Jsem vyčerpaná, psychicky na dně

Anonymní
23.11.19 20:34

Jsem vyčerpaná, psychicky na dně

Jsem psychicky i fyzicky vyčerpaná.
Rok jsem žila v totálním nervovém vypětí, celou dobu jsem zvládala dobře, podporovala a najednou…
Nezvládám nic, nemůžu spát, když usnu snad 100× se vzbudím hrozným snem ve kterém se odehrávají zážitky z předešlého roku, tloustnu, strašně jsem zestárla. Vypadám snad o 10 možná 15 let starší než před dvěma lety. Vůbec to nejsem já. Nevím jak z toho ven. Nechci specifikovat, aby mě nikdo nepoznal, děkuji za ponechání anonymu.
Jde o tragickou událost v mém životě, bohužel s koncem pro mne jako pro matku s nejhorším :,(

• Nahlásit
  • Citovat

Reakce:

2152
23.11.19 20:39
@Anonymní píše:
Rok jsem žila v totálním nervovém vypětí, celou dobu jsem zvládala dobře, podporovala a najednou…
Nezvládám nic, nemůžu spát, když usnu snad 100× se vzbudím hrozným snem ve kterém se odehrávají zážitky z předešlého roku, tloustnu, strašně jsem zestárla. Vypadám snad o 10 možná 15 let starší než před dvěma lety. Vůbec to nejsem já. Nevím jak z toho ven. Nechci specifikovat, aby mě nikdo nepoznal, děkuji za ponechání anonymu.
Jde o tragickou událost v mém životě, bohužel s koncem pro mne jako pro matku s nejhorším :,(

Asi by to chtelo odbornou peci, dochazis nekam?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
168
23.11.19 20:40
@Anonymní píše:
Jde o tragickou událost v mém životě, bohužel s koncem pro mne jako pro matku s nejhorším :,(

Zajit k psychologovi/ psychiatrovi. Neni to ostuda. Ja jsem na materske a beru antidepresiva, tezce jsem vyhorela po dvou materskych kratce za sebou…
Nekdy nastanou situace, ktere nejsme schopne zvladnout samy. A rozhodne to neni ostuda. :kytka:
Doporucuji toho psychiatra. Za me, ano. Beru antidepresiva, ktera jsou velmi slaba, nenavykova, ale ucinna. Doporucji take zkusit zamestnat mysl necim jinym. Upnout se na neco jineho? Preji hodne sil a odvahy :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
384
23.11.19 20:43

Vypadla bych. Pryč, změnit prostor, prostředí, vyčistit si hlavu.

Hodně sil! :andel:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1422
23.11.19 20:54
@Anonymní píše:

No jestli jde o takto vaznou vec, ja bych to nepodcenovala a zasla si pro antidepresiva a vyhledala nejakeho dobreho, tobe sympatickeho psychoterapeuta ( da se i na pojistovnu). Je dobre, ze sis rekla o pomoc tady a byt tebou, tak se nebojim v tom pokracovat u odborniku, pratel, rodiny, kazdy mame nejakou hranici, co jeste dame a co ne. :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3544
23.11.19 21:08

Máš ve svém okolí někoho, kdo Tě podpoří a pomůže?
Pokud ne, vyhledej pro začátek svého obvodního lékaře, případně rovnou psychiatra. Držím palce, ať se dokážeš zase zvednout ze dna, které jsi tu naznačila :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9312
23.11.19 21:12
@Anonymní píše:

Určitě řešit s odborníkem a hlavně se nebát léků! Kamarádka přišla o dospělé dítě, 3 roky neuvěřitelně trpěla než se odhodlala jít k psychiatrovi. Dostala antidepresiva a zachránilo ji to život. Zpětně velmi lituje, že to tak dlouho odkládala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3121
23.11.19 21:16

Zajdi k odborníkovi, hlavně se nestydět, chtělo by to co nejdřív.
Nejdřív je potřeba dát dohromady psychiku a pak půjde vše ostatní.
Držím palce :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21538
23.11.19 21:17
@Anonymní píše:

pokud rozumím správně, že jsi přišla o dítě (nejspíš po nějaké delší nemoci). tak to je podle mého bez psychoterapie a aspon slabých psychofarmak nezvládnutelné! Navíc je to dlouhá cesta…Vůbec se nemáš za co stydět vyhledej pomoc…Cokoli, co ti uklidní duši a dá tvému životu nový smysl, se počítá!
Je mi to moc líto…Držím pěsti, at to zvládneš :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3089
23.11.19 21:52

Na světě není nic horšího než smrt vlastního dítěte. Musíš navštívit psychoterapeuta a psychiatra. Člověk časem může žít plnohodnotný život, ale musíš si nechat teď pomoct. :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3089
23.11.19 21:52

Na světě není nic horšího než smrt vlastního dítěte. Musíš navštívit psychoterapeuta a psychiatra. Člověk časem může žít plnohodnotný život, ale musíš si nechat teď pomoct. :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.11.19 21:56
@Anonymní píše:
:hug: :hug: :hug:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
23.11.19 22:23

Děkuji vám za podporu.
Ano jde o úmrtí dítěte. Bylo mu 7 let. Nemám ve svém okolí nikoho kdo by tohle dokázal nějakým způsobem se mnou řešit, byť si o tom jen povídat, jako by to bylo nakažlivé. Chci to jen říct a každý hned ani mi to neříkej, já se o tom bavit nechci… Zakl.

• Nahlásit
  • Citovat
21538
23.11.19 22:34
@Anonymní píše:
Děkuji vám za podporu.
Ano jde o úmrtí dítěte. Bylo mu 7 let. Nemám ve svém okolí nikoho kdo by tohle dokázal nějakým způsobem se mnou řešit, byť si o tom jen povídat, jako by to bylo nakažlivé. Chci to jen říct a každý hned ani mi to neříkej, já se o tom bavit nechci… Zakl.

od vidění znám ženu, která před časem přišla o dospívající dítě. Nevím přesně jak a proč, bylo mi hloupé se ptát. Tak jsem jen poslouchala, co mi řekla sama. vím že je v dlouhodobé pracovní neschopnosti, denně chodí na dlouhé procházky do přírody se starším mužem, který jí věnuje čas, pozornost a empatii…
Je mi to moc líto, úmrtí dítěte je to nejhorší, co člověka může potkat :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.11.19 22:36
@Anonymní píše:
Děkuji vám za podporu.
Ano jde o úmrtí dítěte. Bylo mu 7 let. Nemám ve svém okolí nikoho kdo by tohle dokázal nějakým způsobem se mnou řešit, byť si o tom jen povídat, jako by to bylo nakažlivé. Chci to jen říct a každý hned ani mi to neříkej, já se o tom bavit nechci… Zakl.

Upřímnou soustrast.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama