Jsem vdaná. Na co mám nárok

56
13.5.16 23:32

Jsem vdaná.na co mám nárok

Ahojky..Jsem na dně..opuoštím manžela jelikož vím že mě podvádí…Je to na dlouho…ale po všech stránkách co jsem zvážila s ním už být nechci a chci s mou úžasnou 17ti měsíční dcerkou žít sama bez něj a v klidu…Dneska jsem první den u mé mamky než si oběhám socialku a trochu vychladnu a budu vědět jak co a kde zařídit…Tak mě zajímá zda ** mám nárok na nějaké dávky ikdyž jsem vdaná, ale s manželem bydlet nebudu?**?Vím, že si mám zažádat o alimenty potom…Finančně jsem na tom tak že dostávám jen rodičák 6000 kč :(Prostě hrůza…nepracuji…mám 3letou mateřskou..Věechno zvažuju…jak co zařídit..Zda ukončit matěřskou a jít pracovat..a malou dávat do jesliček :(Což jsem zásandě nechtěla…Já jsem fakt na na dně..Potřebuji jí zabezpečit..A vytvořit jí nové zázemí..V mém pkojíku jsem dneska všechno předělala tak aby zde vznikl její pokojíček…Má tady postýlku, hračky..zkrátka všechno jsem sem nechala převést, ale mamku nemůžu ztatěžovat dlouho..vidím to na pár měsíců..A chci si najít nějaký podnájem..ale bez dávek to nedám…S penězi od manžela problém nebude…Cce pro malu taky aby to co nejméně odnesla…Naštěstí můžu upřímně říct, že ke mě má silné pouto jelikož manžel s ní trávil málo času. I tak mě to ale strašně trápí jelikož tohle jsem pro ní nechtěla :( :,( :,( :,( :,( :,( :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
56
13.5.16 23:34

S těmi penězi od manžela jsem teď myslela ohledně alimentů

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6772
13.5.16 23:37

Dokud jsi vdaná tak maximálně příspěvek na bydlení, nic víc ne, protože se bude počítat manželův příjem. Pokud to myslíš opravdu vážně a je konec tak požádej o rozvod. Pak bude muset platit na dítě i na tebe. Plus ti dá sociálka když to nebude stačit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22959
13.5.16 23:47

Máš nárok na stejnou životní úroveň jako tvůj manžel takže je povinen ti přispívat. Můžeš podat okamžitě návrh na stanovení výživného pro sebe i dítě, po rozvodu už jen na dítě. Pokud si zavoláš na sociálku, určitě ti poradí co a jak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3264
13.5.16 23:48

Od manžela máš nárok na alimenty na malou + do jejích 2 let i na sebe - alimenty na tebe nelze dostat zpětně, takže kdybys to chtěla využít, tak musít o ně zažádat co nejrychleji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
56
14.5.16 00:46

Na socialku se právě chystám v pondělí abych vědělaq co a jak..Tady jsem se chtěla jen zeptaqt..Já jsem si to myslela…A mateřská mi zůstane, že? Ono by bylo nejlepší kdby se z bytu odstěhoval a našel si něco jiného…ale tohle neudělá..Je to jeho byt…a já jsem se do něj vlastně nastěhovala..I přesto že ví, že má tady dcerka jinak všechno…No tak musím já :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50445
14.5.16 01:59

@Anetka83 rodičák ti zůstane, jedinou podmínkou je omezení docházky do školky do 2 let věku dítěte

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20126
14.5.16 06:43
@Anetka83 píše:
Na socialku se právě chystám v pondělí abych vědělaq co a jak..Tady jsem se chtěla jen zeptaqt..Já jsem si to myslela…A mateřská mi zůstane, že? Ono by bylo nejlepší kdby se z bytu odstěhoval a našel si něco jiného…ale tohle neudělá..Je to jeho byt…a já jsem se do něj vlastně nastěhovala..I přesto že ví, že má tady dcerka jinak všechno…No tak musím já :(

Tak pokud je byt jeho, tak neni duvod, aby z neho odchazel. Pokus se domluvit s mamkou, zda by ti dcerku nehlidala pravidelne vecer a pres noc a najdi si brigadu. Rodicak ti zustane v plne vysi. Jinak budes mit narok na prispevek na bydleni (po splneni urcitych podminek), od manzela alimenty a mozna nejake pridavky na dite. Ale z toho zadny pohodlny zivot nekouka, socialni davky pocitaji, ze po zaplaceni bydleni ti ma zbyt cca zivotni minimum. Osobne bych hledala pomoc v rodine.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8115
14.5.16 08:25

@Anetka83 : a vysi rp mas zvolenou přes sebe nebo přes manžela? Pokud přes manžela a ty jsi mohla pouze na 4letou variantu, tak po rozvodu ( možná už po zažádání dítěte do vlastní péče), tak zase spadnes do 4lete varianty.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14.5.16 08:27

@Cuddy ale nežse vyřeši alimenty, rozvod, atd.. to může být třeba i půlroku bez peněz.
@Anetka83 ty nemáš žádné úspory, že by sis našla své bydlení?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20126
14.5.16 08:28
@myskalucka píše:
@Anetka83 : a vysi rp mas zvolenou přes sebe nebo přes manžela? Pokud přes manžela a ty jsi mohla pouze na 4letou variantu, tak po rozvodu ( možná už po zažádání dítěte do vlastní péče), tak zase spadnes do 4lete varianty.

A tim si jsi 100% jista? Zni to jako hloupost, copak rozvodem prestava byt muz otcem ditete? To by pak nemohly volit pres otce ditete neprovdane zeny, coz mohou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8115
14.5.16 08:36

@Cuddy : kamarádka to tak měla, ale oni nebyli manželé, po rozchodu, kdy měla svědění do Pece a alimenty, tak šla pro příspěvek, a nějak si to úřad předal mezi sebou ( ty odbory, co to vyřizují ) a přišlo ji, že protože už nežije s otcem dítěte, tak výši rp nemůže volit přes něj a spadla do 4lete varianty :-(, prý volit výši rp přes partnera lze, jen když žijí spolu ( prý to samé jako úleva na dani ) :nevim: ( verim ji, i když černé na bílém jsem to neviděla ).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.5.16 08:46

Na dávky mít nárok nebudeš. Ale zažádej si o výživné pro sebe i pro dítě. Máš nárok na stejnou životní úroveň jako manžel až do rozvodu. A pokud pobíráš jen mateřskou, tak máš nárok i na to výživné po rozvodu až do té doby než se začneš sama živit. Pozeptej se právníka. Určitě se vyplatí do něj investovat. Když jsem měla praxi v občanské poradně, tak tam pobírali výživné i lidé po rozvodu, kteří jsou nezaměstnaní.

• Citovat
  • Nahlásit
11365
14.5.16 08:55

Příspěvek již není aktuální.

Příspěvek upraven 09.09.19 v 21:59

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.5.16 09:02

Tak pokud je manžel zabezpečený, tak proč by to dělala a dávala malou do jeslí, když je navíc důvodem k rozvodu manžel. Mají obě nárok na stejnou životní úroveň až do rozvodu. Počítala s tím, že bude doma do třech let věku dítěte, a to myslím je reálné. Ať si najde právníka. Proč ona by za to měla trpět.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat