Jsem vlastníkem domu, ale dům je pojištěn na dědu

Anonymní
16.1.20 20:49

Jsem vlastníkem domu, ale dům je pojištěn na dědu

Ahoj děvčata, otázka zní: Jsem vlastníkem domu, ale dům je pojištěn na dědu - nyní máme pojistnou událost a vypadá to, že by mohl být problém s vyplacením pojistky, z toho důvodu, že vlastníkem jsem já a pojistníkem děda. Tudíž léta platíme pojistku (děda platí) zbytečně? :,( Máme to u kooperativy. Má někdo zkušenost?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Ou
11237
16.1.20 21:15

Neřeš to na internetu, řeš to s právníkem - vážně - jasně že pojišťovna se snaží věci neplatit. Potřebujete je k tomu donutit. A ne podle rad z internetu,

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13666
16.1.20 21:22

Řešila bych s právníkem :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12105
16.1.20 21:23

No chápu, proč může být na dědu pojištěno auto - kvůli bodům, ale proč dům?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12393
16.1.20 21:33

Bohužel je to velký problém a bude záležet jen na benevolenci pojišťovny, zda to proplatí. Člověk si nemůže pojistit majetek, který není jeho. O jakou škodu se jedná?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1091
16.1.20 21:36

Právník se znalostí přesné situace. Protože třeba pokud by to bylo krytí z odpovědnosti za způsobenou škodu nebo z pojištění domácnosti a způsobil by ji děda, který v domě bydlí, pak by to mělo být bez problému.

Příspěvek upraven 16.01.20 v 21:46

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
53
16.1.20 21:43

@Janli nezlob se, ale to co pises, je uplna blbost. Pojistit muzes cokoli, tedy i majetek jine osoby, pokud ti svedci pojistny zajem, tedy zjednodusene receno, pokud mas ekonomicky zajem na tom, aby ta vec byla pojistena (priklad - jsi veritel a mas na te veci zastavni pravo, ale muzou byt i jine pripady). Je to podobny princip jako kdyz nekam cestujes a pojistis i manzela a deti. A „benevolence“ pojistovny neexistuje :-) Pokud neco pojistovna proplatit nemusi tak to neproplati. Nicmene tohle je potreba dukladne pravne posoudit - za jake pravni upravy pojisteni vzniklo, co rika pojistna smlouva a pojistne podminky (pojistnik, tedy strana smlouvy a platce pojistneho je deda, otazka je, jak jsou definovani pojisteni, tedy ti, jejichz ujmu pojisteni kryje, to muzou byt veskere osoby, ktere v nemovitosti ziji). Jestli se treba po uzavreni pojisteni zmenil vlastnik nemovitosti, jestli byla pojistovna o tom informovana, jestli pripadne neinformovani je porusenim povinnosti dle podminek a co ma za nasledky…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12393
16.1.20 21:55

@suzyz tak blbost to není ani omylem. K pojištěné nemovitosti musíš mít nějaký vztah, minimálně nájemní smlouvu. Pokud tam děda nežije, nemůže být pojistníkem. Oni budou muset prokazovat, že děda má nějaký důvod tu nemovitost mít pojištěnou. A skutečně to o benevolenci pojištovny je, budou rozhodovat, zda to proplatí nebo ne, zda přijmou argumenty protistrany. Ty jsi popsala skutečnosti ke kterým budou přihlížet, ale je na pojišťovně, zda k nim přihlédne. Pokud vím, tak takové smlouvy pojišťovny s oblibou neproplácí. A věř mi, že benevolence pojišťoven existuje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.1.20 22:04

A jde o pojištění domu jako nemovitosti nebo pojištění domácnosti?
Přečetla bych si podmínky pojistné smlouvy a konzultovala s právníkem

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
53
16.1.20 22:07

@Janli Nemusis :-) nechci zde sdelovat sve povolani a ohanet se tim, ale proste nemas pravdu. Je to i logicke, pokud treba pujcim kamaradovi penize a on se mi zaruci rekneme chalupou, tak muzu mit zajem na tom, aby kdyz chalupa zhori, tak mi nezhorelo i zajisteni a jak kamarad tak ja bychom zustali bez penez :-) Ze v praxi bude pojistnikem nejcasteji vlastnik nemovitosti je jasne, protoze neni az tak moc konstelaci, aby nekdo jiny nez vlastnik mel ten ekonomicky (pojistny) zajem na tom, aby vec byla pojistena. A pojistovny nemohou byt benevolentni ze zakona, protoze musi postupovat s peci radneho hospodare a to rozhodne neni proplaceni naroku, ktere nejsou po pravu. Ale to je jedno, chapu ze clovek muze byt happy ze neco o necem nekde trochu slysel a radi, ale spis jsem jen nechtela, aby byl zakladatel mystifikovan, tak asi at si on vybere.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
252
16.1.20 22:19

Tak tohle téma mě taky zajímá. Naši na mě přepsali barák, cca 5 let zpátky, ale pojistka je pořád psaná na ně :think: Bydlí tam, já ne. Když tak sem pak písni, jak jsi dopadla. Neplatí zrovna málo, tak aby to nebyly peníze vyhozené do vzduchu. Díky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
396
16.1.20 22:31
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
792
16.1.20 22:42

Radsi za pravnikem. A u ostatních radim, aby si to pojistil a platil majitel. Babička takhle přišla o vyplaceni pojistneho pri povodních, pojistku platila 20 let za mrtvého dědu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.1.20 06:38

Záleží na pojištovně, není pravda, že pojistník musí v domě bydlet podobně. Pojistné plnění se vyplácí vždy podle katastru nemovitostí, pokud je více vlastníků vyplácí se každému podle jeho vlastnického podílu. Podívej se do pojistných podmínek jak přesně tam máte definovaného pojistníka. Nebo napiš u jaké pojišťovny to máš a já ti to zkusím zjistit :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.1.20 06:40

@Zuzaja Ona ale přišla o peníze, protože jak píšeš, platila za mrtvého dědu, Pojisník byl dávno mrtvý tudíž smlouva neplatná. To je úplně jinej případ než zakladatelky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama