Jsem vyčerpáná, nemůžu najít bydlení

Anonymní
19.2.21 09:40

Jsem vyčerpáná, nemůžu najít bydlení

Ahoj, nejdřív bych vás chtěla poprosit, aby jste tady neřešili ostatní romy, já samá vím že se chovají opravdu hrozně i když myslím že se mezi nimi najde i výjimka jako já. Hledám bydlení už od dubna, protože že jsme se s manželem rozvedli a být ve kterém jsme bydleli je jeho. Pokaždé když chodím na prohlídku, je to pořád to samé. Jakmile uvidí že jsem romka, tak mě prostě nechtějí a to že mám jen dva děti 8 letou dceru a 4 letého syna, že pracují, že se s ostatními romy nestýkam, že by ke mně na případné návštěvy chodili jen rodiče. Je prostě už nezajíma. Vlastně jen jednou, neměl majitel problém s tim že jsem romka, ovšem šlo o být který byl naprosto zdevastovaný. Jsem už tak zoufalá a vyčerpáná, že jsem sebou jednou na prohlídku vzala kamarádku neromského původu, aby mi jako dosvědčila že jsem opravdu šlušna, k ničemu mi to nebylo. Už normálně zvažuji, že se přestěhují s dětmi někam do zahraničí, protože že si myslím že tam není takový rasismus.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
12773
19.2.21 09:50

Nos s sebou pracovni smlouvu, pripadne kontakt na tveho zamestnavatele. Potvrzeni, ze nejsi na davkach apod

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
901
19.2.21 09:50

No máš pravdu, že to musí být těžký. Napadlo mě třeba vzít potvrzení od zaměstnavatele, že opravdu pracuješ a jak dlouho jsi zaměstnaná. Diskriminace tu je, ale tomu se není co divit. 90% Romů je na dávkách a živíme je my, plus jsou hluční a prasata. Chápu, jak Tebe tak i pronajímatele, že mají nedůvěru. Myslím, ale že to potvrzení by mohlo aspoň trochu pomoct. Držím pěsti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19174
19.2.21 09:52

Popros nějakýho bílýho kamaráda, aby chodil na prohlídky s tebou a vystupoval jako tvůj partner s tím, že ho na začátek dáš do nájemní smlouvy a později ho necháš ze smlouvy odstranit s tím, že jste se rozešli. To je asi jediná rada, kterou ti můžu dát. Jinak bych zažádala o městský byt, pokud ta možnost je.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.2.21 10:08

Pokaždé s sebou nosím pracovní smlouvu a něco jako prohlášení mého zaměstnavatele, kde je na psáno že jsem opravdu šlušna, že nechodím pozdě, že jsem skoro nikdy nemarodila a i kontakt na něho. @Janli Za radu děkuju, ale do toho se mi aspoň zatím nechce. Asi jsem blbá, ale nechci získat bydlení „podvodem“. Na městský byt si davam žádost každý měsíc, ale od známé vím že se běžně čeká i 2 roky.

• Citovat
  • Nahlásit
20175
19.2.21 10:10

Je to blbý, ale já se jim nedivím. Že jsou slušní tvrdí všichni, herci neskuteční a pak jsou jen problémy. Jestli máš možnost, tak se odstěhuj, tady to lepší nebude a udělali jste si to sami, bohužel.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6412
19.2.21 10:14
@Anonymní píše:
Ahoj, nejdřív bych vás chtěla poprosit, aby jste tady neřešili ostatní romy, já samá vím že se chovají opravdu hrozně i když myslím že se mezi nimi najde i výjimka jako já. Hledám bydlení už od dubna, protože že jsme se s manželem rozvedli a být ve kterém jsme bydleli je jeho. Pokaždé když chodím na prohlídku, je to pořád to samé. Jakmile uvidí že jsem romka, tak mě prostě nechtějí a to že mám jen dva děti 8 letou dceru a 4 letého syna, že pracují, že se s ostatními romy nestýkam, že by ke mně na případné návštěvy chodili jen rodiče. Je prostě už nezajíma. Vlastně jen jednou, neměl majitel problém s tim že jsem romka, ovšem šlo o být který byl naprosto zdevastovaný. Jsem už tak zoufalá a vyčerpáná, že jsem sebou jednou na prohlídku vzala kamarádku neromského původu, aby mi jako dosvědčila že jsem opravdu šlušna, k ničemu mi to nebylo. Už normálně zvažuji, že se přestěhují s dětmi někam do zahraničí, protože že si myslím že tam není takový rasismus.

Co zkusit požádat město o nájem. Nevim přesně, jak to funguje. Ale u nás město byty dává opravdu jen výjimečně, ale zato hledá lidem podnájmy dokonce s tím, že za ně bude platit nájem. Což ty asi nechceš. Zašla bych se proto zeptat na město, zda by ti nemohli nějak pomoct. Jinak nosit sebou pracovní smlouvu a třeba potvrzení od zaměstnavatele, že s Tebou nejsou problémy, výpis ze nic nikde nedlužis (teď nevím přesně, jak se ten papír jmenuje). A celkově se snaž udělat dobrý dojem. Prostě buď taková jaka jsi. Na nic si nehraj. Držím palce! :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.2.21 10:18

@terien Tak jasně, ale kolik jich má práci s velmi dobrým prohlášení svého zaměstnavatele? Kolik jich má jen dvě děti? Kolik jich má bílou kamarádku vysokoškoláčků? To jsou značně rozdíly a neberu to jako strach z toho jak bych se chovala, ale jako rasismus. Odmítám tvrzení že jsem si to způsobila samá, já za svůj blbý národ opravdu zodpovědná nejsem.

• Citovat
  • Nahlásit
78
19.2.21 10:22

Ono je to těžký. Chápu, že se majitelé bytu snaží najít co nejdůvěryhodnějšího nájemníka, protože v případě problémů je opravdu těžké nájemníka z bytu dostat. Majitel bytu nemá skoro žádné právo, i když nějaký ten nájem člověk nezaplatí.
V tvém případě bych určitě šla do městských bytů a nebo zkoušela dál a dál. Ono ti bohužel nic jiného nezbyde. Přeji hodně štěstí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20175
19.2.21 10:25
@Anonymní píše:
@terien Tak jasně, ale kolik jich má práci s velmi dobrým prohlášení svého zaměstnavatele? Kolik jich má jen dvě děti? Kolik jich má bílou kamarádku vysokoškoláčků? To jsou značně rozdíly a neberu to jako strach z toho jak bych se chovala, ale jako rasismus. Odmítám tvrzení že jsem si to způsobila samá, já za svůj blbý národ opravdu zodpovědná nejsem.

Jenže k němu patříš a to nezměníš. Lidi vám prostě nevěří, ne nadarmo se říká lhaní cigánění. Neber to jako útok, takhle to lidi prostě vidí a vidět budou. Říkáš, že uvažuješ se odstěhovat do zahraničí a já ti říkám běž, jestli máš tu možnost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
62272

Chce to trpělivost, no.. Na jednu stranu se nedivím, na druhou mi přijde, že to moc hrotis… Na kolika prohlídkách jsi byla? Já sama hledala podnájem cca rok, protože v Ostravě na jeden byt třeba 30 zájemců.. Chce to trpělivost :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1467

Je mi lito. Moje kamaradka romka mela stejny problem. Nakonec musela k mamce. S jednim synem a psikem do garsonky do vyloucene oblasti. Brecela kazdy den.
V te garsonce u mamky pockala na prideleni mestskeho bytu.
Ale pro nas debilni bily narod je to dalsi cikoska, co prisla zdarma k bydleni. Skoda mluvit. Drzim ti palce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3281
19.2.21 10:26
@Anonymní píše:

určitě sis to nezpůsobila sama, já bych řekla, ale že to není rasismus, ale předsudek, protože třeba černoch nebo asiat by jim nejspíš nevadil…ale s romama má většina lidí špatné zkušenosti…

A někdo nechce ani pronajímat lidem s dětmi, to je další špatná věc v tvůj neprospěch… a přes známé byt třeba neseženeš? Tam by byla určitě větší šance, nebo třeba od vlastníka cizince, popřípadě, co říkat, že nejsi romka, ale původem španělka nebo Italka? Pokud teda nemáš nějaké echt romské příjmení…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.2.21 10:27

@janickaIII Město mi s ničím nepomůže, mám si jen pořád dávat žádosty na městský byt. Nosím sebou pracovní smlouvu a prohlášení svého zaměstnavatele, že jsem opravdu šlušna, že nechodím pozdě, že skoro vůbec nemarodim. Dobrý dojem se snažím udělat.

• Citovat
  • Nahlásit
74
19.2.21 10:31

Kontaktuj nějakou organizaci v tvém okolí. Oni pomůžou jak s obecním bydlením tak s běžným nájmem. Třeba pronajmou na sebe jako organizaci a pak tam budeš bydlet ty. To je dobrá možnost pokud opravdu potřebuješ bydlet. Pokud to chvíli vydrží tak určitě obecní bydlení. Já jsem měla obecní byt za 3 měsíce. Pokud pracuješ a máš děti tak ho dostaneš rychle, aspoň u nás. Lidem na dávkách obecní byty dávat nechtějí.
Ale ta nezisková organizace v tvém okolí bude velká pomoc. Těžko poradit když nevíme kde bydlíš ale skus si to pohledat. Oni to pomůžou fakt se vším.

Chápu že to musí být frustrující. Ale zkus se odhlédnout on národnosti. Třeba je to kvůli těm dětem. Já jsem češka a taky jsem dlouho nemohla najít bydlení protože jsem sama a mám dítě (i přesto že pracuji). Dneska jsou děti v bydlení překážka, natož ještě samotná žena s dětma.

Držím palce :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat