Jsem vegetarián a ráda bych zhubla 5-7 kg - jak?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

koukolka_makova 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.02.18 23:00
Jsem vegetarián a ráda bych zhubla 5 - 7 kg - jak?

Ahoj, holky, jdu si pro radu. Při výšce 175 cm mi váha kolísá mezi 75 a 77 kg. BMI mám paradoxně na horní hranici optima, ač si přijdu už docela oplácaná. Ráda bych se dostala na váhu 70 kg, „komplikace“ je, že jsem vegetariánka.
Dříve jsem moc nedbala na složení stravy, ale prostě jsem nejedla nic, co by se jen dotýkalo masa. Cca dva měsíce zpátky jsem změnila přístup a dost jsem stravovací návyky změnila, nebo se o to alespoň snažím - co to jde, vyhýbám se cukru, bílé mouce. Alkohol mám tak jednou dvakrát týdně v přiměřeném množství, max pátek a sobota a ne vždy oba dny. Snažím se nakupovat základní potraviny a jíst pravidelně, zhruba s rozestupem 3 hodiny, naposled jím dvě až tři hodiny před spaním.
Moc nejím ani mléčné produkty, ale zásadně se jim nevyhýbám. Nicméně obvykle snídám čokoládové musli s rostlinným mlékem, jako dopolední svačinu mám řekněme mandarinku nebo jablko. Na oběd rýži s omáčkou či salát, nebo něco z luštěnin, tofu… na odpolední svačinu zase kus zeleniny nebo ovoce, dost často kukuřičné chleby polité čokoládou (to však není každý den), nebo si kusy ovoce dám dva. Večeře je velice jednoduchá, většinou to, co mám následující den k obědu.
Ne že bych se pohybovala každý den, ale snažím se hodně chodit, mám psa, takže s ním anebo kde to jde, dojdu si pěšky, než bych čekala na bus nebo přestupovala…o­bědovou pauzu využívám k procházce (pracuju v kanclu). Beztak se mi ale stále nedaří s váhou pohnout dolů. Co dělám špatně? Jen podotýkám, že vegedieta mi jinak svědčí a cítím se po ní daleko lépe než když jsem byla masožravec, takže toto měnit nechci.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Uživatel je onlineJanli
Kelišová 5725 příspěvků 9 inzerátů 14.02.18 23:05

Já mám pocit, že jsi podvyživená. Nezhubneš prostě kvůli tomu, že tvoje tělo si ukládá cokoliv navíc, aby neumřelo hlady. Čokoládový musli a chlebíčky s čokoládou jsou kalorická bomba. Najdi si výživového poradce.

Emimin7
Echt Kelišová 8843 příspěvků 14.02.18 23:07

Musli to chce sypane, pokud jis zapekane. A s odtucnenym mlekem.

Emisis
Ukecaná baba ;) 1672 příspěvků 14.02.18 23:12

@koukolka_makova jíš hrozne málo, chybí ti tam bílkoviny.. vlastně všeho mas málo. Koukni na Michal Josef Toth kalkulačka na netu. Spočítej si makra a zkus podle toho jist. Já má v mobilu apku a zapisuji si co jim, a ono mi to samo pocita.

Elath
Kecalka 103 příspěvků 14.02.18 23:13
@Janli píše:
Já mám pocit, že jsi podvyživená. Nezhubneš prostě kvůli tomu, že tvoje tělo si ukládá cokoliv navíc, aby neumřelo hlady. Čokoládový musli a chlebíčky s čokoládou jsou kalorická bomba. Najdi si výživového poradce.

:palec: Naprostý souhlas. Chce to kvalitní potraviny co jí dodají dostatek energie a potřebných živin. A kor když jsi vegetariánka, holt si hlídat živiny…

koukolka_makova 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.02.18 23:15

Díky za postřehy. Víte, co je zajímavé? Že krom tý váhy mi všechno šlape, jak má, nehladovím a cítím se děsně dobře!

Uživatel je onlineJanli
Kelišová 5725 příspěvků 9 inzerátů 14.02.18 23:17

@koukolka_makova Jenže tvoje tělo jede na rezervy. Jako vegetarián si musíš hlídat železo a vápník, jinak brzy skončíš s osteoporózou.

Limi123
Závislačka 3317 příspěvků 14.02.18 23:25

Stahni si aplikaci Kaloricke Tabulky. Zadej si tam cile, ktere ti vypocita Sebekoucink STOB (prijem energie, cukru, tuku a bilkovin). A pak to dodrzuj. Jde to i pro vegetariany. Jedna se o zdrave trvale hubnuti a nic te to nebude stat, aplikace ti vse pohlida, aby ses stravovala spravne. Ja takto za 3m pred tehotenstvim zhubla 7 kg a po tehotenstvi hned najizdim na stejnou metodu znovu.

Ve strave mas nyni strasne moc sacharidu a kriticky malo bilkovin, mozna ti budou chybet i tuky. Ale to zjistis, jak si zacnes planovat jidelnicek podle te aplikace.

Jana525
Závislačka 4825 příspěvků 14.02.18 23:43

To je ale priserny jidelnicek!! Proboha, kdyz uz jsem teda vegetarian, tak snad musim trosku premyslet, ne |? Doplnit bilkoviny jinak a prestat jist veci, ktere mi jeste vic odcerpavaji ziviny, ktere nedodavam.

Petruna21
Echt Kelišová 9863 příspěvků 15.02.18 00:03

Jinak jsi normální? :)

Agneth
Ukecaná baba ;) 1309 příspěvků 15.02.18 01:08
@Petruna21 píše:
Jinak jsi normální? :)

Zakladatelku neznám, ale řekla bych že jo. U vegansky bych mela pochybnosti, vegetariánky jsou většinou v pohodě. :-)

Jinak mi teda také přijde, že jíš strašně málo a strašně nevyzivna jídla. Ráno, pokud Ti to nedela problém, bych raději sáhla po živočišném mléce, klidne i ve formě jogurtu, tvarohu,…rostlinné mléko Ti toho moc nedá. Dopolední svačina… o te by se dalo polemizovat, pokud si das velkou porci k snídani, mohlo by to ovoce stačit. Add oběd - tam by ses mela soustředit na kvalitu a různorodost (ryze s omáčkou nebo něco z luštěnin je tak široký pojem, že si pod tim člověk těžko něco konkrétního představi). Odpolední svačina je nedostatecna a pro večeři platí to samé, co pro oběd.

Uživatel je onlinepikola
Neúnavná pisatelka 19074 příspěvků 15.02.18 02:48
@Emimin7 píše:
Musli to chce sypane, pokud jis zapekane. A s odtucnenym mlekem.

Pije rostlinné mléko, tak na co odtučněné?

Řekla bych, že máš dost sacharidů, ale málo bílkovin. Ony ty kukuřičné chleby se sice tváří zdravě, ale je to jako by sis dala chleba s nutelou

beruska9
Extra třída :D 10647 příspěvků 15.02.18 05:02

@Emimin7 : odtucnene mleko je srajda, stejne tak jako nizkotucne jogurty a temer vsechno ostatni.
@koukolka_makova : Jinak asi souhlasim s tim, co uz tady je - moc cukru, malo bilkovin. „Vyhybam se cukru“ a jis cokoladove muesli, kukuricny chleba s cokoladou a ovoce…to se moc nevyhybas.

Kazimíra Olejovka
Kecalka 306 příspěvků 15.02.18 08:31

Myslím, že v tvém jídelníčku je až mnoho sacharidů: ovoce, chlebíky s čokoládou, musli s čokoládou…

Myslím, že když jídelníček trochu upravíš (nejlépe s výživovou poradkyní) a začneš se více hýbat - asi bych přibrala nějaké to posilování, postava se hezky vytvaruje a co se týče chůze, trochu bych zrychlila, aby jsi měla tep v aerobním režimu, kdy se spalují tuky. Já si pořídila k měření tepu fitness náramek a musím říct, skvělá věc! V mobilu nastavím tepovou frekvenci a náramek pak vibruje, když je tepová hranice překročena. Já pak vím, že mám zvolnit, protože už pálím svaly ;)

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 33195 příspěvků 10 inzerátů 15.02.18 08:58

@koukolka_makova Jako vegetarián podle mě nemáš nevýhodu v hubnutí, spíš výhodu. K tvému jídelníčku bych řekla asi to, že máš dostatek sacharidů už dopoledne, takže v odpoledním režimu už bych určitě vynechala ty sladké kukuřičné chleby a ovoce. Ty chleby bych možná zrušila úplně a nahradila je těmi bez polevy. A dávala pozor na večeři - nevadí, že jíš jídlo typu oběd, ale jez jen malou porci a dostatečně dlouhou dobu před tím, že jdeš spát. Alkohol dvakrát týdně je taky hodně, zkusila bych ho vyřadit na nějakou dobu úplně. A koukni do této diskuze na podobné téma: https://www.emimino.cz/…rian-304699/

Stránka:  1 2 Další »

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Konec rodin, odvlečené děti a vláda gayů? O tom Istanbulská úmluva opravdu není

Istanbulská úmluva. Termín, který oživl po vystoupení monsignora Petra Piťhy.... číst dále >

Bavil lidi, teď je překvapuje svou vážností: Donutilova herecká proměna

Téměř každé Vánoce nás baví rolí důstojníka, který demonstrativně roztrhá... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máš doma tyrana, vypadni od něj, radila vyměněná manželka

V jedné domácnosti z Výměny manželek si tentokrát zkusili spolu deset dnů žít... číst dále >

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >