Jsem ve vztahu s partnerem nesnesitelná. Pár rad?

Anonymní
20.9.21 19:22

Jsem ve vztahu s partnerem nesnesitelná. Pár rad?

Jsem poslední dobou nesnesitelná. Chtěla bych být zase tou pohodářkou. Vím, proč jsem na partnera někdy protivná, ale stejně to nepomáhá se ovládat.
Nechci se zde příliš rozepisovat. Taky na mě dolehlo, že si bývalý partner oženil s p dost mladší ženou. Byli jsme spolu deset let.
Mám asi nízké sebevědomí.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Ou
18370
20.9.21 19:25

No nepotlačuj důsledky, začni řešit příčinu.

Pokud to neumíš svépomocí, zajdi do poradny pro rodinu a nebo pokud máš závěžnější obtíže, vstup do psychoterapie.

KDyž se naučíš zvládat frustrace a stres konstruktivně, nebudeš si to vylejvat na partnerovi a budeš méně ubližovat jak jemu, tak sobě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.9.21 19:31
@Ou píše:
No nepotlačuj důsledky, začni řešit příčinu.

Pokud to neumíš svépomocí, zajdi do poradny pro rodinu a nebo pokud máš závěžnější obtíže, vstup do psychoterapie.

KDyž se naučíš zvládat frustrace a stres konstruktivně, nebudeš si to vylejvat na partnerovi a budeš méně ubližovat jak jemu, tak sobě.

To je sice pěkné, rozumím jak to myslíš. Když mi ale vadí, že mě nepozve do divadla ani do kina. Tak mu mám říct v klidu, objednej lístky na toto představení v tolik hodin?
Nebo když on je zvyklý vstávat brzy a já bych ještě další dvě hodiny spala, tak jaký je kompromis? Mám teď na mysli víkendy…

• Citovat
  • Nahlásit
4126
20.9.21 19:33
@Anonymní píše:
Jsem poslední dobou nesnesitelná. Chtěla bych být zase tou pohodářkou. Vím, proč jsem na partnera někdy protivná, ale stejně to nepomáhá se ovládat.
Nechci se zde příliš rozepisovat. Taky na mě dolehlo, že si bývalý partner oženil s p dost mladší ženou. Byli jsme spolu deset let.
Mám asi nízké sebevědomí.

Tezko radit, kdyz nechces rict proc :lol:

Ode mne by asi jina odpoved byla- protoze me podvedl, a jina-protoze se chci vdavat a zarlim na bejvalyho :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12651
20.9.21 19:34

Tak spi dýl, jemu to vadí snad?
Ano musíš mu říct ráda bych šla do divadla pojďme objednat lístky. Kazdy na to není, aby ho to samotneho napadlo.
Na bývalého se vykašli, je to minulost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.9.21 19:42

@ametyst Vykašli. Já vím, ale není to lehké. Říkal mi, že bych nemohla mít dítě. Dítě ve 40 nemám a to víš, že mě ty jeho řeči dodnes mrzí. Říkám si někdy. Neměl třeba pravdu? Proto mi nebylo dítě dopřáno?

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
20.9.21 19:44
@ametyst píše:
Tak spi dýl, jemu to vadí snad?
Ano musíš mu říct ráda bych šla do divadla pojďme objednat lístky. Kazdy na to není, aby ho to samotneho napadlo.
Na bývalého se vykašli, je to minulost.

Ještě jsem si nikdy nedovolila spát déle, tak jak bych chtěla já. Jsem hloupá, viď.

• Citovat
  • Nahlásit
4126
20.9.21 19:46
@Anonymní píše:
@ametyst Vykašli. Já vím, ale není to lehké. Říkal mi, že bych nemohla mít dítě. Dítě ve 40 nemám a to víš, že mě ty jeho řeči dodnes mrzí. Říkám si někdy. Neměl třeba pravdu? Proto mi nebylo dítě dopřáno?

Hele, svatbu byvaleho jsem shodou okolnosti stravila v Americe s kolouchem 8) fakt to tak vyslo uplnou nahodou a ani jsem si na nej nevzpomnela :dance:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.9.21 19:46

@FlorenceF Jenkins No to víš, že bych se chtěla vdávat.

• Citovat
  • Nahlásit
16902
20.9.21 19:49
@Anonymní píše:
Ještě jsem si nikdy nedovolila spát déle, tak jak bych chtěla já. Jsem hloupá, viď.

A to jako proč? My běžně vztáváme každý jinak. Nikdy mě nenapadlo, že by jsme museli vstávat stejně. Co tě k tomu vede?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1944
20.9.21 19:49
@Anonymní píše:
Ještě jsem si nikdy nedovolila spát déle, tak jak bych chtěla já. Jsem hloupá, viď.

Blázníš? Proč bys nemohla spát déle než on?
Pokud není vyloženě empatický typ, stejně Tvoje přizpůsobování se jemu neocení. Má to být ve vztahu „kamarád do deště“, ne autoritativní učitel.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4126
20.9.21 19:51
@Anonymní píše:
@FlorenceF Jenkins No to víš, že bych se chtěla vdávat.

Tak se ted zapři a prekousni tohle, at toho tvyho borca nenapadne, ze hi chces vyuzit na masaz ega ;)

A v tech dalsich oblastech se uvolni. Hele, 99% chlapu nerado chodi po divadlech a koncertech. Musi mačkat pupek v kvadru a delat, ze neusinaj. Nechces zkusit takovou challenge? Jakoze byste mohli treba co 2 tydny chodit mezi lidi…zacala bych fotbalem 8)

A to vychrapavani…proste spi :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.9.21 19:52
@Netopirek píše:
A to jako proč? My běžně vztáváme každý jinak. Nikdy mě nenapadlo, že by jsme museli vstávat stejně. Co tě k tomu vede?

Aby si o mě neřekl, že jsem lemra líná.

• Citovat
  • Nahlásit
Ou
18370
20.9.21 19:54
@Anonymní píše:
To je sice pěkné, rozumím jak to myslíš. Když mi ale vadí, že mě nepozve do divadla ani do kina. Tak mu mám říct v klidu, objednej lístky na toto představení v tolik hodin?
Nebo když on je zvyklý vstávat brzy a já bych ještě další dvě hodiny spala, tak jaký je kompromis? Mám teď na mysli víkendy…

No to jsou přeec věci, na kterých se potřebujete učit vzájemno domluvu a to nikoliv kompromis, tedy že oba jsou naštvaní z toho, že není po jejich, ale hledat společně takové řešení, které bude dobré pro oba a bude zajišťovat naplnění potřeb vás obou.

Před tím je teda potřeba udělat pár kroků - tedy začít mluvit o svých potřebách, nepředpokldáat že je ten druhý zná, že jim rozumí, že to vyčmuchá a nebo přečte telepaticky. A taky se smířit s tím, že jste odlišné lidské bytosti s odlišným setem potřeb a to že moje potřeby jsou v mnohém odlišné od toho druhého je naprosto v pořádku a že tedy je potřeba neustále, znova a opakovaně hledat takové cesty řešení nejrůznějších věíc, kde budeme spokojení oba.

Pokud ty požaduješ, že on tě musí spontáně zvát do kina, jinak tě nemiluje a jeho ani kino, ani divadlo nebaví a ty ještě navíc nemluvíš o tom, že bys do kina chtěla, protože to se přece rozumí samo sebou, ale pak jsi uražená a protivná, že to neděláš, tak zádrhel je víc na tvé straně…

Mrkni třeba do těchhle knížek, nejspíš ti to pár věcí dost usnadní - pokud nebude fungovat jen si něco přečíst a díky porozumění změnit to co nedělám úplně dobře, tak si zajdi do nějaké poradny pro rodinu a řeš to s někým dalším

https://www.knihydobrovsky.cz/…-ucta-535116

https://www.kosmas.cz/…ace-v-praxi/

https://www.kosmas.cz/…ch-vztazich/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.9.21 19:54

@Cimada Nevím, co se to se mnou stalo. Jsem ráda, že mám ve svém věku chlapa, tak se přizpůsobuji…Ach jo.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat