem vdaná, ale stále miluji svého exmanžela

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.04.18 10:23
Jsem vdaná, ale stále miluji svého exmanzela

Vim, ze takhle by to byt nemelo, ale bohuzel… uz je to vice nez pet let, co jsem rozvedena, ale neni den, kdybych na sveho exmanzela nemyslela. Posledni dobou je to cim dal tim horsi. V hlave resim, co jsem mela udelat jinak a neudelala atd… Proste se mi nepodarilo uzavrit minulost, i kdyz k tomu mam spousty racionalnich duvodu, proc exmanzel ne (byli jsme spolu 13l, podvadel me v tehotenstvi a po porodu mrtveho ditete mi poslal sms, ze odchazi k ni), ale srdci evidentne neporucim. Nyni jsem znovu vdana, mame s manzelem male dite, ale bohuzel ten cit, ktery jsem mela k exmanzelovi je porad silny. Soucasny manzel je fajn chlap, ale presto mi to nestaci a bohuzel, kdyz je pryc, tak se na nej ani netesim a mrzi me to. Vse, co predchazelo rozchodu ve mne zanechalo sram, ktery se mi nepodarilo vyhladit ani s pomoci psychologu. :(

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:

Hofida
Kecalka 259 příspěvků 1 inzerát 09.04.18 10:28

A vy jste s exmazelem stále v kontaktu?

pe-terka
Neúnavná pisatelka 16470 příspěvků 09.04.18 10:31

Jak jsi na tom byla v počátcích vztahu s druhým manželem? Byla jsi zamilovaná, nebo to bylo „z rozumu“?

MaminkaLucka
Ukecaná baba ;) 1017 příspěvků 09.04.18 10:32
@Anonymní píše:
Vim, ze takhle by to byt nemelo, ale bohuzel… uz je to vice nez pet let, co jsem rozvedena, ale neni den, kdybych na sveho exmanzela nemyslela. Posledni dobou je to cim dal tim horsi. V hlave resim, co jsem mela udelat jinak a neudelala atd… Proste se mi nepodarilo uzavrit minulost, i kdyz k tomu mam spousty racionalnich duvodu, proc exmanzel ne (byli jsme spolu 13l, podvadel me v tehotenstvi a po porodu mrtveho ditete mi poslal sms, ze odchazi k ni), ale srdci evidentne neporucim. Nyni jsem znovu vdana, mame s manzelem male dite, ale bohuzel ten cit, ktery jsem mela k exmanzelovi je porad silny. Soucasny manzel je fajn chlap, ale presto mi to nestaci a bohuzel, kdyz je pryc, tak se na nej ani netesim a mrzi me to. Vse, co predchazelo rozchodu ve mne zanechalo sram, ktery se mi nepodarilo vyhladit ani s pomoci psychologu. :(

Milovat takového vola??? :roll: to teda nevím, čím je tedy tak úžasný.
Měla bys raději myslet na to, jak se k Tobě zachoval.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.04.18 10:34

@Hofida nejsme, ale mame par spolecnych pratel, ktere se vidaji s nami obema (s nim minimalne, ale vidaji) a bohuzel se mi jednou za rok stane, ze ho nahodne potkam. A jsem v kontaktu s jeho rodinou ve smyslu prani k narozeninam, svatku, Vanoce, Velikonoce.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.04.18 10:36

@MaminkaLucka proto jsem psala, ze racionalni duvody proc ho nemilovat tu jsou a vyjmenuju jich spousty, ale to je asi tak vse. Neumim to zpracovat.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.04.18 10:44

@pe-terka ve svem zivote jsem byla opravdu zamilovana jen jednou, vse ostatni uz byla jen poblazneni, v pripade meho soucasneho manzela take. Ano, mam ho rada, ale nemiluju ho. Vi to.

rokris
Kelišová 6250 příspěvků 09.04.18 11:23
@MaminkaLucka píše:
Milovat takového vola??? :roll: to teda nevím, čím je tedy tak úžasný.
Měla bys raději myslet na to, jak se k Tobě zachoval.

Bohužel i vola lze milovat. Ptáme-li se srdce, nejsou lídé milováni vždy podle zásluh. To by asi bylo na světě lásky ještě míň, než už je.

Sany80s
Kelišová 6548 příspěvků 09.04.18 11:25

Běž k lékaři. Evidentně nejsi psychicky zcela v takové pohodě, v jaké bys měla být. Pokud nejsi schopna nemilovat takového zmetka, jaký byl tvůj ex, potřebuješ prostě psychologickou pomoc.
Pokud to, co jsi absolvovala, nestačilo, musíš se snažit dál.

pe-terka
Neúnavná pisatelka 16470 příspěvků 09.04.18 11:26
@Anonymní píše:
@pe-terka ve svem zivote jsem byla opravdu zamilovana jen jednou, vse ostatni uz byla jen poblazneni, v pripade meho soucasneho manzela take. Ano, mam ho rada, ale nemiluju ho. Vi to.
řekla bych, že to bude kámen úrazu. Prostě jak má vztah špatné počáteční základy, nemáš z čeho čerpat v době krize. Ta počáteční zamilovanost je důležitá. Je to takový vnitřní konflikt, když ji necítíš :nevim:
Co tak poslouchám, tak pokud je partner jinak kvalitní, obvykle si to ženy zracionalizují kolem 40ky a vyrovnají se s tím.

marek1977
Kecalka 227 příspěvků 09.04.18 12:11
@Anonymní píše:
@pe-terka ve svem zivote jsem byla opravdu zamilovana jen jednou, vse ostatni uz byla jen poblazneni, v pripade meho soucasneho manzela take. Ano, mam ho rada, ale nemiluju ho. Vi to.

Byt tebou jdu za svym exmanzelem, udelam si s nim dalsi dite, nebo treba hned dve. Hlavne at te zase podvadi v tehotenstvi, to je ocividne dulezite pro tebe, misto sms, ze odchazi ti muze poslat email, aby byla zmena.
Ocividne jsi hoooooodne nevyzrala a absolutne nevis, co znamena nekoho milovat. Asi si to spojujes s tim jak z dotycneho zvlhnes. Preji ti hodne takovych romanku a tvemu manzelovi brzke prozreti a rychly rozvod.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.04.18 12:58

@marek1977 vyzralost a vedet, co znamena nekoho milovat nema vubec nic spolecneho s mou situaci. Moc dobre vim, co je spravne, mam x argumentu, proc ne, ale svou roli tu bohuzel hraje i srdce. A o sexualni pritazlivosti to vubec neni. Tvuj prispevek je mimo misu. Napis ho nejake pubertacek, tam se mozna chytis.

rokris
Kelišová 6250 příspěvků 09.04.18 13:08
@Anonymní píše:
@marek1977 vyzralost a vedet, co znamena nekoho milovat nema vubec nic spolecneho s mou situaci. Moc dobre vim, co je spravne, mam x argumentu, proc ne, ale svou roli tu bohuzel hraje i srdce. A o sexualni pritazlivosti to vubec neni. Tvuj prispevek je mimo misu. Napis ho nejake pubertacek, tam se mozna chytis.

Taky si to myslím, že je ten příspěvek mimo. Tohle je jiné. Znám to.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.04.18 14:02

Mně určitě nejvíc pomohlo, když jsme se k sobě po 4 měsících jako zkusili vrátit (jen po 8měsíčním vztahu) a bylo to rychle to samé. U nás asi nespolehlivost, mně se vrátily takový tělesný příznaky co jsem s ním měla celou dobu předtím (zní mi to divně sem napsat, ale hlavně neustálý hučení v hlavě. Takovej tlak kvůli tomu že jeho životní styl = furt něco plánovat, slibovat, já na to jako čekám a místo toho přijde nová salva nápadů, plánů, slibů… a takhle pořád a taky jsem zjistila že mi kvůli tomuhle jeho stylu strašlivě rychle utíká čas a přitom třeba z toho 8měsíčního vztahu si jakoby nic nepamatuju obzvlášť z těch období kdy nejvíc sliboval a já tudíž nejvíc čekala. Prostě sem čekala a neměla prostor si všímat hezkých věcí okolo sebe. Taky mám malé dítě a nechci aby mi tímhle čekáním a „vymazáváním paměti“ utekly ty nejhezčí roky s ním..) a určitě i „bolest“ z toho že se radši věnoval sám sobě nebo čemukoliv jinýmu, i když „mně měl rád“… nějak tak po svým. Utrápila bych se, druhej pokus jsem skončila po měsíci. Ale den kdy bych na něj nepomyslela, je zatím vyjímečně. Ale po tom druhým pokusu už je to se mnou takový lepší, už mě to tak neviklá, on je takovej typ že ho rozhodně neodradí že to nějak ukončím - za pár dní zavolá znova a zase že třeba pojedem na výlet, prostě jakoby nic :-D poprvý jsem tohle neustála. Teď podruhý se tenhle „dojezd“ tak nějak vezl ještě nějaký měsíc a půl po „ukončení“, ale pak mě už hrozně naštval a už je to zas o dost jinde, z mé strany. No už je skoro měsíc co mě fakt už „nezajímá“… Ale je to až směšné, fakt není skoro den kdy bych si na toho svého miláčka nevzpomněla. No člověk musí i nějak začít mít rád sám sebe. Začít právě vnímat třeba že mu takhle ubíhá čas, že ten čas prožil s trápením, že si ani nepamatuje loňské jaro se svým malým dítětem, to jsem hodně nechtěla aby to takhle odnášelo ono. Byla jsem celkově v nepohodě, to dítě prostě pozná, pak se vzteklo, a dostalo vynadáno ono! To není fér…

anupati
Kelišová 5985 příspěvků 5 inzerátů 09.04.18 14:07
@Anonymní píše:

Já myslím, že nejde úplně o lásku, ale závislost nebo projekci traumatu, který se ti stal. Něco jako, že kdyby jsi teď byla s ex, nebyla by ta rána (narození mrtvého dítěte) tak silná, alespoň něco by bylo v pořádku. Nebo v podvědomí zasunutý pocit totálního selhání - dítě se nenarodilo živé, muž si našel jinou a odešel, jsem neschopná… promiň, za takové „odhady“, ale vede to k tomu. Je to určitě na pořádnou terapii, těch důvodů může být x. Ve větší, či menší míře, mohou se i míchat. Ex si někde v sobě idealizuješ, držíš si ho a hýčkáš, protože nejsi schopna pustit minulost a on ji symbolizuje. Současného muže cítíš jak cítíš jen proto, že se zaměřuješ špatným směrem a vlastně tomu vztahu nedáš šanci. Já myslím, že bys byla velmi překvapená, kdyby teď někdo zařídil BUM a žiješ s ex. Myslím, ež bys vlemi rychle vystřízlivěla. Kazíš si přítomnost a možná ničíš budoucnost neschopností uzavřít minulost. Ty sama si musíš přijít na to proč. Možná bych ti doporučila zajít na rodinné konstelace a ex tam zpracovat. Musíš se ROZHODNOUT, je to jen na tobě, co CHCEŚ. Někdy je takové lákavé se poddávat osudu.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Okamurův hřích: „Spojil ses s nimi, už tě nebudeme volit,“ píší mu naštvaní voliči

Jeho voliči ho poslouchají na slovo a ve všem s ním souhlasí, teď se ale i ti... číst dále >

Slováci mají svoje dvě Ledecké: O jaké kočky mohou kvůli sporu přijít?

I Slováci mají svou Ledeckou! Vlastně dvě Ledecké. Sestry a přední biatlonové... číst dále >

Články z Ona Dnes

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >

O 10 let mladší: Přece nesklouznu zpátky, kdy jsem byla vyžraná kisna

Drahomíra a Tomáš jsou kamarádi, kteří postrádají sebevědomí. Oba mají za... číst dále >