Reklama

Jsem vyčerpaná, mrzí mě, že se nevěnuji dceři

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.08.18 07:26
jsem vyčerpaná, rzí mě, že se nevěnuji dceři

Dobrý den,

manžel má od února časově náročnou práci, vlastně bývá doma jen neděli, část soboty, ale dost odpočívá, má toho taky dost, bydlíme v zahraničí, nikoho tu nemám, doufala jsme, že by od září vyšla školka, ale mají tu plno v batolecí třídě, paní na hlídání jsme zkusili 2×, je tu problém někoho najít, nebydlíme ve městě a dcera nechtěla k cizí paní, já nemám srdce to lámat přes koleno, opravdu plakala hodně a paní se bála, navíc je to tu dost drahý a máme zatím jen manželův příjem, škoda téš školky..

Dcera je velmi živá, až hyperaktivní, někdy se boji, že v budoucnu budeme řešit ADHD, ona se nezastaví, pořád lítá, vymýšlí blbosti, skáče, přistavuje nábytek, někam leze, nevydží chviličku, max u pohádky a i u toho dělá blbosti po chvíli..špatně spí, odpolední spánek už skoro nemívá, usíná pozdě a pořád se v noci budí, někdy hned usne, ale vstává třeba ve 4 ráno, jako dnes a od 4 je nezastavitelná, jindy se vzbudí ve 2 ráno a nejde ji usnout a usne až třeba v 5 a spí do 7, já už mám tak narušený spánek, že já už pak neusnu, jsme uplně malátná, unavená, hodně i zlobí, nusí se, pořád ji nečim zabavovat, už nevím jak, procházky ji nebaví, na hřišti jen zlobí, udělat s ní někam výlet je nad mé možnosti, nemám řidičák a musela bych busem a v tom nevydrží sedět, nemám nervy na to, hlavně ta unava, připadám si jak zombík, náalsedně mě mrzí, že se ji nevěnuji tak jak bych mohla, nemám sílu s ní blbnout, hrát si s ní, učit ji třeba něco, poslední týden mám vyloženě krizi, sotva držím hlavu otevřenou, mám nějakou poruchu spánku, nejde mi zabrat, plus jakse budí..skoro nespím, permanentně mě bolí hlava, jsme podrážděná, nervní, někdy an ni vyjedu, ona to cítí a o to víc zlobí, to vím, ale nevím jak z toho kolotoče ven, našstěstí od října to bude mít muž klidnější, tak na to se upínám, ale jak do té doby přežít :D

plus dcera špatně mluví, potřebovala bych s ní cvičit a nějak ji rozmluvit, ale je to nadlidský ukol, přinutit ji něci vnímat dýl jak minutu a já už jsme ko a upřímně, mám chut se na to..další věc, že sotva doma něco stihnu, jdu vařit a mezitím koukám, že staví na sebe židle! a chce po nich šplhat, to je pořád něco..dělám rychlá jídla ala z jednoho hrne na dva dny, alei tak, doma brajgl, připadám si neschopná, samozejmě i muž pak řekne, vždyt si doma s jedním dítětem, to je pohoda, ne? no není..přitom, když má volno sám říká, jak je to s ní náročné, ale v týdnu jakoby zapomene a má tyhle řeči, který mě vždy bodnou, připadám si pak jak blbka..
máte to něko podobně, co vás drží na nohou?

Reklama

Reakce:

Agrion
Závislačka 2764 příspěvků 31.08.18 07:33

Bez ridicaku, na vesnici v cizine toho moc nevymyslis :nevim: Ja mela taky jedno cerny obdobi se skorodvojcatama - jednoletak + dvouletak a jediny co pomahalo, bylo sebrat deti a vyrazit s nima a s kamoskou ven. Nekam kde se detem nemuze nic stat - les, park apod. a vypovidat se. Kazde obdobi jednou prejde.

blumen
Hvězda diskuse 40364 příspěvků 31.08.18 07:34

A vek? Kde zijete? V DE? Tady se zada o skolku hned po porodu, no, ale ve 3 letech ji musi proste nekam zaradit, ma na ni narok.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.08.18 07:36

@blumen je ji 2 a půl, mají tu batolecí třídu do 3 let ale jen pro 8 dětí, ale měli hned plno

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.08.18 07:38

@Agrion měli jsme tu být jen pár měsíců a přesunout se do města, ale to se protáhlo, on měl dostat přes firmu ubytko ve městě, ale zatím nic, tak jsme tu, je to tu levnější, ale kdybych to věděla, nesouhlasila bych, zas je fakt, že je tu hezky, čisto, příroda, ale bohužel, jít na procházku, do lesa, se nudí a nechce jít, pořád se vrací, že chce na hřiště a tam lítá jak splašená nebo hrozně zlobí, kolikrát musíme jít domů, protože otravuje ostatní

Adelka951
Ukecaná baba ;) 1372 příspěvků 31.08.18 07:43

Tak jí porid koloodrazedlo, třeba by jí to bavilo. Hlavně ji brát co nejvíc ven, aby se vylitala a unavila.

LaraA
Zasloužilá kecalka 523 příspěvků 31.08.18 07:57

Co odjet na „prazdniny“ do čr k vasim, at se nebereš? Jinbak hodně ven, aby se vylitala. Do lesa, ale dát jj úkoly jakok házet s jako u do stromu, najít 3 různé stromy atd. Zkugs něco, co tě aspoň trochu baví, to se dá dělat dylm a s větší invencí :P

Jinak až si pořídit druhe, budeš vzpomínat, jaká byl a s dcerou pohoda :mrgreen:

Tichošlápek
Echt Kelišová 9647 příspěvků 31.08.18 08:25

Taky bych byla co nejvíce venku, zkuste odrážedlo, a ze nechce jít? No tak nechce, co na tom, at se klidně courá, aspoň si vyvetráš hlavu. Na hřiště bych ji brala jen za podmínky slušného chování, jinak by mela smůlu. Uz zase není tak mala. A zapojit ji do všeho co děláš, mam dva kluky a proste dělají uklid se mnou, vaření rovněž. Trvá to déle, ale mam je v merku a včas zarazim nekalosti. Ty mas jen jednu, tak ji měj proste porad na očích. Když variš ať je v kuchyni a klidně ať vyndava hrnce, však to mas za minutu zpět ve skříni. Když uklizis ať vyfasne hadr, kostatko, prachovku a děla, co ty.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.08.18 08:35

@Tichošlápek no jo, jenže ona tohle dělat nebude, snažím se ji zapojit, ale píšu, že u ničeho nevydrží, vyndá 2 hrnce a běží pryč, chci ji zapojit do vaření, neco míchat, jednou to zamíchá a běžípryč, chci prát a říkám ji, zda mi pomůže s prádlem, dávat třeba do pračky, ne, to ji nebaví, odrážedlo má, jede na něm chvilku, po chvíli ho nechce, kočárek to samé, jsme v lese na procházce, je to nuda, nechce jit dál, začne utíkat zpátky k vesnici, nebo si lehne na zem a vzteká se a zas chce jít pryč, když si sednu, že se budu „kochat“ využije toho a běží pryč, poslecne na zastav a stojí, ale po chvíli to udělá zase..

s uklidem to samé, umí po sobě uklidit,ale se mnou to nedělá, vezme do ruky svoje koště nebo i to velké, jednou to zkusí a zahodí, u ničeho nevydrží, pořád je v pohybu, nejde ji uhlídat, lítá jak ztřeštěná, včera to napálila do zdi, běží jak o závod, říkám doma se takhle neběhá a stejně a bum hlavou do zdi boule jak..to se člověk otočí, jsme venku často, chodíme dopoledně na 2 hodky i v dešti, to ji baví, kaluže..odpo na dýl, přes léto i celé odpo, ale pro mě je to za trest, ona lítá, já ji jen naháním a snažím se zabránit úrazu, na procházku chodíme taky, byt ji to neba, ale žádný relax to není, fakt se bojim, že bude mít nějakou diagnozu, ona nevydrží minutu sedět, pořád se ošívá, musí něco dělat, nejlépe rozhazovat..a blbě spí, druhý dítko ani nechci :lol:

Krupka domaci
Povídálka 27 příspěvků 31.08.18 08:56

To je fakt těžká situace, nezávidím. Syn byl taky nespavec a pořád vyžadoval pozornost,neuměl si hrát sám a nic ho nebavilo dlouho. Pomohlo ho dát ve dvou letech do jeslí. Nemáte možnost aspoň nějaké soukromé školky na dopoledne. Třeba by tam dcera byla spokojená? A s mluvením bych si nedělala starosti. Syn do 2,5 let používal pár slov a teměř ze dne na den se rozmluvil.Držte se!

malytlustyhroch
Kecalka 458 příspěvků 31.08.18 10:36

A ja jsem mela pocit, ze je to hrozne, kdyz se mi dvouletak probudi s desetihodinoveho spanku dvakrat za noc, to uz ja jsem jako matoha :oops: . Obdivuju te, ze to zvladas, jak to zvladas, ja bych nejspis posla. Asi bych se na tvem miste zamerila na to prezit do rijna, nedelala si vycitky a odlozila na rijen i vsechny snahy navic jako „ucit dceru a zlepsovat jeji mluveni“, je to uz jen par tydnu… A jeste me napadlo, ze by ti mohlo usnadnit zivot mit jednu mistnost zarizenou tak, aby si v ni dcera nemohla ublizit, zadne zidle, mekke hracky… Ze byste si tam mohly spolu zalest a ty bys ji pritom nemusela sundavat z lustru a mohla vypnout a aspon jen tupe zirat, aby sis aspon trochu nahradila ten spanek.

eltom
Nováček 4 příspěvky 31.08.18 11:34
@Anonymní píše:
Dobrý den,

manžel má od února časově náročnou práci, vlastně bývá doma jen neděli, část soboty, ale dost odpočívá, má toho taky dost, bydlíme v zahraničí, nikoho tu nemám, doufala jsme, že by od září vyšla školka, ale mají tu plno v batolecí třídě, paní na hlídání jsme zkusili 2×, je tu problém někoho najít, nebydlíme ve městě a dcera nechtěla k cizí paní, já nemám srdce to lámat přes koleno, opravdu plakala hodně a paní se bála, navíc je to tu dost drahý a máme zatím jen manželův příjem, škoda téš školky..

Dcera je velmi živá, až hyperaktivní, někdy se boji, že v budoucnu budeme řešit ADHD, ona se nezastaví, pořád lítá, vymýšlí blbosti, skáče, přistavuje nábytek, někam leze, nevydží chviličku, max u pohádky a i u toho dělá blbosti po chvíli..špatně spí, odpolední spánek už skoro nemívá, usíná pozdě a pořád se v noci budí, někdy hned usne, ale vstává třeba ve 4 ráno, jako dnes a od 4 je nezastavitelná, jindy se vzbudí ve 2 ráno a nejde ji usnout a usne až třeba v 5 a spí do 7, já už mám tak narušený spánek, že já už pak neusnu, jsme uplně malátná, unavená, hodně i zlobí, nusí se, pořád ji nečim zabavovat, už nevím jak, procházky ji nebaví, na hřišti jen zlobí, udělat s ní někam výlet je nad mé možnosti, nemám řidičák a musela bych busem a v tom nevydrží sedět, nemám nervy na to, hlavně ta unava, připadám si jak zombík, náalsedně mě mrzí, že se ji nevěnuji tak jak bych mohla, nemám sílu s ní blbnout, hrát si s ní, učit ji třeba něco, poslední týden mám vyloženě krizi, sotva držím hlavu otevřenou, mám nějakou poruchu spánku, nejde mi zabrat, plus jakse budí..skoro nespím, permanentně mě bolí hlava, jsme podrážděná, nervní, někdy an ni vyjedu, ona to cítí a o to víc zlobí, to vím, ale nevím jak z toho kolotoče ven, našstěstí od října to bude mít muž klidnější, tak na to se upínám, ale jak do té doby přežít :D

plus dcera špatně mluví, potřebovala bych s ní cvičit a nějak ji rozmluvit, ale je to nadlidský ukol, přinutit ji něci vnímat dýl jak minutu a já už jsme ko a upřímně, mám chut se na to..další věc, že sotva doma něco stihnu, jdu vařit a mezitím koukám, že staví na sebe židle! a chce po nich šplhat, to je pořád něco..dělám rychlá jídla ala z jednoho hrne na dva dny, alei tak, doma brajgl, připadám si neschopná, samozejmě i muž pak řekne, vždyt si doma s jedním dítětem, to je pohoda, ne? no není..přitom, když má volno sám říká, jak je to s ní náročné, ale v týdnu jakoby zapomene a má tyhle řeči, který mě vždy bodnou, připadám si pak jak blbka..
máte to něko podobně, co vás drží na nohou?

Mela jsem to s dcerou podobně, nemohla jsem ani uvařit/uklidit, stále jsem ji musela hlídat, hračky ji nebavily, jen knihy, stále jsme prohlížely, sama se vůbec nezábavila, byla jsem strašně vyčerpaná. Bylo to úplně jiné, že měly ostatní maminky s dětmi, bez manžela bych to asi nezvládla, i babička nám pomáhala. Pokud nemáte možnost hlídání/odborné pomoci, např. asistentka do školky, bude to hrozně náročné. Jediná útěcha do budoucna ☺️, dcera z toho kolem šestého roku vyrostla, jako by její CNS musela vyzrát.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Do plavek s eMimino.cz: Jak pokračuje cesta za zdravým životním stylem?

Naše čtyři výherkyně jsou skoro u cíle! Nebo snad teprve na počátku? Ptali... číst dále >

Zpevnění intimních partií a léčba inkontinence bez bolesti

Laserová medicína vás bez bolesti, skalpelu a s nulovým omezením zbaví... číst dále >

Články z Expres.cz

Proč Leoš Mareš patří na Instagram a ne do televize? Už je někde jinde

Sentiment, vděk a nostalgie, touha být vidět, nebo dětská fascinace... číst dále >

Bučková a Vágner už spolu na ryby nevyrazí. Po třech letech se rozešli

Modelka a náš nejznámější rybář se rozhodli jít od sebe po dvouletém vztahu.... číst dále >

Články z Ona Dnes

VIDEO: Jak se ze služky Gottwaldové stala první dáma. A lidé se jí smáli

Toužila být obdivována jako její předchůdkyně Hana Benešová. Jenže Martě... číst dále >

Doktorka mi řekla, ať „to“ dám radši pryč, řekla matka zdravé holčičky

Některá maminka porod císařským řezem nechce, ale stejně to tak nakonec... číst dále >

Reklama